مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mahdi33k - 2014-04-08

(2014-04-05 ساعت 16:31)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 16:08)Mahdi33k نوشته:  سلام

من تازه چند ماه ازدواج کردم و خانواده خانم و همسر من به صورت خانواده قبل از ازدواج تقاضای ویزا توریستی آمریکا کردن و مورد قبول واقع شده و تابستان قصد سفر دارن

حالا اگه من بخواهم اقدام کنم و توریستی تقاضا کنم تاثیری داره چون منتظر تکمیل شدن مدارک من برای همراهیشون هستند
؟

من 28 سال سن و مزدوج و سفر به چین و ترکیه و مالزی و سنگاپور داشتم و 1 سال اقامت تحصیلی مالزی و میتونم پرینت حساب با گردش بالا جور کنم و همینطور مدارک مربوط به گواهی اشتغال در شرکت خصوصی ولی احتمال گرفتن سند تا قبل تابستان کمه

میخواستم درصد گرفتن ویزا برای خودم و راهنمایی در مورد توضیح اینکه موقع وقت سفارت آیا از گرفته شدن ویزا توریستی توسط خانواده همسر و تحویل برگ صورتی چیزی بگویم ؟

شانس داريد که ويزا بگيريد. نه احتياج نيست چيزی بگيد اگر ازتون پرسيدن شما هم بگيد

ممنونم از پاسختون

یعنی همین تعدد سفرهای آسیایی تفریحی و جند عدد ویزای تجاری چین کافیه و حتما به شینگن نیازی نیست ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Rock - 2014-04-08

(2014-04-08 ساعت 15:44)Mahdi33k نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 16:31)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 16:08)Mahdi33k نوشته:  سلام

من تازه چند ماه ازدواج کردم و خانواده خانم و همسر من به صورت خانواده قبل از ازدواج تقاضای ویزا توریستی آمریکا کردن و مورد قبول واقع شده و تابستان قصد سفر دارن

حالا اگه من بخواهم اقدام کنم و توریستی تقاضا کنم تاثیری داره چون منتظر تکمیل شدن مدارک من برای همراهیشون هستند
؟

من 28 سال سن و مزدوج و سفر به چین و ترکیه و مالزی و سنگاپور داشتم و 1 سال اقامت تحصیلی مالزی و میتونم پرینت حساب با گردش بالا جور کنم و همینطور مدارک مربوط به گواهی اشتغال در شرکت خصوصی ولی احتمال گرفتن سند تا قبل تابستان کمه

میخواستم درصد گرفتن ویزا برای خودم و راهنمایی در مورد توضیح اینکه موقع وقت سفارت آیا از گرفته شدن ویزا توریستی توسط خانواده همسر و تحویل برگ صورتی چیزی بگویم ؟

شانس داريد که ويزا بگيريد. نه احتياج نيست چيزی بگيد اگر ازتون پرسيدن شما هم بگيد

ممنونم از پاسختون

یعنی همین تعدد سفرهای آسیایی تفریحی و جند عدد ویزای تجاری چین کافیه و حتما به شینگن نیازی نیست ؟

دوست عزیزم! هیچ قانونی نوشته نشده که کسی که به شینگن رفته قبول خواهد شد یا کسی که به شینگن نرفته رد. همه چیز بستگی به وابستگی شما به وطنتون داره و اینکه آفیسر باید قانع بشه که شما قصد ماندن ندارید. پس! مدارکی که در جهت وابستگی شما کمکی میکنه همراه داشته باشید تا بتونید در موقع لزوم! ارائه بدید! همین. اصلاً هم چیز خاصی نیست.
در این بین دوستانی هستند که میگن ویزای شینگن میتونه تاثیر بگذاره! اما من همین دو ماه پیش کسی را دیدم که ویزای شینگن در پاس خودش داشت برای دو ماه پیش از مصاحبه در دبی! و گردش مالی عالی! اما رد شد ویزاش! این دست آفیسر مربوطه هست و هیچ قانونی نوشته نشده که به شما ویزا خواهند داد یا خیر. پس فقط ریلکس باشید و یک مصاحبه ی خوب انجام بدید. البته شمارو به خوندن تاپیک های این موضوع هم دعوت میکنم.
امیدوارم موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - جهانگرد - 2014-04-08

(2014-04-08 ساعت 00:39)Lemony نوشته:  ببخشید یه سوال،من شنیدم وقتی که قراره بریم مصاحبه برای ویزای توریستی باید برنامه ی سفر داشته باشیم و بلیط هم رزرو کرده باشیم،ایا اینکه بلیطمون و برنامه مون برای مثلا شهریور هست و فرصت انتظار طولانی رو نداریم تاثیری توی کم شدن پروسه ی FBI check نداره؟من مادرم احتمالا ماه اینده توی دوبی مصاحبه خواهند داشت،ولی اگر بخواد زمان انتظارش ده ماه طول بکشه که دیگه به برنامه ریزیامون نمی رسیم!
تجربه نشون داده درصد fbi checkخوردن خانوم ها بخصوص مادرای که واسه دیدن فرزانداشون میرن خیلی کمه واختمال ویزا یک ضرب نسبت به دیگرکیس ها بالاتره،پس اصلا نگران نباشید ،انشالله اگه مصاحبه خوب پیش بره ویزا یک ضرب احتمالش ۹۸٪
کنسول اصولا خیلی با نرمی بیشتری واسه مادر پدرای مسن ویزا صادر میکنه!!!!Shy

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - جهانگرد - 2014-04-08

(2014-04-08 ساعت 00:39)Lemony نوشته:  ببخشید یه سوال،من شنیدم وقتی که قراره بریم مصاحبه برای ویزای توریستی باید برنامه ی سفر داشته باشیم و بلیط هم رزرو کرده باشیم،ایا اینکه بلیطمون و برنامه مون برای مثلا شهریور هست و فرصت انتظار طولانی رو نداریم تاثیری توی کم شدن پروسه ی FBI check نداره؟من مادرم احتمالا ماه اینده توی دوبی مصاحبه خواهند داشت،ولی اگر بخواد زمان انتظارش ده ماه طول بکشه که دیگه به برنامه ریزیامون نمی رسیم!
دوست عزیز تجربه که من بارها باهاش مواجه شدم:
دراکثرمواقع پلان طراحی شده باید معتبر باشه واگه واچر ویا برگه رزرو معتبر باشه خیلی بهتره وبعضی مواقع پلان نامعتبر میتونه تاثیر منفی بذاره،شما باید از شرکت های توریستی آمریکایی کمک بگیری و هزینه آنچنانی هم نداره
البته پلان وواچر،وبلیط و....الزامی نیس ولی بودنش گاها خیلی موثره!!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - BEHNAM1986 - 2014-04-08

(2014-04-08 ساعت 19:10)جهانگرد نوشته:  ممنون از لطفتون

راستی کارت سربازی من معافیت هستش آیا موارد خاص خوبه ؟ باید توضیح داد یا نه ؟

مبلغ بانک چقدر باشه خوبه ؟ موجودی بالا چقدر بهتره ؟ آیا زیاد بودن حساب مثبت یا نه ؟

من 2 شرکت سابقه کار و یک شرکت هم شخصی به اسم خودم دارم همش رو ببرم ؟ برای سابقه کار در اون شرکت ها چه مدارکی لازمه ؟ آیا برای کار بازرگانی که دارم نیاز به بارنامه یا اطلاعات کار هست یا فقط روزنامه رسمی و آگهی تاسیس کافیه ؟

ممنون از شما
سلام دوست عزیز
معافیت به غیر پزشکی خودش یه پوان مثبت هست،
حساب بانکی برای ۱نفر ۵۰میلیون کافیه وزیاد بودن بی حد خودش میتونه تاثیر منفی بگذاره.البته تو بعضی مواقع،ولی اگه دوتا شرکت ثبت شده دارید ۶۰تا ۷۰ میلیون گردش وموجودی نهایی داشته باشید عالیه
مدارک سوابق شغلی
لیست سنوات بیمه اگه باشه خوبه،گواهی اشتغال از محل کار مربوطه،وهر مدرک رسمی که ثابت کنه شما در اون شرکت فعالیت دارید ،
وشرکت شخصی هم
ثبت رسمی،اساسنامه،روزنامه رسمی،لیست پرداخت مالیاتی درصورت وجود

[/quote]

شما فرمودین معافیت به غیر پزشکی پوان مثبت هستش. یعنی معافیت پزشکی روی ویزای توریستی تاثیر منفی میزاره؟
یکی دیگه از دوستان گقته بودن برای سفارت معافیت پزشکی بهترین حالت هستش.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-04-08

(2014-04-08 ساعت 20:56)BEHNAM1986 نوشته:  

مبلغ بانک چقدر باشه خوبه ؟ موجودی بالا چقدر بهتره ؟ آیا زیاد بودن حساب مثبت یا نه ؟

من 2 شرکت سابقه کار و یک شرکت هم شخصی به اسم خودم دارم همش رو ببرم ؟ برای سابقه کار در اون شرکت ها چه مدارکی لازمه ؟ آیا برای کار بازرگانی که دارم نیاز به بارنامه یا اطلاعات کار هست یا فقط روزنامه رسمی و آگهی تاسیس کافیه ؟

ممنون از شما
سلام دوست عزیز
حساب بانکی برای ۱نفر ۵۰میلیون کافیه وزیاد بودن بی حد خودش میتونه تاثیر منفی بگذاره.البته تو بعضی مواقع،ولی اگه دوتا شرکت ثبت شده دارید ۶۰تا ۷۰ میلیون گردش وموجودی نهایی داشته باشید عالیه
مدارک سوابق شغلی
لیست سنوات بیمه اگه باشه خوبه،گواهی اشتغال از محل کار مربوطه،وهر مدرک رسمی که ثابت کنه شما در اون شرکت فعالیت دارید ،
وشرکت شخصی هم

شما فرمودین معافیت به غیر پزشکی پوان مثبت هستش. یعنی معافیت پزشکی روی ویزای توریستی تاثیر منفی میزاره؟
[/quote]
کلاً برای سفارت معافیت يک پويت مثبت حساب ميشه چه پزشکی باشه چه خريدنی و چه...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Lemony - 2014-04-09

(2014-04-08 ساعت 01:51)Kurosh_Salehi نوشته:  
نميشه %100 گفت که رزرو بليط و نوشتن پلن مسافرت باعث ميشه ويزا شما زير 1 ماه صادر باشه . ولی ميتونه تو روند زودتر صادر شدن کمک کنه.
از نظر من نيازی به رزرو بليط نيست و فقط پلن تنظيم کنيد

مرسی اقای صالحی عزیز،بنده قبلن هم از راهنماییهای خوب شما استفاده کرده بودم.
توی همین تاپیک شرایط کیس مادرمو نوشتم ولی برای راهنمایی گرفتن ی بار دیگه می گم،مادر من فقط دو ماه می خوان همراه من به امریکا بیان چون نگرانم هستن و می خوان کمک حالم باشن،من اگر خدا بخواد شهریور قصد رفتن دارم.مادرم به خاطر سایر اعضای خانوداه خیلی به ایران وابسته هستن و می تونن ثابت کنن قصد موندن ندارن،با چند نفر مشورت کردن و بقیه توصیه کردن که توی مصاحبه حرفی از اینکه من دارم با لاتاری می رم امریکا نزنن.تنها دلیل سفر ایشون منم،الان نمی دونیم چه باید بکنیم؟شرایط من رو بگن یا نه؟ممنون می شم راهنمایی کنید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2014-04-09

(2014-04-09 ساعت 00:34)Lemony نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 01:51)Kurosh_Salehi نوشته:  
نميشه %100 گفت که رزرو بليط و نوشتن پلن مسافرت باعث ميشه ويزا شما زير 1 ماه صادر باشه . ولی ميتونه تو روند زودتر صادر شدن کمک کنه.
از نظر من نيازی به رزرو بليط نيست و فقط پلن تنظيم کنيد

مرسی اقای صالحی عزیز،بنده قبلن هم از راهنماییهای خوب شما استفاده کرده بودم.
توی همین تاپیک شرایط کیس مادرمو نوشتم ولی برای راهنمایی گرفتن ی بار دیگه می گم،مادر من فقط دو ماه می خوان همراه من به آمریکا بیان چون نگرانم هستن و می خوان کمک حالم باشن،من اگر خدا بخواد شهریور قصد رفتن دارم.مادرم به خاطر سایر اعضای خانوداه خیلی به ایران وابسته هستن و می تونن ثابت کنن قصد موندن ندارن،با چند نفر مشورت کردن و بقیه توصیه کردن که توی مصاحبه حرفی از اینکه من دارم با لاتاری می رم آمریکا نزنن.تنها دلیل سفر ایشون منم،الان نمی دونیم چه باید بکنیم؟شرایط من رو بگن یا نه؟ممنون می شم راهنمایی کنید
%100 تمام شرايط شما رو در صورتی که افيسر ازشون سؤال کرد بگن که تمام مشخصات شما تو سيستم آنها ذخيره شده.
ايشون هم خيلی راحت بگن که ميخوان همراه شما بيان که خيالشون از جا و مکان شما راحت بشه و برگردن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - جهانگرد - 2014-04-09

(2014-04-08 ساعت 21:00)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 20:56)BEHNAM1986 نوشته:  

ممنون از شما
سلام دوست عزیز
مدارک سوابق شغلی
وشرکت شخصی هم

کلاً برای سفارت معافیت يک پويت مثبت حساب ميشه چه پزشکی باشه چه خريدنی و چه...
[/quote]
دقیقا فرمایش کوروش خان صحیح هست، فقط معافیت پزشکی مسائل روانپزشکی تاثیر منفی داره ولی معافیت شما را تا حد زیادی از fbi check محافظت میکنه،البته معافیت های عفو رهبری هم گاها میتونه تاثیر منفی بذاره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - pitch3003pitch - 2014-04-09

من تازه قصد مهاجرت دارم از کجا باید شروع کنم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - BEHNAM1986 - 2014-04-09

(2014-04-09 ساعت 09:18)pitch3003pitch نوشته:  من تازه قصد مهاجرت دارم از کجا باید شروع کنم

اولا اینکه در مورد خودتون و تحصیلاتتون، سرمایه و .... توضیحی ندادید.
ولی کلا جهت کسب اقامت دائم یا موقت آمریکا راههای مشخصی وجود داره که باید شرایطش رو داشته باشید.

-یکی از این راهها اینه که در آمریکا تحصیل کنید و بعد از پایان تحصیلات، با یک مدرک آمریکایی راحتتر میتونید کار پیدا کنید. در صورت پیدا کردن کارفرما شما ویزای کاری میکیرید و بعد از 6 سال میتونید تقاضای گرین کارت کنید.

-یکی دیگه از این راهها اینه که برای خودتون رزومه تهیه کنید و از ایران(در آمریکا) دنبال کارفرما بگردید که احتمالش خیلی پایینه. چون حتی اگر بتونید کارفرما پیدا کنید رسیدن شما به آمریکا چند سال طول میکشد و اصولا چرا باید یک کارفرمای آمریکایی برای یک کارمند از خاورمیانه اینقدر صبر کنید؟!

-یکی دیگه از راهها اینه که با ویزای توریستی برید آمریکا و اونجا حضوری دنبال کار بگردید. این حالت نسبت به مورد بالا بهتر است.

-یکی دیگه از راهها اینه که اگر سرمایه دارید(حدود 50 هزار دلار) با ویزای توریستی برید آمریکا و در آنجا تبدیل به سرمایه گذاری سبک کنید. اگر بخواهید از ایران برای این ویزا اقدام کنید سرمایه بیشتری لازم است(حداقل 100 هزار دلار). چون اگر از ایران اقدام کنید سروکارتان با کنسول خواهد بود و او مایل است پول چشمگیرتری ببیند. این ویزا برای ایرانیها هر 2 سال تمدید می شود. این ویزا خودبخود تبدیل به گرین کارت نمی شود.

-اگر 500 هزار دلار سرمایه دارید می توانید مستقیما از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای گرین کارت بگیرید.

- ازدواج با کسی که گرین کارت دارد یا سیتیزن آمریکاست.

و .....

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ghasr - 2014-04-10

دوستان لطف میکنید بگید مدارکی که برای ویزای توریستی باید ترجمه رسمی بشه کدوما هستن و اینکه باید مهر وزارت امور خارجه و دادگشتری هم داشته باشن یا فقط ترجمه رسمی مدارک کفایت میکنه؟؟؟
ممنون میشم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mahdi33k - 2014-04-10

سلام

دوستان تا حالا شنیدید کسی قولنامه ترجمه شده ارائه بده ؟وقتی هنوز سند اماده نشده راهی هست ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - جهانگرد - 2014-04-10

(2014-04-10 ساعت 11:11)Mahdi33k نوشته:  سلام

دوستان تا حالا شنیدید کسی قولنامه ترجمه شده ارائه بده ؟وقتی هنوز سند اماده نشده راهی هست ؟
دوست عزیز فقط سند منگوله دارWink مورد قبول کنسول هست،حتی اگه ۲دانگ باشه فقط باید منگوله را داشته باشه
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - maryam1 - 2014-04-10

سلام. برای دانشجوی(رزیدنت) سال آخرتخصص جراحی چه پیشنهادی دارید؟ توریستی یا....؟