مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - nedafarsi - 2014-07-25

(2014-07-24 ساعت 18:33)reza_norouzi نوشته:  
(2014-07-24 ساعت 16:52)m.sabet نوشته:  سلام دوستان، من جهت اطمینان این سوال رو میپرسم، اگر پرواز از ایران به آمریکا بیشتر از یک توقف داشته باشه به عنوان مثال تهران-رم، رم-آتلانتا، آتلانتا- ال پاسو (تگزاس)، برای توقف در رم نیاز به ویزای ترانزیت هست؟ من صفحات قبل رو که مطالعه کردم اینطور متوجه شدم که نیازی نیست، درسته دیگه؟؟؟؟

سلام دوست من
با توجه به مسیری که گفتین نیازی به ویزای ترانزیت نیست چون شما از محوطه ترانسفر خارج نمی شین.
برای اطمینان بیشتر از آژانسی که بلیت خریدین هم می تونین بپرسین اونا باید حواسشون باشه.
شاد باشین.

دوست عزیز شما در صورتی احتیاج به ویزای ترانزیت دارید که توی منطقه شینگن بیش از یه استاپ داشته باشین. مثلاً کی ال ام یه پرواز داره:
تهران-رم-آمستردام-بوستون
برای این پرواز باید ویزا داشته باشید واسه استاپ دومتون.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshadm999 - 2014-07-25

(2014-07-25 ساعت 09:18)Alireza 2014 نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم با گرين كارت ميگن ميتونيد بيشتر كشور هاي دنيا رو بريد و با گرين كارت براي شما تو فرودگاه ويزاي فوري صادر ميشه ميخواستم بدونم اين درست يا نه ممنون ميشم جواب بدين

با داشتن گیرین کارت شما فقط میتونید بدون ویزا به کانادا برید ، برای بقیه کشورها باید عین هر ایرانیه دیگه از سفارت ویزا بگیرید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - atriana - 2014-07-25

در بدو ورود برای استفاده از خدمات بیمه ای medi-cal با توجه به نداشتن کار به نظرتون چه مقدار پول در حساب بانکیمون بریزیم که واجد شرایط باشیم؟
تو سایتش یک جدول داره ولی من که متوجه نشدم داستانش چیه.
آدرس سایتش اینه
https://www.coveredca.com/shopandcompare/#incomeGuidelines

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - soli asali - 2014-07-25

(2014-07-25 ساعت 09:26)KIMIA2005 نوشته:  
where can you go with a passport of United States without a visa

علی آقا این مربوط به سیتیزن ها و کسایی که پاس آمریکایی دارند میشه !
برای گرین کارتی ها همینطوره ؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ah1004 - 2014-07-25

با سلام به همه دوستان و همراهان;
اگر که کسی به آدرسی که داده نرود و بخواهد که کار شماره اجتماعی و کارت اجتماعی را دنبال کند باید که به نزدیکترین دفتر در محل اقامت برود یا به دفتر مسؤول در نزدیکی محل رسمی؟
چه دفتری پاسخگو است؟ چیزی میفرستند یا آدم باید که برود و بگیرد؟
من در سایت www.uscis.gov/uscis-elis یک اکانت برای پرداخت آنلاین باز کردم که نامه تأیید ثبت نام هم برایم آمد ولی چون حساب در آنجا نداشتم به شخص دیگری اطلاعات ورود به اکانت را دادم که بپردازد و آن شخص هم با آدرس ایمیل خودش یک حساب در www.pay.gov باز کرد و با کارت ویزای خودش پول برنده و همراه رو پرداخت کرد که نامه تأیید اون هم برای او رفته است و برای من فوروارد کرده است(تاریخ پرداخت ٥ جولای). حال پرسش اینجاست که آیا باید که آدرس ایمیل در دو سایت یکی باشد یا مشکلی بوجود نمیاد؟
آیا بهتر است که اطلاعات شخصی در سایت www.uscis.gov/uscis-elis کامل شوند یا نه؟ به آدرس رسمی یا به آدرس واقعی؟
از شمارههای (IOE USCIS Immigrant Fee (I-551 چنین بر میاد که اول پول همراه رو داده چون شماره IOE همراه کمتر از شماره برنده اصلی بود و بعد پول برنده اصلی رو. آیا این مشکلی در پروسه صدور کارت ها ایجاد نمیکند؟ چون شنیدم که ترتیب زمانی در همه جا حتا ورود به آنجا هم مهم است. آیا کسی چنین فایل pdf گرفته است در اکانت uscis. توصیه است که همراه هم یک حساب باز کند یا حتمن باید که باز کند یا دقیقن اصلن نباید که حساب جدید باز کند؟
با تشکر از توجه و پاسخ های کارشناسی شما ارجمندان و سروران

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-07-25

(2014-07-25 ساعت 15:10)soli asali نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 09:26)KIMIA2005 نوشته:  
where can you go with a passport of United States without a visa

علی آقا این مربوط به سیتیزن ها و کسایی که پاس آمریکایی دارند میشه !
برای گرین کارتی ها همینطوره ؟؟

تا جایی که من اطلاع دارم شما فقط میتونید با گرین کارت برین مکزیک و کانادا . اونم از طریقه خود آمریکا بقیه کشورها ویزا میخواد تا زمانی که سیتیزن بشید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - حاجی واشنگتن - 2014-07-25

دوستان یه سوال : من مودم وایرلس رو با خودم بیارم، اصلا تو US بکار می آد یا نه...؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2014-07-25

دوستان گل سلام.
آقا من لپ تاپمو بذارم تو چمدونا و دور و برش را لباس بذارم که له و په نشه، بعد دیگه تا آمریکا امن میمونه؟؟؟ له که نمیشه که؟! ...اگه غیر از این باشه که مجبورم کل پرواز به این طولانی را دنبال خودم بکشونمش.Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - uranus88 - 2014-07-26

آقای sam2014 ما همچنان منتظر ادامه گزارش شما از پرواز گالف ایر هستیم. با تشکرات فراوان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamed1286 - 2014-07-26

شرایط in-state شدن در ایالت ویرجینیا یا مریلند به چه صورته
ممکنه راهنمایی بفرمایید یا لینکی بدید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - philter - 2014-07-26

(2014-07-25 ساعت 23:41)jojo_hami نوشته:  دوستان گل سلام.
آقا من لپ تاپمو بذارم تو چمدونا و دور و برش را لباس بذارم که له و په نشه، بعد دیگه تا آمریکا امن میمونه؟؟؟ له که نمیشه که؟! ...اگه غیر از این باشه که مجبورم کل پرواز به این طولانی را دنبال خودم بکشونمش.Sad

سلام
اینکار هرگز توصیه نمیشه. شاید شنیده باشید که بعضی ها میگن "چمدونم رو که تحویل گرفتم شکسته بود".این یعنی چمدونها سفر آرومی رو ندارن. خب میشه رول حبابدار ضربه گیر تهیه کنید و با دقت و محکم دور دستگاه بپیچید ولی با لباس این کار رو نکنید که اصلا ضربه گیری نمیکنه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - philter - 2014-07-26

(2014-07-25 ساعت 23:32)A10A نوشته:  دوستان یه سوال : من مودم وایرلس رو با خودم بیارم، اصلا تو US بکار می آد یا نه...؟

تو سفرنامه یکی از دوستان 2013 خونده بودم که بردن و مثل اینکه با ISP که با اون قرارداد بستن کار نکردش و یکی دیگه خریدن. باید دید که مدلش چیه و ISP که انتخاب میکنید چه مودم هایی رو ساپورت میکنه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-07-26

(2014-07-26 ساعت 00:34)uranus88 نوشته:  آقای sam2014 ما همچنان منتظر ادامه گزارش شما از پرواز گالف ایر هستیم. با تشکرات فراوان
با سلام خدمت دوستان عزیز و منصور خان مهاجر
یک توضیحاتی در تاپیک " بهترین ایرلاین برای ...." دادم :
http://www.mohajersara.com/thread-2375-post-525560.html#pid525560
انشاله مفید واقع بشه . اگر کم و کسری داره در خدمتم .
در ضمن یکی از دوستانم به توصیه بنده از گلف ایر بلیط تهران - LA - تهران را از طریق آمریکا تهیه کرد نفری 950 دلار Big Grin(تهران - بحرین - لندن - LA و بالعکس)
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-07-26

(2014-07-26 ساعت 01:57)philter نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 23:41)jojo_hami نوشته:  دوستان گل سلام.

سلام
اینکار هرگز توصیه نمیشه. شاید شنیده باشید که بعضی ها میگن "چمدونم رو که تحویل گرفتم شکسته بود".این یعنی چمدونها سفر آرومی رو ندارن. خب میشه رول حبابدار ضربه گیر تهیه کنید و با دقت و محکم دور دستگاه بپیچید ولی با لباس این کار رو نکنید که اصلا ضربه گیری نمیکنه.

سلام دوست من
در ادامه توضيحات دوستمون بنده هم عرض كنم كه حمل لوازم الكترونيكي با ارزش مثل لپ تاپ، دوربين عكاسي و ... اصلاً در سفرهاي خارجي توصيه نميشه به اين دليل كه هم ممكنه ضربه بخوره و هم تو راه دزديده بشه.
من مورد آخر رو چندين بار به چشم ديدم.
حمل اين لوازم با كيف مخصوصش خيلي ايمنه و جاي زيادي هم نميگيره.
تصميم با خود شماست.
شاد باشين.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2014-07-26

(2014-07-26 ساعت 00:44)hamed1286 نوشته:  شرایط in-state شدن در ایالت ویرجینیا یا مریلند به چه صورته
ممکنه راهنمایی بفرمایید یا لینکی بدید
برای in state شدن باید یکسال در اون ایالت باشین معمولا از طریق حساب بانکی و اجاره نامه و پرداخت bill اب و برق و... ثابت میشه اگردرست یادم بیاد تو تاپیک ادامه تحصیل در امریکا دیدم اینو تو سایت www.applyabroad.com هم در این مورد اطلاعات زیادی هست