مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-03-22

(2014-03-22 ساعت 02:07)statueofgod نوشته:  دوستان میخواستم بپرسم ایا ایالت تگزاس کشاورزی هم داره؟
و اینکه حتما باید برای اجاره خونه و یافتن شغل ضامن داشت؟
برای شروع بهتره دنبال چه مشاغلی و در کجا مشغول شد؟
به نظرتون آرایشگری بهتره یا مکانیکی؟
و اینکه ایا در صورت نیاز به کسی برای راهنمایی در زمینه یافتن مکانی برای اجاره و یافتن شغل کسی هست از دوستان مهاجر سرایی که کمک بفرمایند؟
باتشکر
سال نو مبارک
بله.اینجا هم کشاورزی داره.اما قطب کشاورزی نیست.
برای اجاره خونه هم آره و هم نه.کلا عشقی رفتار می کنن.ولی برای شغل خیر.شما توانایی کاری خودتون رو نشون بدین دیگه به ضامن چه نیازیه ؟
در مورد 2 سوال بعدی هم نظری ندارم چون خیلی کلی گفتین.
(البته هرچی دارم تلاش می کنم بین کشاورزی،آرایشگری و مکانیکی رابطه ای پیدا کنم راستش رو بخواین به نتیجه ای نمی رسمBig Grin).
در مورد سوال آخر هم بنده حقیر اگه بتونم کمک کنم در خدمتم.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-03-24

دوستان عزیز
اگه خدا بخواد ما فردا شب از فرودگاه هیوستون برمیگردیم ایران اگه کسی چیزی داره که بخواد براش ببریم پیغام خصوصی بده تا باهاش هماهنگ کنم

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - مرآت74 - 2014-03-29

دوستانی که در هیوستون ساکنند از چه نوع بیمه سلامت استفاده می کنید . اوباماکر شامل این ایالت میشه ؟ چه پیشنهادی دارید بنده متاهلم با یک فرزند ده ساله

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - دني - 2014-03-29

دوستان عزيز سلام
من دو ماه و خورده اي ميشه كه به هيوستون رسيدم ، خدار و شكر ميكنم ، زندگي ميگذره
فقط در مورد كار يه مقدارى سر در گم شدم
كار بنده در ايران تو فيلد نفت و گاز بوده، چند سال در بخش مهندسي بازرگاني يك كارخانه شير سازي كار كردم و چند سال هم در يكي از اصليترين پيمانكاران شركت گاز كه از فاز ١٣ تا ٢٢،٢٤ قسمت آف شور رو عهده دار بوده ، بنده به عنوان كارشناس بازرگاني و كنترل پروژه بازرگاني براي پايپينگ متريال اونجا مشغول بودم، اما اينجا تو سرچ كار يه مقدار به مشكل برخوردم چون كار مهندسي به اون صورت انجام ندادم و بيشتر بازرگاني بوده
خيلي ممنون ميشم اگه از دوستان كسي تو اين زمينه اينجا اطلاعات داره بتونه چند تا راهنمايي بهم بكنه تا از اين سردرگمي دربيام تو پيغام خصوصي باشه كه خيلي هم خوب

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-03-30

(2014-03-29 ساعت 14:13)مرآت74 نوشته:  دوستانی که در هیوستون ساکنند از چه نوع بیمه سلامت استفاده می کنید . اوباماکر شامل این ایالت میشه ؟ چه پیشنهادی دارید بنده متاهلم با یک فرزند ده ساله

اگه سر کار برین که به احتمال زیاد کارفرماتون بهتون آفر بیمه میده.در غیر این صورت اوباماکر گزینه خوبیه.فقط سریع تر اقدام کنین.31 مارچ یعنی 2 روز دیگه آخرین مهلت ثبت نامه.ضمنا خوندن تاپیک بیه درمانی هم برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میشه.
موفق باشین.

(2014-03-29 ساعت 20:30)دني نوشته:  دوستان عزيز سلام
... ، بنده به عنوان كارشناس بازرگاني و كنترل پروژه بازرگاني براي پايپينگ متريال اونجا مشغول بودم، ...

در مورد کنترل پروژه در بخش های مهندسی مخصوصا پروژه های نفت و گاز قبلا و تو همین تاپیک مفصل صحبت شده.شما اگه بتونین نرم افزار مشابه ای مثل MS Project یا Primavera در بخش بازرگانی پیدا کنین شاید بتونین از فرصت های شغلی اینجا مطلع بشین.من دقیقا نمی دونم که دامنه کاربرد این نرم افزارها در بخشهای تولیدی و بازرگانی به چه شکلیه اما قطعا نرم افزارهای مشابه رو می تونین پیدا کنین.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - saye42 - 2014-03-30

(2014-03-30 ساعت 02:53)sce نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 14:13)مرآت74 نوشته:  دوستانی که در هیوستون ساکنند از چه نوع بیمه سلامت استفاده می کنید . اوباماکر شامل این ایالت میشه ؟ چه پیشنهادی دارید بنده متاهلم با یک فرزند ده ساله

اگه سر کار برین که به احتمال زیاد کارفرماتون بهتون آفر بیمه میده.در غیر این صورت اوباماکر گزینه خوبیه.فقط سریع تر اقدام کنین.31 مارچ یعنی 2 روز دیگه آخرین مهلت ثبت نامه.ضمنا خوندن تاپیک بیه درمانی هم برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میشه.
موفق باشین.
باسلام ما سال گذشته چهار ماه امریکا بودیم سه ماه دیگه به امریکا برمیگریم برای استفاده از اوباماکر چکار میتونیم انجام بدیم

"پست موقت"
تاپیک هیوستون گاهی اوقات میشه تاپیک پیدا کردن کار.یه موقع میشه تاپیک نحوه ساختن کردیت.الان داره میشه بیمه.
دوستان لطفا برای گرفتن اطلاعات مربوط به بیمه به تاپیک مربوطه مراجعه کنین.دوستان عزیزی و مخصوصا سهیل بادامی گرامی تا حد امکن جواب خیلی از سواالات شما و بعضا بیشتر از اون رو هم دادن.خوندنش ضرری نداره.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - دني - 2014-04-01

مرسي از راهنماييتون ، فقط مشكل بنده اينه كه بتونم با دوستاي ايراني كع تو شركتهاي نفتي اينجا ( مخصوصا EPCكارها) كار ميكنن مشورت كنم راجع به ادجاست كردن تخصصم اينجا. يه نوعي ميخوام بدونم اون كارهايي كه من در ايران امجام ميدادم اينجا چه پوريشني انجام ميده.
اگر دوستان كسي ميتونه رانماييم كنه ، پيغام خصوصي بدن واقعن ممنون ميشم.
(2014-03-30 ساعت 03:02)sce نوشته:  
... ، بنده به عنوان كارشناس بازرگاني و كنترل پروژه بازرگاني براي پايپينگ متريال اونجا مشغول بودم، ...

در مورد کنترل پروژه در بخش های مهندسی مخصوصا پروژه های نفت و گاز قبلا و تو همین تاپیک مفصل صحبت شده.شما اگه بتونین نرم افزار مشابه ای مثل MS Project یا Primavera در بخش بازرگانی پیدا کنین شاید بتونین از فرصت های شغلی اینجا مطلع بشین.من دقیقا نمی دونم که دامنه کاربرد این نرم افزارها در بخشهای تولیدی و بازرگانی به چه شکلیه اما قطعا نرم افزارهای مشابه رو می تونین پیدا کنین.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - دني - 2014-04-02

دوستاي عزيزم كه تو شركتاي نفتي اينجا مشغول به كار هستين ،اگه يه ٥ دقيقه وقت دارين يه جوابي به بنده بديد ، راه دوري نميره . بنده باعث زحمت عزيزان نميشم فقط ميخوام از تجربياتتون استفاده كنم و مسير كاريابيم رو اصلاح كنم.ممنونم.
(2014-04-01 ساعت 11:08)دني نوشته:  مرسي از راهنماييتون ، فقط مشكل بنده اينه كه بتونم با دوستاي ايراني كع تو شركتهاي نفتي اينجا ( مخصوصا EPCكارها) كار ميكنن مشورت كنم راجع به ادجاست كردن تخصصم اينجا. يه نوعي ميخوام بدونم اون كارهايي كه من در ايران امجام ميدادم اينجا چه پوريشني انجام ميده.

موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - Mehdy-RN - 2014-04-02

برات شماره ام رو گذاشتم خواستی بزنگ

(2014-04-02 ساعت 09:05)دني نوشته:  دوستاي عزيزم كه تو شركتاي نفتي اينجا مشغول به كار هستين ،اگه يه ٥ دقيقه وقت دارين يه جوابي به بنده بديد ، راه دوري نميره . بنده باعث زحمت عزيزان نميشم فقط ميخوام از تجربياتتون استفاده كنم و مسير كاريابيم رو اصلاح كنم.ممنونم.
(2014-04-01 ساعت 11:08)دني نوشته:  مرسي از راهنماييتون ، فقط مشكل بنده اينه كه بتونم با دوستاي ايراني كع تو شركتهاي نفتي اينجا ( مخصوصا EPCكارها) كار ميكنن مشورت كنم راجع به ادجاست كردن تخصصم اينجا. يه نوعي ميخوام بدونم اون كارهايي كه من در ايران امجام ميدادم اينجا چه پوريشني انجام ميده.

موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - amirhoseinc - 2014-04-05

سلام
دوستان ما هم 19 آپریل اگه خدا بخواهد وارد هیوستون میشیم. یه سوال به نظر دوستان اینکه در بدو ورود یه جایی رو که خدمات اسکان موقت میدن واسه یک ماه اجاره کنیم خوبه؟ یا بهتره بریم هتل برای مثلا 1 هفته و از همون روزهای ابتدایی دنبال اجاره خونه باشیم؟
دوستانی که الان در هیوستون ساکن هستن اگه لطف کنن و بگن که به نظرشون با ماهی 800 دلار میشه یه جای نسبتا معقول در محدوده نزدیک به مرکز شهر ،یه آپارتمان نقلی واسه 2 نفر اجاره کرد؟

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - sce - 2014-04-06

(2014-04-05 ساعت 09:01)amirhoseinc نوشته:  سلام
دوستان ما هم 19 آپریل اگه خدا بخواهد وارد هیوستون میشیم. یه سوال به نظر دوستان اینکه در بدو ورود یه جایی رو که خدمات اسکان موقت میدن واسه یک ماه اجاره کنیم خوبه؟ یا بهتره بریم هتل برای مثلا 1 هفته و از همون روزهای ابتدایی دنبال اجاره خونه باشیم؟
دوستانی که الان در هیوستون ساکن هستن اگه لطف کنن و بگن که به نظرشون با ماهی 800 دلار میشه یه جای نسبتا معقول در محدوده نزدیک به مرکز شهر ،یه آپارتمان نقلی واسه 2 نفر اجاره کرد؟
این اسکان موقت که گفتی بدجور منو بردی تو حال و هوای اخبار ساعت 2 بعد از ظهر ایران مخصوصا واسه تعطیلات نوروز.Big Grin
دوست عزیز اینجا همه مدل خدمات از اسکان تا هرچی دلت بخواد داده میشه.اما همراه با هزینه.به نظر من اگه قصد موندن توی هتل رو دارین از همون ابتدا برنامه خودتون رو برای 1 ماه بهشون بگین.اینطوری تخفیف بهتری بهتون میدن.توی یک هفته بعید می دونم بتونین همه کارهاتون رو سر و سامون بدین.اما توی 1 ماه به احتمال زیاد سوشال و گواهی نامه رانندگی گرفتین و اینبار با خیال راحت می تونین برین دنبال یه جای دایم برای زندگی.ضمنا شما با 800 تا می تونین به راحتی جای معقولی رو برای زندگی 2 نفر پیدا کنین.این رقم نه اونقدر لوکس هست و نه اونقدر کم که بشه گفت میرین جای نامناسب.
موفق باشین.

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - kandeloos - 2014-04-08

دوستان عزیز کسی‌ هست که تو ۲ هفتهٔ آینده ایران بره ؟ من ۱ برگ کاغذ دارم فقط ۱ برگ کاغذ ، که خیلی‌ حیاتی برام.ممنون میشم پیغام بذارین.
kandeloos56@yahoo.com

RE: شهر هیوستون، ایالت تگزاس - fairwall - 2014-04-08

بااجازه از ادمین .سلام بروبکس گل من یه اپارتمان دو خوابه دارم توهیوستن briar forest/sw houston .یه خوابشو اجاره میدم تا ۱۱ می ۲۰۱۴در دسترس .بعدش ایرانم.هر کی دوست داشت تکس کنهmatric321@yahoo.com .قیمت مناسبم میدم .