مهاجرسرا
ادامه تحصیل در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ادامه تحصیل در آمریکا (/thread-1298.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - sib 24 - 2013-11-11

(2013-09-07 ساعت 10:25)خانه نوشته:  
(2013-08-28 ساعت 21:32)sib 24 نوشته:  
(2013-08-28 ساعت 10:53)خانه نوشته:  بچه ها یه سوال؛من لیسانس الکترونیک دارم ولی میخوام آمریکا تغییر رشته بدم کامپیوتر(شبکه) بخونم میخواستم بدونم برای اینکارم باید مدارک دیپلمم ترجمه کنم بیارم؟کلا اگه کسی برام توضیح بده ممنون میشم-مرسی

بستگی به این داره شما از چه طریق وارد آمریکا دارید میشد منظورم چه ویزا ؟
گرین کارت لاتری برنده شدم/

بله.ترجمه وکپی برابراصل دبپلم +پیش دانشگاهی +ریزنمراتشون

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - fazila - 2013-11-11

سلام
من لیسانس فیزیک دارم ،می خوام برای رشته فیزیک پزشکی اقدام کنم،هرچی بیشتر می گردم کمتر اطلاعات میگیرم،می خوام بدونم ایا در امریکا هم مانند ایران میشه با لیسانس فیزیک برای ارشد فیزیک پزشکی خوند یا نه،باید از اول شروع کرد? امیدوارم یکی باشه که بتونه ج من رو بده،ممنونم

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - fazila - 2013-11-12

چرا اینقدر سوت و کور این تاپیک

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - renausa - 2013-11-16

وام FAFSA رو به مقطع دکترا و فوق لیسانس هم تعلق میگیره.
یکی از دوستان من بعد از گرفتن گرین کارت در مقطع دکترا ادامه تحصیل داد و این وام رو گرفت. در صورتیکه من شنیده بودم فقط به مقطع لیسانس میدن

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - زهره ق - 2013-11-16

سلام
دوستان عزیز من لیسانس مدیریت صنعتی هستم. کسی از شرایط تحصیل در آمریکا خبر داره؟ البته تحصیل رایگان. شرایط کار برای دانشجوها اونجا چطوره؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - fazila - 2013-11-17

کاش کسای که تجربه دارن بیان و راهنمایی بفرمایند...

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - fazila - 2013-11-20

(2009-04-20 ساعت 21:52)armin_dadash نوشته:  سلام میخواستم برای فوق لیسانس عمران از دانشگاه آمریکا پزیرش بگیرم فرق نمیکنه چه دانشگاهی باشه فقط 3 ماه بیشتر طول نکشه البته TAFEL IELTS هم ندارم ایا میشه پزیرش مشروط گرفت؟ کدوم دانشگاه راحت پزیرش میده ؟اسمشو اگه لطف کنید؟

سلام دوست عزیز
تمام دانشگاه های خوب امریکا از شما نمره تافل و جی ار ای جنرال رو می خوان،شاید برای دانشگاه های مختلف نمره اش فرق داشته باشه ولی می خوان،سایت applyabroad چون یه سایت برای کسای هست که برای ادامه تحصیل مهاجرت می کنند خیلی اطلاعات می تونی کسب کنی،و انجمن مخصوص به رشتتون هم داره،امریکا برای بعضی رشته ها از لیسانس واسه دکترا هم پزیرش میده،فقط باید خیلی اطلاعات کسب کنی و نخوای که با عجله صرفا یه دانشگاه رو بری...اگر پایه زبانت خوبه میتونی 4 تا 6 ماه برای تافل امادگی کسب کنی و برای جی ار ای هم باید ببینی که تو رشته شما چطور برگزار میشه،البته اگر مقاله isi هم داشته باشی و رفرنس از یه استاد خوب تو ایران خیلی خوبه،موفق باشی

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - mahspice - 2013-11-23

(2013-11-16 ساعت 20:01)زهره ق نوشته:  سلام
دوستان عزیز من لیسانس مدیریت صنعتی هستم. کسی از شرایط تحصیل در آمریکا خبر داره؟ البته تحصیل رایگان. شرایط کار برای دانشجوها اونجا چطوره؟
درود بر شما
شما اگر بخواهید برای مقطع مستر مدیریت یا ام بی ای در مدیریت ادامه بدهید( با توجه به مدرک کارشناسیتون می گم) نیازمند مدرک تافل یا آیلتس و همچنین نمره امتحان جیمت هستید(که خیلی از دانشگاه ها برای رشته مدیریت به جاش جی آر ای رو قبول هم می کنند.)
اینکه تحصیل شما رایگان باشد، همراه با فاند باشد، یا همراه با شهریه باشد، بستگی به نتیجه پذیرش شما دارد، که نتیجه پذیرش شما هم به نمره هایی که در امتحانات کسب می کنید، و به طور کلی رزومه شما و... دارد.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - fazila - 2013-11-23

(2013-11-23 ساعت 19:08)mahspice نوشته:  
(2013-11-16 ساعت 20:01)زهره ق نوشته:  سلام
درود بر شما
شما اگر بخواهید برای مقطع مستر مدیریت یا ام بی ای در مدیریت ادامه بدهید( با توجه به مدرک کارشناسیتون می گم) نیازمند مدرک تافل یا آیلتس و همچنین نمره امتحان جیمت هستید(که خیلی از دانشگاه ها برای رشته مدیریت به جاش جی آر ای رو قبول هم می کنند.)
اینکه تحصیل شما رایگان باشد، همراه با فاند باشد، یا همراه با شهریه باشد، بستگی به نتیجه پذیرش شما دارد، که نتیجه پذیرش شما هم به نمره هایی که در امتحانات کسب می کنید، و به طور کلی رزومه شما و... دارد.

ممنون از راهنمایی تون
من یه سوال برام پیش اومده امیدوارم ج بگیرم،کسی که از طریق لاتاری میاد امریکا،اگر مدرک تافل قبل ورود داشته باشه و همین طور تو جی ار ای هم نمره قابل قبول بیاره ایا دانشگاه ها کیس رو برای فاند بررسی می کنند یا نه چون گرین کارت داره سخت گیری بیشتر میشه?
یه سوال دیگه اینکه کسی که به قصد ادامه تحصیل میاد ایا مدارکش باید به تایید دادگستری هم برسه? ممنون

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - renausa - 2013-11-29

من از برندگان سال 2013 هستم. تو ایران تافل و GRE رو دادم و نمرات خوبی هم گرفتم. برای رشته مهندسی نفت در مقطع فوق لیسانس برای چند تا دانشگاه اقدام کردم و در نهایت موفق شدم از دو دانشگاه University of Houston و Louisiana State University پذیرش بگیرم.
من لیسانس و فوق مهندسی شیمی دارم و سابقه کار خودم و خانومم در ایران مرتبط با نفت بوده.
شما کدام یک از این دو دانشگاه رو پیشنهاد می کنید؟
رنکینگ LSU بالاتره ولی در شهر Baton Rouge ایالت لوئیزیانا هست و شهر کم جمعیتی هست. ضمنا در دانشگاهش ایرانی هم زیاد هست.
رنکینگ UH پایین تره ولی در شهر هیوستون هست که مرکز نفت به حساب میاد و ضمن اینکه کلاس هاش بعد از ظهر هست و امکان کار در صبح ممکنه به دست بیاد.
یکی از دوستان صمیمی ام هم در هیوستون هست و در یک شرکت بزرگ نفتی کار میکنه و وضعش هم خوبه
شنیدم ایالت هایی مانند تگزاس و کالیفرنیا برای تازه وارد ها زیاد خوب نیست و پول هاشون رو از دست میدن.
ممنون میشم شما هم نظرات و تجربیاتتون رو بگین

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - yami - 2013-11-29

اگه تو کار نفتی برو همون دانشگاه هیوستون. اینجا مقیم هر ایالت بودن مانند شهروندی یک کشوره و احتمال اینکه با تحصیل در دانشگاه هیوستون بتونی کار در صنایع نفت تگزاس به دست بیاری بخاطر ارتباط صنایع و دانشگاههای هر ایالت با هم بیشتره و البته لوئیزیانا ایالت زیاد جالبی هم نیست و پر از آدمهای عجیب غریب و درامدهای پایین و کلا جالب نیست برای زندگی.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - yami - 2013-12-10

(2013-12-10 ساعت 22:39)hamed1286 نوشته:  سلام
کاردانی ریاضی دانشگاه سراسری دارم و معدلم زیاد خوب نیست !!!! (12 ایناست)
درحال ادامه تحصیل در رشته آی تی دانشگاه علمی کاربردی هستم که یکسالش مونده و درحال حاضر معدل بالای 18 دارم

باتوجه به اینکه اگه اوضاع خوب پیش بره باید تا حدود 4 ماه دیگه آمریکا باشم ، بنظر شما بیخیال لیسانسم شم یا پاس سفید بگیرم ؟؟؟؟
اونجا میشه کاردانی به کارشناسی خوند ؟ مدرک کاردانی را مستقل حساب میکنند ؟؟؟ یا اینکه باید معادل بزنم که در اینصورت خیلی به ضررم میشه ؟

درضمن کار تخصصی بنده طراحی گرافیک و برنامه نویسی وب سایت هست ....
برای کار کردن در این زمینه باید حتما مدرک دانشگاهی مرتبط آنجا را داشت یا اینکه کار بلد باشی کافیه ؟؟؟ میگن برای کارکردن در رشته مرتبط باید لایسنس داشته باشی و لایسنس به مدارک بچلر داده میشه ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید من خیلی اوضام داغونه !؟ Sad

اگه در مقطع کاردانی داری درس میخونی و قصد ادامه تحصیل داری اینجا بهتره بی خیالش بشی ولی اگه مقطع لیسانس هست بهتره ادامه بدی.
چون اینجا اگه اعلام کنی کاردانی داری و بخواهی دوباره از اول شروع بکنی که با مدرک کاردانی احتمالش زیاده نه تنها به نفعت نیست بلکه حتی از بابت وام ففسا به ضررت هم هست.
برای رشته گرافیک کامپیوتر اینا لایسنس نمیخواد. کار دستت رو نگاه میکنن و البته سطح اینجا خیلی بالاست مگه بخوای برای شرکتهای در پیت کار کنی که خوب آینده ای نداره.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - hamed1286 - 2013-12-10

(2013-12-10 ساعت 22:45)yami نوشته:  
درحال ادامه تحصیل در رشته آی تی دانشگاه علمی کاربردی هستم که یکسالش مونده و درحال حاضر معدل بالای 18 دارم

باتوجه به اینکه اگه اوضاع خوب پیش بره باید تا حدود 4 ماه دیگه آمریکا باشم ، بنظر شما بیخیال لیسانسم شم یا پاس سفید بگیرم ؟؟؟؟
اونجا میشه کاردانی به کارشناسی خوند ؟ مدرک کاردانی را مستقل حساب میکنند ؟؟؟ یا اینکه باید معادل بزنم که در اینصورت خیلی به ضررم میشه ؟

برای کار کردن در این زمینه باید حتما مدرک دانشگاهی مرتبط آنجا را داشت یا اینکه کار بلد باشی کافیه ؟؟؟ میگن برای کارکردن در رشته مرتبط باید لایسنس داشته باشی و لایسنس به مدارک بچلر داده میشه ؟!

اگه در مقطع کاردانی داری درس میخونی و قصد ادامه تحصیل داری اینجا بهتره بی خیالش بشی ولی اگه مقطع لیسانس هست بهتره ادامه بدی.
چون اینجا اگه اعلام کنی کاردانی داری و بخواهی دوباره از اول شروع بکنی که با مدرک کاردانی احتمالش زیاده نه تنها به نفعت نیست بلکه حتی از بابت وام ففسا به ضررت هم هست.
برای رشته گرافیک کامپیوتر اینا لایسنس نمیخواد. کار دستت رو نگاه میکنن و البته سطح اینجا خیلی بالاست مگه بخوای برای شرکتهای در پیت کار کنی که خوب آینده ای نداره.

از مدرک لیسانسم یکسال مونده .... چه کنم ؟؟؟؟
نمیشه مدرک خرید ؟؟؟Big GrinBig GrinBig Grin (جدی)
طراح رابط کاربری وب سایتم و سطح کاریم خوب رو به عالیه و با استانداردهای روز کار میکنم ... به عبارتی FRONT END DEVELOPER هستم ... این نیاز به لایسنس نداره ؟؟؟ یعنی لازم نیست مدرک تحصیلی داشته باشم برای استخدام در جاهای درست حسابی ؟؟؟

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - yami - 2013-12-10

(2013-12-10 ساعت 22:53)hamed1286 نوشته:  

طراح رابط کاربری وب سایتم و سطح کاریم خوب رو به عالیه و با استانداردهای روز کار میکنم ... به عبارتی FRONT END DEVELOPER هستم ... این نیاز به لایسنس نداره ؟؟؟ یعنی لازم نیست مدرک تحصیلی داشته باشم برای استخدام در جاهای درست حسابی ؟؟؟

من جای شما باشم تمامش میکنم بعد از گرفتن پاس سفید. یک کاردانی داری اینم نصفه نیمه بذاری بعد بیا دوباره از اول بخوای بخونی کلا ضرر مالی و زمانی هست. اصلا به نظر من معقول نیست.
با این مدرک لیسانس بعدا خواستی از یک دانشگاه معمولی در یک رشته ساده و مرتبط هم میتونی فوق لیسانس بگیری...
نه نه نــــــــــــــــــــــــــه اصلا به نظرم معقول نیست!!
در ضمن این رشته های کامپیوتر و اینا لایسنس نمیخوان بلکه گرفتن سرتیفیکیتهای مرتبط با شغل مثل مایکروسافت و سیسکو و جونیپر و ... هست که معمولا هم اجباری نیست ولی داشتنش استخدام رو تسهیل و حقوق رو بالا میبره ولی اگه کسی نداشته باشه احتمالا حین کار حمایتش کنن که بگیره.

RE: ادامه تحصیل در آمریکا - hamed1286 - 2013-12-10

(2013-12-10 ساعت 22:56)yami نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 22:53)hamed1286 نوشته:  

من جای شما باشم تمامش میکنم بعد از گرفتن پاس سفید. یک کاردانی داری اینم نصفه نیمه بذاری بعد بیا دوباره از اول بخوای بخونی کلا ضرر مالی و زمانی هست. اصلا به نظر من معقول نیست.
با این مدرک لیسانس بعدا خواستی از یک دانشگاه معمولی در یک رشته ساده و مرتبط هم میتونی فوق لیسانس بگیری...
نه نه نــــــــــــــــــــــــــه اصلا به نظرم معقول نیست!!
در ضمن این رشته های کامپیوتر و اینا لایسنس نمیخوان بلکه گرفتن سرتیفیکیتهای مرتبط با شغل مثل مایکروسافت و سیسکو و جونیپر و ... هست که معمولا هم اجباری نیست ولی داشتنش استخدام رو تسهیل و حقوق رو بالا میبره ولی اگه کسی نداشته باشه احتمالا حین کار حمایتش کنن که بگیره.

شرایطم زیاد جالب نیست ... Sad
از طرفی حرف شما کاملا درسته و خودم هم همین منطق رو دارم
از طرف دیگه ما دو نفریم و بلیط رفت و برگشت امریکا و اینکه اونجا باید حداقل یکماه با هزینه های خیلی بالای و پول بی ارزش ما سر کنم و دوباره برگردم حدود 20 میلیون واسه یکماهم آب میخوره !؟!؟ بعد مدرکم هم علمی کاربردیه !
واقعا نمی دونم چه کنم SadSad
ای کاش میشد یه مدرک لیسانس خرید SadSadSad
من واقعا مشکل معلوماتی ندارم ... مدرک ندارم