مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - maka2 - 2012-07-19

(2012-07-04 ساعت 20:39)mml نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 15:43)parsush نوشته:  دوستان به نظر شما بهتره بعد از اومدن به آمریکا به فکر انتخاب رشته و تحصیل باشیم ( با توجه به اینکه بعد از یک سال میشه از وام استفاده کرد) یا اینکه ار ایران اقدام کنیم؟ ( بیشتر می خوام بدونم شرایط تحصیل با وام فقط طی پروسه یک سالست؟)

شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود. یعنی برای استفاده از وام یک سال انتظار لازم نیست! "یک سال" اقامت در یک ایالت، شما را واجد شرایط پرداخت شهریه افراد مقیم ایالت می کند، که در حدود 50% ارازان تر از افراد غیر مقیم است.

دوست عزيز يكسال بعد از ثبت نام كه instate شديم پول سال اول كه اضافه داديم رو پس ميدن؟؟!

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - hamed_gh - 2012-07-20

(2012-07-19 ساعت 12:45)s$s نوشته:  سلام دوستان. من کارشناسی ارشد هستم ولی نمخوام تو رشته خودم ادامه تحصیل بدم. تصمیم دارم از یه کالج شروع کنم. حالا دو تا سوال:
1- آیا برای ثبت نام تو کالج به مدرک لیسانس و فوق لیسانسم نیاز هست؟ میتونم با مدرک دیپلمم ثبت نام کنم؟
2- میتونم کلا هیچ مدرکی ارائه نکنم و فقط برم ثبت نام کنم؟ اگر "آره" چه جوری باید ثابت کنم که تحصیلات تا دبیرستان رو انجام دادم؟
مرسی

با سلام

فقط یه نکته رو می‌خواستم بهتون بگم... تا جایی‌ که من اطلاع دارم اگه از مقطعی مدرک داشته باشین، کمک‌های دولتی(ففسا) به اون مقطع تعلق نمی‌گیره، مثلا اگه لیسانس داشته باشین و بخواین دوباره لیسانس بخونین شاملتون نمی‌شه

دوستی‌ داشتم که می‌خواست تو کالج ثبت نم کنه ولی‌ چون لیسانس داشت ففسا بهش تعلق نگرفت

موفق باشید

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mml - 2012-07-20

(2012-07-19 ساعت 16:24)maka2 نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 20:39)mml نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 15:43)parsush نوشته:  دوستان به نظر شما بهتره بعد از اومدن به آمریکا به فکر انتخاب رشته و تحصیل باشیم ( با توجه به اینکه بعد از یک سال میشه از وام استفاده کرد) یا اینکه ار ایران اقدام کنیم؟ ( بیشتر می خوام بدونم شرایط تحصیل با وام فقط طی پروسه یک سالست؟)

شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود. یعنی برای استفاده از وام یک سال انتظار لازم نیست! "یک سال" اقامت در یک ایالت، شما را واجد شرایط پرداخت شهریه افراد مقیم ایالت می کند، که در حدود 50% ارازان تر از افراد غیر مقیم است.

دوست عزيز يكسال بعد از ثبت نام كه instate شديم پول سال اول كه اضافه داديم رو پس ميدن؟؟!

متأسفانه جواب سؤال شما رو نمی دونم. موردی هم تا به حال از بچه های مهاجرسرا نشنیدم و از دوستان سال های گذشته که از همون ابتدا و با شهریه غیر ایالتی شروع کرده باشند، کسی رو سراغ ندارم. تا اون موقع میشه منتظر موند و دید برای ترم بهار 2013 چه بر سر من و خانمم میاد!

می تونید از همین الان با bursar office در دانشگاه مقصدتون این سؤال رو ایمیلی/تلفنی مطرح کنید.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - amin jooon - 2012-07-26

سلام من دانشجوی شهرسازی دانشگاه دولتی مقطع لیسانس تازه سال دوم را تمام کردم و نیمه کارس.
اما لاتاری برنده شدم و میخوام بدونم میشه ادامه تحصیل داد یا نه آیا باید یه بار دیگه شروع به لیسانس بکنم؟
اگه لطف کنید بگید برای تحصیل در آمریکا چی باید بکنم ممنون میشم

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - honey62 - 2012-07-28

سلام دوستان. قبلا توي سايت يه مطلبي راجع به امتحان هاي ورودي كالج خونده بودم ولي اطلاعات يه كم ضد ونقيض شدند. اگر كسي ميدونه ميشه توضيح بده اين امتحانهايي كه ميگيرند براي چه گروهيه؟ شامل چه مطالبي ميشه؟ و آيا به من كه ميخوام ليسانس و فوقم رو بيخيال شم و يه راست از ديپلم شروع كنم تعلق ميگيره يا نه؟ البته تصميم دارم مدرك ديپلمم رو از دانشگاه بگيرم. آيا با اين وجود بايد اين امتحان ها رو بگذرونم؟
مرسي از همتون

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sib 24 - 2012-07-28

(2012-07-28 ساعت 15:19)honey62 نوشته:  سلام دوستان. قبلا توي سايت يه مطلبي راجع به امتحان هاي ورودي كالج خونده بودم ولي اطلاعات يه كم ضد ونقيض شدند. اگر كسي ميدونه ميشه توضيح بده اين امتحانهايي كه ميگيرند براي چه گروهيه؟ شامل چه مطالبي ميشه؟ و آيا به من كه ميخوام ليسانس و فوقم رو بيخيال شم و يه راست از ديپلم شروع كنم تعلق ميگيره يا نه؟ البته تصميم دارم مدرك ديپلمم رو از دانشگاه بگيرم. آيا با اين وجود بايد اين امتحان ها رو بگذرونم؟
مرسي از همتون

سلام دوست عزیز.هیچ محدودیت وجود نداره،و گروه خاصی هم نداره.هر کسی میتونه از کالج شروع کنه.و باید امتحان ورودی رو بده.بله باید امتحان رو بگذرونید.ربطی به مدرک تحصیلی شما نداره.البته اگه هدف شما از کالج ادامه تحصیل باشه والی اگه صرفآ برای یادگیری زبان میخواهید برید لزومی به دادن امتحان ورودی کالج نیست.امتحان شامل Reading,Writing, Mathهست.ریاضی بیشتر جبر دبیرستان هست و سخت نیست.یه چیز بگم اگه کسی حتی سر جلسه بره و همرو غلط هم بزنه کلا ۷ درس پیش نیاز میخوره بهش.۲ تا برای reading و ۲ تا برای writing،و ۳ تا هم برای math.اگه کسی همرو غلط زده باشه.دیپلم شما اگه ریاضی باشه شاید یک پیش نیاز ریاضی بخوره بهتون.ولی زبانتون اگه زیاد تعریف نداره ۴ تا کلاس writing و readingرو باید بگذرونید. اصلا شما اگه میخواهید کلا بیخیال لیسانس و فوق لیسانستون بشید خودتون رو دیپلم معرفی کنید و دولت هزینه تحصیل و کتابهای شما رو هم میدن.به شرط اینکه وسطش پشیمون نشید و بگید می خوام برم واسه PHD بخونم.اگه ممکنه وسط کالج همچین تصمیمی بگیرید راستش رو بگید و مدرک فوق لیسانستون رو نشون بدید.تا وقتی که از دولت کمک تحصیلی نگیرید کسی به شما کاری نداره.Big Grin

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - amin jooon - 2012-08-02

سلام من دانشجوی شهرسازی ترم 4 دوره کارشناسی هستم اما امسال لاتاری برنده شدم میخوام اگه بشه و خدا بخواد اونور شروع به تحصیل کنم اما امریکا در مقطع لیسانس شهرسازی نداره میخوام اگه بشه معماری بخونم حاتا می خواستم بدونم برای تحصیل باید چه مدارکیو ترجمه کنم و همراهمم باشه ؟
برای ورود به کالج باید باید چه شرایطی و چه مدارکی همرام باشه ؟
من تافل و آیلتس و مدرک زبانی ندارم
خیلی لطف می کنید اگه سریعتر جواب منو بدید ممنون

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - saba.m - 2012-08-03

(2012-08-02 ساعت 16:23)amin jooon نوشته:  سلام من دانشجوی شهرسازی ترم 4 دوره کارشناسی هستم اما امسال لاتاری برنده شدم میخوام اگه بشه و خدا بخواد اونور شروع به تحصیل کنم اما امریکا در مقطع لیسانس شهرسازی نداره میخوام اگه بشه معماری بخونم حاتا می خواستم بدونم برای تحصیل باید چه مدارکیو ترجمه کنم و همراهمم باشه ؟
برای ورود به کالج باید باید چه شرایطی و چه مدارکی همرام باشه ؟
من تافل و آیلتس و مدرک زبانی ندارم
خیلی لطف می کنید اگه سریعتر جواب منو بدید ممنون
سلام
تا جایی که می دونم برای کالج هیچ مدرکی لازم نیست ببرین اونجا ازتون امتحان ورودی کالج رو می گیرن و با توجه به نمره ای که کسب می کنین واحد ها تونو برای شما مشخص می کنن فکر کنم اگه یک سال از گرین کارتتون گذشته باشه و برای کالج اقدام کنیدو شرایط مالی خوبی نداشته باشید و بخواین از کمک های دولتی استفاده کنین از فافسا می تونین استفاده کنید ( توضیحات کاملش توی سایت هست )

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - LadyInRed - 2012-08-03

من یک سال و نیم از دانشگاهم مونده(لیسانس)
به نظر شما اینجا درسم رو تموم کنم بعد بیام اونجا,یا اینکه قید همه چیز رو بزنم و بیام اونجا و از اول شروع کنم؟
چقد تصمیم گیری سخته!:|

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - amin jooon - 2012-08-03

مرسی از جوابتون صبا خانوم
حتما باید یک سال از گرین کارتم بگذره که شامل استفاده از فسفا شم؟
امتحانی که می گیرن چی هست ؟
این نمره ای که می گیرم در انتخاب رشته ام هم تاثیر میذاره؟Rolleyes

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mehdi47 - 2012-08-04

(2012-08-03 ساعت 15:21)LadyInRed نوشته:  من یک سال و نیم از دانشگاهم مونده(لیسانس)
به نظر شما اینجا درسم رو تموم کنم بعد بیام اونجا,یا اینکه قید همه چیز رو بزنم و بیام اونجا و از اول شروع کنم؟
چقد تصمیم گیری سخته!:|

شما نگفتی که الان تو چه مرحله ای هستی؟
من برنده که شدم ترم 6 بودم ، خودم میخواستم بقیشو بیخیال بشم وتا زمانی که ویزا میگیرم زبان بخونم و یه سری برنامه داشتم که به درد اونجا میخورد(کلاس و ...) اما خانواده گفتن که باید تموم کنی بعد بری، خلاصه ادامه دادم، ترم 8 که تموم شد،تابستون رفتم مصاحبه ویزا گرفتم، اما درسم تموم نشد، نشستیم به ادامه درس ترم 9 ام خوندم ، بعدش یه سفر رفتم و برگشتم، الان ترم 10 ام تموم شد، که درسم هم تموم شد.
حالا پشیمون نیستم که چرا وقتمو گذاشتم اینجا، هم واسه ادامه اونور به دردم میخوره هم اینکه اگه یه روزی روزگاری خدایی نکرده خواستم اینجا کار کنم مدرک مهندسی دارم، اما بازم دست خودم بود مدرک اینجامو بیخیال میشدم میرفتم اونجا از لیسانس میخوندم.
حالا شمام خوب فکر کن، سبک سنگین کن بعد تصمیم بگیر، اما من خودم بودم اینجارو بیخیال می شدم(کاری که میخواستم بکنم اما نذاشتن)، این نظر شخصی منه.
اگر هم اینجا وقت داری میتونی بذاری رو خوندن زبان و گرفتن مدرک toefl یا gre اگه خواستی اونجا بری دانشگاه ، یا یادگیری حرفه ای که اونجا واسه کار کردن به دردت میخوره و ....
موفق باشی.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mml - 2012-08-04

(2012-08-03 ساعت 15:46)amin jooon نوشته:  حتما باید یک سال از گرین کارتم بگذره که شامل استفاده از فسفا شم؟
امتحانی که می گیرن چی هست ؟
این نمره ای که می گیرم در انتخاب رشته ام هم تاثیر میذاره؟Rolleyes

برای استفاده از ففسا نیاز به یک سال اقامت در آمریکا و یا در یک ایالت خاص ندارید، فقط در میزان شهریه شما تأثیر می ذاره. از همون روزی که سوشال رو دریافت می کنید، می تونید فرم های ففسا رو ارسال کنید.

شهرسازی یا مشابه اون رو اینجا به اسم urban planning می شناسن. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از لیسانس در آمریکا، به نمرات تافل و جی آر ای احتیاج دارید. آیلتس بیشتر در دانشگاه های اروپایی لازم است.

من هم اگر جای شما بودم، درسمو در ایران رها می کردم و دوباره در آمریکا شروع می کردم (کما اینکه هم من و هم خانمم این کار رو در فوق لیسانس کردیم)؛ ولی از کالج شروع نکنید، مستقیم برای دانشگاه اقدام کنید. درس های زبان رو هم در یکی دو ترم اول در همان دانشگاه خواهید خواند. برای هزینه زندگی و آموختن زبان و آمیخته شدن با اجتماع هم زندگی در اتاق های دو نفره خوابگاهی در دانشگاه با هزینه ماهی 300 دلار بهترین گزینه است. خوابگاه های دانشگاه های آمریکا بسیار تمیز و شیک و یا شاید هم نوساز/تازه بازسازی شده باشند.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - سینا موزیک - 2012-08-10

سلام
من امسال (91) کنکور ریاضی دادم و رتبم هم حدود 4000 شده حالا لاتاری آمریکا هم برنده شدم
خودم عاشق رشته ی معماریم ولی با این رتبم نمی تونم تهران دانشگاه برم و میخوام شمال رو انتخاب کنم البته اگه مثلا مهندسی نساجی بخوام میتونم تهران بمونم ولی معماری رو به همه ترجیح میدم
حالا اگه شما جای من بودید چی کار میکردید؟ اصلا دانشگاه میرفتین؟ چون از مهر به بعد هر لحظه ممکنه تاریخ مصاحبه و ویزام بیاد
اصلا خوبه که الان برم یا درسم رو ایران بخونم؟
لطفا جواب بدید برام خیلی مهمه

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - leilit - 2012-08-10

دوست عزیزم الان وضعیت سختی داری! وضعیت سربازی هم مهم. یک از آشنایان ما عمران میخوند ول کرد و الان کالج میره.اینجا مقطع لیسانس گرون ولی اگر یک سال بمونی وکالج بری و in state بشی برای لیسانس میتونی وام بلا عوض بگیری. ولی هر مقطعی رو که قبلا"خوندی دیگه نمیشه بلا عوض گرفت و باید وامت رو پس بدی. پس باید خوب خوب فکر کنی.
یک چیز دیگه: برای کار بهتر که مدرک آمریکا داشته باشی، یعنی راحت بعد از لیسانس میتونی وارد بازار کا بشی ولی اگر ایران بخونی قضیه فرق میکنه.
با اینکه سخته ولی اگراز نظر مالی مشکل نداشته باشی ( برای اولش اجاره خونه و کالج)و اینجا کسی رو داری که بت کمک کنه، به نظر من منطقی تر که، اگر در نهایت قصد مهاجرت داری از مقطع پایین و سن پایین شروع کنی.
البته این نظر من، و هر کس باید خودش شرایط رو بررسی کنه. بقیه دوستان هم حتما" همفکری مکنن بات.
موفق باشی

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - nora - 2012-08-15

(2012-08-10 ساعت 01:26)سینا موزیک نوشته:  سلام
من امسال (91) کنکور ریاضی دادم و رتبم هم حدود 4000 شده حالا لاتاری آمریکا هم برنده شدم
خودم عاشق رشته ی معماریم ولی با این رتبم نمی تونم تهران دانشگاه برم و میخوام شمال رو انتخاب کنم البته اگه مثلا مهندسی نساجی بخوام میتونم تهران بمونم ولی معماری رو به همه ترجیح میدم
حالا اگه شما جای من بودید چی کار میکردید؟ اصلا دانشگاه میرفتین؟ چون از مهر به بعد هر لحظه ممکنه تاریخ مصاحبه و ویزام بیاد
اصلا خوبه که الان برم یا درسم رو ایران بخونم؟
لطفا جواب بدید برام خیلی مهمه
بهترین مهاجرت در سنین پایین و .بدون وابستگی های بعدی که بسیار دردسر ساز می باشد.دانشگاه در شمال و معماری خودش یک مهاجرت است.میتوانی ثبت نام کنی و یک ترم مرخصی بگیری که خیالت راحت شود. ولی برو واز انجا مدرکت را بگیر تا بعد بتوانی راحتتر کار مورد علاقه ات را بیابی.