مهاجرسرا
ورود به کالج یا دبیرستان - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ورود به کالج یا دبیرستان (/thread-2884.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - نويدو - 2013-09-04

(2013-07-21 ساعت 00:38)milad1995 نوشته:  دوستان سلام
محبت کنید مدارکی رو که برای ثبت نام در دبیرستان های لس آنجلس لازم دارند رو هم مطرح کنید
من سوم ریاضی رو تموم کردم و میخوام بدونم چه مدارکی رو باید ترجمه کنم
خیلی ممنون

آره. سؤال منم همينه. چه چيز هاي بايد با خودمونم ببريك كه ثابت كنيم ١١ سال اينجا درس خونديم و صاف بريم سال ١٢(senior)؟ البته گرفتن ديپلم براي بردن به آمريكا يه سري مسائل داره كه اگه دوستان توضيح بدن خوبه مرسي

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sib 24 - 2013-09-04

دوستان بهتر است دیپلمتون در ایران بگیرید با ترجمه و کپی برابر اصلش وارد کالج بشید.ناگفته نمونه که دیپلم ریاضی و تجربی و انسانی رو قول دارند.بقیه دیپلمها رو در صورتی قبول دارند که یک مدرک دیگه بعدش گرفته باشید مثل لیسانس

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - نويدو - 2013-09-04

(2013-09-04 ساعت 08:55)sib 24 نوشته:  دوستان بهتر است دیپلمتون در ایران بگیرید با ترجمه و کپی برابر اصلش وارد کالج بشید.ناگفته نمونه که دیپلم ریاضی و تجربی و انسانی رو قول دارند.بقیه دیپلمها رو در صورتی قبول دارند که یک مدرک دیگه بعدش گرفته باشید مثل لیسانس

چيزه ديگه اي جز ديپلم لازم نيست؟ در ضمن مثل اينكه ديپلم رو به كساني ميدن كه كارت پايان خدمت يا اشتغال به تحصيل و از اينجور چيزا داشته باشه. نظرتون چيه؟

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - Ali/M - 2013-10-01

درود عزیزان
برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی کامپیوتر یا اقتصاد مهم که مدرک پیش دانشگاهیم در ایران چی باشه یا با هر مدرک پیش دانشگاهی می شه در آمریکا هر رشته ای که خواستی بخوانی؟
سپاس

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - Ali/M - 2013-11-08

(2013-10-01 ساعت 20:28)Ali/M نوشته:  درود عزیزان
برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی کامپیوتر یا اقتصاد مهم که مدرک پیش دانشگاهیم در ایران چی باشه یا با هر مدرک پیش دانشگاهی می شه در آمریکا هر رشته ای که خواستی بخوانی؟
سپاس
کسی پاسخ نمی دونه؟

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sib 24 - 2013-11-08

(2013-10-01 ساعت 20:28)Ali/M نوشته:  درود عزیزان
سپاس

دوست عزیز دیپلمت چی هست؟چون دیپلم فنی حرفه ای و هنرستان رو قبول ندارند

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - Ali/M - 2013-11-09

دوست عزیز دیپلمت چی هست؟چون دیپلم فنی حرفه ای و هنرستان رو قبول ندارند
[/quote]
راستش دیپلم فنی حرفه ای دارم که می شه یازده ساله حالا می خوام پیش دانشگاهی بخونم تا دیپلم 12 ساله حساب بشه
ممنون می شم راهنمایی کنید

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sib 24 - 2013-11-10

[/b]
[/quote]
راستش دیپلم فنی حرفه ای دارم که می شه یازده ساله حالا می خوام پیش دانشگاهی بخونم تا دیپلم 12 ساله حساب بشه
ممنون می شم راهنمایی کنید
[/quote]

مساله اینجاست دیپلم فنی حرفه ای رو اصلا قبول ندارند.کاش امتحان بدی یه دیپلمی ردیف کنی.از چه طریق میخوای امریکابیای؟گرین کارت داری؟

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sib 24 - 2013-11-10

[/quote]

چيزه ديگه اي جز ديپلم لازم نيست؟ در ضمن مثل اينكه ديپلم رو به كساني ميدن كه كارت پايان خدمت يا اشتغال به تحصيل و از اينجور چيزا داشته باشه. نظرتون چيه؟
[/quote]
كارت پايان خدمت نداشته باشی مدرک دیپلم نمیدند
از من به شما نصیحت پیش دانشگاهی رو ایران بخونید یهو وارد کالج بشی
.

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - .Armin. - 2014-01-05

سلام به همه دوستان این سایت بسیار مفید
من نوجوانی 15 ساله هستم که دوم دبیرستان و رشته تجربی هستم و معدلم هم 19 خورده ای. میخوام اگر خدا بخواد برای دانشگاه یا سوم دبیرستانم به ایالت کالیفرنیا و شهر لس انجلس مهاجرت کنم. خدارو شکر حدود 4 سالی میشه که کلاس انگلیسی میرم و برای تافل به احتمال زیاد به مشکلی بر نمیخورم.

1. من از ویزا اصلا سر در نمیارم اگر میشه یکم دربارش توضیح بدین و اینکه چطور میتونم بگیرمش؟ کلا از صفر همه چیز رو دربارش بم بگید.
2. میشه چند تا دبیرستان و دانشگاه خوب بم معرفی کنید؟ میخوام نسبت به پولی که میگیرن کار خودشون خوب انجام بدن. این دانشگاه خودم پیدا کردم
3. هزینه یک ماه و یک سال حدودا چقد میشه؟ (البته میدونم به دانشگاه و دبیرستانی هم که در اون درس میخونی ربط داره)
4. به نظرتون خوابگاه بگیرم؟ اجاره آپارتمان نقلی چقد در میاد؟
5. یکی از دوستام بم گفته بود که اگر دیپلمم بگیرم دیگه ممنون الخروج میشم و تا وقتی که لیساسنس نگرفتم نمیتونم برم خارج از کشور! درسته واقعا؟ یعنی باید سال دیگه که سوم دبیرستان میشم اونجا باشم؟
6. کلا میشه از اولین کار تا آخرین کاری که برای مهاجرتم باید بکنم به صورت دقیق بم بگید؟ من هیچ چیزی نمیدونم!Big Grin
خیلی ممنون میشم اگر سوالاتم جواب بدینShy

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - FeVeshteh - 2014-04-09

برای ورود به کالج ها معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مهم هست؟
چون من اصلا بچه درس خونی نبودم وقتی میگم اصلا یعنی اصصصصلا.
الان در دانشگاه پیام نور حقوق میخونم .
هزینه های دوره حقوق در کالج ها با داشتن گرین کارت چقدر میشه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sara79 - 2014-04-12

سلام دوستان
کسی در رابطه با امتحان TSI کالج اطلاعاتی داره ؟
من ساکن دالاس هستم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - fakhrinejad - 2014-05-20

دوستان من مدارک 3 ساله دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدرک دانشگاهی و ریز نمرات آن را ترجمه کردم ولی تاییدیه ندارم آیا باید تاییدیه دادگستری و امور خارجه هم بگیرم؟
و اینکه اگر بخواهم اونجا ادامه تخصیل بدم چون از اول میحواهم شروع کنم به مدارک 3 ساله راهنمایی و 5 ساله دبستان هم احتیاجی هست؟

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - matmir - 2014-05-25

(2014-05-22 ساعت 00:50)fakhrinejad نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 12:28)fakhrinejad نوشته:  دوستان من مدارک 3 ساله دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدرک دانشگاهی و ریز نمرات آن را ترجمه کردم ولی تاییدیه ندارم آیا باید تاییدیه دادگستری و امور خارجه هم بگیرم؟
و اینکه اگر بخواهم اونجا ادامه تخصیل بدم چون از اول میحواهم شروع کنم به مدارک 3 ساله راهنمایی و 5 ساله دبستان هم احتیاجی هست؟

جواب بدین لطفا

بله مدارک تحصیلیتون باید تایید آموزش پرورش رو داشته باشه و تاییدیه دادگستری هم بگیرید (مدارک رو بدید آموزش پرورش ناحیه تایید کنه بعد ببرید مترجم رسمی دادگستری)
مهر وزارت خارجه رو نمیدونم ولی فک نکنم الزامی باشه به هر حال فک کنم مترجمای رسمی دادگستری هم تاییدیه وزارت امور خارجه هم بزنند.

RE: ورود به کالج یا دبیرستان - sib 24 - 2014-05-26

(2014-04-12 ساعت 18:14)sara79 نوشته:  سلام دوستان
کسی در رابطه با امتحان TSI کالج اطلاعاتی داره ؟
من ساکن دالاس هستم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

سلام دوست عزیز.کدوم کالج میخوای بری؟چون با قوانین یکی از کالجها آشنا هستم.