مهاجرسرا
ففسا - FAFSA - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: ففسا - FAFSA (/thread-2985.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: ففسا - FAFSA - nedafarsi - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 17:14)yami نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 16:18)nedafarsi نوشته:  من علیرغم اینکه خیلی این ور و اونور سرچ کردم، یه چیزی رو هنوز درست متوجه نشدم،اگر شما کمتر از یکسال توی یه ایالت باشین و از دانشگاه پذیرش بگیرین یعنی در قالب اوت اف استیت وارد دانشگاه بشین تا آخرش شهریه بر این مبنی محاسبه میشه؟
چون یه پست هایی خوندم که بعد از سال اول درس خوندن و به تبع اون یکسال موندن در اون ایالت دانشجو این استیت محسوب میشه و میتونه بره درخواست بده شهریه اش رو بر این مبنی محاسبه کنن که البته به نظر من این واقعا نمیتونه منطقی باشه و دانشگاه برای صرفا یکسال قاعده اوت اف استیت و این استیت رو تعریف نکرده Shy

از سایت دانشگاه اطلاعات این استیتی رو بگیرید یا برید از دفتر ثبت نام بگیریدش.
اگه در سال اول اون مدارکی که میگن رو از قبیل گواهینامه و حساب بانکی و فرم تکس و اینا رو تهیه کنید و به دانشگاه بدید در اول سال دوم میتونید این استیت بشید. اما اگه این کارها رو نکنید کماکان اوت او استیت حساب خواهید شد.

ببخشید من هنوزم به درستی جوابم رو نگرفتم، مسلماً هردانشگاه قوانین خودش رو داره ولی اخه اگه اینطوری حساب کنین عملاً همه فقط 2 ترم اوت اف استیت میشن چون از ترم 3 به بعد میرن مدارک ارائه میدن که یه سال اقامت داشتن. بازم به نظر من منطقی نیست دانشگاه برای صرفا یکسال قاعده اوت اف استیت و این استیت رو تعریف کرده باشه

RE: ففسا - FAFSA - mozhgangh - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 15:26)asher نوشته:  با سلام دوستان لطف میکنید به سوالهام جواب بدین
1.برای eslمیشه از ففسا کمک گرفت
2.ایا با کمکهای ففسا یا گرنت میشه بدون کار کردن زندگی روزمره درزمان تحصیل چرخوند؟
3. دوستانی که از ایران لیسانس داشتن برای ارزشیابی در آمریکا همون لیسانس ارزیابی میشه یا اینکه پاینتر مثلا اگر معادل شش ترم آمریکا باشه برای گرفتن لیسانس آمریکا میشه واحدهای ایران را ترانسفر کرد به دانشگاه؟
ممنون از پاسخگویی تون

سلام
منم دقیقا سوال این دوست عزیز رو دارم که ایا با پولی که ففسا میده یعنی در اصل وامی که میدن میشه هزینه های زندگی رو باهاش داد و زندگی کرد بدون کار داشتن یا نه؟؟؟

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 21:51)mozhgangh نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 15:26)asher نوشته:  با سلام دوستان لطف میکنید به سوالهام جواب بدین
1.برای eslمیشه از ففسا کمک گرفت
2.ایا با کمکهای ففسا یا گرنت میشه بدون کار کردن زندگی روزمره درزمان تحصیل چرخوند؟
3. دوستانی که از ایران لیسانس داشتن برای ارزشیابی در آمریکا همون لیسانس ارزیابی میشه یا اینکه پاینتر مثلا اگر معادل شش ترم آمریکا باشه برای گرفتن لیسانس آمریکا میشه واحدهای ایران را ترانسفر کرد به دانشگاه؟
ممنون از پاسخگویی تون

سلام
منم دقیقا سوال این دوست عزیز رو دارم که ایا با پولی که ففسا میده یعنی در اصل وامی که میدن میشه هزینه های زندگی رو باهاش داد و زندگی کرد بدون کار داشتن یا نه؟؟؟

چرا معقول نیست؟ شما دیگه اقامت ایالت خودتون رو از دست میدین و مقیم ایالت جدیدی میشین.
علت هزینه بالای اوت او استیت صرفا این هست که شما برای یک سال اول از مالیات شهروندان ایالتی استفاده میکنید که شما در اون مالیات شریک نبودید و به ایالت خودتان مالیات دادید. یک سال که به این ایالت اجدید مالیات بدین و مقیمش بشین شماهم میشین مثل بقیه Smile

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-04-16

شما هر ترم حداقل شش واحد درس بردارید و از نظر مالی و محاسبات ففسا هم شامل همه و حداکثر وام بشید بهتون هر ترم حدودا 5000 دولار وام میدن.
پل گرنت پول مفت و بدون نیاز به پس دادنه ولی بسته به تعداد واحده. حداکثرش حدودا 5000 دولار در سال به شرط خواندن حداقل 24 واحد در طول جمعا سه ترم پاییز و بهار و تابستان هست.

وامهای بانکهای خصوصی هم بسته به قرارداد کالج و دانشگاه با بانک داره. مثلا کالج من چون شهریه اش کمه با هیچ بانکی قرارداد نبسته و من نتونستم وامی از بانکی بگیرم.

گاها گرنتهایی هم ممکنه مازاد بر اون دانشگاه بده که البته اصلا نباید روش حساب کرد در حد چند صد دولار هست و بدن و ندنه چون تقاضا براش زیاده و خیلیها واقعا وضع مالیشون خراب و داری زن و بچه و اینا هستن و معمولا به اونا میرسه

RE: ففسا - FAFSA - asher - 2014-04-17

(2014-04-16 ساعت 22:14)yami نوشته:  شما هر ترم حداقل شش واحد درس بردارید و از نظر مالی و محاسبات ففسا هم شامل همه و حداکثر وام بشید بهتون هر ترم حدودا 5000 دولار وام میدن.
پل گرنت پول مفت و بدون نیاز به پس دادنه ولی بسته به تعداد واحده. حداکثرش حدودا 5000 دولار در سال به شرط خواندن حداقل 24 واحد در طول جمعا سه ترم پاییز و بهار و تابستان هست.

وامهای بانکهای خصوصی هم بسته به قرارداد کالج و دانشگاه با بانک داره. مثلا کالج من چون شهریه اش کمه با هیچ بانکی قرارداد نبسته و من نتونستم وامی از بانکی بگیرم.

گاها گرنتهایی هم ممکنه مازاد بر اون دانشگاه بده که البته اصلا نباید روش حساب کرد در حد چند صد دولار هست و بدن و ندنه چون تقاضا براش زیاده و خیلیها واقعا وضع مالیشون خراب و داری زن و بچه و اینا هستن و معمولا به اونا میرسه

یامی جان ممنون از پاسخگوییتون پس با این حساب نمیشه کار نکرد چون فکر کنم بانکها به یک تازه وارد که کردیتی ازش ندارن وام ندن باز خوشحال میشم نظرت را بدونم
در ضمن خیلی از دوستان مشکل یک سال اقامت این استیت شدن برای ثبت نام را دارن کامیونتی کالج شیکاگاو 30 روز اقامت قبل ازثبت نام رامیخاد اینهم لینکش
http://www.ccc.edu/departments/Pages/Tuition-and-Fees.aspx

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-04-17

(2014-04-17 ساعت 12:36)asher نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 22:14)yami نوشته:  شما هر ترم حداقل شش واحد درس بردارید و از نظر مالی و محاسبات ففسا هم شامل همه و حداکثر وام بشید بهتون هر ترم حدودا 5000 دولار وام میدن.

یامی جان ممنون از پاسخگوییتون پس با این حساب نمیشه کار نکرد چون فکر کنم بانکها به یک تازه وارد که کردیتی ازش ندارن وام ندن باز خوشحال میشم نظرت را بدونم
در ضمن خیلی از دوستان مشکل یک سال اقامت این استیت شدن برای ثبت نام را دارن کامیونتی کالج شیکاگاو 30 روز اقامت قبل ازثبت نام رامیخاد اینهم لینکش
http://www.ccc.edu/departments/Pages/Tuition-and-Fees.aspx

اگه کار بار نداشته باشی ازت co-signer خواهند خواست تا کس دیگه ای مثلا پدر مادر یا دوست یا کسی دیگه کار و بار داره مثل ایران وامت رو ضمانت کنه که فردا بانک نتونست از تو بگیره از اون بگیره. خوشبختانه ففسا این مسائل رو نداره اما خوب بانکها برای وام دانشجویی میخوان.
شرایط این استیتی تا جایی که میدونم جزو اختیارات دانشگاه و سازمانهای حمایت کننده اون مثل دولت ایالتی -البته در صورت وجود- هست.

RE: ففسا - FAFSA - silia - 2014-04-24

سلام دوستان
یه سوالی دارم.اگه من الان فرم ففسا رو پر کنم و اعلام کنن که از نظر اونا این استیت نشدم .آیا میتونم برای سمستر بعدی دوباره پر کنم یا فقط سالی یه بار میتونم برای ففسا اقدام کنم؟

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-04-24

اﻳﻦ اﺳﺘﻴﺘﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﻛﻢ ﺯﻳﺎﺩ ﺷﺪﻥ ﺷﻬﺮﻳﻪ ﻣﻴﺸﻪ.
ﻳﺎﺩﻡ ﻧﻤﻴﺎﺩ ﻛﻪ ﻓﻔﺴﺎ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ.

RE: ففسا - FAFSA - silia - 2014-04-27

من دارم فرم ففسا رو پر میکنم ومیخوام بدونم منظورش دقیقا از اینکه میپرسه "از چه تاریخی اقامت قانونی (legal resident) داری "چیه ؟
آیا منظورش تاریخ گرین کارته یا از تاریخی که اومدم کالیفرنیا موندم؟ چون واسه من این دو تا تاریخ کلی باهم فرق داره
ممنون میشم کسی که میدونه زودتر جوابمو بده :-)

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-04-27

ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺻﺪﻭﺭ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺕ ﭼﻮﻥ ﻏﻴﺮ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺗﻲ و ﻏﻴﺮ ﺳﻴﺘﻴﺰﻥ ﺑﻬﺶ ﻓﻔﺴﺎ ﺗﻌﻠﻖ ﻧﻤﻴﮕﻴﺮﻩ.

RE: ففسا - FAFSA - silia - 2014-04-27

(2014-04-27 ساعت 12:42)yami نوشته:  ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺻﺪﻭﺭ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺕ ﭼﻮﻥ ﻏﻴﺮ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺗﻲ و ﻏﻴﺮ ﺳﻴﺘﻴﺰﻥ ﺑﻬﺶ ﻓﻔﺴﺎ ﺗﻌﻠﻖ ﻧﻤﻴﮕﻴﺮﻩ.
مطمئنین؟ چون بعدش تاریخ و شماره گواهینامه رو میخواد .بعدا نگن خواستی جر بزنی ؟ خخخخخخCool
تازه فقط روز و ماه میخواد .سال نمیخواد !!!

RE: ففسا - FAFSA - Reb - 2014-05-01

(2014-04-27 ساعت 12:48)silia نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 12:42)yami نوشته:  ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺻﺪﻭﺭ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺕ ﭼﻮﻥ ﻏﻴﺮ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺗﻲ و ﻏﻴﺮ ﺳﻴﺘﻴﺰﻥ ﺑﻬﺶ ﻓﻔﺴﺎ ﺗﻌﻠﻖ ﻧﻤﻴﮕﻴﺮﻩ.
مطمئنین؟ چون بعدش تاریخ و شماره گواهینامه رو میخواد .بعدا نگن خواستی جر بزنی ؟ خخخخخخCool
تازه فقط روز و ماه میخواد .سال نمیخواد !!!

نه داداش این تاریخ برای گرین کاردت نیست، برای وقتیه که مقیم اون ایالت شدی. اینو یه نیگا بنداز:
https://fafsa.ed.gov/fotw1314/help/sstateResidenceDate.htm

You indicated you were not a legal resident of the state entered in the state of legal residence question before January 1, 2008. You must type the month and year you became a legal resident.

Your state will use this information to determine if you meet its criteria for state financial aid.

بهترین راه اینه که به یکی‌ از کالجایی که داری براش اپلای می‌‌کنی زنگ بزن با یه financial advisor صحبت کن سوالتو بپرس مطمئن شی.

RE: ففسا - FAFSA - amaka747 - 2014-05-20

سوالم این هست که ففسا فرمول خاصی برای وام دادن داره؟ برای مثال من در یک مدرسه هوانوردی میخواهم دوره یکساله تکنسین هواپیما بخونم کل دورش درمیاد ۳۲ هزار دلار ۱۲ ماه هم هست ..سوال اینجاست که ففسا چه قدر از این پول به من بصورت وام میده آخه چند جا خوندم از فرمول خاصی پیروی میکنه برای دادن پول

RE: ففسا - FAFSA - yami - 2014-05-20

(2014-05-20 ساعت 23:16)amaka747 نوشته:  سوالم این هست که ففسا فرمول خاصی برای وام دادن داره؟ برای مثال من در یک مدرسه هوانوردی میخواهم دوره یکساله تکنسین هواپیما بخونم کل دورش درمیاد ۳۲ هزار دلار ۱۲ ماه هم هست ..سوال اینجاست که ففسا چه قدر از این پول به من بصورت وام میده آخه چند جا خوندم از فرمول خاصی پیروی میکنه برای دادن پول

دوست عزیز تا جایی که میدونم وام ففسا برای رشته هایی هست که منتهی به مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا بالاتر یا سرتیفیکیتهایی که حداقل معادل 16 واحد هستن، میشه. در ضمن توجه داشته باش که تا زمانی که سیتیزن نشدی ممکنه برای استخدام در این رشته ها مشکل داشته باشی.

RE: ففسا - FAFSA - amaka747 - 2014-05-20

این طور که متوجه شدم میشه گفته به ففسا مراجعه کنید اینم لینکش http://www.naa.edu/page/student_finance_applying_for_aid دوره تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیماست ,,, اصلا سوال کلی دارم منظور از وام تحصیلی اینه که شهریه دانشگاه رو وام میدن یا کمک هزینهزندگی دانشجویی هست