مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mehdi47 - 2012-08-16

(2012-08-10 ساعت 01:26)سینا موزیک نوشته:  سلام
من امسال (91) کنکور ریاضی دادم و رتبم هم حدود 4000 شده حالا لاتاری آمریکا هم برنده شدم
خودم عاشق رشته ی معماریم ولی با این رتبم نمی تونم تهران دانشگاه برم و میخوام شمال رو انتخاب کنم البته اگه مثلا مهندسی نساجی بخوام میتونم تهران بمونم ولی معماری رو به همه ترجیح میدم
حالا اگه شما جای من بودید چی کار میکردید؟ اصلا دانشگاه میرفتین؟ چون از مهر به بعد هر لحظه ممکنه تاریخ مصاحبه و ویزام بیاد
اصلا خوبه که الان برم یا درسم رو ایران بخونم؟
لطفا جواب بدید برام خیلی مهمه

سلام دوست عزیز، با یقین کامل و 100% به اوضاع کار معماری در ام...ریکا به شما میگم کاملا بیخیال دانشگاه رفتن تو ایران شو. با مدرک ایرانت اصلا کار مرتبط پیدا نمیکنی. برای توضیحات بیشتر یه نگاهی به پست های قبلیم بنداز.

full scholarship dar USA - parandak - 2012-08-17

سلام. اول از همه ممنونم ازتون بخاطر سایت به این خوبی.
من سپیده هستم، دانشجوی ارشد سال آخر مهندسی ژنتیک،امسال PHD ایران قبول شدم ولی تمایل به ادامه درس تو ایران ندارم
تصمیم جدی واسه PHD امریکا دارم. سوالات من:
1-اصلا امکانش هست من بتونم Fullscholarship بگیرم؟خیلی واسم مهمه که هیچ هزینه ای ندم؟
2-تا حالا چندبار ایمیل به چند استاد زدم که اصلا جوابمو ندادن،چرا؟
3-اگه کار کنم میتونم هزینه زندگیمو تامین کنم؟
معدل ارشدم 18 است و دانشگاههای دولتی بودم.
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

RE: full scholarship dar USA - mml - 2012-08-18

(2012-08-17 ساعت 21:47)parandak نوشته:  سلام. اول از همه ممنونم ازتون بخاطر سایت به این خوبی.
من سپیده هستم، دانشجوی ارشد سال آخر مهندسی ژنتیک،امسال PHD ایران قبول شدم ولی تمایل به ادامه درس تو ایران ندارم
1-اصلا امکانش هست من بتونم Fullscholarship بگیرم؟خیلی واسم مهمه که هیچ هزینه ای ندم؟

1. امکانش هست، به شرط اینکه دامنه جستجو برای دانشگاه رو بیشتر کنید. الزاماً هم به دنبال دانشگاه های با رتبه زیر 100 نباشید. برای دریافت هزینه زندگی و شهریه، باید به دنبال موقعیتی به عنوان دستیار تحقیق یا دستیار تدریس در کنار یکی از اساتید آن دانشگاه باشید. اصطلاح Full scholarship تا جایی که من اطلاع دارم، بیشتر مربوط به نمرات درخشان در حین تحصیل بعد از گرفتن پذیرش و ورود به دانشگاه است یا سابقه بسیار درخشان و در حد نبوغ در توان درسی یا فعالیت های مثلاً ورزشی در دوره های تحصیلی قبلی. با نمرات بسیار بالا در تافل و جی آر ای احتمال دریافت موقعیت TA یا RA را افزایش می دهید.

2. این چند بار رو باید به چند صد بار و جند صد استاد و دانشگاه برسونید تا شاید "چند بار" جواب بگیرید. جواب نگرفتن ممکن است مربوط به دلایل زیر باشد: 1. رقابت زیاد در بین متقاضیان آن دانشگاه و تعداد ایمیل های مشابه شما و با شرایط یکسان که از همه جای دنیا به هر استاد زده می شود؛ 2. الزام اساتید به رعایت تشریفات اداری دانشگاه و عدم ارائه قولِ دادن پذیرش یا حمایت مالی در زمانی که هنوز نمرات امتحانی ندارید یا صحبتی از آن نکرده اید و یا نمرات غیر قابل رقابت با دیگر متقاضیان آن دانشگاه دارید و یا هنوز برای پذیرش از آن دانشگاه تصمیم جدی نگرفته اید؛ 3. عدم تشابه زمینه تحقیقات آن استاد با زمینه تحقیقات یا مقالاتی که شما در سابقه خود ذکر کرده اید.

3. تنها اجازه کار در داخل دانشگاه را خواهید داشت. برای کار غیر تخصصی، مثل کار در کتابخانه تا کار در فروشگاه و غیره در داخل دانشگاه، رقابت زیادی وجود دارد و خیلی دلخوش به آن نباشید. درآمد آن هم به هیچ قابل توجه نیست و کفاف هزینه ها را نمی دهد.

الف- اگر از دانشگاهی در مناطق بد آب و هوا و بسیار سرد و یا بسیار گرم پذیرش بگیرید، حتماً به خرید اتومبیل احتیاج خواهید داشت. به استثناء چند شهر بسیار بزرگ و معروف در آمریکا، که البته هزینه زندگی سرسام آوری دارند، به علت ضعف سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکا برای کوچکترین خرید روزانه نیز نمی توانید بدون اتومبیل کاری از پیش ببرید. تنها شانس شما، نزدیکی محل زندگی به فروشگاه یا وجود سرویس هفتگی/روزانه از دانشگاه به مراکز خرید است که به شرط مناسب بودن هوا، بقیه مسیر را تا خانه باید پیاده یا با دوچرخه طی کنید که آزادی عمل و اجازه خرید بیشتر از 4-5 کیلو را به شما نمی دهد. به همین علت حداقل 5-6 هزار دلار در روزهای اول برای خرید اتومبیل احتیاج دارید، مگر آنکه دانشجویان ایرانی قدیمی تر از شما، برای خرید و رفت و آمد به شما کمک کنند.

ب- در هر زمانی، استاد شما ممکن است به علت عدم رضایت از کار شما، مشکلات مالی پروژه تحقیقاتی یا پیدا کردن فرد بالاتری از شما از نظر سابقه علمی، قرارداد دستیاری را فسخ کنید. باید بتوانید با اتکاء به پس اندازی که با خود به آمریکا می آورید، تا یافتن موقعیتی مشابه با استاد دیگر و یا حتی در دانشگاه و ایالتی دیگر، گلیمتان را از آب بیرون بکشید.

ج- پروسه گرفتن پذیرش، پروسه ای یک ساله است و از ابتدا تا انتها باید با جدیت دنبال شود تا از مرحله آرزو به یک هدف تبدیل شود و به نتیجه برسید.

د- مطمئناً تالارهای گفتگوی سایت applyabroad کمک بیشتری به شما خواهد کرد، چون مهاجرسرا بیشتر بر روی شرایط ادامه تحصیل ایرانیان مهاجر و مقیم آمریکا تمرکز دارد.

RE: full scholarship dar USA - parandak - 2012-08-18

مرسی از راهنماییتون،یه سوال دیگه: کانادا هم شرایط مشابهی از نظر هزینه زندگی داره؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - User - 2012-08-18

مرسی از راهنمایی های کامل جامع شما mml عزیز!

(2012-08-18 ساعت 15:59)mml نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 21:47)parandak نوشته:  سلام. اول از همه ممنونم ازتون بخاطر سایت به این خوبی.

1. امکانش هست، به شرط اینکه دامنه جستجو برای دانشگاه رو بیشتر کنید. الزاماً هم به دنبال دانشگاه های با رتبه زیر 100 نباشید. برای دریافت هزینه زندگی و شهریه، باید به دنبال موقعیتی به عنوان دستیار تحقیق یا دستیار تدریس در کنار یکی از اساتید آن دانشگاه باشید. اصطلاح Full scholarship تا جایی که من اطلاع دارم، بیشتر مربوط به نمرات درخشان در حین تحصیل بعد از گرفتن پذیرش و ورود به دانشگاه است یا سابقه بسیار درخشان و در حد نبوغ در توان درسی یا فعالیت های مثلاً ورزشی در دورهای تحصیلی قبلی. با نمرات بسیار بالا در تافل و جی آر ای احتمال دریافت موقعیت TA یا RA را افزایش می دهید.

2. این چند بار رو باید به چند صد بار و جند صد استاد و دانشگاه برسونید تا شاید "چند بار" جواب بگیرید. جواب نگرفتن ممکن است مربوط به دلایل زیر باشد: 1. رقابت زیاد در بین متقاضیان آن دانشگاه و تعداد ایمیل های مشابه شما و با شرایط یکسان که از همه جای دنیا به هر استاد زده می شود؛ 2. الزام اساتید به رعایت تشریفات اداری دانشگاه و عدم ارائه قولِ دادن پذیرش یا حمایت مالی در زمانی که هنوز نمرات امتحانی ندارید یا صحبتی از آن نکرده اید و یا نمرات غیر قابل رقابت با دیگر متقاضیان آن دانشگاه دارید و یا هنوز برای پذیرش از آن دانشگاه تصمیم جدی نگرفته اید؛ 3. عدم تشابه زمینه تحقیقات آن استاد با زمینه تحقیقات یا مقالاتی که شما در سابقه خود ذکر کرده اید.

3. تنها اجازه کار در داخل دانشگاه را خواهید داشت. برای کار غیر تخصصی، مثل کار در کتابخانه تا کار در فروشگاه و غیره در داخل دانشگاه، رقابت زیادی وجود دارد و خیلی دلخوش به آن نباشید. درآمد آن هم به هیچ قابل توجه نیست و کفاف هزینه ها را نمی دهد.

الف- اگر از دانشگاهی در مناطق بد آب و هوا و بسیار سرد و یا بسیار گرم پذیرش بگیرید، حتماً به خرید اتومبیل احتیاج خواهید داشت. به استثناء چند شهر بسیار بزرگ و معروف در آمریکا، که البته هزینه زندگی سرسام آوری دارند، به علت ضعف سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکا برای کوچکترین خرید روزانه نیز نمی توانید بدون اتومبیل کاری از پیش ببرید. تنها شانس شما، نزدیکی محل زندگی به فروشگاه یا وجود سرویس هفتگی/روزانه از دانشگاه به مراکز خرید است که به شرط مناسب بودن هوا، بقیه مسیر را تا خانه باید پیاده یا با دوچرخه طی کنید که آزادی عمل و اجازه خرید بیشتر از 4-5 کیلو را به شما نمی دهد. به همین علت حداقل 5-6 هزار دلار در روزهای اول برای خرید اتومبیل احتیاج دارید، مگر آنکه دانشجویان ایرانی قدیمی تر از شما، برای خرید و رفت و آمد به شما کمک کنند.

ب- در هر زمانی، استاد شما ممکن است به علت عدم رضایت از کار شما، مشکلات مالی پروژه تحقیقاتی یا پیدا کردن فرد بالاتری از شما از نظر سابقه علمی، قرارداد دستیاری را فسخ کنید. باید بتوانید با اتکاء به پس اندازی که با خود به آمریکا می آورید، تا یافتن موقعیتی مشابه با استاد دیگر و یا حتی در دانشگاه و ایالتی دیگر، گلیمتان را از آب بیرون بکشید.

ج- پروسه گرفتن پذیرش، پروسه ای یک ساله است و از ابتدا تا انتها باید با جدیت دنبال شود تا از مرحله آرزو به یک هدف تبدیل شود و به نتیجه برسید.

د- مطمئناً تالارهای گفتگوی سایت applyabroad کمک بیشتری به شما خواهد کرد، چون مهاجرسرا بیشتر بر روی شرایط ادامه تحصیل ایرانیان مهاجر و مقیم آمریکا تمرکز دارد.

با وجود شباهت های سیستم زندگی مردم در آمریکای شمالی، اما کانادا و آمریکا متفاوت هستند و نمی توان بر اساس اطلاعاتی که از امریکا دارید برای "کانادا" تصمیم بگیرید.

(2012-08-18 ساعت 17:44)parandak نوشته:  مرسی از راهنماییتون،یه سوال دیگه: کانادا هم شرایط مشابهی از نظر هزینه زندگی داره؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sanay20 - 2012-11-19

سلام
من با ویزای لاتاری می خوام برم آمریکا. می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در مقطع PHD هم باید شهریه بدیم؟ یا رایگان است؟
مرسی

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - erfanslash - 2012-11-19

(2012-11-19 ساعت 09:08)sanay20 نوشته:  سلام
من با ویزای لاتاری می خوام برم آمریکا. می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در مقطع PHD هم باید شهریه بدیم؟ یا رایگان است؟
مرسی

دوست عزیز تمام هزینه ها رو خودتون باید پرداخت کنید

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - reza6966 - 2012-11-19

مرسی

از اون سوالا بود دوست عزیز
تنها چیزی که به شما می دهند از طریق لاتاری حق شهروندی هست
نه خونه رایگان می دن , نه دانشگاه رایگان , ...

البته همه جای دنیا , اگر دارای رزومه خوبی باشی , فاند و اسکالرشیپ های زیادی بهتون تعلق می گیره و این ربطی به لاتاری نداره

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sanay20 - 2012-11-20

من این سئوال را به این خاطر پرسیدم چون مطمئن هستم مثلا در کشور استرالیا برای مقطع PHD حداقل برای رشته هایی که اساس بر ریسرچ است بعد از گرفتن PR هزینه دانشگاه رایگان میشه. می خواستم ببینم همچین چیزی در آمریکا هم است یا نه؟
(2012-11-19 ساعت 15:41)reza6966 نوشته:  
مرسی

از اون سوالا بود دوست عزیز
تنها چیزی که به شما می دهند از طریق لاتاری حق شهروندی هست
نه خونه رایگان می دن , نه دانشگاه رایگان , ...

البته همه جای دنیا , اگر دارای رزومه خوبی باشی , فاند و اسکالرشیپ های زیادی بهتون تعلق می گیره و این ربطی به لاتاری نداره

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - reza6966 - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 15:46)sanay20 نوشته:  من این سئوال را به این خاطر پرسیدم چون مطمئن هستم مثلا در کشور استرالیا برای مقطع PHD حداقل برای رشته هایی که اساس بر ریسرچ است بعد از گرفتن PR هزینه دانشگاه رایگان میشه. می خواستم ببینم همچین چیزی در آمریکا هم است یا نه؟

من اطلاعاتم در حدی هست که این فروم رو مطالعه کردم
و گویا اگر یه سال در یک ایالت باشید , بومی اون ایالت به حساب می آید و سپس شهریه های دانشگاه های اون ایالت نیز کمتر از میزانی است که واسه دیگران حساب میشود
اما چقدر کمتر رو نمی دونم
دونستی به من هم اطلاع بدید دوست من

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - ماتیسا - 2012-11-20

Smile
(2012-11-19 ساعت 12:06)ماتیسا نوشته:  با سلام.میخواستم بپرسم اگر کسی در آمریکا اسپانسرم شود وتوی یک دانشگاه خیلی خوب ثبت نام کنم واز نظر حساب بانکی وسند ملکی هم مشکلی نداشته باشم وبا توجه به انکه من ازدواج کردم ویک فرزند 3 ساله هم دارم از نظر شما من مورد تایید سفارت هستم .اخرین مدرک تحصیلم هم در ایران دیپلم است . ممنون میشم راهنماییم کنید!

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - reza6966 - 2012-11-21

(2012-11-20 ساعت 23:12)ماتیسا نوشته:  با سلام.
میخواستم بپرسم اگر کسی در آمریکا اسپانسرم شود
وتوی یک دانشگاه خیلی خوب ثبت نام کنم
واز نظر حساب بانکی وسند ملکی هم مشکلی نداشته باشم
وبا توجه به انکه من ازدواج کردم ویک فرزند 3 ساله هم دارم
از نظر شما من مورد تایید سفارت هستم ؟؟؟؟؟؟
.اخرین مدرک تحصیلم هم در ایران دیپلم است
. ممنون میشم راهنماییم کنید!
سلام
الان دقیقا سوال شما چیه ؟؟؟ هیچکدام از این جملات شما سوالی نبود که
تایید سفارت واسه چی ؟؟؟
شما یکمی بیشتر توضیح بدید
برنده لاتاری هستید ؟؟؟ و برای مصاحبه در سفارت نگران هستید ؟؟؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - ماتیسا - 2012-11-22

(2012-11-21 ساعت 03:05)reza6966 نوشته:  
سلام
تایید سفارت واسه چی ؟؟؟

(2012-11-22 ساعت 13:22)ماتیسا نوشته:  
(2012-11-21 ساعت 03:05)reza6966 نوشته:  
سلام
تایید سفارت واسه چی ؟؟؟
ببخشید منظورم و نتونستم خوب برسونم! من میخوام برای ویزای دانشجویی اقدام کنم .

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - honey62 - 2012-12-19

بچه ها بیاین همفکری کنین با من که دیگه قات زدم:
1- من دنبال یه کلاس ارزون ESL میگردم، جایی رو سراغ دارین؟
2- تو پستهای بچه ها خوندم نوشته بودن زود برای ففسا اقدام کنیم، حالا اگه اقدام کردیم و نشد بریم دانشگاه بازم میتونیم اقدام کنیم؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - maka2 - 2012-12-19

شما کجا هستین؟ این ارسال رو ببینید.
http://mohajersara.com/thread-5273-post-239512.html#pid239512