مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohsenmb - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 05:00)amaka747 نوشته:  من سه هفته پیش که اومدم توی سایت https://elis.uscis.dhs.gov ثبت نام کردم و پول گرین کارت رو دادم حالا که اومدم اکانت چک کنم میزنه
We are sorry, this page is currently unavailable to this account. حالا چطوری ردیابی کنم پروسه گرین کارتمو؟

دوباره سایت رو چک کن. هرازگاهی اینطوری میشه. باید یه چندساعت بگذره. برای منم همین مشکل چندبار پیش اومده بود

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2014-07-24

(2014-07-23 ساعت 21:59)lossi نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 19:49)ali3875 نوشته:  منم نیومدم
منظورم این بود شاید اینجا نتونید جواب موثقی پیدا کنید

Shoma visa nagereftyn mage?!?
بله گرفتم ولی یک ماه دیگه وارد یو اس میشم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 03:18)himmlisch نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 21:39)lucky girl نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 11:01)alireza7 نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 09:19)lucky girl نوشته:  دوستان من چطور می تونم آدرسمو آنلاین عوض کنم؟؟؟؟؟
مصاحبه رفتم ویزامو هم گرفتم
لطفا راهنمایی کنید

توی فرودگاه هم میشه درخواست تغییر آدرس رو داد. چرا میخواین آنلاین انجام بشه ؟
چون فکر می کنم اگه زورتر تغییر آدرس بدم سریتر اس اس ان به دستم می رسه

ssn رو 3-4 بعد از ورود میتونید از دفاتر سوشیال سکیوریتی بگیرید(شمارشو فقط) مثلا برای گواهینامه رانندگی شمارش کافیه.
با سلام خدمت دوستان عزیز . جهت اطلاع پروازیتون:
1- شماره سوشیال به هیچ وجه سه تا چهار روز بعد از ورودتون صادر نمیشه .( تازه سه تا چهار روز بعد از ورودتون به آ م ر ی ک ا این ورود رجیستر و به مراکز ذی ربط اطلاع داده میشود . این مدت حداقل 10 روز هست و 10 روز هم برای ارسال توسط پست .( ماجرای 3 هفته هم از همین جا نشأت گرفته است ) این را مسئول اداره سوشال در یکی از شهرهای کالیفرنیا به خودم گفت .
تنها راهش که بعضی از دوستان هم باهاش به نتیجه رسیدن مراجعه چند روز بعد از ورود و پیگیری و پرکردن مجدد فرم ها (همون جا تو اداره سوشال موجوده یا از سایت دانلود کنید).
2- نکته بسیار مهم در باره تغییر آدرس:
تغییر آدرس غیر از اینکه باید در اداره مربوطه ثبت بشه به نقل از کاوه شیز عزیز باید در سیستم پست آمریکا هم رجیستر بشه و یک هزینه جزیی هم داره . در واقع تغییر آدرس باعث طولانی شدن پروسه تحویل مدارکتان به شما خواهد شد و توقع سریعتر شدن این پروسه را نداشته باشید .
موفق باشید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - himmlisch - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 07:42)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 11:01)alireza7 نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 09:19)lucky girl نوشته:  دوستان من چطور می تونم آدرسمو آنلاین عوض کنم؟؟؟؟؟
مصاحبه رفتم ویزامو هم گرفتم
لطفا راهنمایی کنید

توی فرودگاه هم میشه درخواست تغییر آدرس رو داد. چرا میخواین آنلاین انجام بشه ؟

ssn رو 3-4 بعد از ورود میتونید از دفاتر سوشیال سکیوریتی بگیرید(شمارشو فقط) مثلا برای گواهینامه رانندگی شمارش کافیه.
1- شماره سوشیال به هیچ وجه سه تا چهار روز بعد از ورودتون صادر نمیشه .( تازه سه تا چهار روز بعد از ورودتون به آ م ر ی ک ا این ورود رجیستر و به مراکز ذی ربط اطلاع داده میشود . این مدت حداقل 10 روز هست و 10 روز هم برای ارسال توسط پست .( ماجرای 3 هفته هم از همین جا نشأت گرفته است ) این را مسئول اداره سوشال در یکی از شهرهای کالیفرنیا به خودم گفت .
تنها راهش که بعضی از دوستان هم باهاش به نتیجه رسیدن مراجعه چند روز بعد از ورود و پیگیری و پرکردن مجدد فرم ها (همون جا تو اداره سوشال موجوده یا از سایت دانلود کنید).
تغییر آدرس غیر از اینکه باید در اداره مربوطه ثبت بشه به نقل از کاوه شیز عزیز باید در سیستم پست آمریکا هم رجیستر بشه و یک هزینه جزیی هم داره . در واقع تغییر آدرس باعث طولانی شدن پروسه تحویل مدارکتان به شما خواهد شد و توقع سریعتر شدن این پروسه را نداشته باشید .
موفق باشید .

همونطور ک گفتم 3-4 روز بعد میره توسیستم و میتونید شمارتونو بگیرید. (اگه تو فرمای کنتاکی درخواست داده بوده باشید) من 4-5 بعد از ورودم بود ک رفتم شمارمو پرسیدم. برا یسری کارا شماره کافیه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - m.sabet - 2014-07-24

سلام دوستان، من جهت اطمینان این سوال رو میپرسم، اگر پرواز از ایران به آمریکا بیشتر از یک توقف داشته باشه به عنوان مثال تهران-رم، رم-آتلانتا، آتلانتا- ال پاسو (تگزاس)، برای توقف در رم نیاز به ویزای ترانزیت هست؟ من صفحات قبل رو که مطالعه کردم اینطور متوجه شدم که نیازی نیست، درسته دیگه؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behfaza - 2014-07-24

با سلام.
با توجه به ضربه پذیری هارد دیسک آیا
هارد دیسک در بار گذاشته شود یا در ساک همراه ( کابین ) ؟

آیا همراه داشتن هارد دیسک در ساک دستی از نظر ماموران امنیتی مثل موبایل و لپ تاپ و ...
محسوب میشود ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 16:52)m.sabet نوشته:  سلام دوستان، من جهت اطمینان این سوال رو میپرسم، اگر پرواز از ایران به آمریکا بیشتر از یک توقف داشته باشه به عنوان مثال تهران-رم، رم-آتلانتا، آتلانتا- ال پاسو (تگزاس)، برای توقف در رم نیاز به ویزای ترانزیت هست؟ من صفحات قبل رو که مطالعه کردم اینطور متوجه شدم که نیازی نیست، درسته دیگه؟؟؟؟

سلام دوست من
با توجه به مسیری که گفتین نیازی به ویزای ترانزیت نیست چون شما از محوطه ترانسفر خارج نمی شین.
برای اطمینان بیشتر از آژانسی که بلیت خریدین هم می تونین بپرسین اونا باید حواسشون باشه.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2014-07-24

دوستان برای سوشیال حتما باید پیگیری کنیم مثله گرین کارت به آدرس که گفتیم نمیره

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - melina132 - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 17:49)behfaza نوشته:  با سلام.

آیا همراه داشتن هارد دیسک در ساک دستی از نظر ماموران امنیتی مثل موبایل و لپ تاپ و ...
محسوب میشود ؟
سلام
ما دو تا هارد با خودمون آورديم كه هر دو رو هم تو چمدون لاي لباسها گذاشتيم هيچ مشكلي هم واسش پيش نيومد.
درباره سئوال دومتون هم فكر نميكنم مشكلي باشه بردن تو كابين

موفق باشيد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-07-24

(2014-07-24 ساعت 18:36)shadi79 نوشته:  دوستان برای سوشیال حتما باید پیگیری کنیم مثله گرین کارت به آدرس که گفتیم نمیره

سلام دوست من
بنا به گفته دوستانی که رفتن نیاز به پیگیری هست.
تو صفحات قبلی در این باره توضیحاتی داده شده است. مطالعه بفرمایید.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-07-25

(2014-07-24 ساعت 22:02)melina132 نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 17:49)behfaza نوشته:  با سلام.

محسوب میشود ؟
سلام
ما دو تا هارد با خودمون آورديم كه هر دو رو هم تو چمدون لاي لباسها گذاشتيم هيچ مشكلي هم واسش پيش نيومد.
درباره سئوال دومتون هم فكر نميكنم مشكلي باشه بردن تو كابين

موفق باشيد
درود بر دوستان
من هارد اکسترنال را همراهم داشتم (Carry Bag) و چند جا هم کنترل و بازرسی رو گذروندم ولی یکبار هم نگاهشم نکردند . خیالتون راحت با خودتون توپروازهم می تونید ببرید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-07-25

(2014-07-24 ساعت 08:24)himmlisch نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 07:42)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-22 ساعت 11:01)alireza7 نوشته:  توی فرودگاه هم میشه درخواست تغییر آدرس رو داد. چرا میخواین آنلاین انجام بشه ؟

موفق باشید .

همونطور ک گفتم 3-4 روز بعد میره توسیستم و میتونید شمارتونو بگیرید. (اگه تو فرمای کنتاکی درخواست داده بوده باشید) من 4-5 بعد از ورودم بود ک رفتم شمارمو پرسیدم. برا یسری کارا شماره کافیه.
شما کارتون درسته عزیز . این همه من پست امسال و سال گذشته رو خوندم هیچکس 3 تا 4 روزه شمارشو نگرفته ....
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamed1286 - 2014-07-25

بلاخره ما هم وارد این مرحله شدیم Big Grin
من کل صفحات رو خوندم

بلیت هم گرفتم
ترکیش برای اواخر شهریور (اواسط سپتامبر) با 3.5 ساعت توقف
یکطرفه نفری 707 دلار با تکس

یکی از دوستان ما 4 روزه سوشالشون رو دریافت کردند. ساکن مریلند هستند و 165 دلارشون رو قبل از ورود پرداخت کردند و روز اول هم اداره سوشال مراجعه کرده بودند ... حالا اینکه این گزینه ها تاثیری داشته یا خیر را نمی دونم !؟ دوستانی که رفتند بهتره نظر بدهند و مارو راهنمایی کنند...

سوالی که ذهن من رو مشغول کرده :
ما برای in-state شدن در ویرجینیا باید یکسال ساکن این ایالت باشیم ... این یک سال از چه زمانی محاسبه میشه و توسط چه سازمانی ؟؟؟؟؟ از ورودمون محاسبه میشه یا از تاریخ دریافت سوشال یا تاریخ دریافت DMV که همون ID مون هست !؟ CoolCoolCool

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lossi - 2014-07-25

(2014-07-24 ساعت 06:56)ali3875 نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 21:59)lossi نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 19:49)ali3875 نوشته:  منم نیومدم
منظورم این بود شاید اینجا نتونید جواب موثقی پیدا کنید

Shoma visa nagereftyn mage?!?
بله گرفتم ولی یک ماه دیگه وارد یو اس میشم

پس مبارکه و بسلامتی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-25

where can you go with a passport of United States without a visa