مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در امریکا - ابی22 - 2011-07-13

(2011-07-09 ساعت 11:49)alikhoshkam1 نوشته:  با سلام و خسته نباشید .
به خدا خسته شدم یکی نیست منو درست راهنمایی کنه .
من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و می خواهم برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور حالا هر کشوری که بشه مهم نیست .
اولویت اولم فرانسه بود بخاطر یک سری مسائل کنسل شد. در حال حاضر خیلی دوست دارم برم آمریکا برای ادامه تحصیل ولی هزینه خیلی بالای داره از نظر شما راهی برای کاهش هزینه در آمریکا وجود داره یا نه
بعد می خواستم ببینم از فوق دیپلم در کشور آمریکا میشه ادامه تحصیل داد . همراه با تحصیل میشه کار هم کرد کار دانشجویی تا چه اندازه کمک حال دانشجو میشه ؟ در ضمن سربازی هم رفتم .
لطفا من رو راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان علی خوشکام Wink[/code]

دوست گرامی شما میتونید به یکی از مدیران پیغام خصوصی بزنی و مطمئناً زودتر جواب خواهی گرفت و البته اگر در تایپیک های تحصیل در آمریکا جستجو کنی به جواب خواهی رسید .
موفق باشید .

RE: ادامه تحصیل در امریکا - رضاحبیبی - 2011-07-30

باسلام خدمت دوستان

من سال 82 ازدانشگاه آزادواحدتهران جنوب دررشته مهندسی صنایع فارغ التحصیل شدم ومی خوام که به امیدخدا وقتی رفتم آمریکا (لس آنجلس) ادامه تحصیل بدم چندتاسئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
1- آیا این مدرکو قبول دارن ومیشه برای ارشدادامه تحصیل داد؟
2- باتوجه به اینکه من تافل ندارم وزبانم درحدمتوسطه اگه رفتم اونجا چطوری باید تافل یاهرمدرکی که اونا قبول دارنو بگیرم؟ بایدبرم کالج؟ هزینش تقریباً چقدرمیشه؟
3- ازیکی ازدوستام که پارسال رفته اونجا شنیدم تایکسال بایددریک ایالت مقیم باشی وبعدازاون می تونی مثله یه آمریکایی ازمزایای دانشگاه ها برخوردارشی، درسته؟
4- اگه قرارباشه این یه سالو درس نخونم بهتره که زبانمو توکالج تقویت کنم وبعدازگرفتن مدرک زبان (وباگذشته یکسال )برم دانشگاه ادامه تحصیل بدم؟
ضمناً معدل لیسانسم همچین تعریفی نداره

باتشکرازشما

RE: ادامه تحصیل در امریکا - پريچهر رحيمي - 2011-08-06

(2011-07-30 ساعت 16:40)رضاحبیبی نوشته:  باسلام خدمت دوستان

من سال 82 ازدانشگاه آزادواحدتهران جنوب دررشته مهندسی صنایع فارغ التحصیل شدم ومی خوام که به امیدخدا وقتی رفتم آمریکا (لس آنجلس) ادامه تحصیل بدم چندتاسئوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
2- باتوجه به اینکه من تافل ندارم وزبانم درحدمتوسطه اگه رفتم اونجا چطوری باید تافل یاهرمدرکی که اونا قبول دارنو بگیرم؟ بایدبرم کالج؟ هزینش تقریباً چقدرمیشه؟
3- ازیکی ازدوستام که پارسال رفته اونجا شنیدم تایکسال بایددریک ایالت مقیم باشی وبعدازاون می تونی مثله یه آمریکایی ازمزایای دانشگاه ها برخوردارشی، درسته؟
4- اگه قرارباشه این یه سالو درس نخونم بهتره که زبانمو توکالج تقویت کنم وبعدازگرفتن مدرک زبان (وباگذشته یکسال )برم دانشگاه ادامه تحصیل بدم؟

باتشکرازشما

سلام
مواردي كه همش فرمودين اصلا قابل قبول براي ادامه تحصيلات در امريكا نيستBig Grin
همه جوره در همه چيز ضعيفي پس از طريق تحصيلات نميتونيد تشريف ببريد آمريكا
از چه طريق ميخواين برين؟ ميتونيد كتگوريتونو بگين؟

RE: ادامه تحصیل در امریکا - پريچهر رحيمي - 2011-08-06

(2011-08-06 ساعت 12:48)پريچهر رحيمي نوشته:  

باتشکرازشما

سلام
مواردي كه همش فرمودين اصلا قابل قبول براي ادامه تحصيلات در امريكا نيستBig Grin
همه جوره در همه چيز ضعيفي پس از طريق تحصيلات نميتونيد تشريف ببريد آمريكا
از چه طريق ميخواين برين؟ ميتونيد كتگوريتونو بگين؟

البته سو تفاهم نشه ها دوست عزيزSmile
البته ميتوني در امريكا ادامه تحصيلات بدي يكيش خودم ولي من معدلم خيلي بالاستWink
براي پذيرش يك سري شرايطها هست كه خيلي سخت رقابت زياده شما معدلت بالا باشه يا زبان انگليسيت فول باشه تافل بايد داشته باشي نمرت بايد بالا 100 باشه خلاصه از اين حرفا
ولي اگه داريد ميريد اونور حالا از هر طريقي .. بله چرا كه نه خيلي راحت ميتونيد كالج بريد واحد برداري اگه گرين كارت باشيد وام ميگيرد فقط من ميتونم يه چيزي بگم اونجا مملكت فرصتهاس و بايد سعي وتلاش زياد داشته باشي تا بهت فرصت را بدن

RE: ادامه تحصیل در امریکا - mohsen mirzaei - 2011-08-07

هر دانشگاه و رشته ای شرایط مخصوص خودشو داره. شما ابتدا باید دانشگاه ها و رشته مورد نظرتونو انتخاب کنین که کار مهم و وقت گیریه، خیلی فاکتورها هست که باید در نظر بگیرین. بعد باید شرایط هر دانشگاه رو واسه اپلای بخونی. البته اکثر چیزا بینشون مشترکه. مثلا همانطور که دوستمون هم اشاره کردن باید ریز نمرات و مدرکتون رو از دانشگاه بگیرین و ترجمه کنین، برای مدرک باید به دانشگاه پول بدین تا مدرکتونو بهتون بده(اگه دانشگاه دولتی درس خوندین). البته اصل مدرک برای اپلای کردن نیاز نیست، با ریز نمرات میشه اپلای کرد اما اگه پذیرش گرفتین برای ادامه تحصیل باید اصل مدرک لیسانس رو داشته باشین. همینطور هر دانشگاهی نیاز به 3-5 توصیه نامه داره که باید از استادای دوره لیسانس بگیری. باز هم بسته به دانشگاه ممکنه این توصیه نامه ها آنلاین و یا کاغذی باشن. بحث مشترک بعدی زبانه که باید آزمون (تافل یا آیلتس) + جی آر ای رو بدی و حداقل مورد نظر دانشگاه رو کسب کنی. این نمرات هم باید توسط خود موسسه ETS به دانشگاه ارسال بشه. نکته دیگه اینه که هر دانشگاهی یه مهلتی داره که نباید از دست بدی. معمولا برای کسانی که تقاضای کمک مالی از دانشگاه میکنن یه مهلت دیگه تعریف میشه که باید بهش دقت کرد.
دوست عزیز الان همینا به ذهنم میرسه، البته در مورد هر کدومش میشه بیشتر توضیح داد. در مورد هر کدوم سوالی داشتی بپرس، اگه بتونم حتما میجوابم .
(2011-03-08 ساعت 09:17)aadine نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 01:02)free_free نوشته:  کسانی که از ایران لیسانس دارن برای ادامه تحصیل چه شرایطی رو باید احراز کنن؟

lمن در حد اطلاعاتم بهتون توصیه می کنم اول مدرک و ریز نمراتتون رو ترجمه کنید و با خودتون بیارید و دوم این که در صورتی که زمان دارید برای مدرک تافل و بسته به رشته ای که می خواهید ادامه بدید برای گرفتن مدرک جی مت یا جی آر ای اقدام کنید. چون لازمه ی پذیرش گرفتن از دانشگاه برای مقطع ارشد داشتن این مدارک است.

RE: ادامه تحصیل در امریکا - mohsen mirzaei - 2011-08-07

1. بله
2.برای امتحان تافل باید خودتونو آماده کنین. حالا یا با رفتن به کلاس یا اینکه خودتون بخونین، مهم اینه که آماده بشین، ثبت نام کنین و امتحان بدین.
3. شما میتونی از ایران هم اپلای کنی (به شرط آماده بودن مدرک و زبان و ...) اما اگر یک سال در یک ایالت زندگی کنی (در حقیقت مالیات بدی) و in-state شی شرایط خیلی بهتری پیدا می کنی. از مهلت فرستادن مدارک تا هزینه های دانشگاه، کمک های مالی، وام و ...
4. معدل عامل مهمیه، اما اگه از نطر مالی مشکلی ندارین و خودتون میتونین هزینه دانشگاه رو بدین به نظر من مشکلی نخواهید داشت. منتها شاید در دانشگاههای سطح پایین تری پذیرش بگیرین.
موفق باشین

باتشکرازشما

RE: ادامه تحصیل در امریکا - پريچهر رحيمي - 2011-08-08

(2011-07-13 ساعت 21:54)ابی22 نوشته:  
(2011-07-09 ساعت 11:49)alikhoshkam1 نوشته:  با سلام و خسته نباشید .
به خدا خسته شدم یکی نیست منو درست راهنمایی کنه .
من فوق دیپلم کامپیوتر دارم و می خواهم برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور حالا هر کشوری که بشه مهم نیست .
اولویت اولم فرانسه بود بخاطر یک سری مسائل کنسل شد. در حال حاضر خیلی دوست دارم برم آمریکا برای ادامه تحصیل ولی هزینه خیلی بالای داره از نظر شما راهی برای کاهش هزینه در آمریکا وجود داره یا نه
بعد می خواستم ببینم از فوق دیپلم در کشور آمریکا میشه ادامه تحصیل داد . همراه با تحصیل میشه کار هم کرد کار دانشجویی تا چه اندازه کمک حال دانشجو میشه ؟ در ضمن سربازی هم رفتم .
لطفا من رو راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان علی خوشکام Wink[/code]

دوست گرامی شما میتونید به یکی از مدیران پیغام خصوصی بزنی و مطمئناً زودتر جواب خواهی گرفت و البته اگر در تایپیک های تحصیل در آمریکا جستجو کنی به جواب خواهی رسید .
موفق باشید .

سلام
علي جان فوق ديپلم يه مدرك تحصيلي من در بياري در ايران هست اصلا قابل قبول براي آمريكا كه نيست حالا نميدونم كشورهاي ديگه چگونه استقبل كنند از اين مدركه نيمه كاره
شما بايد ليسانس بگيري تافل IBT بگيري
آيلسو آمريكا قبول نداره بيشتر دانشگاه هاش
تافلتم سعي كن بالا ي 100 بگيري
حداقل مدرك براي ادامه تحصيلات ليسانس هست مداركتو تكميل كن با معدل بالا ترجمشون كن ريز نمراتتم همينطور و دانشگاهتم شرطه بايد امتياز خوبي داشته باشه براي آمريكا
چرا كه نه دوستم اين كاراها رو انجام بده انشالله كه ميتوني براي ادامه تحصيلات هر جا كه دلت خواست بري اتفاقا ويزا تحصيلي در امريكا خيلي خوب شده خيلي دارن ايراني قبول ميكنند هر ساله

RE: ادامه تحصیل در امریکا - Zoso - 2011-08-08

شما هر مدرکی که داشته باشین تا زمانی که تمام کمال ترجمه شده باشه و مرتبط به کاری که می خواین بکنین باشه خوبه! هر مدرکی!
اما به نظرم اولا کسی اگه بخواد ویزای تحصیلی بگیره باید بتونه مامور کنسول رو متقاعد بکنه. چون شما ممکنه به راحتی تمام یه جایی رو پیدا کنین که بهتون پذیرش بده و بعدا کلی هزینه کنین برین سفارت جناب کنسول بگه اینجایی که میری معتبر نیست برو رد کارت. پس اگه دانشگاه جزو دانشگاه های تاپ و شناخته شده امریکا نیست زحمت بی خود به خودتون ندین. حالا نمیگم هاروارد اما حداقل دانشگاه ایالتی باشه.
اما برای اونایی که گرین کارت دارن قعلا بهترین گزینه کامیونیتی کالج و بعد ترنسفر کردن به دانشگاهست. اینطوری هزینه ها نصف یا شاید یک سوم بشه.
برای خیلی از کامیونیتی کالج ها اصلا احتیاجی به مدرک دیپلم دبیرستان هم نیست. فقط شما باید بتونی توی امتحان ارزیابیش موفق بشین
این بود انشای امروز من.

RE: ادامه تحصیل در امریکا - پريچهر رحيمي - 2011-08-08

(2011-08-08 ساعت 13:39)Zoso نوشته:  شما هر مدرکی که داشته باشین تا زمانی که تمام کمال ترجمه شده باشه و مرتبط به کاری که می خواین بکنین باشه خوبه! هر مدرکی!
اما به نظرم اولا کسی اگه بخواد ویزای تحصیلی بگیره باید بتونه مامور کنسول رو متقاعد بکنه. چون شما ممکنه به راحتی تمام یه جایی رو پیدا کنین که بهتون پذیرش بده و بعدا کلی هزینه کنین برین سفارت جناب کنسول بگه اینجایی که میری معتبر نیست برو رد کارت. پس اگه دانشگاه جزو دانشگاه های تاپ و شناخته شده امریکا نیست زحمت بی خود به خودتون ندین. حالا نمیگم هاروارد اما حداقل دانشگاه ایالتی باشه.
اما برای اونایی که گرین کارت دارن قعلا بهترین گزینه کامیونیتی کالج و بعد ترنسفر کردن به دانشگاهست. اینطوری هزینه ها نصف یا شاید یک سوم بشه.
برای خیلی از کامیونیتی کالج ها اصلا احتیاجی به مدرک دیپلم دبیرستان هم نیست. فقط شما باید بتونی توی امتحان ارزیابیش موفق بشین
این بود انشای امروز من.

سلام
دوست عزيز ايشون تقاضا دارن براي ادامه تحصيلات در امريكا ولي مدركشون فوق ديپلمه حداقل مدرك براي پذيرش ليسانسه پس قابل قبول نيست فعلا علي رشته خوبي داره درس ميخونه اگر ليسانس كامپيوتر بگيره شانسش زياده براي رفتن چرا كه نه!!!
بعدشم هيچ وقت هيچ كنسولي به آدم نميگه برو رده كارت ... كنسول جرات چنين اهانتيو نداره
اگر هم علي تقاضا بده براي ادامه تحصيلات بهش وقت مصاحبه بدن يعني موافقت شده هست براي ادامه تحصيلاتش در امريكا و اميد گرفتن ويزا رو هم بايد داشته باشه هميشه آدم بايد نيمه پر ليوانو نگاه كنه مگه نه؟
ب

RE: ادامه تحصیل در امریکا - ali_kuchulu - 2011-08-08

دوستانی که قصد ادامه ی تحصیل در آمریکا (یا هر کشور دیگری) در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا دارن، میتونن به سایت www.Applyabroad.org و به قسمت forum این سایت مراجعه کنن. در حال حاضر این سایت معتبرترین و موثق ترین اخبار مربوط به شرایط ادامه تحصیل تقریبا در تمام رشته های تحصیلی رو در خودش جمع کرده. فکر نمیکنم سوالی باشه که در این سایت بی پاسخ مونده باشه.
سایت بسیار معتبری هست و قطعا از مراجعه به اون پشیمون نمیشید.

تحصيل در يكي از دبيرستان هاي آمريكا - RMdico - 2011-08-15

سلام شرايط دريافت ويزا براي تحصيل در يكي از دبيرستان هاي آمريكا چيست؟

RE: تحصيل در يكي از دبيرستان هاي آمريكا - wushu kung fu - 2011-08-15

نقل قول:
(2011-08-15 ساعت 18:22)RMdico نوشته:  سلام شرايط دريافت ويزا براي تحصيل در يكي از دبيرستان هاي آمريكا چيست؟

باید بگم که شما باید از سیستمی به نام international student exchange استفاده کنی که فقط 10 درصد امکان دریافت ویزا وجود داره و اگر شما موفق به دریافت ویزا شید باید نزد یک host آمریکایی به مدت تحصیلتون زندگی کنید و بعد بازگردید به کشورتون

RE: ادامه تحصیل در امریکا - mercedeh2011 - 2011-08-30

سلام دوستان ؛ منم می خواستم در مورد قبول کردن مدرک لیسانس دانشگاه غیر انتفاعی و مدرک لیسانس موسسه عالی بانکداری بانک مرکزی ج.ا.ا (رشته علوم بانکی) توی دانشگاههای امریکا بپرسم.
ممنون عزیزان از راهنماییتون Smile

RE: ادامه تحصیل در امریکا - free_free - 2011-08-30

دوستان از نظر واحد پذیرش دانشگاه های آمریکا:

1: کدام دانشگاه ها قابل قبول هستند و کدام ها نامعتبر(آیا بحث دانشگاه آزاد و دولتی مطرح است یا اسم و رسم دانشگاه)

2: تعریف معدل خوب چنده؟

3:افرادی که گرین کارت آمریکا رو دارند چه مزایایی برای تحصیل بدست میارن؟

4: دوستان لیسانس که الان تو آمریکا درس میخونن جواب بدن...گرفتن مدرک فوق رو توصیه می کنید یا دوباره لیسانس خوندن رو؟

من لیسانس مهندسی کنترل و فوق دیپلم الکترونیک دارم

پیشاپیش از پاسختون ممنونم

RE: ادامه تحصیل در امریکا - ابی22 - 2011-08-31

درود بر شما ...
فری فری جان ،
در مورد سوال 3 باید بگم که :
خواهر دوستم گرین کارت قبول شد و رفت آمریکا ... 3 سال پیش ...
و الان با کمک هزینه های تحصیلی خیلی عالی داره ادامه تحصیل میده ...
فقط می گفت اگه می خواین بیاین آمریکا حتما زبانتون رو تقویت کنید ...
ایشون می گفت که کلی هزینه دادم تا به کلاس های زبان رفتم ...
اما برای ادامه تحصیل در دانشگاه کلی کمک هزینه های تحصیلی گرفتم ...