مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mml - 2012-06-21

(2012-06-20 ساعت 12:29)iloveshadow نوشته:  سلام

یه سوال داشتم

من قصد ادامه تحصیل تو رشـــــتـــــه "داروســـــــــــــــازی" در دانشگاههای آمریکا رو دارم

میخواستم ببینم از زمان شروع تحصیل تو این رشته تا پایانش چند سال طول میکشه ؟؟؟ (من مدرک پیش دانشگاهی ریاضی دارم)

بهترین کار اینه که توی سایت خود دانشگاه ها نگاه کنید و اگر چیزی نبود، از adviser اون دپارتمان بپرسید.

ممکنه حداقل و حداکثری رو به شما بگن، ولی مثل دانشگاه های ایران، به اینکه در هر ترم چند واحد هم بگیرید بستگی داره؛ و برعکس ایران، اینجا خیلی ها دوست دارن که در هر ترم فقط یک یا دو درس بگیرن و نه چهار تا...

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - pr.kia - 2012-06-22

(2012-06-21 ساعت 02:52)mml نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 12:29)iloveshadow نوشته:  سلام

یه سوال داشتم

من قصد ادامه تحصیل تو رشـــــتـــــه "داروســـــــــــــــازی" در دانشگاههای آمریکا رو دارم

میخواستم ببینم از زمان شروع تحصیل تو این رشته تا پایانش چند سال طول میکشه ؟؟؟ (من مدرک پیش دانشگاهی ریاضی دارم)

بهترین کار اینه که توی سایت خود دانشگاه ها نگاه کنید و اگر چیزی نبود، از adviser اون دپارتمان بپرسید.

ممکنه حداقل و حداکثری رو به شما بگن، ولی مثل دانشگاه های ایران، به اینکه در هر ترم چند واحد هم بگیرید بستگی داره؛ و برعکس ایران، اینجا خیلی ها دوست دارن که در هر ترم فقط یک یا دو درس بگیرن و نه چهار تا...
سلام میشه لطفا دلیل اینکه اونجا خیلی ها دوست دارند فقط یک یا دو درس بگیرند رو بگید.ممنون میشم ازتون.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sib 24 - 2012-06-22

[/quote]
سلام میشه لطفا دلیل اینکه اونجا خیلی ها دوست دارند فقط یک یا دو درس بگیرند رو بگید.ممنون میشم ازتون.
[/quote]

یکی از دلیلها سختی درسهاست.دلیل دیگه گرون بودن واحدها.دلیل دیگه اینکه اگه کسی۴ یا ۵ تا کلاس برداره نمیتونه full time کار کنه در نتیجه باید part time کار کنه و پولش خیلی کمه .تازه واسه افراد مجرد.کسی متاهل باشه و دانشجو هم باشه خودتون حساب کنید چیکار کنه؟خیلی ها اینجا آخر هفته کلاس بر میدارن و در طول هفته کار میکنن.و بعضی ها آخر هفته هم سر کار میرن پس محبور در طول هفته کلاس بر دارن.و ناچار هستن ۲ تا کلاس بر دارن که برسن به درسهاشون .من خودم ۲ ترم هست که ۴ و ۵ تا کلاس برداشتم واقعا بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته نمیتونستم کار کنم.با این وجود تمام آخر هفته رو داشتم درس میخوندم .اگه کسی بخواد A Student باشه و معادلش بالا باشه نمیتونه هم full timeکار کنه هم full time کلاس بر داره و هم همه نمره ها بالا باشه.

RE: ادامه تحصیل در امریکا - exequies - 2012-06-24

با سلام
من تازه دفاع کردم تو داروسازی و دارم یه کار تحقیقاتی می کنم که تا 1 ماه اینده تموم میشه.
برای ادامه تحصیل تو رشته ی clinical pharmacy تو امریکا میخوام تو این 2و3 سال آینده اقدام کنم و تا 1 جایی مسیر و میدونم چطوره؟
ولی چیزی که هنوز مطمئن نیستم اینه که ایا تنها راه این کار شرکت برای registery تو امریکاس یعنی گذروندن مراحل معادل سازی و بعد پذیرش تو این رشته س یا راه دیگه ای هم هست؟(چون در این صورت نیاز به ویزاس که من نمیتونم بگیرم)
یا مثلا پذیرش گرفتن تو 1 کار تحقیقاتی و بعد تو اون مدت اقدام به گذروندن مراحل معادل سازی و بعد پذیرش تو این رشته؟
و یا میشه برای دوره ی PharmD پذیرش گرفت (البته نه از اول)و پس از این برای clinical اقدام کنم؟

RE: ادامه تحصیل در امریکا - aydinaghajani - 2012-06-24

سلام
من فوق ليسانس مهندسي صنايع گرايش سيستمهاي اقتصادي واجتماعي دارم دو تا مقاله اي اس اي چاپ شده و يه مقاله علمي پژوهشي خارجي و3 مقاله كنفرانسي بين المللي دارم و مدرك زبان هنوز ندارم و دنبالشم حالا با اين شرايط مي تونم از دانشگاههاي امريكا فاند بگيرم يا نه؟من از برندگان گرين كارت 2013 با كيس نامبر حدودا 2000 هستم
از دوستاني كه در اين زمينه اطلاع دارند خواهش مي كنم كمك كنند
با سپاس

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - iloveshadow - 2012-06-30

سلـــــــــــــــام به هــــــمگی + + + + + + + + + + + +

با اینکه هنوز جواب کلیرنس های "ماه جون" برای برندگان لاتاری 2012 که مصاحبه داشتن نیومده (و قراره از فردا کم کم اعلام بشن) آیا من پذیرش از دانشگاه و دوره تافل بگیرم ؟؟؟
آخه وکیلم برام میتونه پذیرش واسه سپتامبر 2012 بگیره و تقریبا 1 ماه فرصت داره و اگه نشه باید 2013 پذیرش بگیره که خب عقب میوفتم 6 7 ماه

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mml - 2012-06-30

(2012-06-30 ساعت 15:45)iloveshadow نوشته:  با اینکه هنوز جواب کلیرنس های "ماه جون" برای برندگان لاتاری 2012 که مصاحبه داشتن نیومده (و قراره از فردا کم کم اعلام بشن) آیا من پذیرش از دانشگاه و دوره تافل بگیرم ؟؟؟
آخه وکیلم برام میتونه پذیرش واسه سپتامبر 2012 بگیره و تقریبا 1 ماه فرصت داره و اگه نشه باید 2013 پذیرش بگیره که خب عقب میوفتم 6 7 ماه

اگه هدفت اینه که وقتی رسیدی آمریکا درس بخونی، اگه پذیرش رو به تعویق بندازی، یعنی دیرتر به جامعه تحصیل کردگان کشور آمریکا خواهی پیوست (!) و دیرتر به عنوان نیروی کار متخصص وارد بازار کار می شی...

جریان وکیل چیه؟! مگه می خوای طلاق بگیری؟!

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - parsush - 2012-07-01

دوستان به نظر شما بهتره بعد از اومدن به آمریکا به فکر انتخاب رشته و تحصیل باشیم ( با توجه به اینکه بعد از یک سال میشه از وام استفاده کرد) یا اینکه ار ایران اقدام کنیم؟ ( بیشتر می خوام بدونم شرایط تحصیل با وام فقط طی پروسه یک سالست؟)

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mml - 2012-07-04

(2012-07-01 ساعت 15:43)parsush نوشته:  دوستان به نظر شما بهتره بعد از اومدن به آمریکا به فکر انتخاب رشته و تحصیل باشیم ( با توجه به اینکه بعد از یک سال میشه از وام استفاده کرد) یا اینکه ار ایران اقدام کنیم؟ ( بیشتر می خوام بدونم شرایط تحصیل با وام فقط طی پروسه یک سالست؟)

شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود. یعنی برای استفاده از وام یک سال انتظار لازم نیست! "یک سال" اقامت در یک ایالت، شما را واجد شرایط پرداخت شهریه افراد مقیم ایالت می کند، که در حدود 50% ارازان تر از افراد غیر مقیم است.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - el333 - 2012-07-11

با سلام

دوستان مقیم بلاد کفر ،می‌شه اگر اطلاعاتی در مورد رشته‌های خوب و در آمد زای آنجا دارین می‌شه بگین چه رشته هایی هستند ؟ و دیگه اینکه کسانی‌ که گرین کارت دارند و می‌‌خواهند در مقطع لیسانس تحصیل کنند باید مثل دانش آموزان اینترنشنال مدرک تافل داشته باشند یا اینکه لازم ندارند و در کالج دوره‌های زبان میگذارند ؟(من شنیدم باید مدرک تافل داشته باشی‌ برای اپلای‌ در دانشگاه ولی‌ می‌خواستم از دوستانی که الان آنجا هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارند سوال کنم تا مطمئن بشم).

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sib 24 - 2012-07-12

(2012-07-11 ساعت 23:39)el333 نوشته:  با سلام

دوستان مقیم بلاد کفر ،می‌شه اگر اطلاعاتی در مورد رشته‌های خوب و در آمد زای آنجا دارین می‌شه بگین چه رشته هایی هستند ؟ و دیگه اینکه کسانی‌ که گرین کارت دارند و می‌‌خواهند در مقطع لیسانس تحصیل کنند باید مثل دانش آموزان اینترنشنال مدرک تافل داشته باشند یا اینکه لازم ندارند و در کالج دوره‌های زبان میگذارند ؟(من شنیدم باید مدرک تافل داشته باشی‌ برای اپلای‌ در دانشگاه ولی‌ می‌خواستم از دوستانی که الان آنجا هستند و اطلاعاتی در این زمینه دارند سوال کنم تا مطمئن بشم).

الان رشته پرستاری رو خیلی مردم علاقه نشون میدن چون درامد بالای داره.برای رفتن به دانشگاه بله باید باید تافل داشته باشید ولی کالج نه.تافل نمیخواد.امتحان ورودی کالج رو میدید و بعد از گذروندن یه سری واحدهای پیش نیاز.واحد های اصلی شروع میشه.Big Grin

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - el333 - 2012-07-12

با تشکر از پاسخ شما

حالا یه سوال برای همین رشتهٔ پرستاری که شما میفرمائید مانند ایران که افراد بر حسب رشتهٔ تحصیلی‌ که در دبیرستان گذراندن میتونستند رشتهٔ دانشگاهی انتخاب کنند ..حالا اونجا هم به همین صورت هستش یا خیر؟؟یعنی‌ من که رشته ریاضی‌ و فیزیک بودم می‌تونم اونجا پرستاری بخونم در کالج یا هر رشته ایی که مرتبط با رشتهٔ تحصیلی دبیرستان من نیست؟؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sib 24 - 2012-07-12

(2012-07-12 ساعت 13:40)el333 نوشته:  با تشکر از پاسخ شما

حالا یه سوال برای همین رشتهٔ پرستاری که شما میفرمائید مانند ایران که افراد بر حسب رشتهٔ تحصیلی‌ که در دبیرستان گذراندن میتونستند رشتهٔ دانشگاهی انتخاب کنند ..حالا اونجا هم به همین صورت هستش یا خیر؟؟یعنی‌ من که رشته ریاضی‌ و فیزیک بودم می‌تونم اونجا پرستاری بخونم در کالج یا هر رشته ایی که مرتبط با رشتهٔ تحصیلی دبیرستان من نیست؟؟

هر رشته که دلتون میخواد میتونید شروع کنید.کسی کاری به دیپلم شما نداره..حتی تو کالج هم میتونید تا اخرش تعقیرعقیده بدین.Smile

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - s$s - 2012-07-19

سلام دوستان. من کارشناسی ارشد هستم ولی نمخوام تو رشته خودم ادامه تحصیل بدم. تصمیم دارم از یه کالج شروع کنم. حالا دو تا سوال:
1- آیا برای ثبت نام تو کالج به مدرک لیسانس و فوق لیسانسم نیاز هست؟ میتونم با مدرک دیپلمم ثبت نام کنم؟
2- میتونم کلا هیچ مدرکی ارائه نکنم و فقط برم ثبت نام کنم؟ اگر "آره" چه جوری باید ثابت کنم که تحصیلات تا دبیرستان رو انجام دادم؟
مرسی

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - MIDNIGHT WOLF - 2012-07-19

سلام
من پدرام هستم 14/5 سالمه و با خانواده ام داریم به آمریکا محاجرت میکنیم.(احتمالا" تا سال دیگه)از اونجایی که وقتی این اتفاق بیافته من در دوره ی دبیرستان هستم لطفا" کمی از بحص دانشگاه بیاید بیرون و کمی هم در مورد دبیرستان صحبت کنید.