مهاجرسرا
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان (/thread-3267.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - mehround - 2014-12-28

با درورد به همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم من با سرمایه حدودا 200 تا 240 میلیون تومانی میتونم از طریق سرمایه گذاری به المان مهاجرت کنم؟ اصلا در حال حاظر مهاجرت به این کشور امکان پذیر هست؟در ضمن دختر خاله من مقیم المان هستن میتونم از طریق ایشون اقدامی کنم؟
ممنون و سپاسگذارم.یزدان نگهدارتون

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - Mehdi-Khan - 2014-12-29

سلام دوستان

امیدوارم ایام به کامتون و لباتون خندون باشه

فامیل نزدیکم و خانوادش حدود 6 ماهه که از طریق پناهندگی وارد آلمان شدن و حدود 3 ماه دیگه ازشون مصاحبه میگیرن و چون فعلا توی کمپ هستن دسترسی ها واسشون محدوده و من مجبورم سوالاتم رو اینجا از دوستان اهل دل بپرسم

1. 24 سالمه لیسانس دارم و ازلحاظ خروج کشور هم مشکلی ندارم باسرمایه حدودا 60 - زبان انگلیسی رو درحد اینکه گلیمم روازآب بکشم بیرون بلدم
2.زندگی درآلمان رو قطعا ترجیح میدم
3. سختیاشم به جون میخرم چون میارزه
4.وضعیت کاریم فعلا ثبات نداره - فعلا چندساله مشاوراملاک هستم و خب به نسبت تجربه دارم

===============
1.من چطوری و از چه طریقی میتونم درآلمان واسه همیشه زندگی کنم بدون خراب کردن پلهای پشت سرم !
2.قراره با دختر این فامیلمون ازدواج کنم ...ازطریق ایشون چطورمیتونم اقدام کنم ! - ایشون خودش به تنهایی میتونه واسم دعوتنامه بفرسته( بدون اینکه خانوادش متوجه بشن) ؟ بهش چی میگن ! ویزای ازدواج ؟
3.سختیاش چیه ؟
4.واسه آمادگی داشتن توی این امر چه چیزهایی رو باید از قبل توشه کنم ؟
5.درکل میخام برم....لطفا یه توضیح جامع و مفید بهم بدین

ممنون که جوابم رو کامل و با اطمینان میدین

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - barvos - 2014-12-30

(2014-12-29 ساعت 18:49)Mehdi-Khan نوشته:  سلام دوستان

امیدوارم ایام به کامتون و لباتون خندون باشه

فامیل نزدیکم و خانوادش حدود 6 ماهه که از طریق ******** وارد آلمان شدن و حدود 3 ماه دیگه ازشون مصاحبه میگیرن و چون فعلا توی کمپ هستن دسترسی ها واسشون محدوده و من مجبورم سوالاتم رو اینجا از دوستان اهل دل بپرسم

1. 24 سالمه لیسانس دارم و ازلحاظ خروج کشور هم مشکلی ندارم باسرمایه حدودا 60 - زبان انگلیسی رو درحد اینکه گلیمم روازآب بکشم بیرون بلدم
2.زندگی درآلمان رو قطعا ترجیح میدم
3. سختیاشم به جون میخرم چون میارزه
4.وضعیت کاریم فعلا ثبات نداره - فعلا چندساله مشاوراملاک هستم و خب به نسبت تجربه دارم

===============
1.من چطوری و از چه طریقی میتونم درآلمان واسه همیشه زندگی کنم بدون خراب کردن پلهای پشت سرم !
2.قراره با دختر این فامیلمون ازدواج کنم ...ازطریق ایشون چطورمیتونم اقدام کنم ! - ایشون خودش به تنهایی میتونه واسم دعوتنامه بفرسته( بدون اینکه خانوادش متوجه بشن) ؟ بهش چی میگن ! ویزای ازدواج ؟
3.سختیاش چیه ؟
4.واسه آمادگی داشتن توی این امر چه چیزهایی رو باید از قبل توشه کنم ؟
5.درکل میخام برم....لطفا یه توضیح جامع و مفید بهم بدین

ممنون که جوابم رو کامل و با اطمینان میدین

بله ايشون به تنهايي ميتونن درخواست بدن مشروط به اينكه عقد رسمي شما ثبت بشه و ترجمه اش راشمت داخل كشور به سفارت بدين و ايشون هم به اداره مهاجرت . مشروط به اينكه تكليف پرونده ايشون مشخص بشه و با اقامتشون موافقت بشه . در مورد الباقي سوالاتتون فرومهاي مختلف رو بخونيد به جواب ميرسيد .

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - barvos - 2014-12-30

(2014-12-28 ساعت 17:45)mehround نوشته:  با درورد به همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم من با سرمایه حدودا 200 تا 240 میلیون تومانی میتونم از طریق سرمایه گذاری به المان مهاجرت کنم؟ اصلا در حال حاظر مهاجرت به این کشور امکان پذیر هست؟در ضمن دختر خاله من مقیم المان هستن میتونم از طریق ایشون اقدامی کنم؟
ممنون و سپاسگذارم.یزدان نگهدارتون

رفمتون به يورو رقم قابل توجهي نيست اما از طريق دختر خاله تان ميتونيد . هم ازدواج و يا اينكه ايشون براتون كارفرمايي براي كار پيدا كنن يا اگه شركتي دارن در اون شركت استخدامتون كنن كه بهش ميگن ويزاي كار . روش دوم شرايط خاصي داره كه قطعا خودشون ميدونن يا ميتونن براتون سوال كنن .

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - Mehdi-Khan - 2014-12-30

(2014-12-30 ساعت 13:07)barvos نوشته:  [quote='Mehdi-Khan' pid='570329' dateline='1419862754']

بله ايشون به تنهايي ميتونن درخواست بدن مشروط به اينكه عقد رسمي شما ثبت بشه و ترجمه اش راشمت داخل كشور به سفارت بدين و ايشون هم به اداره مهاجرت . مشروط به اينكه تكليف پرونده ايشون مشخص بشه و با اقامتشون موافقت بشه . در مورد الباقي سوالاتتون فرومهاي مختلف رو بخونيد به جواب ميرسيد .

ممنون که جواب میدین

عقدمون باس کجا بسته بشه ؟ از راه دور میشه ؟
یا باید یه سفر اونجا برم و عقد کنم و ترجمش رو بیارم کشور خودمون !
اگه برم به عنوان ویزای توریستی بایدبرم یا .... !

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - barvos - 2015-01-01

(2014-12-30 ساعت 18:54)Mehdi-Khan نوشته:  [quote='barvos' pid='570458' dateline='1419928635']
[quote='Mehdi-Khan' pid='570329' dateline='1419862754']
سلام دوستان

ممنون که جواب میدین

عقدمون باس کجا بسته بشه ؟ از راه دور میشه ؟
یا باید یه سفر اونجا برم و عقد کنم و ترجمش رو بیارم کشور خودمون !
اگه برم به عنوان ویزای توریستی بایدبرم یا .... !

لازم نيست شما به آلمان سفر كنيد . از راه دور هم نميشه. شما و همسرتون همزمان سفري ١٥ تا ٢٠ روزه به تركيه داشته باشيد كاراتون انجام ميشه . اطلاعات لازم و مراحل كار اجمالا تو فروم مربوط به ازدواج موجوده . مطالعه بفرماييد به جواب سوالاتون ميرسيد .

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - سرباز هخامنشی - 2015-01-04

آلمان، قطب برتر دنیای‌تکنولوژیک
تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اختراعات مهمی مانند آسپرین، تابش الکترومغناطیسی (که باعث توسعه و پیشرفت مخابرات شد)، فرمت موسیقی MP3 یا LCD از کجا آمده است؟ تمام این اختراعات مربوط به کشور آلمان است. این اختراعات تنها بخشی از نوآوری در این کشور است و می‌توان به میلیون‌ها اختراع دیگر نیز اشاره کرد که زندگی امروز بشر را با تغییر و تحولات زیادی همراه کرده است.
دستاوردهای کشور آلمان در زمینه علم و تکنولوژی همواره پررنگ بوده است به طوری که پایه‌گذار موفقیت‌های این کشور در زمینه اقتصادی است. آلمان یا جمهوری فدرال آلمان با 82 میلیون جمعیت و مساحتی برابر 357 هزار و 121 کیلومتر مربع پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. این کشور یکی از قوی‌ترین کشورهای اقتصادی در این قاره و یکی از پنج قطب اقتصادی جهان محسوب می‌شود. در کشور آلمان نزدیک به ۵۰۰ هزار بنگاه اقتصادی وجود دارد. بیش از ۹۰ درصد از این تعداد را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند. بخش قابل توجهی از بنگاه‌های آلمان بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر پرسنل دارند. این کشور نه تنها در صنعت خودرو حرف اول را می‌زند، بلکه در صنعت فناوری اطلاعات نیز از جمله کشورهای پیشرو به حساب می‌آید. این کشور مهم‌ترین بازار فناوری اطلاعات در اتحادیه اروپا و پس از آمریکا و ژاپن دومین بازار بزرگ فناوری اطلاعات جهان به شمار می‌آید.
از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا«از لحاظ سرمایه» ۳۷عدد از این شرکت‌ها در آلمان قرار دارند. بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی در این کشور مشغول به فعالیت هستند که از معروف‌ترین آنها می‌توان به دویچه‌تلکام، زیمنس، تی‌موبایل و.. اشاره کرد. بازار ICT در آلمان بزرگ‌ترین بازار تکنولوژی در اروپا است و عمده محصولات تکنولوژی این کشور به آمریکا صادر می‌شود. بخشی از صنعت این کشور که با رشد قابل محسوسی همراه است مربوط به حوزه نرم‌افزار است.
میزان صادرات نرم‌افزار این کشور برای سال ۲۰۱۴ حدود ۲۶ میلیارد دلار و میزان صادرات سخت‌افزارهای تکنولوژی ۲۸ میلیارد دلار برآورد شده است. امروزه بسیاری از شرکت های آمریکایی در آلمان حضور مستقیم دارند، به عنوان مثال IBM بیش از ۱۰۰ سال است که در آلمان فعالیت می‌کند. در آلمان حدود ۷۲ هزار شرکت تکنولوژی وجود دارند و چیزی حدود ۸۷۶ هزار نفر در آن فعالیت می‌کنند و همچون بسیاری از کشورها این غول تکنولوژی از کمبود متخصصان آی‌تی رنج می‌برد.
شرکت SAP یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری آلمانی است که از پنج شرکت پردرآمد نرم‌افزاری در جهان به حساب می‌آید. بعد از این شرکت نیز می‌توان در لیست پردرآمدترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا نام سه شرکت برتر آلمانی یعنی SIEMENS، DATEV و SOFTWARE AG را دید.
در بخش اینترنت و فعالیت‌های اینترنتی نیز این کشور از فعال‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. تعداد کاربران اینترنت این کشور بیش از 67 میلیون (تا پایان JUN سال 2012) اعلام شده و ضریب نفوذ استفاده از این سرویس براساس اطلاعات اتحادیه جهانی مخابرات 83 درصد برآورد شده است. طبق آمارهای موجود، هم‌اکنون متوسط سرعت اینترنت در آلمان ۴ مگابیت در ثانیه است. همچنین بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی آلمان با نام‌های «دویچه تلکام» و «وودافون» با همکاری یکدیگر خدمات پهنای باند اینترنت VDSL سرعت بالا را در این کشور توسعه می‌دهند تا سرعت دسترسی مردم به شبکه مجازی را از متوسط 4 مگابیت در ثانیه هم بالاتر ببرند. این فعالیت‌های بخش خصوصی در کنار برنامه‌ریزی دولت آلمان برای افزایش میانگین سرعت اینترنت در این کشور دنبال می‌شود. بر اساس طرح وزارت اقتصاد آلمان، تا سال ۲۰۱۸ میلادی امکان دسترسی تمام منازل و شرکت‌های این کشور به اینترنت با سرعت ۵۰ مگابیت در ثانیه فراهم خواهد شد. در حال حاضر ۹۸ درصد خانه‌های آلمانی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
همچنین آلمان از جمله کشورهایی است که رشد استفاده از شبکه های اجتماعی در آن با افزایش همراه است. براساس اطلاعات منتشر شده در سایت INTERNET WORLD STATS تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک در آلمان تا سال 2012 بیش از 25 میلیون نفر اعلام شده و ضریب نفوذ استفاده از این شبکه برابر 2/31 درصد است.
همچنین بر اساس آمارهای وبلاگ اکونومیست بزرگ‌ترین شرکت اینترنتی این کشور یعنی Rocket Internet حدود 8/6 میلیارد دلار ارزش بازار دارد و با این مقدار این کشور در رتبه دهم یعنی یک رتبه بالاتر از آرژانتین ایستاده است. شرکت دوم بزرگ اینترنتی این کشور یعنی Zalando حدود 3/5 میلیارد دلار و شرکت سوم یعنی Bigpoint حدود یک میلیارد دلار ارزش بازار دارد.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>با خوندن نوشته های بالا این برداشت رو نکنین که آلمان یک کشور رویایی هست، یادتون نره که ماها جهان سومی هستیم، شما با یک برنامه ریزی خیلی درست و با آگاهی از رشته خودتون، توانایی هاتون، سیستم کاری آلمان و دوره ای که در آلمان می خواید بگذرونین میتونین از پیش مشکلات رو کنار بزنین و آینده درست و هدفمندی در آلمان داشته باشین.
از مدیر این نمایه ارزشمند و مدیر تالار اروپا خیلی سپاسگزارم که چنین ابزار اینترنتی رو فراهم کردن.
در بخش دانشجویی چیزهای مفیدی رو منتشر کردم.

راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - M.R.MN - 2015-01-10

سلام
من و همسرم قصد مهاجرت به اروپا رو داريم و تا سه ماهه آينده از ايران خارج ميشيم . با توجه به اينكه تخصصى ندارم هنوز مقصدمون رو مشخص نكرديم ولى به آلمان و هلند فكر ميكنيم . در هر دو كشور اقوامى داريم كه ما رو راهنمايى كنن .
سوالم اينه كه : مهاجرت به كدوم كشور منطقى تره ( از نظر پذيرش ، مدت زمان پروسه پن........ ، حقوق اجتماعى و در كل مواردى كه در طول اقامت باهاشون مواجه ميشيم)
مرسى . مسعود (تازه وارد)

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - barvos - 2015-01-10

(2015-01-10 ساعت 09:50)M.R.MN نوشته:  سلام
من و همسرم قصد مهاجرت به اروپا رو داريم و تا سه ماهه آينده از ايران خارج ميشيم . با توجه به اينكه تخصصى ندارم هنوز مقصدمون رو مشخص نكرديم ولى به آلمان و هلند فكر ميكنيم . در هر دو كشور اقوامى داريم كه ما رو راهنمايى كنن .
سوالم اينه كه : مهاجرت به كدوم كشور منطقى تره ( از نظر پذيرش ، مدت زمان پروسه پن........ ، حقوق اجتماعى و در كل مواردى كه در طول اقامت باهاشون مواجه ميشيم)
مرسى . مسعود (تازه وارد)

صحبت ، راهنمايي و ترويج پناهندگي خارج از چهارچوب اين سايته. لطفا پاسخ سوالاتتون رو از منابعو آشناياني كه دارين جويا شيد كه قطعا بيشتر ميتونن راهنماييتون كنن .

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - mahdii - 2015-01-13

با سلام
من گرین کارت آمریکا رو دارم و میخوام قبل از سفر به آمریکا به برادرم سر بزنم
با توجه به داشتن گرین کارت راحت ویزا میدن یا نه ؟
چقدر قبل باید اقدام کنم ؟
از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشوم راهنمایی کنه

با پیشرو ترین شهرهای آلمان آشنا شویم - سرباز هخامنشی - 2015-01-28

درود، شاید باید یه بخش دیگه ای باز میکردم برای دانستنی ها و نیازمندیهای زندگی در آلمان، اما خب تو این بخش هم چون همگانی هست منتشرش میکنم، از مدیر این بخش درخواست میکنم که اگر نیاز هست بخش دیگری رو باز کنن تا هرچیزی در بخش خودش باشه، سپاسگزارم.

در کدام شهرهای آلمان می‌توان فرصت‌های درخشان شغلی داشت؟ کدام شهرها روندی رو به رشد دارند؟ نتایج یک پژوهش پاسخ این پرسش‌ها را روشن کرده است. شهرهای پیشرو بیش از همه مدیون صنعت خودروسازی هستند.

دویچه وله - سال‌هاست که مونیخ در رده‌بندی شهرهای آلمان از نظر رفاه اجتماعی و اقتصادی بهترین جایگاه را از آن خود می‌کند. زیرساخت‌های شهری خوب و استاندارد بالای زندگی این شهر را که پایتخت ایالت بایرن است، بار دیگر به صدر رده‌بندی آورده است. مونیخ این جایگاه را بیش از همه مدیون شرکت‌های صنعتی فراوان و موفقی است که این شهر را به عنوان محل استقرار خود قرار داده‌اند. کمپانی خودروسازی "BMW" یکی از این نمونه‌هاست.

اگر قرار به اهدای جایزه زیباترین شهر باشد، وولفسبورگ قطعا دست خالی خواهد ماند. اما این شهر ۱۲۴ هزار نفری که شرکت خودروسازی فولکس واگن را در خود جای داده، از نظر جنبش و تحرک در ایالت نیدرزاکسن مقام اول را در اختیار دارد. زندگی هر ولفسبورگی به طور مستقیم یا غیر مستقیم به فولکس واگن وابسته است.

آن خدمتی که فولکس واگن به شهر ولفسبورگ می‌کند، آئودی در حق شهر اینگول اشتات روا می‌کند. اینگول اشتات که در ایالت بایرن واقع شده، نه تنها به خاطر قدرت اقتصادی قابل توجه‌ بلکه به دلیل روند رو به رشدش در سال‌های اخیر توانسته به جایگاه درخور توجهی در رده‌بندی شهرهای آلمان برسد. این شهر تقریبا آمار بیکاری برابر با صفر دارد. به طور متوسط درآمد ساکنان اینگول اشتات زندگی می‌کنند سالانه ۵۰ هزار یوروست.

تنها کمتر از ۳ درصد از کسانی که در شهر ارلانگن زندگی می‌کنند، به کمک‌های هزینه دولتی وابسته هستند. همین امر موجب شده تا ارلانگن رکورد کمترین میزان وابستگی به کمک‌های هزینه‌های دولتی در آلمان را به خود اختصاص دهد. یکی از مهترین دلایل کسب این رکورد در این است که ساکنان ارلانگن دارای تحصیلات عالی هستند. این شهر چهارمین رتبه در رده شهرهای موفق در آلمان را کسب کرده است.

جایگاه پنجم از آن اشتوتگارت است. این شهر که پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ است، مخترعان را در خود جای داده است. به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر که در اشتوتگارت زندگی می‌کنند، ۱۳۰۰ اختراع به ثبت رسیده است. به این ترتیب اشتوتگارت را خلاق‌ترین شهر آلمان لقب داده‌اند. کارخانه‌های خودروسازی مرسدس، پورشه و نیز کارخانه تولید لوازم الکترونیکی بوش در اشتوتگارت مستقر هستند و سهم عمده‌ای را در ایجاد اشتغال ایفا می‌کنند.

شهر رگنزبورگ در حاشیه رود دانوب در وهله اول با بخش تاریخی‌اش نگاه گردشگران را به خود جذب می‌کند اما این شهر برای عرضه چیزهای بیشتری هم دارد: سرانه تولید ناخالص داخلی به طور متوسط در رگنزبورگ بالغ بر ۷۵ هزار یوروست. زیرساخت‌های شهری فوق‌العاده نیز عامل دیگری برای برجسته بودن این شهر هستند: زمان متوسط برای رسیدن به اولین اتوبان در رگنزبورگ بیش از سه دقیقه نیست.

برلین از نظر گردشگری مقام بالایی در میان شهرهای دیگر آلمان دارد اما از نظر اقتصادی از وضعیت چندان مناسبی برخوردار نیست. با این همه پایتخت آلمان به دلیل داشتن محیطی خلاقانه تبدیل به مکانی ایده‌آل برای صعنت اینترنت و کامپیوتر شده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ یک شعبه در برلین افتتاح کرده‌اند. افزون بر آن شمار جمعیت در این شهر برخلاف دیگر نقاط شرق آلمان رو به رشد است.

فرانکفورت شهر تناقض‌هاست: غول‌های بانکی، شرکت‌های به نام املاک و مستغلات این شهر را در چنبره خود دارند. در عین حال فرانکفورت بالاترین نرخ تبهکاری را در میان شهرهای آلمان به خود اختصاص داده است. جوانان این شهر از چشم‌انداز شغلی خوبی بهره‌مندند: به ازای هر ۱۰۶ فرصت کارآموزی در فرانکفورت، تنها ۱۰۰ متقاضی وجود دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی در این شهر به طور سالانه بالغ بر ۸۰ هزار یوروست.

به جز برلین تنها شهر شرقی آلمان که توانسته به جمع ده شهر موفق راه یابد، لایپزیگ است. قیمت پایین اجاره‌خانه‌ها، حال و هوای متنوع فرهنگی به اضافه کارفرماهای به نام دست به دست هم داده‌اند تا این شهر این جایگاه را کسب کند. شعبه‌هایی از کارخانه‌های پورشه، BMW و شرکت پست آلمان در لایپزیگ مستقر شده‌اند و به این ترتیب نرخ اشتغال در این شهر ۲۰ درصد افزایش داشته است.

این رده‌بندی نشان می‌دهد که اختلاف میان شهرهای بزرگ آلمان تا چه اندازه زیاد است. شهرهای گلزن‌کیرشن، اوبرهاوزن و دویسبورگ که در منطقه "رور" در ایالت نوردراین وستفالن واقع شده‌اند با نرخ قابل توجه بیکاری و نیز بدهی بالا دست و پنجه نرم می‌کنند و در رده‌های پایین فهرست موفق‌ترین شهرهای آلمان تکیه زده‌اند.
--از دویچوله--

در اين سايت ميتونيد از رخداد برنامه های شهر برمن آلمان رو در روزهای دلخواهتون آگاه بشين.
http://www.mix-online.de

برای با خبر شدن از پیش بینی آب و هوای بخش های کشور آلمان
http://www.dwd.de

اگر به دنبال فردی يا شركتی در آلمان هستين ، با وارد کردن داده هایی از اون فرد یا مکان در این سایت ها، امکانش هست پیگیریتون رو پیدا کنین، يه چيزی مانند كتاب اول كه در ايران هست.
http://www.goyellow.de/suche/-/-/seite-1?locs=true
و
http://www.11880.com/?method=searchSimple&location_id&trade_id&_dvform_posted=1&term=Mohammad&zipCity=28325
و
http://www.personensucher.de/Personensuche/personensuche.shtml
و
http://www.gelbeseiten.de/?wwac_name=%5Btm_0001%5D%3A+gelbe+seiten&wwac_id=716849&wwac_med=cpc&wwac_src=google.de&wwac_el=textanzeige

فرار مغزها از آلمان !!! - taherifar - 2015-03-12

.
طی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی در شرایط بحران اقتصادی و بیکاری ۲۵۰هزار مهندس، پزشک و متخصص جوان از آلمان مهاجرت کردند. اما نتایج تحقیقات دانشگاه دویسبورگ-اسن، انستیتوی فدرال جمعیت شناسی و متخصصان مهاجرت نکات جالبی را در مورد دلایل رفتن و بازگشتن "مغزها" آشکار کرده است.

متخصصین تحقیقات میدانی را در میان ۸۰۰ مهاجر و ۹۰۰ تن از کسانی که پس از مهاجرت به کشور خود بازگشته‌اند، انجام داده‌اند. مهمترین نتیجه تحقیقات این است که پدیده "فرار مغزها" در آلمان از حالت "خروج یک‌جانبه" خارج و به حالت "چرخه – رفتن و بازگشتن" (Brain Circulation) تبدیل شده است.

علیرغم مهاجرت سالانه ۱۵۰ هزار آلمانی از کشورشان، از سال ۲۰۰۹ به این سو تنها ۲۵ هزار نفر در کشور مقصد ماندگار شده‌اند. اما دلایل مهاجرت آلمانی‌ها از کشورشان چیست؟ نزدیک به ۶۰ درصد مهاجران "کسب تجربه" و "زندگی برای مدت طولانی در خارج" را دلیل عمده مهاجرت‌شان اعلام کرده‌اند.

یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت از آلمان "آشنایی با فرهنگ‌های دیگر" اعلام شده است. ۶ /۵۲ درصد مهاجران آلمانی از این دلیل به‌عنوان عاملی برای زندگی در کشوری دیگر نام برده‌اند.

"پیشنهاد شغلی جالب" برای ۷ /۴۶ درصد مهاجران آلمانی باعث شده است تا کشورشان را ترک کنند. ۴ / ۴۱ درصد از مهاجران از "شرایط زندگی‌شان" در آلمان ناراضی بوده‌اند و ۶ / ۴۰ درصد نیز "کسب درآمد بیشتر" را عنوان کرده‌اند.

از میان آن‌هایی که آلمان را ترک کرده‌اند ۴ / ۴۰ درصد "شرایط بهتر برای پیشرفت" و ۵ /۳۷ درصد نیز "شرایط مساعد کار" را به‌عنوان دلیل تصمیم‌گیری برای مهاجرت عنوان کرده‌اند.

"احساس زندگی بهتر" و "زندگی مشترک با زوج" به ترتیب با ۷ /۳۲ و ۲ /۲۷ درصد از عواملی هستند که موجب شده تا مردان و زنان آلمانی برای زندگی در یک کشور دیگر تصمیم بگیرند.

اما چرا آلمانی‌ها پس از مهاجرت و مدتی زندگی در یک کشور دیگر به کشورشان بازمی‌گردند. یکی از اصلی‌ترین و مهمترین دلایل عنوان شده برای بازگشت با ۶ /۴۴ درصد "بازگشت به دامن خانواده و زندگی در نزدیکی فامیل و اقوام" اعلام شده است.

تقریبا ۴۰ درصد از آلمانی‌های مهاجر بعد از مدتی زندگی در کشور میزبان "از شرایط زندگی‌شان در آنجا ناراضی" می‌شوند و با "مقایسه کیفیت زندگی در آلمان و کشور میزبان" تصمیم به بازگشت می‌گیرند.

"شانس پیشرفت" با ۱ / ۳۲ درصد، "شرایط بهتر کاری" با ۶ /۳۰ درصد و "شغل جالب‌تر" با ۹ /۲۵ درصد از دیگر دلایل بازگشت مهاجرین آلمانی به کشورشان عنوان شده است.

"احساس زندگی بهتر" با ۳ /۲۵ درصد و "آرزوی بازگشت به وطن" با ۹ / ۲۴ درصد دو عامل دیگر برای بازگشت به آلمان بوده است.

شاید باورکردنی نباشد، اما ۶ /۲۲ درصد مهاجران دلیل بازگشت خود به آلمان را "دلتنگی برای دوستان و رفقایشان" اعلام کرده‌ و حاضر نبوده‌اند زندگی در خارج را فدای دوری از دوستان و پیوندهای اجتماعی خود بکنند.

يکی دیگر از دلایل بازگشت به آلمان با ۲ / ۲۲ درصد "بازگشت شریک زندگی" اعلام شده است.

از دیگر عوامل تصمیم به بازگشت با ۳ /۱۹ درصد "تسهیلات و امکانات بهتر پزشکی و درمانی" و با ۱۵ درصد "احساس امنیت بیشتر در آلمان" عنوان شده است.

البته عنصر "بحران" در کشورهای میزبان نیز از چشم پژوهش‌گران پنهان نمانده است. برای مثال وقتی اوضاع اقتصادی در اسپانیا مناسب بود، هزاران آلمانی به این کشور مهاجرت کردند، با بروز بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ بسیاری از آن‌ها شغل خود را از دست دادند و "مجبور" به بازگشت شدند.

پژوهش‌گران در مورد وضعیت مهاجرت از آلمان به دو نکته مثبت اشاره می‌کنند. نخست این‌که بهبود پیوسته شرایط زندگی به لحاظ اقتصادی و اجتماعی در سال‌های گذشته در آلمان باعث "تشویق مهاجرین به بازگشت به کشورشان" شده است.

نکته مهم‌تر در تحقیقات این است که "مهاجرت چرخه‌ای یا به لحاظ زمانی محدود" متخصصین آلمانی به دیگر کشورها به‌عنوان یک "شانس" و نه یک "تهدید" برای کشور آلمان ارزیابی شده است. این افراد به هنگام بازگشت "کوله‌باری از تجربه، آگاهی از وضعیت دیگر ملل و پیوندها و دوستی‌های شخصی در سطوح بالا و الیت جامعه میزبان" را با خود به کشور باز‌می‌گردانند که در نهایت به نفع آلمان است.

...
...
...

نهايتاً اينكه الان با اين شرايط احساس ميكنم يك آلماني بالفطره هستم !!! فقط نميدونم بعد از مهاجرت به امريكا، همچنان آلماني مي مونم و ميل برگشت به وطن خواهم داشت يا نه !!!؟

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - پیام66 - 2015-03-31

درود بر تمامی دوستان.
بنده 28 ساله هستم.مهندس عمران.متاهل.همسرم مدرک لیسانس حقوق و در کشور آلمان اقوام دور داره.
1.آیا دعوتنامه کاری حتما باید مرتبط با رشته ها مون باشه یا نه؟
2.در صورت دریافت ویزای کاری برای یکی از ما آیا هردو همزمان میتونیم مهاجرت کنیم؟
3.آیا در حال حاضر با گرفتن اقامت دایم در آلمان تابعیت ایرانی باطل میشود؟
ممنون از دوستان

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - barvos - 2015-04-05

(2015-03-31 ساعت 03:42)پیام66 نوشته:  درود بر تمامی دوستان.
بنده 28 ساله هستم.مهندس عمران.متاهل.همسرم مدرک لیسانس حقوق و در کشور آلمان اقوام دور داره.
1.آیا دعوتنامه کاری حتما باید مرتبط با رشته ها مون باشه یا نه؟
2.در صورت دریافت ویزای کاری برای یکی از ما آیا هردو همزمان میتونیم مهاجرت کنیم؟
3.آیا در حال حاضر با گرفتن اقامت دایم در آلمان تابعیت ایرانی باطل میشود؟
ممنون از دوستان

١- براي كارهاي خدماتي خير . براي كارهاب تخصصي بله .
٢- بله
٣- خير

RE: راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان - پیام66 - 2015-05-07

با تشکر از پاسخگویی و راهنمایی شما
1. برای شغل های خدماتی هم میشه ویزای کار فرستاد.؟
2.آیا از شغل های خدماتی آلمان اطلاعاتی دارید و مقدار حقوق آنها چقدر است.؟