مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در امریکا - laleh 2011 - 2011-12-22

سلام به دوستان مهاجر سرا. من لیسانس پرستاری دارم ودانشجوی ترم2کارشناسی ارشد بودم که ترک تحصیل کرده و 5ماهه به امریکا امدم و گرین کارت دارم .سوال من اینه که من چگونه میتونم اینجا ادامه تحصیل بدم ایا برای من که زبان انگلیسی خوبی ندارم راهی وجود داره؟اینهایی که گرین کارت دارن چه مزایایی برای ادامه تحصیل دارند؟ با تشکر

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - shabnam 88 - 2012-01-07

دوستان عزیز من نمیدونم اینجا جای مناسبی برای طرح این پرسش هست یا خیر.
از دوستانی که امتحان تافل ای بی تی دادند خواهش میکنم اگه معلم خوب یا کلاس زبان خوبی میشناسید برای من توی پیغام ها معرفی کنید.
پیشاپیش ممنونم

RE: ادامه تحصیل در امریکا - mml - 2012-01-21

(2011-12-22 ساعت 22:24)laleh 2011 نوشته:  سلام به دوستان مهاجر سرا. من لیسانس پرستاری دارم ودانشجوی ترم2کارشناسی ارشد بودم که ترک تحصیل کرده و 5ماهه به آمریکا امدم و گرین کارت دارم .سوال من اینه که من چگونه میتونم اینجا ادامه تحصیل بدم ایا برای من که زبان انگلیسی خوبی ندارم راهی وجود داره؟اینهایی که گرین کارت دارن چه مزایایی برای ادامه تحصیل دارند؟ با تشکر

لاله خانم، اگر قصد شما ادامه تحصیل، یعنی ورود به مقطع فوق لیسانس هست، به دلیل اینکه رشته شما زیرمجموعه پزشکیه و در آمریکا، پزشکی خوندن شرایط خاص خودش رو داره، باید ضوابط رو از دانشگاهی که در شهر شما وجود داره بپرسید؛ برای کسب اطلاعات اولیه هم باید به سایت دانشگاه های شهرتون یا ایالتتون مراجعه کنید.

از بابت دریافت وام برای شهریه هم خیالتون راحت باشه؛ ولی بعد از فارغ التحصیلی همش رو باید طی اقساط 10 ساله پس بدین.

نمی تونم اینو ننویسم!! یعنی بعد از 5 ماه، تا به حال خودتون یه سر نرفتین یه دانشگاهی یا کالجی و با یکی صحبت کنید؟!!

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - farshad22 - 2012-02-04

سلام من چند تا سئوال داشتم.من الان 22 سالمه و دانشجوی ترم دوم مهندسی شهرسازیم.سربازی معاف شدم.و قصد ادامه تحصیل تو امریکا رو دارم.داییم آمریکا زندگی میکنه و میتونه دعوتنامه بده.در مورد درسم چندتاسئوال دارم:
1-من الان ترم اول هستم و تحصیلم 3 ساله دیگه طول میکشه(حد اقل چون دانشگام پیام نورم و چارت این دانشگاهو طوری نتظیم میکنن که 9 ترمه درس تموم بشه) من میخوام توی یه موسسه آموزش عالی آزاد یه مدرک معماری بگیرم که واحدهای درسی که ارائه میدن در مدت 2 سال تقریبا برابر با دوره لیسانسه میخوام ببینم میتونم این مدرک رو به عنوان لیسانس به دانشگاههای امریکا ارائه بدم؟یا مثل ایران برای مقطع فوق لیسانس این مدرکو به عنوان لیسانس قبول نمی کنند؟
2-اگر با 70-80 واحد گذرونده تو رشته ی دانشگاهیم یعنی شهرسازی بخوام از دانشگاهی در امریکا پذیرش بگیرم قبول میکنن؟و اگر بکنند آیا واحدام تطبیق میخوره؟
3-من لاتاری هم شرکت کردم و داییم هم سیتی زن امریکاست.به نظر شما من از چه طریقی الان اقدام کنم.منتظر نتایج لاتاری بمونم یا از کانال داییم کارمو جلو ببرم
4-با مدرک لیسانس معماری یا شهرسازی میشه در مقطع فوق لیسانس در رشته سینما یا نویسندگی خلاق پذیرش گرفت؟یعنی بر فرض اون مدرک موسسه آزاد منو اگر به عنوان لیسانس یا معادلش قبول کنند.من میتونم با اون مدرک تو رشته غیر مرتبط برای فوق ثبت نام کنم؟موسسه ای که این دوره 2 ساله رو برگزار میکنه مدرکش قابل ترجمه و با مهر وزارت علوم و تایید قوه قضاییست و همینطور تایید وزارت خارجه.
5-توضیح اینکه من 2 سال دانشجوی کامپیوتر نرم افزار بودم که موفق نبودم و انصراف دادم و دوباره کنکور دادم شهرسازی قبول شدم
6-تو ایالت های ماساچوست و نیوهمپشایر و رودآیلند دانشگاه خوب برای رشته های نویسندگی خلاق و کارگردانی سینما یا کلا مرتبط با سینما چی هست و شرایطشون اگه از دوستان کسی میدونه راهنمایی کنه.ممنون

RE: ادامه تحصیل در امریکا - sunset - 2012-04-04

(2011-10-02 ساعت 15:42)faranak.n نوشته:  من م یخوام بدونم اگر کسی گرین کارت داشته باشه و بره آمریکا با توجه به این که سال اول out state حساب می شه و هزینهش زیاده آیا راهی هست که بتونه همون سال اول وام بگیره؟
تو رو خدا نگید بو سایت applyaboroad چون اونجا کسی اطلاع دقیقی از گرین کارتی ها نداره و جواب درست نمی ده! لطفاً یکی کمک کنه
یه سر به این تاپیک بزنید فکر کنم جوابتون رو اونجا دیدم
http://mohajersara.com/thread-2985-page-1.html

RE: ادامه تحصیل در امریکا - sunset - 2012-04-05

سلام دوستان
بعد از اینکه کم کم از پیدا کردن کار در رشته ام نا امید میشم میخوام گزینه ادامه تحصیل رو امتحان کنم. بنظر شما با مدرک فوق لیسانس معماری میشه در دکترای معماری ادامه تحصیل داد؟ نیاز به گذرونن واحد اضافه هست؟ باید مدرک رو جایی وریفای کنم یا دانشگاه خودش وریفای میکنه؟ امکان داره اینقدر واحد اضافه نیاز باشه بگذرونم که بهتر باشه یه فوق لیسانس دیگه بگیرم؟ دانشگاه UCLA نوشته بود دکتراش 6 سال طول میکشه بنظرتون می ارزه؟

RE: ادامه تحصیل در امریکا - aadine - 2012-04-05

(2012-04-05 ساعت 02:45)sunset نوشته:  سلام دوستان
بعد از اینکه کم کم از پیدا کردن کار در رشته ام نا امید میشم میخوام گزینه ادامه تحصیل رو امتحان کنم. بنظر شما با مدرک فوق لیسانس معماری میشه در دکترای معماری ادامه تحصیل داد؟ نیاز به گذرونن واحد اضافه هست؟ باید مدرک رو جایی وریفای کنم یا دانشگاه خودش وریفای میکنه؟ امکان داره اینقدر واحد اضافه نیاز باشه بگذرونم که بهتر باشه یه فوق لیسانس دیگه بگیرم؟ دانشگاه UCLA نوشته بود دکتراش 6 سال طول میکشه بنظرتون می ارزه؟

من فکر می کنم یکی از بهترین گزینه هاتون حالا که این جا هستین اینه که با دانشگاهایی که مد نظرتون هست مکاتبه کنید و شرایط خودتون رو بگید و سوالاتون رو بپرسید. خیلی زود بهتون جواب می دن و می تونین با یه Adviser قرار بذارین که کامل تر راهنمایی تون کنه.

فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و علوم انسانی - M_star1316 - 2012-04-08

با سلام خدمت دوستان عزیز :
1..میخواستم بدونم آیا در آمریکا مانند ایران میشه با هر نوع لیسانسی که داریم برای کارشناسی ارشد یک رشته دیگه اقدام کنیم؟
یه سئوال دیگه :
2.من دارای دولیسانس ریاضی و مترجمی زبان انگلیسی هستم بهمراه سابقه تدریس در مدارس ایران ، جهت ادامه تحصیل چه رشته ای رو بهم پیشنهاد میکنید ، دانشگاه برم یا از کالج شروع کنم؟

RE: فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و علوم انسانی - ابی22 - 2012-04-09

(2012-04-08 ساعت 22:55)M_star1316 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز :
1..میخواستم بدونم آیا در آمریکا مانند ایران میشه با هر نوع لیسانسی که داریم برای کارشناسی ارشد یک رشته دیگه اقدام کنیم؟
یه سئوال دیگه :
2.من دارای دولیسانس ریاضی و مترجمی زبان انگلیسی هستم بهمراه سابقه تدریس در مدارس ایران ، جهت ادامه تحصیل چه رشته ای رو بهم پیشنهاد میکنید ، دانشگاه برم یا از کالج شروع کنم؟

درود بر شما ....
یکی از دوستان که در ایران لیسانس علوم اجتماعی داشت بعد از برنده شدن در لاتاری و رفتن به کلاس زبان در آمریکا به ادامه تحصیل پرداخته ... رشته ایشان هم زبان انگلیسی می باشد ...
چرا از کالج .. میتونید از دانشگاه هم شروع کنید ..فقط باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید ...

RE: ادامه تحصیل در امریکا - emrah66 - 2012-04-20

دوستان گل سلام من میخوام اواسط تیر ماه برم واشینگتن دی سی پیش یکی از آشناهام اما تو نت که میچرخیدم دیدم ایالت کالیفرنیا و مخصوصا دو شهر Laney College) OAKLAND) و Antelope Valley College)LANCASTER) دو کالج دارن که شهریه شون خوبه لینک:http://collegestats.org/colleges/all/lowest-outofstate-cost
اما متاسفانه آشنا تو این شهرها ندارم کسی هست که اطلاعاتی در مورد این شهرها و دو تا کالج (لینک بالا هزینه رو برای OUT OF STATES خیلی خوب اعلام کرده) داشته باشه. کسی هست تو این شهرها زندگی کنه؟؟؟؟

RE: ادامه تحصیل در امریکا - sunset - 2012-05-10

(2012-04-18 ساعت 14:41)smith نوشته:  هر سوالی در مورد تحصیل در آمریکا دارید خوشحال میشم جواب بدم.
سلام
من ۲ گزینه در پیش دارم اول تحصیل در دکترا و دوم آپگرید فوق لیسانس باید در مورد هر ۲ همزمان تحقیق کنم تا اونی‌ که با شرایطم می‌خونه انتخاب کنم. برای همین سوالام درمورد هر ۲ حالت هست:
۱- برای دکترا مدرک فوق لیسانس من رو قبول می‌کنن؟ یأ باید واحد اضافه بگذرونم؟
۲- برای اینکه مدرکم رو ولیدیت دانشگاه اینجا کنم به نظر شما باید واحد اضافه بگذرونم؟ یکی‌ میگفت بعد از اینکه مدرک رو ولیدت کنن یک مدرک از همون دانشگاه بهم میدهند. آیا این مدرک معادل هست یأ یک مدرک درست و حسابیه؟

RE: ادامه تحصیل در امریکا - msnfx - 2012-06-13

سلام.
من فوق لیسانس mbaهستم.و قصد دارم بعد از آمدن به امریکا ادامه تحصیل بدم در مقطع دکتری.می خواستم ببینم آیا برای این رشته در امریکا فرصت شغلی پیدا می شود.و برای ادامه تحصیل مجبورم که دوباره برخی از درسها را دوباره بخوانم.ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

RE: ادامه تحصیل در امریکا - e.m - 2012-06-14

سلام.من فارغ التحصیل رشته پزشکی هستم .هدفم اینه که از یه راهی بتونم ویزا بگیرم که بتونم درامتحان USMLE 2csشرکت کنم.وحالا دنبال پیداکردن فلوشیپ post doctoraهستم.بهترین جایی که میتونم روی ویزاگرفتنش حساب کنم کجاست؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - babak_LosAngeles - 2012-06-15

با سلام

آیا اگر در ایران کارشناسی دانشگاه پیام نور رو بگیریم بعدش میتونیم در آمریکا با مدرک پیام نور ارشد ادامه تحصیل بدیم؟
منظورم اعتبار دانشگاه پیام نور است
از دوستانی که اطلاع دارند خواهشا با پیام خصوصی خبرم کنند
متشکرم

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - iloveshadow - 2012-06-20

سلام

یه سوال داشتم

من قصد ادامه تحصیل تو رشـــــتـــــه "داروســـــــــــــــازی" در دانشگاههای آمریکا رو دارم

میخواستم ببینم از زمان شروع تحصیل تو این رشته تا پایانش چند سال طول میکشه ؟؟؟ (من مدرک پیش دانشگاهی ریاضی دارم)