مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - outlaw - 2012-07-29

خب رسیدن به خیر دوست عزیز،
فقط یه توضیحی هم از این «لاندری» و «دپازیت» بدی بد نیست ، من هرچه در فرهنگ معین و دهخدا گشتم، این ها را پیدا نکردم. Cool
شاید هم این واژه ها انگلیسی هستند؟ خب دوست عزیز، کمی فکر ما هم باشید! ما که مثل شما ۳۵ روز نیست که آمدیم آمریکا و انقدر زبان انگلیسیمون هم خوب نشده که پارسی از یادمون بره! Big Grin

[/quote]

دوست عزیز اینجا داشتن لاندری یا واشر درایر (لباسشویی و خشک کن) داخل هر آپارتمان مزیت بزرگیه وگرنه باید پول خردها رو جمع کنی و هر چند وقت یک بار ببری تو لباسشویی عمومی که اونم یا تو خود مجتمع هست یا بیرون.
در مورد لباسشویی از اونجا که من حساس به این قضیه هستم Big Grin حتما مد نظر قرار دادم شما هم باید ببینین که ......Big Grin
دپازیت هم همون پول پیش خونه است که برعکس ایران اصلا زیاد نیست من 525 دلار دادم،البته تگزاس کلا ارزون تره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-07-29

سلام
میتونیم با خودمون دارو ببریم تو فرودگاه گیر نمیدن؟
متشکرم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan1095 - 2012-07-29

سلام بچه ها عکس برای گواهینامه را باید ببریم (با چه مشخصاتی )یا همان جا خودشان عکس میگیرند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shahab2012 - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 12:04)ehsan1095 نوشته:  سلام بچه ها عکس برای گواهینامه را باید ببریم (با چه مشخصاتی )یا همان جا خودشان عکس میگیرند
سلام
همان اداره اي كه امتحان رانندگي رو مي گيره، همون جا عكس ازتون ميندازه و اسكن مي كنه روي گواهينامتون
(2012-07-29 ساعت 09:52)n.torabi65 نوشته:  سلام
میتونیم با خودمون دارو ببریم تو فرودگاه گیر نمیدن؟
متشکرم

سلام
ما كلي دارو برديم گير ندادند ولي نمي دونم قانونش چيه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-07-29

بچه ها
آژانس برای صدور بلیت کپی ویزاها رو می خواد... فکر کنم یه نفر دیگه هم این سوال رو قبلا پرسیده بود که جوابهای متناقضی داده شده بود.
آژانسیه میگه که مشخصات ویزا رو باید تو سیستم وارد کنیم وگرنه نمیشه.
کسی هست که بدون نشون دادن ویزا تونسته باشه بلیت بگیره؟ (پرواز ما با bmi هست)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - frozen mind - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 14:40)majid89 نوشته:  بچه ها
آژانس برای صدور بلیت کپی ویزاها رو می خواد... فکر کنم یه نفر دیگه هم این سوال رو قبلا پرسیده بود که جوابهای متناقضی داده شده بود.
کسی هست که بدون نشون دادن ویزا تونسته باشه بلیت بگیره؟

من یک ماه قبل از عید که هنوز نه کارنت شده بودم و نه کلیر و نه ویزا داشتم، بلیط KLM به مقصد آتلانتا برای اواخر مرداد گرفتم.
البته همین الآن با آژانس (که از اشناهامون هستن) تماس گرفتم گفتن قبل از پرواز بهتره کپی ویزا رو بهشون بدم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 14:54)frozen mind نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 14:40)majid89 نوشته:  بچه ها
کسی هست که بدون نشون دادن ویزا تونسته باشه بلیت بگیره؟

من یک ماه قبل از عید که هنوز نه کارنت شده بودم و نه کلیر و نه ویزا داشتم، بلیط KLM به مقصد آتلانتا برای اواخر مرداد گرفتم.
البته همین الآن با آژانس (که از اشناهامون هستن) تماس گرفتم گفتن قبل از پرواز بهتره کپی ویزا رو بهشون بدم.

من بليطم رو از خود دفتر فروش هواپيمايي BMI خريدم و ازم كپي ويزا و اينا رو نخواست...فقط پاسپورت رو گرفت كه اطلاعات رو وارد كنه ( نميدونم شايد همون موقع اطلاعات ويزا رو برداشته باشه ) ..... اما امروز كه با يكي دوستام رفته بودم آژانس تا بليط بخره بهش گفت يه كپي از ويزاتون رو ميخواهيم.....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - majid89 - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 14:40)majid89 نوشته:  
فروزن عزیز... ممنون از شما
گفتن بهتره..؟ یعنی پس احتمالا یه قانونی دارن که برای صدور بلیت (آمریکا) باید ویزای متقاضی رو داشته باشن... و به نظر غیر منطقی هم نمیاد چون اینجوری جلوی مسافرای غیرقانونی گرفته میشه و دیگه تو فرودگاه دردسر دیپورت کردن و... برای اونها کمتر میشه.

(2012-07-29 ساعت 15:12)schaghayegh نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 14:40)majid89 نوشته:  
من بليطم رو از خود دفتر فروش هواپيمايي BMI خريدم و ازم كپي ويزا و اينا رو نخواست...فقط پاسپورت رو گرفت كه اطلاعات رو وارد كنه ( نميدونم شايد همون موقع اطلاعات ويزا رو برداشته باشه ) ..... اما امروز كه با يكي دوستام رفته بودم آژانس تا بليط بخره بهش گفت يه كپي از ويزاتون رو ميخواهيم.....
مرسی از شما
نگرانی من از اینه که چون A Number مستقیما توی ویزا هست امکان سوء استفاده یا حداقل دردسر درست کردن بوسیله اون وجود داره.
مثلا میشه آدرس ارسال گرین کارت رو تغییر داد!
البته شاید هم ما زیادی سخت می گیریم و جای نگرانی هم نباشه. Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - s$s - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 15:12)schaghayegh نوشته:  من بليطم رو از خود دفتر فروش هواپيمايي BMI خريدم و ازم كپي ويزا و اينا رو نخواست...فقط پاسپورت رو گرفت كه اطلاعات رو وارد كنه ( نميدونم شايد همون موقع اطلاعات ويزا رو برداشته باشه ) ..... اما امروز كه با يكي دوستام رفته بودم آژانس تا بليط بخره بهش گفت يه كپي از ويزاتون رو ميخواهيم.....

دوست عزیز میشه بفرمائید بلیطتون برای کدام مقصد است(یک یا دوسره) و چند گرفتین؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - schaghayegh - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 15:46)s$s نوشته:  
(2012-07-29 ساعت 15:12)schaghayegh نوشته:  من بليطم رو از خود دفتر فروش هواپيمايي BMI خريدم و ازم كپي ويزا و اينا رو نخواست...فقط پاسپورت رو گرفت كه اطلاعات رو وارد كنه ( نميدونم شايد همون موقع اطلاعات ويزا رو برداشته باشه ) ..... اما امروز كه با يكي دوستام رفته بودم آژانس تا بليط بخره بهش گفت يه كپي از ويزاتون رو ميخواهيم.....

دوست عزیز میشه بفرمائید بلیطتون برای کدام مقصد است(یک یا دوسره) و چند گرفتین؟

يكسره... تهران- بوستون 912500 تومان... بار مجاز : 1 بسته 23كيلويي + 1 ساك دستي 7-8 كيلويي داخل كابين....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - S.M.K - 2012-07-29

سلام من امروز بلیط خریدم برای اواخر سپتامبر از امارات1850000 تومان

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - odiseh - 2012-07-29

دوستان اگه کسی برای اولین بار که وارد آمریکا میشه هیچ کسی رو نداشته باشه و فقط خودش باشه و خونوادش خیلی بهش سخت می گذره؟

سوال دوم اینه که برای موندن اولین بار در امریکا به مدت 1 ماه فقط برای اینکه بریم این گرین کارت رو بگیریم حدودا چقدر هزینه می شه؟

دوستانیکه تشریف بردن و الان اونجا هستن لطفا نظر بدن Smile

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Us1346 - 2012-07-29

من هم میخواهم همین کار رو بکنم.همه چیز بستگی به ایالتی که میخواهید برید و هم خودتان داره.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ghorbat - 2012-07-29

سلام دوست عزیز ، پیروی سئوالتون گفتم نظر خودمو خدمتتون بگم !!!
دوست عزیز اگه واقعاً از نظر اقامت مشکل دارین و نمیتونین زیاد اینجا بمونین ، میتونین تشریف بیارین اینجا و بعد از ورود بهتره یکبار به اداره سوشیال و اداره مهاجرت سر بزنید و بعد از اون برگردین . دوستان شما هم بعد از دریافت مدارک شما میتونن با پست و یا از هر طریق دیگه براتون ارسال کنن !!! ولی بهتره که اگه دارین تشریف میارین طوری برنامه ریزی کنین که حداقل خودتون مدارک را بگیرین و خیالتوت راحت بشه و از اون بهتر که اگه بتونین گواهی نامه را هم بگیرین که خیلی بهتر هم هست ...! Wink
ولی برای هزینه نسبت به ایالتی که خودم هستم خدمتتون عرض کنم که شما اینجا یه متل را میتونین با ماهی حدود 900 تا 1000 دلار بگیرن ( با اینترنت و امکانات هتل 3 ستاره ولی بدون صبحانه معمولاً ) از لحاظ خوردو خوراک هم که بستگی به خودتون داره که چطور بخوایین هزینه کنین !!! ما دیشب جاتون خالی به همراه عیال گرام رفتیم پیتزا هات و یه پیتزای سایز متوسط خوردیم با 2 تا نوشابه در کل با مالیات شد حدود 14 دلار ( خیلی ساده گفتم که بتونین مقایسه کنین ) و تازه من فکر کنم که برای ما زیاد هم بود Big Grin و یکسری فروشگاه هست که قسمت غذا هم داره و شما میتونین غذای مورد علاقتونو انتخاب کنین و در نهایت سفارش شمارو با وزن کردن براتون فاکتور صادر میکنن که خیلی هم خوبه و ارزون !!!! من فکر کنم که کلاً ار غذا پختن در منزل به صرفه تر است .Tongue
با توضیحات بالا فکر کنم که میتونین حدس بزنین ، ولی من فکر کنم که برای یه خانواده 2 نفره در بهترین حالت ماهانه حدود 1200 دلار بشه !!!! پس تا اینجا شد ماکسیمم 2200 دلار ، خب فقط موند قضیه ماشین و کرایه تاکسی ...!!؟؟ اگه گواهی نامه بین المللی داشته باشین و کردیت کارت ، میتونین ماشین اجاره کنین که اون هم باز بستگی داره به این که چه ماشینی دوست دارین اجاره کنین !!!؟؟؟ ولی تو یه پستی از دوستان خوندم که برای 28 روز حدود زیر 1000 دلار پرداخت کرده بودن ( ولی باز دقیقاً یادم نیست ) و اگر دوست دارین از اوتوبوس استفاده کنین ، میتونین یک کارت بدون مخدودیت یک ماه بخرین که در اینجا ( منظورم فلوریدا - اورلندو هست ) میشه دقیقاً 50 دلار و تا یک ماه هر چقدر خواستین میتونین اتوبوس سوار شین و تازه اکثر جاهای تفریحی هم اتوبوس های رایگان داره برای توریست ها .Smile
به نظر من اگر با هر شرایطی دارین تشریف میارین ، قبل از خودتون Tongue حتماً کامپیوترتون را بیارین که اینجا بدون اون ، کارتون خیلی سخته !!! این شرایطی که خدمت دوستان عرض کردم ، برای یه زندگی متوسط بود و بلکه خیلی ها دارن تو این شهر زندگی میکنن که آمریکایی هم هستن و در طول ماه یکبار هم نمیتونن برن رستوران غذا بخورن !!!!Sad
به هر حال از قدیم گفتن که رندگی را نباید سخت گرفت !!! 100 سال اولش یکم سخته برادر دل انگیز Tongue
راستی دوستان اگه یه زمانی که اومدین اینجا و کسی را از قبل هماهنگ نکرده بودین که بیاد دنبالتون !! ، در فرودگاه اصلاً تاکسی نگیرین چون خیلی گرونه ، اینجا مسافت فرودگاه تا شهر زیاده !!! بهتره برین به باجه های اتوبوس ها و با آدرسی که دارین میتونین انتخاب کنین که با کدوم شرکت برین !!! من چون کسی را نداشتم و اصلاً نمیدونستم که کجا میخوام برم یکمی در فرودگاه اذیت شدم اولش !!! ولی بعد که رفتم باجه ها رو پیدا کردم ، خانومه به من گفت که هر کدام از این شرکت ها یه مسیر های خاصی را میرن ، شما باید اول آدرس مقصدتون را برای ما بیارین ، تا من بشما بگم که کدام شرکت اونجا میره !!! من هم برگشتم و تو اینترنت یه هتل پیدا کردم و آدرسشو برداشتم و رفتم دوبراه اونجا . گفت که باید با شرکت مییرز Mears بری که کلاً برای 2 نفرمون شد حدود 32 دلار !!! بعد یه پیجر به ما داد و گفت که هر موقع آلارم داد بیایین اینجا برای سوار شدن !!!! ما هم رفتیم برای خودمون گشت و گذار و جالبه که رفتم برای کنجکاوی از یه تاکسی قیمت گرفتم و به من گفت که 120 دلار میگیرم ، !!!!؟؟؟ بعد تازه من فکر میکردم که قراره با اتوبوس بریم ، ولی وقتی پیجر آلارم داد رفتیم دیدیم که یه آقاهه منو به اسم صدا کرد و تا من گفتم بله زود چمدون های مارو برداشت و گذاشت تو یه ماشین استیشن !!!! بعد من با خودم گفتم که اسم منو از کجا میدونست ؟؟!! خانومم به من گفت که بابا خنگ خدا رفتی بلیط خریدی مگه اسمتو نگفتی !!!Big GrinTongue خلاصه خیلی راحت مارو رسوند تا هتل !!!!
ببخشید طولانی شد و از دوستان معذرت میخوام که یکمی مثل سفر نامه شد !!! با خودم گفتم که شاید با گفتن این قضایا بتونم از هزینه های زیادی دوستان جلوگیری کنم ....!
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربست .

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - Orchin - 2012-07-29

(2012-07-29 ساعت 23:32)ghorbat نوشته:  سلام دوست عزیز ، پیروی سئوالتون گفتم نظر خودمو خدمتتون بگم !!!
دوست عزیز اگه واقعاً از نظر اقامت مشکل دارین و نمیتونین زیاد اینجا بمونین ، میتونین تشریف بیارین اینجا و بعد از ورود بهتره یکبار به اداره سوشیال و اداره مهاجرت سر بزنید و بعد از اون برگردین . دوستان شما هم بعد از دریافت مدارک شما میتونن با پست و یا از هر طریق دیگه براتون ارسال کنن !!! ولی بهتره که اگه دارین تشریف میارین طوری برنامه ریزی کنین که حداقل خودتون مدارک را بگیرین و خیالتوت راحت بشه و از اون بهتر که اگه بتونین گواهی نامه را هم بگیرین که خیلی بهتر هم هست ...! Wink

ببخشید طولانی شد و از دوستان معذرت میخوام که یکمی مثل سفر نامه شد !!! با خودم گفتم که شاید با گفتن این قضایا بتونم از هزینه های زیادی دوستان جلوگیری کنم ....!
مخلص هر چی مهاجر و مهاجر سرایی هم هستیم دربست .
ممنونم دوست نازنین که باحوصله ودقت تجربیات خودرامدت زمان زیادی است دراختیاردوستان میگذاری
چون به منی که خدالطف کرده درلاتاری قبول شده وازآن مهم ترویزای یکضرب داده درحدود۲هفته است بدجوری گیج شده ام (اززمانی که ازآنکارابرگشتم).
وازتجربه های شماعزیزان انرژی میگیرم.
امیدوارم همه جاوهمیشه پیروزوموفق باشیدوخوش بگذردWink