مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - soheil1993 - 2015-07-19

(2015-07-19 ساعت 10:06)farshad varaste نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 08:13)soheil1993 نوشته:  
من خود سیاتل زندگی نمیکنم ولی اونجا کار میکنم و به نظر من که البته کاملا نظر شخصیمه اونجا رو برای زندگی انتخاب نکنید
میشه بدونم چرا؟ رفت و آمد سخت نیست؟ کجا زندگی میکنید؟
ممنون
[/quote]
من با یکی از همکارام کارپول میکنیم و برامون سخت نیست، کلا از کرکلند تا محل کار من در 1st ave بیست و سه دقیقه صبحها طول میکشه و بعداز ظهرها حدود 45 دقیقه ولی اگه تو خود سیاتل باشم علاوه بر اینکه مجبورم تو ترافیک بیشتری بمونم از لحاظ امنیت و کیفیت زندگی هم به مراتب پایینتر هست و یه چیزیکه به شدت تو ذوق میزنه وجود تعداد زیادی بی خانمانهای عجیب و غریب تو این شهر هست البته شاید مزایایی داره که من بی خبرم بهتره یکی از دوستانیکه تو خود سیاتل زندگی میکنه بیاد یه توضیحی بده
[/quote]

خیلی خیلی ممنونم از توجهتون .نگاه کوتاهی الان به محله شما و قیمت خونه هاش انداختم بسیار زیبا و خوب بود اما از اونجایی که علاقه ای به رانندگی ندارم و شنیدم که سیستم حمل و نقل عمومی خوبی نیست اونجا یخاطر همین میخوام حدالامکان توی خود سیاتل زندگی کنم
دوستانی که توی خود سیاتل زندگی میکنن سوالم اینه که محله ای که آرامش داشته باشه و کیفیت و دسترسی خوبی داشته باشه رو معرفی کنن ؛ در کل ایرانی پسند باشه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-07-19

خب سیاتل تنورش داغ شده
من هم دیگه یه هفته ای میشه اینجام و هم امیر خان رو دیدم هم چند جایی از این کانتی و البته بیشتر توی خود مرکز سیاتل چرخیدم و چند روز اول رو توی جنوب سیاتل بودم الان هم واسه یه ماه از ایر بی ان بی اتاق گرفتم توی رنتون باید بگم هر دو تا جایی که بود عالی بوده و یک اپسیلون از اومدنم به سیاتل پشیمون نیستم ، سیستم حمل و نقل شهریش معرکست

مردمش واقعا مهربونن و هوا باید بگم من کل نیمه غربی ایران رو گشتم و آب هوای دماوند بهترین بود و اینجا هنوز از دماوند هواش بهتره ، انقدر دار و دزخت زیاده گه ادم که صبح از خواب پا میشه میاد سر حال

در مورد بی خانمان ها ، بله من اگه یه روز بزنم یه سیم آخر و یخوام تاریک دنیا بشم باز هم سیاتل رو انتخاب میکنم
خودتون رو بزارید جای یه بیخانمان ، خدایی مثلا بره تو گرما ؟؟ خب وه دیگه میره یه جایی که زمستون از سرما نمیره و تابستون از گرما و چه جایی بهتر از سیاتل ، یارو یه شیشه مشروب میگیره دستش یه قلپ میخوره و نگاه به یه سازه زیبا میکنه و میاد سر حال انگار تمام ساختمونایی این شهر مال خودشه ، بعد میره لب دیا و یاز هم همینطور و توی این همه طبیعت سبز نفس میکشه
تازه باور کنید آزارشون به مورچه هم نمیرسه و وقتی میرسن به چراغ قرمز از خیلی عابرای پیاده تهران و خیلی از سوارهاش بافرهنگترن پس انقدر نگید اووووووو هوملس
تو مرکز شهر سیاتل نمیشه زندگی کرد چرا چون نمیشه بیخ چهار راه ولی عصر هم زندگی کرد شلوغ پلوغه شر و صدا زیاده ادم زیاده وقتی برید بلویو و کرکلند رو ببینید دلتون نمیخواد سیاتل رو ببینید
پس فعلا واسه ورود به فکر یه جا باشید حداقل برای ده روز هرچی هم به فرودگاه نزدیک باشه بهتره چون باید از اونجا تاکسی بگیرید

بازم میگم شاید اینجا دقیقا خود بهشت نیست اما اگه تمام درهاش رو با شیر و عسل پر کنن یقینا خود بهشته

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-07-19

عاقا هر کسی اومد لطفا یه دستگاه فلافل زنی برام بیار یادم رفت نال خودم رو بیار
الته گردی قالبش بزرگ نباشه حدود دو تا سه سانتی متر

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - arman2015 - 2015-07-19

(2015-07-19 ساعت 21:03)reza.aa نوشته:  عاقا هر کسی اومد لطفا یه دستگاه فلافل زنی برام بیار یادم رفت نال خودم رو بیار
داداش هنوزنرسیدی فلا فل بدنت کم شد Big GrinBig Grinمیارم براااااااتBig Grin

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - Iaccept - 2015-07-20

(2015-07-19 ساعت 21:03)reza.aa نوشته:  عاقا هر کسی اومد لطفا یه دستگاه فلافل زنی برام بیار یادم رفت نال خودم رو بیار
نوخودارو خیس کووو کاکوووو Smile ک داروم میاممم Smile
ه ه
سس انبم بیارم Smile))
ببینوم پوزع مک دونالدع یه ماهه ب خاک میزنی یا نع!!! Smile

{{زندگی به من یاد داده، برای داشتن آرامش و آسایش، امروز را با خدا قدم بر دارم، و فردا را به او بسپارم …}}
Smile زندگی زیباست Smile

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - reza.aa - 2015-07-20

اینم لینک سفرنامم
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7--7117?pid=636268#pid636268

تست رانندگی آنلاین برای ایالت واشینکتن
http://www.dol.wa.gov/driverslicense/practicetest.html

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - ben123 - 2015-07-20

(2014-11-07 ساعت 08:57)farshad varaste نوشته:  ظاهرا دوستانیکه اومدن سیاتل علاقه ای به حضور تو این تاپیک ندارن و ترجیح میدن تجربیاتشون رو برای خودشون نگه دارن. بچه های ۲۰۱۳ واقعا انسانهای شریف و با محبتی بودن و من خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم. دقیقا برعکس ما ۲۰۱۴ ایها .من و امثال من با مهاجرسرا به خیلی از مشکلات دچار نشدیم و بهتره تجربیاتمون رو منتقل کنیم نه بخاطر رتبه و تشکر که متاسفانه بین بچه های ۲۰۱۴ خیلی باب شده بود بلکه برای قطع نشدن چرخه محبت.
چند تا تجربه در مورد مدرسه بچه ها دارم اینجا میگم مطمئنم بدرد میخوره.
من دخترم هفت سالشه و تو ایران بخاطر مسايل مهاجرتمون، اصلا نتونست مدرسه بره و از این بابت خیلی ناراحتم، برای مدرسه باید دنبال مدرسه ای باشید که در محدوده شما باشه و برای اینکار میتونید از توی گوگل مپ مدارس محدودتون رو پیدا کنید. برای ثبت نام اولیه از ما کارت واکسن، پاسپورت دخترم و سوشال خانمم رو گرفت و گفت هروقت گرین کارتش اومد بیارید که ازش کپی داشته باشیم باید مدرکی داشته باشید که آدرستون رو توش نوشته باشه مثل قبض برق یا اجاره نامه ، از بانک هم میتونید نامه بگیرید. ثبت نامش با پر کردن چندتا فرم چند دقیقه بیشتر طول نکشید و گفت بعد از مشورت با مدیر بهتون ایمیل میزنم و فرداش ایمیل زد که میتونه بیاد. اینم بگم که بیشتر کارها اینجا از طریق ایمیل انجام میشه. چون واکسن آبله مرغان نزده بود گفت باید بزنه، من از فروشگاه safeway سوال کردم گفت 140 دلار هزینش میشه اگه کسی ارزونتر سراغ داره بگه چون تقریبا چهل روز وقت داد تا بزنیم وگرنه اجازه ادامه تحصیل نمیدن. مدرسه معلمها پرسنل و دانش آموزا واقعا عالین و خدا رو شکر مشکلی نداشتیم تا حالا. یه فرم هم دادن که اگه بخوایم پر میکنیم و غذای مجانی ( ناهار) تو مدرسه بهش میدن اگر هم بخوایم هر وعده ۲/۵ دلار تقریبا میدیم و ناهار میگیریم اگر هم نخوایم خودمون ناهار میدیم میبره.

مرسی فرشاد جان
امیدوارم ما 2016 یی ها هم بتونیم مثل شما با مرام باشیم و چرخۀ محبت رو ادامه بدیم تا هیچوقت قطع نشه. Shy

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - lighthouse - 2015-07-20

سلام به دوست عزیز reza.aaمن ازبرندگان امسالم.ازاعلام نتایج تاحالا کلی ازمطالب شماروخوندم وخیلی هم استفاده کردم.الان که رسیدی سیاتل واونجایی من هم خیلی هیجانزده ام.چون من هم طی این دوماه بعدازکلی مشورت ومطالعه از دالاس و هیوستون ومریلند بالاخره رسیدم به سیاتل والان که شما گزارش میدین به بچه ها وهمسرم میگم که خداکنه برای ماهم همینطوری خوب پیش بره وسال دیگه این موقع بتونیم دوستانمونو راهنمایی کنیم.براتون آرزوی موفقیت دارم.برای همه ی دوستای ندیده ام که کلی چیز ازشون یادگرفتم. امیدوارم شما وبقیه دوستای سیاتلی تا اونموقع منو درمورد کالج بچه هام راهنمایی کنین.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-07-20

(2015-07-20 ساعت 11:47)reza.aa نوشته:  تست رانندگی آنلاین برای ایالت واشینکتن
تا همین دو سه ماه پیش این تستهاییکه لینکشو گذاشتی 25 تا بود و هر بار عوض میشد ولی الان چند وقته که همین 5 سوال هست و همینطور تکرار میشه. البته یه لینک دیگه هم هست مه من پیداش میکنم براتون میزارم خیلی بدرد بخوره

(2015-07-20 ساعت 16:33)farshad varaste نوشته:  
تا همین دو سه ماه پیش این تستهاییکه لینکشو گذاشتی 25 تا بود و هر بار عوض میشد ولی الان چند وقته که همین ۵ سوال هست و همینطور تکرار میشه. البته یه لینک دیگه هم هست مه من پیداش میکنم براتون میزارم خیلی بدرد بخوره
آره منم دیدم همش برمیگرده سر همین ۵تا اما خب چون هی هر پنجتا رو اشتباه میزدم ? فک میکردم بخاطر اینه که میخواد اول این پنجتا رو یاد بگیرم بعد بره سوالهای بعدی
ما رو بگو فک کردیم برنامه نویسش عجب ایده خفنی داشته

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - امیر مهاجر - 2015-07-20

(2015-07-19 ساعت 04:17)soheil1993 نوشته:  
(2015-07-04 ساعت 17:28)soheil1993 نوشته:  محله مناسب برای زندگی در سیاتل کجاست برای کسی که در تهران محله زعفرانیه زندگی میکرده و برای کسی دیگه که محله آریاشهر زندگی میکرده؟
ممنون

... من فقط قصدم خود سیاتل هستش و منظورم این بود که دقیقا نام محله ای متناسب با زعفرانیه تهران(از لحاظ کیفیت محله و فرهنگ مردم ساکن و ...) و آریاشهر(غرب تهران از لحاظ دسترسی هاش و فرهنگ و اقتصاد متوسط و امنیت) رو توی سیاتل معرفی کنید

وقتی میگیم کرکلند و بلویو و ردموند و سیاتل و ... منظورمون شهره اما تصور‌ی که بهتره داشته باشید همون محله‌های تهرانه.
یادتون باشه که تهران بیش از حد برزگه و کمتر شهری با اون اندازه پیدا میشه تو دنیا. پس شما کل مجموعه رو تهران در نظر بگیرید و هر شهری که ما میگیم رو یه محله از تهران در نظر بگیرید.
اینا همه به هم چسبیده هستند و اصلا اینجور نیست که بین دو شهر یه مسیر جاده‌ای طولانی باشه. همه شونه به شونه هم هستند. درست مثل محله‌های تهران.
حالا چرا شما اصرار دارید حتما توی خود سیاتل باشید رو اگر بگید شاید بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
در ضمن هیچکس نمیتونه محله‌های اینجا رو قیاس کنه با محله‌های تهران. همه چیز فرق داره. پس بهتره به طور مشخص بگید مثلا چه مشخصه‌هایی از زعفرانیه مد نظرتون هست که شاید بشه مشابهش رو اینجا به شما معرفی کنیم.

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - soheil1993 - 2015-07-21

(2015-07-20 ساعت 23:43)امیر مهاجر نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 04:17)soheil1993 نوشته:  [quote='soheil1993' pid='632700' dateline='1436014715']

وقتی میگیم کرکلند و بلویو و ردموند و سیاتل و ... منظورمون شهره اما تصور‌ی که بهتره داشته باشید همون محله‌های تهرانه.
یادتون باشه که تهران بیش از حد برزگه و کمتر شهری با اون اندازه پیدا میشه تو دنیا. پس شما کل مجموعه رو تهران در نظر بگیرید و هر شهری که ما میگیم رو یه محله از تهران در نظر بگیرید.
اینا همه به هم چسبیده هستند و اصلا اینجور نیست که بین دو شهر یه مسیر جاده‌ای طولانی باشه. همه شونه به شونه هم هستند. درست مثل محله‌های تهران.
حالا چرا شما اصرار دارید حتما توی خود سیاتل باشید رو اگر بگید شاید بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم.
در ضمن هیچکس نمیتونه محله‌های اینجا رو قیاس کنه با محله‌های تهران. همه چیز فرق داره. پس بهتره به طور مشخص بگید مثلا چه مشخصه‌هایی از زعفرانیه مد نظرتون هست که شاید بشه مشابهش رو اینجا به شما معرفی کنیم.

خیلی ممنون از توجه و پاسختون . چون شنیدم وسایل حمل و نقل عمومی سیاتل زیاد قوی نیست ؛ و شخصا علاقه ای به رانندگی ندارم و شغلم در حدود مرکز شهر سیاتل هستش و از طرفی حس میکنم داخل خود سیاتل دسترسی ها به امکانات بیشتر هستش
معیارم از زعفرانیه فرهنگ مردم ساکن محله و تمیزی و آرامششه

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - farshad varaste - 2015-07-21

(2015-07-20 ساعت 19:52)reza.aa نوشته:  
(2015-07-20 ساعت 16:33)farshad varaste نوشته:  
تا همین دو سه ماه پیش این تستهاییکه لینکشو گذاشتی 25 تا بود و هر بار عوض میشد ولی الان چند وقته که همین ۵ سوال هست و همینطور تکرار میشه. البته یه لینک دیگه هم هست مه من پیداش میکنم براتون میزارم خیلی بدرد بخوره
آره منم دیدم همش برمیگرده سر همین ۵تا اما خب چون هی هر پنجتا رو اشتباه میزدم ? فک میکردم بخاطر اینه که میخواد اول این پنجتا رو یاد بگیرم بعد بره سوالهای بعدی
ما رو بگو فک کردیم برنامه نویسش عجب ایده خفنی داشته
http://m.driving-tests.org/washington/washington-permit-practice-test/
این تستهاییکه گفتم اگر بتونید این تستها رو بزنید مطمئنا در امتحان آیی نامه قبول میشید، خیلی هم آسون

RE: سیاتل، ایالت واشنگتن - امیر مهاجر - 2015-07-21

(2015-07-21 ساعت 04:29)soheil1993 نوشته:  خیلی ممنون از توجه و پاسختون . چون شنیدم وسایل حمل و نقل عمومی سیاتل زیاد قوی نیست ؛ و شخصا علاقه ای به رانندگی ندارم و شغلم در حدود مرکز شهر سیاتل هستش و از طرفی حس میکنم داخل خود سیاتل دسترسی ها به امکانات بیشتر هستش
معیارم از زعفرانیه فرهنگ مردم ساکن محله و تمیزی و آرامششه

اینکه پابلیک ترنسپورت سیاتل عالی نیست دلیلش اینه که قطار زیرزمینی نداره. جاهایی که حمل و نقل عمومی عالی داره حتما حتما مسیرهای فراوان قطار زیرزمینی دارند. مثل نیویورک، شیکاگو، پاریس، لندن.
سیستم اتوبوسی اینجا خوبه. خیلی هم خوبه اما اتوبوس تنها جوابگوی یک سیستم رفت و آمد عمومی عالی نیست.
اگر یقین دارید که کارتون حتما سیاتل هست خب بهتره سیاتل باشید. البته در نظر بگیرید که روزانه هزاران نفر تا سیاتل رانندگی میکنند و سر کار میرند و محل زندگیشون یه شهر دیگه است. اما اگر ماشین ندارید خب بد جوری زمان میبره.
توی سیاتل هم جاهای خوب هست و هم بد.
به طور کلی اینجا خیلی خیلی تمیزتر از ایرانه. از زعفرانیه هم تمیزتر. یک دلیلش اینه که مردم اینجا خیلی نظافت رو رعایت میکنند و دلیل دیگه اینکه به خاطر بارندگی گرد و خاک نیست. به جز تابستونهای خیلی خشک مثل امسال که باعث میشه یه کم گرد و خاک روی وسایل بشینه.
خلاصه اینجا همه جاش تمیزه.
از نظر فرهنگ مردم و آرامش: نمیشه مشخصا اسم محله خاصی رو بگیم به شما. اینجا شهرها کوچیک هستند و شامل چند خیابان متقاطع هستند. ممکنه قسمتی از یک خیابون از نظر شما اصلا جای مناسبی نباشه و یک جای دیگر همین خیابون خونه‌های پونزده بیست میلیون دلاری ارزونترین خونه‌هاش باشند و اصلا نشه اونجا زندگی کنید.
شاید اگه بخواید بررسی کنید کجا بهتره برای زندگی در دو مرحله باید این کارو انجام بدید:
اول اینکه شهری رو انتخاب کنید که جمعیت آدمهایی که فرهنگشون با شما جور نیست توشون کم باشه.
دوم اینکه تو اون شهر ببینید توی مجتمع‌های مسکونی مختلف کدام بیشتر ملیتهایی درش زندگی میکنند که شما بیشتر با فرهنگشون کنار میاید و این کاملا سلیقه‌ای است و باید حتما حتما بیاید و از نزدیک بررسی کنید.
شخصا تصور میکنم با هندیها خیلی خیلی سخته زندگی کردن. شاید اگر در تهران حتی در محله‌ای مثل سعادت آباد یکی از این خانواده‌های هندی زندگی کنند بسیار باهاشون مشکل پیدا کنید. چه از نظر اینکه نظافت رو رعایت نمیکنند حتی نظافت بدنشون رو. رانندگی پر سرعت و خطرناک در حد رد کردن چراغ قرمز و راه ندادن به عابر پیاده. پر سر و صدا بودن طوریکه به هیچ وجه به آسایش شما در هیچ ساعتی از شبانه روز اهمیت نمیدن. اکثرا اهل دود و مواد مخدر و روانگردان که دودش رو باید تحمل کنید خصوصا اگر کولر نداشته باشید و تابستون گرمی مثل امسال ناچارتون کنه پنجره‌ها رو باز نگه دارید. بچه‌هاشون هم خیلی عصبی هستند و بازی کردنشون با جیغ و فریاهادی غیر طبیعی و سوت زدن دائمی همراهه. توی فروشگاههای محل وقتی هندیهای زیادی در حال خریدند ممکنه خرید کردن کار ساده‌ای نباشه چون خیلی با سرعت کارت خرید رو حرکت میدن و پر خطر و در خلاف جهت و بی توجه حرکت میکنند.
چشم بادامیها تا جایی که من تجربه کردم پر سر و صدا هستند اما نه به شدت هندیها. اما خب گاهی نصفه شبها سر و صداهای خصوصیشون رو باید بشنوید و تحمل کنید.
بلویو پر از هندی است. تعدادشون بسیار زیاده. بسیاری از مجتمع‌ها طوری است که احساس میکنید آمدید هندوستان و تعداد انگشت شماری آمریکایی ساکن میشن.
کرکلند بیشتر ایرانی و آمریکایی داره. هندی خیلی کمتر داره و از این جهت برای من جذاب تر شده.
در مورد بافت جمعیتی سیاتل مطمئن نیستم ولی قاعدتا باید غالب جمعیت آمریکایی باشند.
شخصا آمریکاییها رو بهترین گزینه برای همشهری شدن یا همسایه شدن میدونم.
اینها تجربیات من در مورد فرهنگ انواع ملیتها بود و منظورم بررسی امکان کنار اومدن با این فرهنگها برای ما ایرانیها بود و هرگز قصدم ارزیابی ملیتها نیست.