مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2014-02-27

(2014-02-27 ساعت 08:22)sce نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 11:49)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 08:24)hgbeigi نوشته:  هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

مهدی جان
"مهاجر جنوبی" که قبلا ساکن بندرعباس و بوشهر بوده می گوید هوای هیوستن از دو شهر یاد شده جنوب ایران ، گرمتر است که باعث نگرانی من شد.
الان نوشتین معرکه هست که یعنی احتمالا خیلی خوب است ، این طور می رساند که احتمالا تابستانها خیلی گرم است.
اما من در الگوی هوا در اینترنت دیدم که حداکثر درجه حرارت به 93 درجه فارنهایت (34 درجه سانتیگراد) در آگوست می رسد که خیلی خوب و قابل تحمل است ،رج لینک زیر:
http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/77002

کسی می تواند توضیح بیشتری بدهد؟
سلام آقای رضا.
اگه نوشته من شما رو ناراحت کرده از شما معذرت می خوام.
جا داره اینجا کمی بیشتر موضوع آب و هوا رو واسه شما توضیح بدم.همونطوریکه قبلا هم عرض کردم طبیعت و آب و هوای اینجا شباهت صد در صدی با جنوب ایران نداره.اما تو بعضی از پارامترها مثل درصد رطوبت همراه با گرما میشه اونو با بوشهر یا بندرعباس مقایسه کرد.من توی سپتامبر اومدم اینجا و تو همون لحظه اول رطوبت اینجا رو کمی بشتر از بوشهر و بندرعباس دیدم.از طرفی زاویه تابش آفتاب توی هیوستون به نظر من کمی تند و تیزتر از این دو شهر بود و تیزی آفتاب اینجا من رو به یاد تابستونای شیراز با اون آفتاب جنگش(جنگ رو به کسر جیم بخونین لطفاBig Grin) میندازه.همونطوری که می دونین گاهی اوقات تحمل گرمای مناطق خشکی مثل شیراز و یزد به مراتب می تونه از شهرهای جنوبی ایران کشنده تر باشه.البته طبیعت سرسبز اینجا و همینطور بارندگی های مداوم موضوعیه که می تونه هوا رو تلطیف کنه و تحمل اون رو برای شما راحت تر کنه.اما توی زمستون اینجا من گاهی سرمای زیر صفر و یخبندان رو دیدم که همچین غیر طبیعی هم براشون نبود و ظاهرا مسبوق به سابقه بوده.در صورتی که این موضوع رو من هیچ وقت و در طول 23 سال زندگی در جنوب ایران ندیدم.اونجا هم سرد میشد اما هیچ وقت یخبندون نمیشد.البته یخ زدگی اینجا هم سطحی بود اما به هر صورت نشانه ای از سرمای زیر صفر بود.سرمای زیر صفری که وقتی با رطوبت بالا ترکیب میشه می تونه واقعا استخون سوز باشه.علی ایحال هوای اینجا مخصوصا توی پائیز و زمستون اصلا پایدار نیست و به عنوان مثال تفاوت دمای دیروز و امروز هیوستون بین 22 درجه فارنهایت بود.با این حال به قول دوست عزیزمون هوای این روزا واقعا خوبه.با این حال فکر نمی کنم کسی بخواد منکر گرما و رطوبت بالای اینجا در تابستون باشه.
البته من زیاد نمی تونم در این ورد تخصصی صحبت کنم و اونچه نوشتم تماما تجربیات این مدت بود.امروز بخار ماشین رو روشن کردیم ولی فردا قطع به یقین کولر لازم خواهیم بود.Big Grin
موفق باشین.

منم دچار همین تضاد شده بودم و این که 10 روز آینده که دارم میام چــــی بپوشم؟! (مشکل بیشتر خانوم ها Big Grin ) بهترین کار اینه که برید سایت های هواشناسی، اینها علاوه بر این که برای اغلب شهرهای جهان آرشیو وضعیت آب و هوایی روزهای اخیر و گذشته رو دارن، بر اساس آمارهای 30 ساله تا چند ماه های آینده رو هم پیش بینی کردن. بعد با سوابق ایران (من تهران رو در نظر گرفتم) مقایسه کنین تا تفاوت اقلیم دستتون بیاد

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-02-27

(2014-02-27 ساعت 12:06)nedafarsi نوشته:  
(2014-02-27 ساعت 08:22)sce نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 11:49)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 08:24)hgbeigi نوشته:  هوای این روزای هیوستون معرکه ست.

مهدی جان
"مهاجر جنوبی" که قبلا ساکن بندرعباس و بوشهر بوده می گوید هوای هیوستن از دو شهر یاد شده جنوب ایران ، گرمتر است که باعث نگرانی من شد.
الان نوشتین معرکه هست که یعنی احتمالا خیلی خوب است ، این طور می رساند که احتمالا تابستانها خیلی گرم است.
اما من در الگوی هوا در اینترنت دیدم که حداکثر درجه حرارت به 93 درجه فارنهایت (34 درجه سانتیگراد) در آگوست می رسد که خیلی خوب و قابل تحمل است ،رج لینک زیر:
http://www.weather.com/weather/wxclimatology/monthly/graph/77002

کسی می تواند توضیح بیشتری بدهد؟
سلام آقای رضا.
اگه نوشته من شما رو ناراحت کرده از شما معذرت می خوام.
جا داره اینجا کمی بیشتر موضوع آب و هوا رو واسه شما توضیح بدم.همونطوریکه قبلا هم عرض کردم طبیعت و آب و هوای اینجا شباهت صد در صدی با جنوب ایران نداره.اما تو بعضی از پارامترها مثل درصد رطوبت همراه با گرما میشه اونو با بوشهر یا بندرعباس مقایسه کرد.من توی سپتامبر اومدم اینجا و تو همون لحظه اول رطوبت اینجا رو کمی بشتر از بوشهر و بندرعباس دیدم.از طرفی زاویه تابش آفتاب توی هیوستون به نظر من کمی تند و تیزتر از این دو شهر بود و تیزی آفتاب اینجا من رو به یاد تابستونای شیراز با اون آفتاب جنگش(جنگ رو به کسر جیم بخونین لطفاBig Grin) میندازه.همونطوری که می دونین گاهی اوقات تحمل گرمای مناطق خشکی مثل شیراز و یزد به مراتب می تونه از شهرهای جنوبی ایران کشنده تر باشه.البته طبیعت سرسبز اینجا و همینطور بارندگی های مداوم موضوعیه که می تونه هوا رو تلطیف کنه و تحمل اون رو برای شما راحت تر کنه.اما توی زمستون اینجا من گاهی سرمای زیر صفر و یخبندان رو دیدم که همچین غیر طبیعی هم براشون نبود و ظاهرا مسبوق به سابقه بوده.در صورتی که این موضوع رو من هیچ وقت و در طول 23 سال زندگی در جنوب ایران ندیدم.اونجا هم سرد میشد اما هیچ وقت یخبندون نمیشد.البته یخ زدگی اینجا هم سطحی بود اما به هر صورت نشانه ای از سرمای زیر صفر بود.سرمای زیر صفری که وقتی با رطوبت بالا ترکیب میشه می تونه واقعا استخون سوز باشه.علی ایحال هوای اینجا مخصوصا توی پائیز و زمستون اصلا پایدار نیست و به عنوان مثال تفاوت دمای دیروز و امروز هیوستون بین 22 درجه فارنهایت بود.با این حال به قول دوست عزیزمون هوای این روزا واقعا خوبه.با این حال فکر نمی کنم کسی بخواد منکر گرما و رطوبت بالای اینجا در تابستون باشه.
البته من زیاد نمی تونم در این ورد تخصصی صحبت کنم و اونچه نوشتم تماما تجربیات این مدت بود.امروز بخار ماشین رو روشن کردیم ولی فردا قطع به یقین کولر لازم خواهیم بود.Big Grin
موفق باشین.

منم دچار همین تضاد شده بودم و این که 10 روز آینده که دارم میام چــــی بپوشم؟! (مشکل بیشتر خانوم ها Big Grin ) بهترین کار اینه که برید سایت های هواشناسی، اینها علاوه بر این که برای اغلب شهرهای جهان آرشیو وضعیت آب و هوایی روزهای اخیر و گذشته رو دارن، بر اساس آمارهای 30 ساله تا چند ماه های آینده رو هم پیش بینی کردن. بعد با سوابق ایران (من تهران رو در نظر گرفتم) مقایسه کنین تا تفاوت اقلیم دستتون بیاد

دوست مهاجر جنوبیمان
من که ناراحت نشدم . فقط نوشتم نگران شدم.... تازه از اینکه دوستان اینجا می آیند و کامنت می گذارند و چراغ تاپیک هیوستون را روشن نگه می دارند کلی هم خوشحالم.
من یادم می آید رطوبت هوای بندرعباس را تا 98% ثبت کرده ایم (موقع رنگ زدن کشتی ها که تا رطوبت خاصی اجازه رنگ آمیزی داشتیم) همچنین یادم می آید که در ماه شهریور در بندر امام خمینی رطوبت بحدی بالا بود که مثل سونای بخار بود و هیچکس نمی توانست جوشکاری کند (بعلت اتصال برق ناشی از رطوبت بالا)
در دبی رطوبت هرگز به حد بندرعباس نمی رسید. من در یکی از پروژه ها در تمام تابستان دوچرخه سواری کردم (البته پدرم در آمد ولی زنده ماندمBig Grin)
الان با مطالعه نمودار درجه حرارت سالیانه (که به 40 درجه سانتیگراد نمی رسد) نتیجه می گیریم که احساس گرم بودن هوا بعلت مقدار زیاد رطوبت هوا ست که آنهم بعلت نزدیکی به خلیج مکزیک ،بالاست. و احتمالا عرض جغرافیایی هیوستون کمتر از بندرعباس هست!!! و آفتاب بقول شما تیز تر است.
پس هوا در سایه مطبوع است.
می توان رطوبت هوا را اینطور هم چک کرد. اگر در فصل گرم سال با تی شرت بیرون می روید و با سرعت متوسط قدم می زنید چند متر راه بروید بدنتان عرق می کند و لباس به تنتان می چسبد؟ البته به شرطی که از زیر ایر کاندیشن بیرون نیامده باشید.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2014-02-27

(2014-02-27 ساعت 00:24)Reza20002 نوشته:  
(2014-02-25 ساعت 02:59)nedafarsi نوشته:  سلام
یه اتفاق غیر منتظره واسم افتاده، اینقدر گیج شدم که نمیدونم چیکار کنم!
من 10 مارچ هیوستون هستم و برای 3 هفته اونجا میمونم، کسی که قول داده بود برای این مدت باهاش همخونه بشم، الان (یعنی درست دو هفته قبل از اومدنم) میگه شرایط هاست دادن به من رو نداره!! Sad
کسی امکانش رو داره که من بتونم برای این مدت باهاش همخونه بشم(توی هزینه ها شریک خواهم بود)، من تنها هستم، برای همین حداقل امکانات هم برام قابل قبوله

دوستان
همشهری آینده مان "ندا"برای اسکان موقت در هیوستون به مشکل بر خورده است .
اگر کسی می تواند و امکان دارد مشکل ایشان را حل کند. البته ایشان بر اساس سفرنامه اش آدم خوش شانسی است و ان شاءالله مشکلش حل می شود.
من در دبی به دفعات به هموطنان کمک کردم و با اطمینان بگویم هیچوقت هم پشیمان نشدم. چون همانها در آینده به من کمک خواهند کرد.
آدمها به هم نیاز دارند...

رضا جان ممنون از حماییتون
فعلاً که شانس دیگه کاری از پیش نمیبره و فقط توکلم به خداست Shy
از دوستان ممنون میشم اگه خودشون یا آشنایانشون امکانش رو دارن، حتی اگه شده فقط چند روز اول ورودم جایی رو بهم اجاره بدن

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - ffrfar - 2014-02-27

(2014-02-27 ساعت 13:11)nedafarsi نوشته:  
من 10 مارچ هیوستون هستم و برای 3 هفته اونجا میمونم، کسی که قول داده بود برای این مدت باهاش همخونه بشم، الان (یعنی درست دو هفته قبل از اومدنم) میگه شرایط هاست دادن به من رو نداره!! Sad
کسی امکانش رو داره که من بتونم برای این مدت باهاش همخونه بشم(توی هزینه ها شریک خواهم بود)، من تنها هستم، برای همین حداقل امکانات هم برام قابل قبوله

دوستان
اگر کسی می تواند و امکان دارد مشکل ایشان را حل کند. البته ایشان بر اساس سفرنامه اش آدم خوش شانسی است و ان شاءالله مشکلش حل می شود.
من در دبی به دفعات به هموطنان کمک کردم و با اطمینان بگویم هیچوقت هم پشیمان نشدم. چون همانها در آینده به من کمک خواهند کرد.

فعلاً که شانس دیگه کاری از پیش نمیبره و فقط توکلم به خداس0
از دوستان ممنون میشم اگه خودشون یا آشنایانشون امکانش رو دارن، حتی اگه شده فقط چند روز اول ورودم جایی رو بهم اجاره بدن
ندا جان خیلی متاسف شدم امیدوارم هرچه زودتر مکان مناسبی برات پیدا بشه عزیزم,ضمنا اینجا رو بخون http://www.mohajersara.com/post-464060.html#pid464060

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - nedafarsi - 2014-02-28

(2014-02-27 ساعت 17:52)ffrfar نوشته:  

دوستان

فعلاً که شانس دیگه کاری از پیش نمیبره و فقط توکلم به خداس0
ندا جان خیلی متاسف شدم امیدوارم هرچه زودتر مکان مناسبی برات پیدا بشه عزیزم,ضمنا اینجا رو بخون http://www.mohajersara.com/post-464060.html#pid464060

ممنون ffrfar جان
لینکی که گذاشتین خیلی خوب بود، ایشالله که مشکل همه حل بشه Shy

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-03-01

[quote='Mehdy-RN' pid='466867' dateline='1393438421']
از مجموعه حقوق خالص ۲ هفتگی من ۷ در صد تحت عنوان بیمه‌ پزشکی‌ و بازنشستگی کم می‌شه . به عبارتی این بیمه‌‌ها قبل از تکس هستند.

از مقدار باقیمانده ( تکسبل) اگر اون رو دوباره ۱۰۰ فرض کنم ۲۲ درصد شامل موارد زیر کم میشه

۷ درصد برای سوشیال تکس
۲ درصد برای مدیکر تکس
۱۳ درصد فدرال اینکام تکس
پری استیت تکس صفر هست البته!
از ۱۰۰ درصد تکسبل علاوه بر ۲۲ درصد یک هشت دهم درصد هم برای بیمه‌ عمر و نمیدونم چی‌ چی‌ کم میشه که در مجموع ۲۲.۸% می‌شه .

به عبارتی از کل تکسبل من حدود ۲۲.۸ درصد و اگر از کل حقوق ناخالص حساب کنم ۲۷.۵ درصد در کّل کم میشه.

راحتتر بگم اگر تگزاس هستین هر چی‌ حقوق سالیانتون شده حدود ۲۵ درصدش رو بذارین کنار باقیش خالص دریافتیتون می‌شه.

در مورد بحث نژاد هم باید بگم موارد زیر شامل بحث تبعیض نژادی میشه که در یه مورد پلیس هیوستون ۳۷۵ هزار دلار ! محکوم شده چون یه کارمند زن اثبات کرده بود که به خاطر جنسیتش از پلیس اخراج شده‌

Age Discrimination
Sex Discrimination
Color Discrimination
Racial Discrimination
National Origin Discrimination
Religious Religious Discrimination
Disability Disability Discrimination
اینکه شما بحث خطوط دریائی رو مطرح کردید فکر کنم شرکتهای آمریکای نیستن، من خودم در ایران با یک شرکت نروژی کار می‌کردم ، مهندساشون به کنار ،حقوق کارگرهاشون از ما بیشتر بود. این رو نه به خاطر اینکه اونا نروژی بودن میگم، به این خاطر که ما در ایران نرخ هامون پائین هست و کا رفرمای ایرانی‌ به ایرانی‌ اون پول رو نمیده. .و قص علیهذا برای پرسنلی که رو اون خطوط کار می‌کنن ولی‌ شرقی‌ هستن نه غربی.

در کّل همه ما در آمریکا هستیم و تابع و ذینفع قوانین آمریکا حساب میشیم.

آقا مهدی عزیز
آیا در خصوص بازنشستگی در آمریکا و جزئییات آن اطلاعات داری که به اشتراک بگذاری؟
دوستان دیگر هم اگر اطلاعات دارند ، خواهش می کنم مشارکت کنند.

(2013-08-23 ساعت 23:02)elima1980 نوشته:  چقدرخوب شدکه هیستون نیومدم .خواست واراده خودم وخداوندباعث شدکه تافرودگاه هیستون هم بیام اما بعدش ازاونجابیام وگاس .ازهمین جا خدمت دوستان جدیدی که آدرس برای دریافت گرین کارت آمریکاندارنداعلام میکنم با فرستادن یک پیغام خصوصی به من ازآدرس من استفاده کنند.دوست دارم بدونم که اگه آدرس خونم به صدنفربدم باهاش گرین کارتشون بگیرن چه اتفاقی برام میفته که ازایران اینجاپیغام میذاشتم یا زنگ میزدم به دوستان میترسیدن آدرس توهیستون بدن .به همشهری خودت زنگ میزنی میگی لطف کن یه آدرس بده واسه گرین کارت انگارجزام داری .آدرس من هست هرکسی خواست با من مکاتبه کنه نهایتش اینه که دستگیرم میکنندمیرم آلکاتراس یا با آدرس خونم میرن اختلاس بانکی میکنندیا میرن آدم میکشن میندازن توخونه من اشگالی نداره ماایرانیهاتومملکت خودمون شیر هستیم اینجاکه میایم ترس ووحشت وجودمارواحاطه میکنه یه وقت لولوخورخوره من نخوره

چرا کسی به شما آدرس نداد؟
از دوستان می پرسم :آیا دادن آدرس برای کارهای اولیه ،ممکن است مسئولیت حقوقی داشته باشد؟؟؟

(2013-09-08 ساعت 20:45)adambarfi نوشته:  با سلام
قبلا راجع به پارکهای اطراف هیوستون یک پست گذاشته بودم. در تکمیل لیست قبلی، چند وقت پیش رفتم یه پارک توی جاده دالاس (45) به اسم Huntsville state park که پارکی جنگلی با یک دریاچه بسیار زیباست. اگر کسی دوست داره اسب سواری کنه اونجا میتونه با 20 دلار یک ساعت توی جنگل اسب سواری کنه (البته با راهنما) و بعد از اسب سواری میتونید با 10 دلار یک قایق کرایه کنید و روی دریاچه زیبای پارک پارو بزنید و از طبیعت لذت ببرید و اگر اهل ماهی گیری هستید میتوانید اونجا قلابتون و به آب بندازید شاید بتونید چیزی صید کنید. اگر هم خواستید تنی به آب بزنید میتوانید توی دریاچه شنا کنید و بعد هم با یک کباب خوشمزه در کنار دوستانتون از خودتون پذیرایی کنید.

به همتون خوش بگذره جای بقیه را هم خالی کنید
شاد باشید

آدم برفی عزیز
می شه وبسایت سایر پارکها ی جالب را برای اطلاع عموم بذاری و مختصری هم در باره شون بنویس؟

عجالتا آدرس پارک فوق الذکر اینه:
http://www.huntsvilletexas.com/

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-03-02

دوستان ما حدود 2 هفته اس که تو هتل RED CARPET هیوستون هستیم , قیمت این هتل مناسبه ولی خیلی تاپ و عالی نیست ولی برای روزهای اول خوبه اگه زیاد سخت گیر نیستید اینجا جای خوبیه
تلویزیون,اینترنت مجانی,ونظافت اتاقها 2روز در هفته ,,, اینجا فقط اجاق گاز نداشت که ما از فروشگاه fista یک گاز تک شعله برقی خریدیم به 10 دلار وخلاصه جاتون خالی بساط پلو وچای وغذا رو راه انداختیم
زیاد سخت نگیرید درضمن با اینکه خودم 2هفته اس اینجا هستم ولی هرکمکی از دستم بر بیاد براتون انجام میدم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Reza20002 - 2014-03-02

(2013-12-04 ساعت 10:16)Houstonian نوشته:  
(2013-12-03 ساعت 23:56)talayeh2013 نوشته:  
(2013-12-02 ساعت 01:01)Saeedv13 نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 20:32)talayeh2013 نوشته:  دوستان شما اطلاعاتی درباره این بیمه جدید که اوباما پیشنهاد داده دارید؟ اونجور که من متوجه شدم مثل اینکه باید اپلیکیشن براش پر کرد، کسی اطلاعاتی از وب سایتش برای هیوستن داره؟
شما باید تشریف ببری داخل سایت www.healthcare.gov و ایالتت رو مشخص کنی و مراحل ثبت نام رو انجام بدی.

ممنون از شما . اگر اطلاعات بیشتری به دست آوردم برای اطلاع دیگران اینجا میذارم

مجله عاشقانه‌ یه مطلب خوب در شماره آخرش درباره اوباما کر گذاشته خوندنش بد نیست . آدرس سایتش هم هست :

www.asheghaneh.com

دوستان
اگه کسی خلاصه طرح اوباماکر رو می دونه لطفا بگه

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-03-03

(2014-03-02 ساعت 01:21)Reza20002 نوشته:  
(2013-12-04 ساعت 10:16)Houstonian نوشته:  
(2013-12-03 ساعت 23:56)talayeh2013 نوشته:  
(2013-12-02 ساعت 01:01)Saeedv13 نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 20:32)talayeh2013 نوشته:  دوستان شما اطلاعاتی درباره این بیمه جدید که اوباما پیشنهاد داده دارید؟ اونجور که من متوجه شدم مثل اینکه باید اپلیکیشن براش پر کرد، کسی اطلاعاتی از وب سایتش برای هیوستن داره؟
شما باید تشریف ببری داخل سایت www.healthcare.gov و ایالتت رو مشخص کنی و مراحل ثبت نام رو انجام بدی.

ممنون از شما . اگر اطلاعات بیشتری به دست آوردم برای اطلاع دیگران اینجا میذارم

مجله عاشقانه‌ یه مطلب خوب در شماره آخرش درباره اوباما کر گذاشته خوندنش بد نیست . آدرس سایتش هم هست :

www.asheghaneh.com

دوستان
اگه کسی خلاصه طرح اوباماکر رو می دونه لطفا بگه

اگه اشتباه نکنم این طرح فعلا در کالیفرنیا داره انجام میشه.
اگر ساکن کالیفرنیا هستید تا 15 مارچ باید ثبت نام کنید و تا 25 مارچ پلن بیمتون را انتخاب و هزینه رو پرداخت کنید
اگر کم درامد یا صفر درامد هستید مشمول مدیکل میشید که مجانی یا خیلی کم در میاد براتون.
اگر خدارا شکر درامدتون خوب باشه ، باز هم پلن رو انتخاب کرده و هزینش رو میدین ، تقریبا ماهی $165.00 در میاد براتون.

موفق باشید

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - smu - 2014-03-03

با سلام
دوستان این تجربه من هست در خرید اینترنت و تیوی
در این جا شرکتهای متعددی هست از جمله: ATT&T , DIrect tv, Dish, wavevision,...
من و همسرم بررسی های گسترده ای انجام دادیم و به دلایل قوانین مجتمع مجبور بودیم از ویوویژن استفاده کنیم و عده ای از همسایه ها دایرکت تی و ی داشتند.
ولی پکیج جدید AT&T +U-Verse tv واقعا عالیه و کل مجتمع ما داشتن پکیج از جاهای مختلف همین رو انتخاب کردن و قرارداد هاشونو با جاهای دیگه کنسل کردن.
مزایا: اینترنت12مکس یا 18 مکس به انتخاب خودتون - 5 تا پکیج مختلف تی وی با کانالهای خیلی خوب حتی در پکیج های ارزان - امکان جابجا کردن مکان قرارداد در صورت نقل مکان - قرارداد یکساله با عدم افزایش قیمت-در صورت موجود نبودن خدمات در مکان جدیدی قرارداد شما بدون هیچ هزینهای کنسل میشه - نصب رایگان
معایب: برای داشتن کانالهای اچ دی 10$شارز میکنه.
و البته در تایید گفته دوستان کاستومر سرویسش واقعا ضعیفه.!

در ضمن دوستان برای خرید یوتیلیتی اینترنت تحقیق کامل و کافی بکنند و مطمئن بشن که طی قرارداد افزایش قیمت نداشته باشند. ما در قرارداد قبلی مان 3 بار افزایش قیمت در یک سال داشتیم که واقعا بد بود.و از قرار داد جدیدمان واقعا راضی هستیمدر ضمن پکیج دیش هم از نظر قیمت خوب بود فقط امکان دادن اینترنت در منطقه ما را نداشت که معضل بزرگی بود. سوالی باشه در خدمتم.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - renausa - 2014-03-03

دوستانی که در هیوستون ساکن هستند من به دنبال کسی هستم که بتونم باهاش به مدت 2 ماه هم خونه بشم. من دانشجوی دانشگاه هیوستون هستم ولی 2 ماه دیگه عازم کالیفرنیا هستم. حدودا از 15 مارچ تا اوایل می نیاز به همخونه دارم.
کلیه هزینه ها رو هم میتونیم share کنیم. ضمنا من بیشتر روزها رو از صبح تا شب دانشگاه هستم و لوازم خاصی هم ندارم که جا گیر باشه.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-03-03

(2014-02-26 ساعت 10:40)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 06:26)hgbeigi نوشته:  
(2014-01-26 ساعت 18:08)Ehsan1358 نوشته:  
هادی اگر امکانش هست از تجربیاتتون که میگید سخت بود برای ما هم بگید تا ببینیم اوضاع چطوره ؟ البته اگر شخصی نیست

راستش اوضاع سخت من بخاطر مسایل شخصیم بوده و من با مشکل خاصی در روند اقامت مواجه نشدم. مسایل همونطوریه که تقریباً همه طی کردن و توضیح داده شده.
مثلن من که فقط 5 هزار دلار تونسته بودم بیارم یه خورده نگران هزینه و درآمد بودم و برای خونه من از یه ایرانی خونه اجاره کردم که سوشیال نخواد اما قرارداد 3 ماهه بستیم و پول کرایه 4 ماه رو جلوترش دادم (1 ماه بعنوان دیپازیت) ، قبلش هم که یه هفته متل 6 بودم و بعد یه خورده مبلمان و لپ تاپ و ... کلن چیز زیادی برام نمونده بود.
از همون روزای اول هم دنبال کار بودم که متاسفانه با وجود تلاش شبانه روزی نتونستم کار مرتبط با رشتم (معماری) پیدا کنم و بعد از گرفتن خونه دنبال کارای معمولی گشتم که تفریبن بهد 3 هفته توی مک دونالد روبروی خونمون در مموریال مشغول شدم.
نداشتن ماشین و اینکه همیشه در این 3 ماه مجبور شدم بخاطر اتفاقاتی که افتاد دنبال خونه باشم خیلی راحت و خوب نبود و باعث شد یخورده از برنامم عقب بمونم.
از نظر روند اومدن و اقامتم من کارام خیلی خوب انجام میشد. مشکل خاصی نداشتم. در کل مسایل هر کس فکر میکنم با توجه به شرایط و انتظارات خودش بیشتر سخت و آسون میشه وگرنه همه چیز اینجا تعریف شده است.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - hgbeigi - 2014-03-03

فعلاً که شانس دیگه کاری از پیش نمیبره و فقط توکلم به خداست Shy

خانم ندا من با دوستم، طاهر صحبت کردم و شرایط شما رو گفتم. ایشون همخونه قبلی من بوده و دقیقن مثل شما دو روز قبل از تموم شدم قراردادمون، جای جدیدش کنسل شد و حالا برای یک ماه دیگه خونه رو تمدید کرده و تا اول آپریل اونجا خواهد بود و مشکل خاصی نداره برای اینکه شما بتونید این چند روز رو اگه جایی پیدا نکردین پیش ایشون بمونید. خونه ایشون هم در غرب هیوستونه (مموریال) هست. اگه تمایل داشتید بهم بگید من ایمیلش رو بهتون میدم که با هم بیشتر صحبت کنید.