مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-02-26

(2014-01-26 ساعت 18:08)Ehsan1358 نوشته:  سلام دوستان

فایل یکی از افراد به نام آقای حاجی بیگی که کل اطلاعات هیوستن توشه رو براتون می گذارم ...

آقا دستت درد نکنه بابت زحمتت و ارجاع به فایل. راستش من بعد 3 ماه که اومدم خیلی دوست دارم دوباره با تجربیات اینجا آپدیتش کنم اما هنوز چمدونم رو هم باز نکردم. این یک سال اخیر عجیب سخت بود و از همه سخت تر همین سه ماه بود و اتفاقاتی که امیدوارم هیچکسی گرفتارش نشه.
اما عزیز من با خوندن پستت احساس پیری کردم. والله اسم من هادی هست و اون g هم مربوط به پیشوند فامیلیمه که اولین باره بعد مدتها که من از این id استفاده میکنم یکی منو حاجی بیگی خطاب کرد. دم شما گرم.
Smile

(2014-01-29 ساعت 01:48)vahideh.jo نوشته:  سلام دوستان عزیز ما یک ماهه اومدیم هیوستون سوشیالمون که نیومد تو سه هفته رفتیم درخواست دادیم اقدام کردن گفتن عرض 2هفته میاد . سوالم در مورد گرین کارت بود اونم یک ماهه تو سایت تو همون حالت accepted and pending مونده خواستم ببینم ماله دوستان اینجا چقدر طول کشیده و اینکه چقدر صبر کنیم واسه گرین کارت و بعد نیومد چطور پیگیر رش بشیم ممنون

احتمالن اگه شما هم مثل من در فرودگاه هیوستون آدرستون رو از یه ایالت دیگه تغییر داده باشین پروسه طولانی تری رو طی میکنید. گرین کارت من حدود 50 روز طول کشید که به دستم رسید. حتی هم اتاقی من هم که از اول آدرس هیوستون رو داده بود و یکی دیگه از دوستان هم که اول به دالاس رفته بود بیش از 40 روز بعد از ورودشون گرین کارت گرفتن. برای پیگیری هم حتما با شماره ای که توی سایت uscis هست تماس بگیرید بسیار خوب و با حوصله راهنمایی و پیگیری میکنن. فقط از همه چی مطمئن بشید و اگه نشدید دوباره و دوباره بپرسین. اونها احیانن دوباره اطلاعاتتون رو میپرسن و در آخر آدرستون رو میخوان که کانفرم کنید. گرین کارت به اون آدرس خواهد رفت. من و همسرم با اینکه با هم اومده بودیم اما گرین کارت من همینجا بدستم رسید و مال ایشون رو من با پیگیری ترافیک پستی در آدرس قبلی کالیفرنیا پیدا کردم. خلاصه باهاشون تماس بگیرید بهترین راهکاره. اما نگران نباشید از 30 روز تا 60 روز اینجا طبیعی بوده تا الان.

(2014-02-11 ساعت 11:22)ali 1346 نوشته:  
(2014-02-10 ساعت 17:16)Reza20002 نوشته:  سلام دوستان
این درسته که توی یک خیابان هیوستون حدود 70000 نفر ایرانی زندگی می کنند؟
کسی از جامعه ایرانیان مقیم هیوستون خبر داره و مراکز تجمع اونا رو می دونه؟
اگه اینطور باشه، پس اونا مراکز خرید و فروش مایحتاج و مواد غذایی ایرانی را دارن!!
اینطوره؟
دوست عزیز به این آدرس ها سری بزنhttp://icfhouston.org/ و http://www.asheghaneh.com/
مجله عاشقونه رفرنس خوبیه برای ایرانی ها. یه چیزی هم به نام بنیاد هست که راستش من پیزی راجع بهش نمیدونم فقط میدونم خیلی خونواده ها مدام میرن.
فروشگاه فونشیا هم اگه برید تعجب میکنید از بس محصولات ایرانی داره. من مشتری نون بربری و لواش و دوغ این فروشگاه هستم. چون نون ها اینجا حجم ندارن و کلی نون مصرف میشه اما معده پر نمیشه و یه ساعت بعد گرسنه ای.

(2014-02-12 ساعت 13:18)امير جو نوشته:  دوستان براي يكبار هم ما نتونستيم به توافق در مورد اين بحث برسيم برگه ابي كه ما پر مي كنيم مربط به خانودس نه نفر به نفر يعني شما ١ نفر يا ٥ نفر باشيد يك برگه پر ميكنيد پس اين يعني اگر شما ٣ نفر باشىد هم مجاز به ورود ١٠٠٠٠ هزار تا هستيد نه ٣٠٠٠٠ بنده بار اولي كه وارد شدم به همراه خانواده ٣ نفره ٧٠٠٠٠ پول داشتيم كه بعد از ورود من ٣تا فرم ابي پر كردم كه افيسر ٢ تاشو كنار گذاشت و گفت يكي كافيه دليل اوردن اين پول پرسيد و اينكه از كجا كسب شده و چقدر خطرناكه بعد از كمي صحبت رفت يه برگه اورد من امضا كردم و تمام اين يعني الان اينا مي دنن كه من اين پول و اوردم اينجا البته اينم بگم اينجا پول. نقد از كوك ا ي ي ن هم بدتره ولي اگر ١ ميليون دلار هم داشتم بازم همين مراحل انجام ميشد دفعه دوم هم كه وارد شدمچون پول همراهم نبود هيچ برگه اي امضا نكردم ملاك ورود ١٠٠٠٠ لاره حالا شما اگه برا خانوادت يه هواپيما ٧٠٠ نفره چارتر كني بازم مجاز به ورود ١٠٠٠٠ هستي و بايد بيشتر از اون رو اعلام كني كه هيچ اشكالي هم نداره و مفيد هم هست چوناز يكسري دردسر هاي بعدي راحت ميشي

(2013-12-24 ساعت 05:06)Mr.Javan نوشته:  
(2013-12-23 ساعت 12:28)fariba_a نوشته:  این سوال من هم هست. آیا پر کردن فرم 105 برای مهاجرین جدید الزامیه؟
ورود اول ما از نیویورک بود. به آفیسر گفتیم که ما بیشتر از 10000 دلار پول همراهمونه و از ما نخواست که این فرم را پر کنیم.!!؟؟؟
سلام دوستان
هر کس این سوال و جوابها رو بخونه خیلی واسش بزرگ جلوه می کنه
خیلی ساده است ، در بدو ورود همین فرم آبی که تو هواپیما بهتون می دن رو پر کنید و اگه بیشتر از 10000 تا همراهتونه ذکر کنید ، دیگه هر پروسه ای بخواد انجام بشه خود افسر های فرودگاه انجام می دن که یه فرمی خودشون پر می کنن و میزان پولی که همراهتونه رو توش ذکر می کنن و شما فقط امضا می کنید و اگر هم اینکارو نکردن هیچ مشکلی پیش نمی یاد چون شما تو اون فرم آبی ذکر کردید و مهر ورود هم ، هم رو اون فرم می خوره هم رو پاستون.صمناً اگر 2 نفر هستید و بیش از 20000 تا همراتونه ذکر کنید اگه 3 تا هستید و بیش از 30000 تا همرانونه ذکر کنید و... یعنی به ازای هر نفر 10000 تا به بالا باید ذکر بشه یعنی اگه 5 نفر هستید و 50000 تا دارید نیاز نیست ذکر بشه ولی اگه 5 تا هستید و 50001 دارید باید یه نفر ذکر کنه که 10001 دلار داره و دقیقاً 10001 دلار همراش باشه نه بیشتر و بقیه معاف اند از ذکر کردن این واسه هر کس که وارد خاک آمریکا می شه و خارج می شه اجباری یعنی به هنگام خروج هم باید ذکر کنید این دقیقاً توضیحاتی بود که افیسر تو فرودگاه به من داد.

دوستان: لطفا یه کم وقت بذارین و تکلیف این حداکثر مبلغی که می توان بصورت نقد وارد آمریکا کرد را روشن کنین. کامنت ها خیلی متضادن متاسفانه!!
[/quote]

حق با امیر جو هست. این قضیه کاملن ساده و مشخصه و جای هیچ تناقض و تضادی نیست. اگر هم کسی با این موضوع مواجه نشده دلیل بر تناقض نیست.

(2014-02-18 ساعت 17:06)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 10:41)sce نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 00:57)Reza20002 نوشته:  [quote='Mr.Javan' pid='452118' dateline='1387845395']
[quote='fariba_a' pid='451923' dateline='1387785483']

دوست جنوبی ما
ضمن تشکر از پاسخ خوبتان،
سوال دیگری که می ماند این است که چند بار می شود پول نقد بالاتر از 10000 دلار را وارد آمریکا کرد و آن را به مامورین اعلام نمود. آیا تعداد دفعات خاصی دارد و یا اینکه در طول مدت خاصی، مثلا یکسال؟!
با خواندن تاپیک های دیگر متوجه شدم که به پول نقدی که وارد آمریکا می کنیم مالیات تعلق نمی گیرد و فقط به سود متعلقه به آن در آمریکا ، مالیات تعلق می گیرد.
فکر می کنم نیاز داریم آقای بیگی هم کمی جزوه خوبش را بروز کند و اطلاعات مالیات را هم به آن اضافه کند.
همینطور بچه های هیوستون ، یه کم متحرک تر و کامنت بیشتر لطفا، نا سلامتی شما ها تکزاسی هستین !Big Grin

من با توجه به مطالبی که قبلن خوندم گویا شما درصورتیکه به آمریکا مهاجرت میکنید تا 2 سال اول مالیاتی به کالاها یا پولی که وارد میکنید تعلق نمیگیره. Sad

(2014-02-25 ساعت 02:59)nedafarsi نوشته:  سلام
یه اتفاق غیر منتظره واسم افتاده، اینقدر گیج شدم که نمیدونم چیکار کنم!
من 10 مارچ هیوستون هستم و برای 3 هفته اونجا میمونم، کسی که قول داده بود برای این مدت باهاش همخونه بشم، الان (یعنی درست دو هفته قبل از اومدنم) میگه شرایط هاست دادن به من رو نداره!! Sad
کسی امکانش رو داره که من بتونم برای این مدت باهاش همخونه بشم(توی هزینه ها شریک خواهم بود)، من تنها هستم، برای همین حداقل امکانات هم برام قابل قبوله

من یک ماه پیش دقیقن همین شرایط رو داشتم با این تفاوت که من اینجا این بلا سرم اومد و مجبور شدم با رفتن همسرم خونه رو پس بد . میفهمم چه حس و اضطرابی دارید. امیدوارم بتونین کسی و جایی مناسب پیدا کنین. اما شاید بد نباشه همزمان یه آگهی هم در craigslist houston برای همخونه بدید. من از اینجا ظرف یک هفته گزینه خوبی پیدا کردم که البته شرایطم تغییر کرد و نرفتم. اگه راهنمایی بیشتری خواستید بگید که همینجا با بچه ها حداقل در این زمینه کمک کنیم.

(2014-02-25 ساعت 13:31)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-24 ساعت 23:37)Mehdy-RN نوشته:  دوست عزیز MDNA
آیا تافل را نیاز بود برای کارتون بگیرید یا برای ادامه تحصیل؟

مهدی جان ، تشکر می کنم
آیا نرخهایی که دادین را بدون توجه به نژاد ، پرداخت می کنند؟
مثلا مثل خطوط دریایی رنکینگ پرسنل آسیایی و پرسنل اروپایی/آمریکایی و... ندارند؟
آیا می تونین برای رنج حقوقهایی که اعلام کردین، مقدار تقریبی کسورات قانونی مثل مالیات و غیره را هم بیان کنین؟

برای کار مدرک زبان نمیخوان اما سطح زبان بارها گفته شده که یکی از فاکتورهای اصلیه.
در مورد تاثیر نژاد اگه کتابچه معروف راهنمای مهاجرین دولت آمریکا رو مطالعه کنین در تمامی بخش ها از جمله در مورد کار کردن صراحتا ذکر شده که حق ندارن در استخدام، اخراج یا حقوق مسایل نژادی یا جنسیتی رو دخیل کنن و شما میتونین در صورت اتفاق افتادن پیگیری کنید. در کل من تقریبن در اکثر فرم هایی که برای شغل اپلای میکردم به مساله تساوی نژادی حاکم در مسایل حقوقی شرکت اشاره داشتند.
مالیات هم متفاوته و من اطلاع تخصصی ندارم اما مثلن من که در یکی از شعبه های مک دونالد کار میکنم بخاطر متاهل بودن مالیات کمتری میدم تقریبن حدود 23 درصد حقوق دریافتیم. اما نکته مهم اینه که شما در صورت کم بودن درآمدتون (فکر میکنم اگه در سال کمتر از میزان خط فقر تعریف شده درامد داشته باشین) میتونین برای برگشت مالیات (Tax Return) اقدام کنید برای این کار هم مراکزی هستن که در بازه زمانی مربوطه که همین چند روز پیش بود این کار رو رایگان انجام میدن. حتی اگه پول دریافتی شما توسط چک هم نباشه و مالیات رو کارفرما نده و شما پول نقد (Cash) گرفته باشین باز هم یه راههایی برای گرفتن پول گویا هست. کلن قضیه مالیات پیچیده است و هر سال هم قوانین مشخص خودش رو داره. میتونین راهنمای پرداخت یا برگشت مالیات رو از کتابخونه ها بگیرین.

هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mechanicalengineer - 2014-02-26

(2014-02-26 ساعت 06:26)hgbeigi نوشته:  
(2014-01-26 ساعت 18:08)Ehsan1358 نوشته:  سلام دوستان

فایل یکی از افراد به نام آقای حاجی بیگی که کل اطلاعات هیوستن توشه رو براتون می گذارم ...

آقا دستت درد نکنه بابت زحمتت و ارجاع به فایل. راستش من بعد 3 ماه که اومدم خیلی دوست دارم دوباره با تجربیات اینجا آپدیتش کنم اما هنوز چمدونم رو هم باز نکردم. این یک سال اخیر عجیب سخت بود و از همه سخت تر همین سه ماه بود و اتفاقاتی که امیدوارم هیچکسی گرفتارش نشه.
اما عزیز من با خوندن پستت احساس پیری کردم. والله اسم من هادی هست و اون g هم مربوط به پیشوند فامیلیمه که اولین باره بعد مدتها که من از این id استفاده میکنم یکی منو حاجی بیگی خطاب کرد. دم شما گرم.
Smile
هادی اگر امکانش هست از تجربیاتتون که میگید سخت بود برای ما هم بگید تا ببینیم اوضاع چطوره ؟ البته اگر شخصی نیست

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-02-26

(2014-02-26 ساعت 07:51)hgbeigi نوشته:  

مهدی جان ، تشکر می کنم
آیا می تونین برای رنج حقوقهایی که اعلام کردین، مقدار تقریبی کسورات قانونی مثل مالیات و غیره را هم بیان کنین؟

برای کار مدرک زبان نمیخوان اما سطح زبان بارها گفته شده که یکی از فاکتورهای اصلیه.
در مورد تاثیر نژاد اگه کتابچه معروف راهنمای مهاجرین دولت آمریکا رو مطالعه کنین در تمامی بخش ها از جمله در مورد کار کردن صراحتا ذکر شده که حق ندارن در استخدام، اخراج یا حقوق مسایل نژادی یا جنسیتی رو دخیل کنن و شما میتونین در صورت اتفاق افتادن پیگیری کنید. در کل من تقریبن در اکثر فرم هایی که برای شغل اپلای میکردم به مساله تساوی نژادی حاکم در مسایل حقوقی شرکت اشاره داشتند.
مالیات هم متفاوته و من اطلاع تخصصی ندارم اما مثلن من که در یکی از شعبه های مک دونالد کار میکنم بخاطر متاهل بودن مالیات کمتری میدم تقریبن حدود 23 درصد حقوق دریافتیم. اما نکته مهم اینه که شما در صورت کم بودن درآمدتون (فکر میکنم اگه در سال کمتر از میزان خط فقر تعریف شده درامد داشته باشین) میتونین برای برگشت مالیات (Tax Return) اقدام کنید برای این کار هم مراکزی هستن که در بازه زمانی مربوطه که همین چند روز پیش بود این کار رو رایگان انجام میدن. حتی اگه پول دریافتی شما توسط چک هم نباشه و مالیات رو کارفرما نده و شما پول نقد (Cash) گرفته باشین باز هم یه راههایی برای گرفتن پول گویا هست. کلن قضیه مالیات پیچیده است و هر سال هم قوانین مشخص خودش رو داره. میتونین راهنمای پرداخت یا برگشت مالیات رو از کتابخونه ها بگیرین.
[/quote]

هادی جان
منظورم این بود که آیا در عمل تفاوت نژادی قائل می شوند یا نه.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-02-26

(2014-02-26 ساعت 08:24)hgbeigi نوشته:  هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

مهدی جان
"مهاجر جنوبی" که قبلا ساکن بندرعباس و بوشهر بوده می گوید هوای هیوستن از دو شهر یاد شده جنوب ایران ، گرمتر است که باعث نگرانی من شد.
الان نوشتین معرکه هست که یعنی احتمالا خیلی خوب است ، این طور می رساند که احتمالا تابستانها خیلی گرم است.
اما من در الگوی هوا در اینترنت دیدم که حداکثر درجه حرارت به 93 درجه فارنهایت (34 درجه سانتیگراد) در آگوست می رسد که خیلی خوب و قابل تحمل است ،رج لینک زیر:
http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/77002

کسی می تواند توضیح بیشتری بدهد؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Ramin geologist - 2014-02-26

[/quote]

فکر می کنم علاوه بر گرما باید درصد رطوبت رو هم چک کنید. چون گرمای همراه رطوبت خیلی آزار دهنده تر از گرما تو هوای خشکه و تا جایی که می دونم هوای هیوستن هم مرطوبه

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - jjbahale - 2014-02-26

سلام به همه
من الان یک هفته است که برای اولین بار وارد آمریکا و هیوستن شدم
الان خونه یکی از دوستانم ساکن شدم
می خواستم بپرسم برای گرفتن آیدی کارت یا گواهینامه یا باز کردن حساب همه مدارکی میخوان مثل قرارداد اجاره یا قبض برق و ... که به اسم خودم باشه ولی من هیچ کدوم رو ندارم
راه دیگه ای هست به نظرتون؟؟؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2014-02-26

(2014-02-26 ساعت 19:41)jjbahale نوشته:  سلام به همه
من الان یک هفته است که برای اولین بار وارد آمریکا و هیوستن شدم
الان خونه یکی از دوستانم ساکن شدم
می خواستم بپرسم برای گرفتن آیدی کارت یا گواهینامه یا باز کردن حساب همه مدارکی میخوان مثل قرارداد اجاره یا قبض برق و ... که به اسم خودم باشه ولی من هیچ کدوم رو ندارم
راه دیگه ای هست به نظرتون؟؟؟

برای باز کردن حساب به گرین کارت و سوشیال نیاز هست و یک ادرس .ادرس هتل را از ما قبول کردن . البته با همان ویزای داخل پاس هم برای ما حساب باز کردن یعنی حتی منتظر گرین کارت نشید .اما برای گواهینامه باید نشان بدین ساکن تگزاسین و مدارکی که گفتین لازمه .فکر میکنم برین دنبال کارای بانکی تون . میتونید حساب چکینگ و سیوینگ باز کنید کردیت اگر سکیور باشه میدن ان هم بنا به بانک . مثلا chase bankاصلا سکیور کردیت نداره ولی ولزفارگو و بانک اوامریکا داره.

البته ما شانس اوردیم تونستیم بعد یک ماه از ورود کردیت کارت معمول غیر سکیور بگیریم . و الان هیستوری را بیلت کردیم و اوضاع اسکورش خوبه در مورد کردیت و چگونگی بهتر کردن اسکورش و... اگر دوستان سوالی داشتن در پیام خصوصی در خدمتم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mehdy-RN - 2014-02-26

از مجموعه حقوق خالص ۲ هفتگی من ۷ در صد تحت عنوان بیمه‌ پزشکی‌ و بازنشستگی کم می‌شه . به عبارتی این بیمه‌‌ها قبل از تکس هستند.

از مقدار باقیمانده ( تکسبل) اگر اون رو دوباره ۱۰۰ فرض کنم ۲۲ درصد شامل موارد زیر کم میشه

۷ درصد برای سوشیال تکس
۲ درصد برای مدیکر تکس
۱۳ درصد فدرال اینکام تکس
پری استیت تکس صفر هست البته!
از ۱۰۰ درصد تکسبل علاوه بر ۲۲ درصد یک هشت دهم درصد هم برای بیمه‌ عمر و نمیدونم چی‌ چی‌ کم میشه که در مجموع ۲۲.۸% می‌شه .

به عبارتی از کل تکسبل من حدود ۲۲.۸ درصد و اگر از کل حقوق ناخالص حساب کنم ۲۷.۵ درصد در کّل کم میشه.

راحتتر بگم اگر تگزاس هستین هر چی‌ حقوق سالیانتون شده حدود ۲۵ درصدش رو بذارین کنار باقیش خالص دریافتیتون می‌شه.

در مورد بحث نژاد هم باید بگم موارد زیر شامل بحث تبعیض نژادی میشه که در یه مورد پلیس هیوستون ۳۷۵ هزار دلار ! محکوم شده چون یه کارمند زن اثبات کرده بود که به خاطر جنسیتش از پلیس اخراج شده‌

Age Discrimination
Sex Discrimination
Color Discrimination
Racial Discrimination
National Origin Discrimination
Religious Religious Discrimination
Disability Disability Discrimination
اینکه شما بحث خطوط دریائی رو مطرح کردید فکر کنم شرکتهای آمریکای نیستن، من خودم در ایران با یک شرکت نروژی کار می‌کردم ، مهندساشون به کنار ،حقوق کارگرهاشون از ما بیشتر بود. این رو نه به خاطر اینکه اونا نروژی بودن میگم، به این خاطر که ما در ایران نرخ هامون پائین هست و کا رفرمای ایرانی‌ به ایرانی‌ اون پول رو نمیده. .و قص علیهذا برای پرسنلی که رو اون خطوط کار می‌کنن ولی‌ شرقی‌ هستن نه غربی.

در کّل همه ما در آمریکا هستیم و تابع و ذینفع قوانین آمریکا حساب میشیم.

(2014-02-26 ساعت 07:14)hgbeigi نوشته:  
(2014-02-12 ساعت 13:18)امير جو نوشته:  دوستان براي يكبار هم ما نتونستيم به توافق در مورد اين بحث برسيم برگه ابي كه ما پر مي كنيم مربط به خانودس نه نفر به نفر يعني شما ١ نفر يا ٥ نفر باشيد يك برگه پر ميكنيد پس اين يعني اگر شما ٣ نفر باشىد هم مجاز به ورود ١٠٠٠٠ هزار تا هستيد نه ٣٠٠٠٠ بنده بار اولي كه وارد شدم به همراه خانواده ٣ نفره ٧٠٠٠٠ پول داشتيم كه بعد از ورود من ٣تا فرم ابي پر كردم كه افيسر ٢ تاشو كنار گذاشت و گفت يكي كافيه دليل اوردن اين پول پرسيد و اينكه از كجا كسب شده و چقدر خطرناكه بعد از كمي صحبت رفت يه برگه اورد من امضا كردم و تمام اين يعني الان اينا مي دنن كه من اين پول و اوردم اينجا البته اينم بگم اينجا پول. نقد از كوك ا ي ي ن هم بدتره ولي اگر ١ ميليون دلار هم داشتم بازم همين مراحل انجام ميشد دفعه دوم هم كه وارد شدمچون پول همراهم نبود هيچ برگه اي امضا نكردم ملاك ورود ١٠٠٠٠ لاره حالا شما اگه برا خانوادت يه هواپيما ٧٠٠ نفره چارتر كني بازم مجاز به ورود ١٠٠٠٠ هستي و بايد بيشتر از اون رو اعلام كني كه هيچ اشكالي هم نداره و مفيد هم هست چوناز يكسري دردسر هاي بعدي راحت ميشي

(2013-12-24 ساعت 05:06)Mr.Javan نوشته:  
(2013-12-23 ساعت 12:28)fariba_a نوشته:  این سوال من هم هست. آیا پر کردن فرم 105 برای مهاجرین جدید الزامیه؟
ورود اول ما از نیویورک بود. به آفیسر گفتیم که ما بیشتر از 10000 دلار پول همراهمونه و از ما نخواست که این فرم را پر کنیم.!!؟؟؟
سلام دوستان
هر کس این سوال و جوابها رو بخونه خیلی واسش بزرگ جلوه می کنه
خیلی ساده است ، در بدو ورود همین فرم آبی که تو هواپیما بهتون می دن رو پر کنید و اگه بیشتر از 10000 تا همراهتونه ذکر کنید ، دیگه هر پروسه ای بخواد انجام بشه خود افسر های فرودگاه انجام می دن که یه فرمی خودشون پر می کنن و میزان پولی که همراهتونه رو توش ذکر می کنن و شما فقط امضا می کنید و اگر هم اینکارو نکردن هیچ مشکلی پیش نمی یاد چون شما تو اون فرم آبی ذکر کردید و مهر ورود هم ، هم رو اون فرم می خوره هم رو پاستون.صمناً اگر 2 نفر هستید و بیش از 20000 تا همراتونه ذکر کنید اگه 3 تا هستید و بیش از 30000 تا همرانونه ذکر کنید و... یعنی به ازای هر نفر 10000 تا به بالا باید ذکر بشه یعنی اگه 5 نفر هستید و 50000 تا دارید نیاز نیست ذکر بشه ولی اگه 5 تا هستید و 50001 دارید باید یه نفر ذکر کنه که 10001 دلار داره و دقیقاً 10001 دلار همراش باشه نه بیشتر و بقیه معاف اند از ذکر کردن این واسه هر کس که وارد خاک آمریکا می شه و خارج می شه اجباری یعنی به هنگام خروج هم باید ذکر کنید این دقیقاً توضیحاتی بود که افیسر تو فرودگاه به من داد.

دوستان: لطفا یه کم وقت بذارین و تکلیف این حداکثر مبلغی که می توان بصورت نقد وارد آمریکا کرد را روشن کنین. کامنت ها خیلی متضادن متاسفانه!!

حق با امیر جو هست. این قضیه کاملن ساده و مشخصه و جای هیچ تناقض و تضادی نیست. اگر هم کسی با این موضوع مواجه نشده دلیل بر تناقض نیست.

(2014-02-18 ساعت 17:06)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 10:41)sce نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 00:57)Reza20002 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 05:06)Mr.Javan نوشته:  [quote='fariba_a' pid='451923' dateline='1387785483']

دوست جنوبی ما
ضمن تشکر از پاسخ خوبتان،
سوال دیگری که می ماند این است که چند بار می شود پول نقد بالاتر از 10000 دلار را وارد آمریکا کرد و آن را به مامورین اعلام نمود. آیا تعداد دفعات خاصی دارد و یا اینکه در طول مدت خاصی، مثلا یکسال؟!
با خواندن تاپیک های دیگر متوجه شدم که به پول نقدی که وارد آمریکا می کنیم مالیات تعلق نمی گیرد و فقط به سود متعلقه به آن در آمریکا ، مالیات تعلق می گیرد.
فکر می کنم نیاز داریم آقای بیگی هم کمی جزوه خوبش را بروز کند و اطلاعات مالیات را هم به آن اضافه کند.
همینطور بچه های هیوستون ، یه کم متحرک تر و کامنت بیشتر لطفا، نا سلامتی شما ها تکزاسی هستین !Big Grin

من با توجه به مطالبی که قبلن خوندم گویا شما درصورتیکه به آمریکا مهاجرت میکنید تا 2 سال اول مالیاتی به کالاها یا پولی که وارد میکنید تعلق نمیگیره. Sad

من 10 مارچ هیوستون هستم و برای 3 هفته اونجا میمونم، کسی که قول داده بود برای این مدت باهاش همخونه بشم، الان (یعنی درست دو هفته قبل از اومدنم) میگه شرایط هاست دادن به من رو نداره!! Sad
کسی امکانش رو داره که من بتونم برای این مدت باهاش همخونه بشم(توی هزینه ها شریک خواهم بود)، من تنها هستم، برای همین حداقل امکانات هم برام قابل قبوله

من یک ماه پیش دقیقن همین شرایط رو داشتم با این تفاوت که من اینجا این بلا سرم اومد و مجبور شدم با رفتن همسرم خونه رو پس بد . میفهمم چه حس و اضطرابی دارید. امیدوارم بتونین کسی و جایی مناسب پیدا کنین. اما شاید بد نباشه همزمان یه آگهی هم در craigslist houston برای همخونه بدید. من از اینجا ظرف یک هفته گزینه خوبی پیدا کردم که البته شرایطم تغییر کرد و نرفتم. اگه راهنمایی بیشتری خواستید بگید که همینجا با بچه ها حداقل در این زمینه کمک کنیم.

مهدی جان ، تشکر می کنم

هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-02-27

ممنون بخاطر توضیحات خوبتون مهدی جان
ممکنه بگین پری استیت تکس کی صفر میشه؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-02-27

دوستان
همشهری آینده مان "ندا"برای اسکان موقت در هیوستون به مشکل بر خورده است .
اگر کسی می تواند و امکان دارد مشکل ایشان را حل کند. البته ایشان بر اساس سفرنامه اش آدم خوش شانسی است و ان شاءالله مشکلش حل می شود.
من در دبی به دفعات به هموطنان کمک کردم و با اطمینان بگویم هیچوقت هم پشیمان نشدم. چون همانها در آینده به من کمک خواهند کرد.
آدمها به هم نیاز دارند...

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-02-27

(2014-02-26 ساعت 11:49)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 08:24)hgbeigi نوشته:  هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

مهدی جان
"مهاجر جنوبی" که قبلا ساکن بندرعباس و بوشهر بوده می گوید هوای هیوستن از دو شهر یاد شده جنوب ایران ، گرمتر است که باعث نگرانی من شد.
الان نوشتین معرکه هست که یعنی احتمالا خیلی خوب است ، این طور می رساند که احتمالا تابستانها خیلی گرم است.
اما من در الگوی هوا در اینترنت دیدم که حداکثر درجه حرارت به 93 درجه فارنهایت (34 درجه سانتیگراد) در آگوست می رسد که خیلی خوب و قابل تحمل است ،رج لینک زیر:

سلام آقای رضا.
اگه نوشته من شما رو ناراحت کرده از شما معذرت می خوام.
جا داره اینجا کمی بیشتر موضوع آب و هوا رو واسه شما توضیح بدم.همونطوریکه قبلا هم عرض کردم طبیعت و آب و هوای اینجا شباهت صد در صدی با جنوب ایران نداره.اما تو بعضی از پارامترها مثل درصد رطوبت همراه با گرما میشه اونو با بوشهر یا بندرعباس مقایسه کرد.من توی سپتامبر اومدم اینجا و تو همون لحظه اول رطوبت اینجا رو کمی بشتر از بوشهر و بندرعباس دیدم.از طرفی زاویه تابش آفتاب توی هیوستون به نظر من کمی تند و تیزتر از این دو شهر بود و تیزی آفتاب اینجا من رو به یاد تابستونای شیراز با اون آفتاب جنگش(جنگ رو به کسر جیم بخونین لطفاBig Grin) میندازه.همونطوری که می دونین گاهی اوقات تحمل گرمای مناطق خشکی مثل شیراز و یزد به مراتب می تونه از شهرهای جنوبی ایران کشنده تر باشه.البته طبیعت سرسبز اینجا و همینطور بارندگی های مداوم موضوعیه که می تونه هوا رو تلطیف کنه و تحمل اون رو برای شما راحت تر کنه.اما توی زمستون اینجا من گاهی سرمای زیر صفر و یخبندان رو دیدم که همچین غیر طبیعی هم براشون نبود و ظاهرا مسبوق به سابقه بوده.در صورتی که این موضوع رو من هیچ وقت و در طول 23 سال زندگی در جنوب ایران ندیدم.اونجا هم سرد میشد اما هیچ وقت یخبندون نمیشد.البته یخ زدگی اینجا هم سطحی بود اما به هر صورت نشانه ای از سرمای زیر صفر بود.سرمای زیر صفری که وقتی با رطوبت بالا ترکیب میشه می تونه واقعا استخون سوز باشه.علی ایحال هوای اینجا مخصوصا توی پائیز و زمستون اصلا پایدار نیست و به عنوان مثال تفاوت دمای دیروز و امروز هیوستون بین 22 درجه فارنهایت بود.با این حال به قول دوست عزیزمون هوای این روزا واقعا خوبه.با این حال فکر نمی کنم کسی بخواد منکر گرما و رطوبت بالای اینجا در تابستون باشه.
البته من زیاد نمی تونم در این ورد تخصصی صحبت کنم و اونچه نوشتم تماما تجربیات این مدت بود.امروز بخار ماشین رو روشن کردیم ولی فردا قطع به یقین کولر لازم خواهیم بود.Big Grin
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-02-27

(2014-02-26 ساعت 11:38)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 07:51)hgbeigi نوشته:  

مهدی جان ، تشکر می کنم
...
در مورد تاثیر نژاد...

هادی جان
منظورم این بود که آیا در عمل تفاوت نژادی قائل می شوند یا نه.
[/quote]
رضا جان در کل و توی این مدت و توی اون مدت Tongueمن جماعتی نژاد پرست از مردم سرزمین پر گهر ندیدم.به امید خدا وقتی اومدی می فهمی کیا نژاد پرست واقعین.مردمی که کنار هم با هر نوع ملیت و نژاد و رنگ و لعابی دارن کار می کنن یا مردمی که جوک های قومیت های سرزمین خودشون رو مثل نقل و نبات برای لحظه ای خندیدن واسه همدیگه خیرات می کنن.شاید هم اینجا تفاوت هایی باشه که قطعا هست.اما اینقدر ملموس نیست که بشه اسم اون رو نژاد پرستی گذاشت.تا جایی که ما دیدیم افراد از هر قومیتی تا حد توانایی علمی و فنی ظرفیت ارتقاء رو دارن.
موفق باشین.