مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sadafsetareh - 2011-09-21

سلام به همگی
میخواستم بدونم که دانشگاههای آمریکا مدرک دانشگاه علمی کاربردی ما رو قبول دارن یا نه .یعنی اگر من کارشناسی از علمی کاربردی داشته باشم میتونم تو امریکا ادامه تحصیل (فوق لیسانس ) بدم ؟؟؟؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sadafsetareh - 2011-09-24

کسی نیست جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟؟

مدرک علمی کاربردی - sadafsetareh - 2011-09-26

سلام به همگی
میخواستم بدونم که دانشگاههای آمریکا مدرک دانشگاه علمی کاربردی ما رو قبول دارن یا نه .یعنی اگر من کارشناسی از علمی کاربردی داشته باشم میتونم تو امریکا ادامه تحصیل (فوق لیسانس ) بدم ؟؟؟؟ (تا حالا چدن جا پرسیدم کسی جواب نداده)SadSadSadSad

RE: مدرک علمی کاربردی - ابی22 - 2011-09-26

(2011-09-26 ساعت 16:10)sadafsetareh نوشته:  سلام به همگی
میخواستم بدونم که دانشگاههای آمریکا مدرک دانشگاه علمی کاربردی ما رو قبول دارن یا نه .یعنی اگر من کارشناسی از علمی کاربردی داشته باشم میتونم تو امریکا ادامه تحصیل (فوق لیسانس ) بدم ؟؟؟؟ (تا حالا چدن جا پرسیدم کسی جواب نداده)SadSadSadSad

درود بر شما ...
دوست گرامی شما می تونید مدارکتون رو ترجمه کنید و بفرستید اگر قبول کردن و با پذیرش شما موافقت شد برید ... ( البته برای چند دانشگاه اپلای کنید تا کدام یکی با پذیرش شما موافقت کند )

RE: مدرک علمی کاربردی - sadafsetareh - 2011-09-26

(2011-09-26 ساعت 16:23)ابی22 نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 16:10)sadafsetareh نوشته:  سلام به همگی

درود بر شما ...
دوست گرامی شما می تونید مدارکتون رو ترجمه کنید و بفرستید اگر قبول کردن و با پذیرش شما موافقت شد برید ... ( البته برای چند دانشگاه اپلای کنید تا کدام یکی با پذیرش شما موافقت کند )

خیلی ممنون از جوابتون ولی میخواستم بدونم که آیا واسه اونا مهم هستش که من از کدوم دانشگاه مدرک دارم یا نه ؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - amirsss7 - 2011-10-01

ا سلام . بنده امیر هستم . دانشجوی رشته آی تی در یکی از دانشگاه های پیام نور . ترم 3 هستم . می خوام بدون چطوری میشه از یکی از دانشگاه های امریکا یا انگلیس یا کانادا بورسیه شد ؟ به دانشگاه بستگی داره یا نه؟ شرایط پذیرش چیه ؟ سربازی نرفتم . تا 2ماه دیگه مدرک توفلمو می گیرم . راستی مدرک MCITP تاثیری داره یا نه ؟ هزینه هاش چطوره ؟ ممنون

یک سال تا پایان لیسانس - titan_550 - 2011-10-02

سلام

من تازه ویزای مهاجرتی ام را گرفتم و قصد دارم اواسط بهمن به آمریکا برم. من در ایران، دانشگاه آزاد لیسانس نرم افزار کامپیوتر میخونم و الان بعد از تموم شدن این ترم(پاییز) فقط 44 واحد دیگه میمونه(حدودا یک ترم جلو هستم).

خودم تصمیم دارم بعد از رفتن به آمریکا برای reentry permit اقدام کنم و این دو ترم باقی مونده رو هم تموم کنم. میخواستم بدونم نظر شما دوستان چی هست؟ آیا ادامه بدم یا بیام در آمریکا ....
آیا شرایطی هست که بتونم کاری مثل تطبیق واحد در ایران رو انجام بدم؟

ممنون
این رو هم اضافه کنم که از نظر زبان (خصوصا زبان تخصصی) مشکل زیادی ندارم.

RE: ادامه تحصیل در امریکا - faranak.n - 2011-10-02

من م یخوام بدونم اگر کسی گرین کارت داشته باشه و بره آمریکا با توجه به این که سال اول out state حساب می شه و هزینهش زیاده آیا راهی هست که بتونه همون سال اول وام بگیره؟
تو رو خدا نگید بو سایت applyaboroad چون اونجا کسی اطلاع دقیقی از گرین کارتی ها نداره و جواب درست نمی ده! لطفاً یکی کمک کنه

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - f.r - 2011-10-02

سلام دوستان خوبم ،

من می‌خواستم بدونم ، کسی‌ با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میتونه برای دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس اقدام کنه ؟ یا اینکه باید برای کالج اقدام کنه و مثلا ۲ سال باید بره کالج ؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - ابی22 - 2011-10-02

(2011-10-02 ساعت 20:39)f.r نوشته:  سلام دوستان خوبم ،

من می‌خواستم بدونم ، کسی‌ با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میتونه برای دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس اقدام کنه ؟ یا اینکه باید برای کالج اقدام کنه و مثلا ۲ سال باید بره کالج ؟

درود بر شما ...
دوست گرامی شما می تونید هم با دیپلم اقدام کنید و هم با پیش دانشگاهی ...
شما 2 سال اول رو وارد کالج می شید و بعد 2 سال دیگه رو در دانشگاه ...
شما قبل از ورود به کالج برای لیسانس اقدام می کنید ...
اگر دیپلم بودید حتما از شما امتحان ورودی گرفته خواهد شد ...
در اکثر مواقع امتحان ریاضی ... برای برخی رشته ها....
شما هم میتونید در مورد رشته های فنی فقط 2 سال در کالج درس بخونید و بعد وارد بازار کار شوید ...

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - ORIGINAL - 2011-10-03

من دانشگاه غیر انتفاعی توی ایران میخونم
میخوام بدونم که با مدرک این دانشگاه میشه برای دانشگاههای ایالتی اقدام کرد و راحت پذیرش میدن؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - Ehsan F2B - 2011-10-03

دوستان عزیز سلام
میخوام بدونم، آیا فرقی بین سطح آزمون های TOEFL و GRE (از لحاظ دشواری آزمون) بین ایران و آمریکا هست؟
(بهتره اینجا امتحان بدیم یا اونجا؟ Smile )

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - alirezagh - 2011-10-03

(2011-10-03 ساعت 14:59)Ehsan F2B نوشته:  دوستان عزیز سلام
میخوام بدونم، آیا فرقی بین سطح آزمون های TOEFL و GRE (از لحاظ دشواری آزمون) بین ایران و آمریکا هست؟
(بهتره اینجا امتحان بدیم یا اونجا؟ Smile )

با توجه به تجربه دیگر دوستان، امتحان TOEFL رو بهتره در ایران امتحان بدید، چون بخش speaking آن که تقریبا بصورت کیفی ارزشیابی می شود به دلیل پایین تر بودن توقع، نتیجه بهتری خواهد داشت. در مورد امتحان GRE فرقی نمی کند.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - Ehsan F2B - 2011-10-03

علیرضا جان مرسی از راهنمایی دقیقتون...
سوال دیگه ای دارم و اگه فکر می کنید، این سوال باید جای دیگه ای از این سایت یا از شخص دیگه ای پرسیده شه ممنون میشم اطلاع رسانی کنید:
آیا مدرک لیسانس ایران پس از مراحل ترجمه و معادل سازی در امریکا، برای ورود به بازار کار مورد تایید هست یا نه؟
(جهت اطلاع بیشتر، من ترم آخر مهندسی نرم افزار هستم)

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - alirezagh - 2011-10-04

(2011-10-03 ساعت 17:19)Ehsan F2B نوشته:  علیرضا جان مرسی از راهنمایی دقیقتون...
سوال دیگه ای دارم و اگه فکر می کنید، این سوال باید جای دیگه ای از این سایت یا از شخص دیگه ای پرسیده شه ممنون میشم اطلاع رسانی کنید:
آیا مدرک لیسانس ایران پس از مراحل ترجمه و معادل سازی در امریکا، برای ورود به بازار کار مورد تایید هست یا نه؟
(جهت اطلاع بیشتر، من ترم آخر مهندسی نرم افزار هستم)

کلا" تا جایی که من اطلاع دارم، بیشتر شما باید کار رو بلد باشید تا مدرک داشته باشید. اما در خصوص نرم افزار، بازار کار و سقف درآمدها نسبت به بقیه رشته های مهندسی بهتره. در این میان تسلط شما به زبان انگلیسی شرط لازم برای پیدا کردن کاره.