مهاجرسرا
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! (/thread-3577.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

سفر به سوئد با دعوت نامه - static_x - 2011-06-24

سلام دوستان .خوبيد؟ مرسي منم خوبم.دوستان گرام خدمتتون عرض شود كه ما يه خاله داريم كه 20-25 ساليه شهروند سوئد هستند .2 سال پيش براي مادرم و داييم با هم دعوت نامه فرستاد و بدون دردسر يا مشكلي رفتن و خودم كار هاي سفارتشو انجام دادم و با روال كار سفارت سوئد اشنا هستم.حالا يه سوال .اگه خاله بنده براي من و مادرم دعوت نامه بفرسته چقدر احتمال دادن ويزا به من هست ( 21 سالمه و مجرد-پسر)؟؟؟ اصلا به مجردين هم سن من ويزا ميدن؟احتمالش چقدره؟ براي مادرم اون موقع مبلغ 3 ميليون پرينت حساب بانكي خواستن كه ما به مدت يه هفته 3 تومن ريختيم به حساب مادرم و پرينت گرفتيمو تحويل داديم و پول رو هم برداشت كرديم بعدا .به نظر شما هنوز همين قانونو دارن؟ من هم ميتونم اين كارو بكنم؟

RE: سفر به سوئد با دعوت نامه - hamid123 - 2011-06-30

(2011-06-24 ساعت 17:11)static_x نوشته:  سلام دوستان .خوبيد؟ مرسي منم خوبم.دوستان گرام خدمتتون عرض شود كه ما يه خاله داريم كه 20-25 ساليه شهروند سوئد هستند .2 سال پيش براي مادرم و داييم با هم دعوت نامه فرستاد و بدون دردسر يا مشكلي رفتن و خودم كار هاي سفارتشو انجام دادم و با روال كار سفارت سوئد اشنا هستم.حالا يه سوال .اگه خاله بنده براي من و مادرم دعوت نامه بفرسته چقدر احتمال دادن ويزا به من هست ( 21 سالمه و مجرد-پسر)؟؟؟ اصلا به مجردين هم سن من ويزا ميدن؟احتمالش چقدره؟ براي مادرم اون موقع مبلغ 3 ميليون پرينت حساب بانكي خواستن كه ما به مدت يه هفته 3 تومن ريختيم به حساب مادرم و پرينت گرفتيمو تحويل داديم و پول رو هم برداشت كرديم بعدا .به نظر شما هنوز همين قانونو دارن؟ من هم ميتونم اين كارو بكنم؟

با سه میلیون الان شانسی ندارید. من فکر کنم سی میلیون هم کمه به هر حال هر چه بیشتر بهتر
اگه کار ثابت با درآمد ثابت خوب ندارید احتمال قبول شدنتون خیلی کمه هر چند الان هم احتمال رد شدنتون زیاده.
بعضی سفارتها اگه دعوت کننده تقبل کلیه هزینه ها و ضمانت برگشت رو بکنه احتمال دادن ویزا رو زیاد می کنن.

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - یه مهاجر - 2011-07-11

(2011-07-11 ساعت 12:19)shervin83 نوشته:  سلام

پدر من الان 25 ساله که مقیم فرانسه هستش, الان دیگه سیتیزن فرانسه شده و ملیت فرانسوی داره.
من میخوام از طریق پدرم برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنم. میخوام بدونم اگه از طریق دعوتنامه ی پدرم برای ویزا اقدام کنم امکان این هست بهم ویزا ندن. چون من دیگه قصد برگشت به ایران ندارم, زمان مصاحبه باید چی بگم راستشو باید بگم یا دروغ بگم که قصد موندن ندارم و برمیگردم؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم سریع جواب منو بدید

هر سفارتی متوجه بشه که متقاضی ویزای توریستی قصد برگشت بعد از اتمام مدت ویزاش رو نداره حتی اگه بهترین مدارک رو هم برای ویزا ارائه داده باشه با درخواست ویزاش موافقت نمیشه

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ezdeham - 2011-07-11

(2011-07-11 ساعت 12:19)shervin83 نوشته:  سلام

پدر من الان 25 ساله که مقیم فرانسه هستش, الان دیگه سیتیزن فرانسه شده و ملیت فرانسوی داره.
من میخوام از طریق پدرم برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنم. میخوام بدونم اگه از طریق دعوتنامه ی پدرم برای ویزا اقدام کنم امکان این هست بهم ویزا ندن. چون من دیگه قصد برگشت به ایران ندارم, زمان مصاحبه باید چی بگم راستشو باید بگم یا دروغ بگم که قصد موندن ندارم و برمیگردم؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم سریع جواب منو بدید

داداش یک سری چیزا هست که نمیشه اینجا گفت
آیدی منو ادد کن بهت میگم
porshoor@ymail.com

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - یه مهاجر - 2011-07-11

(2011-07-11 ساعت 17:47)shervin83 نوشته:  طبق قوانین فرانسه اگه یکی از پدر یا مادر فرانسوی ( یا قرار است فراسوی شود ) و خارج از فرانسه بدنیا آمده باشد, فرزندان میتونند کارت اقامت دائم بگریند و بعد ار 5 سال اقامت, درخواست شهروندی کنند.

بله چنین قانونی هست
A child who was born abroad and who has only one French parent can repudiate his French nationality during the six months prior to his or her reaching the age of majority, or in the year which follows it (article 19-4 of the Civil Code).

فقط نکته مهم اینه که age of majority در فرانسه 18 هست.

و اینم توضیح قانون مدنی ماده 19-4
(Ord. no 2005-759 of 4 July 2005)
Is French a child born in France where one at least of his parents was himself or herself born there.
Art. 19-4
(Act no 73-42 of 9 Jan. 1973)
Where however only one parent was born in France, a child who is French under the terms of Article 19-3 has the
power to repudiate this status within six months preceding and twelve months following his majority.
That power is lost where one of the parents acquires French nationality during the minority of the child

بنابراین اگه زیر 18 باشین و شرایط بالا رو هم داشته باشین می تونین از این طریق اقدام کنین و دیگه نیازی نیست که دنبال ویزای توریستی باشین

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - khoshkam - 2011-07-13

سلام
راستش من یه سوالی داشتم. من می خوام در یک سمینار تو مجارستان شرکت کنم. سمینار 17-21 سپتامبر هست. هنوز برای ویزا اقدام نکردم. چه مدارکی می خواد و چقدر طول می کشه ویزا بدن؟ هزینه ویزا چقدره؟

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ezdeham - 2011-07-14

(2011-07-13 ساعت 20:15)khoshkam نوشته:  سلام
راستش من یه سوالی داشتم. من می خوام در یک سمینار تو مجارستان شرکت کنم. سمینار 17-21 سپتامبر هست. هنوز برای ویزا اقدام نکردم. چه مدارکی می خواد و چقدر طول می کشه ویزا بدن؟ هزینه ویزا چقدره؟

تا اونجا که من میدونم ویزا برای کشور های اروپایی 2 تا 3 هفته طول میکشد
حالا ارمنستان رو نمیدونم
به نظر من برای اقدام دیره
تا سفارت هم وقت بده طول میکشه
باز میسپرم به دوستان که جوابتون رو بدن

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ParsTrader - 2011-07-14

(2011-07-14 ساعت 02:02)ezdeham نوشته:  

حالا ارمنستان رو نمیدونم
منظور شما 2 تا 3 ماهه ؟
چون تا 17 سپتامبر بیش از 2 ماه مونده
راستی ویزای شما برای هلند چی شد گرفتید ؟
الان المان هستید یا هلند ؟

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ezdeham - 2011-07-14

(2011-07-14 ساعت 03:27)ashkan58 نوشته:  
(2011-07-14 ساعت 02:02)ezdeham نوشته:  

حالا ارمنستان رو نمیدونم
منظور شما 2 تا 3 ماهه ؟
چون تا 17 سپتامبر بیش از 2 ماه مونده
راستی ویزای شما برای هلند چی شد گرفتید ؟
الان المان هستید یا هلند ؟
ااااااااااا
ببخشید
من فکر کردم میگی 17 جولی
اصلا حواسم نبود
ببخشید
آره، الان هلندم
شما از کجا میدونی؟

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - nazli2522 - 2011-07-24

سلام من 26 سالمه مجردم و از ایران قصد دارم به دبی برم برای گرفتن ویزای توریستی برای دیدن عمه ام
پارسال رفتم ولی بهم ویزا ندادن البته من چون اطلاعات کافی نداشتم غیر از نامه از دانشگاه ام مدرک دیگه ای نبرده بودم گرچه اصلا نامه دانشگاه رو نگاه هم نکرد فقط بهم گفت من می دونم تو برمیگردی بهم این اثبات شد با حرفهات ولی من اینجا برای دادن ویزا باید بدونم تو یا شینگن باید رفته باشی یا حساب بانکی یا سند ملک باید داشته باشی تا بتونیم ویزا بهت بدیم
من دوباره دارم اقدام میکنم
بنظرتون الان سند منزلمون رو که حدود 250 میلیون تومنه را به اسمم بزنم می تونه دلیلی باشه که برم عمه ام و دختر عمه ام رو که بارداره و نزدیکه زایمانش هم هست رو ببینم؟
در ضمن من پدرم بیماری سختی داشته و تازه خوب شده 6 بار در طول یکسال عمل شده میتونم از پزشکش نامه ای بگیرم بنظرتون مفید هست؟
میتونم ویزا بگیرم اندفعه؟

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ezdeham - 2011-07-24

(2011-07-24 ساعت 00:36)nazli2522 نوشته:  سلام من 26 سالمه مجردم و از ایران قصد دارم به دبی برم برای گرفتن ویزای توریستی برای دیدن عمه ام
پارسال رفتم ولی بهم ویزا ندادن البته من چون اطلاعات کافی نداشتم غیر از نامه از دانشگاه ام مدرک دیگه ای نبرده بودم گرچه اصلا نامه دانشگاه رو نگاه هم نکرد فقط بهم گفت من می دونم تو برمیگردی بهم این اثبات شد با حرفهات ولی من اینجا برای دادن ویزا باید بدونم تو یا شینگن باید رفته باشی یا حساب بانکی یا سند ملک باید داشته باشی تا بتونیم ویزا بهت بدیم
من دوباره دارم اقدام میکنم
بنظرتون الان سند منزلمون رو که حدود 250 میلیون تومنه را به اسمم بزنم می تونه دلیلی باشه که برم عمه ام و دختر عمه ام رو که بارداره و نزدیکه زایمانش هم هست رو ببینم؟
در ضمن من پدرم بیماری سختی داشته و تازه خوب شده 6 بار در طول یکسال عمل شده میتونم از پزشکش نامه ای بگیرم بنظرتون مفید هست؟
میتونم ویزا بگیرم اندفعه؟
ببخشید دبی جزو اروپا حساب میشه که شما این پست را اینجا زدید؟

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - SKIPY - 2011-08-04

با درود
دوستان راهنمایی بفرمائید
دایی خانمم 35 ساله تو اتریش هست . دعوتنامه برای خانمم و من فرستاده برای بازدید ...
شرایط من و خانمم :
1 - سن من 31 و سن خانمم 29
2 - هر دو کارمند شهرداری هستیم
3 - یک پسر 3-4 ساله داریم که نمی خواهیم ببریم و تو ایران میمونه
4 - خانواده من و خانمم کامل تو ایران هستند
5 - سند خانه 100 میلیونی به نام خودم همراه یک حساب نزدیک 20 میلیونی دارم
6 - سند ماشین 10 میلیونی همراه یک حساب حدود 10-15 میلونی خانمم داره
7 - قبل از این سفر یکبار به دبی هم رفتیم
همچنین دایی خانمم verpflichtungserklaung برای ما میفرسته ( تعهد هزینه سفر و مشکلات و .. )
چند درصد امکان گرفتن ویزا برای خانمم و من هست ؟ کلا سفارت اتریش حزء سفارت های سختگیر هست و یا نه ؟

با تشکر
حمید

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - ezdeham - 2011-08-05

(2011-08-04 ساعت 21:43)SKIPY نوشته:  با درود
دوستان راهنمایی بفرمائید
دایی خانمم 35 ساله تو اتریش هست . دعوتنامه برای خانمم و من فرستاده برای بازدید ...
شرایط من و خانمم :
1 - سن من 31 و سن خانمم 29
2 - هر دو کارمند شهرداری هستیم
3 - یک پسر 3-4 ساله داریم که نمی خواهیم ببریم و تو ایران میمونه
4 - خانواده من و خانمم کامل تو ایران هستند
5 - سند خانه 100 میلیونی به نام خودم همراه یک حساب نزدیک 20 میلیونی دارم
6 - سند ماشین 10 میلیونی همراه یک حساب حدود 10-15 میلونی خانمم داره
7 - قبل از این سفر یکبار به دبی هم رفتیم
همچنین دایی خانمم verpflichtungserklaung برای ما میفرسته ( تعهد هزینه سفر و مشکلات و .. )
چند درصد امکان گرفتن ویزا برای خانمم و من هست ؟ کلا سفارت اتریش حزء سفارت های سختگیر هست و یا نه ؟

با تشکر
حمید
سلام
اگر پسرت تو ایران میمونه و نمیاد
با این شرایط که گفتی 99% ویزا میگیرین
اتریش زیاد سخت گیر نیست ، جزو سفارت هایی که زیاد گیر نمیده
ولی همچیتون حتما ok باشه
ترجمه مدارک همراتون باشه
سند ها و کپیشون همراتون باشه
گواهی اشتغال به کار و پرینت بانکیتون که توسط بانک تایید شده همراتون باشه
مدارک شناساییتون همراه با کپی همراهتون باشه
شیک و مرتب باشید که میرید اونجا ( قصد توهین ندارم ، منظورم اینه که با لباس های خوبتون برید ، یک تعداد میگن به این موضوع ربط نداره ولی ربط داره! )
عکستون دقیقا همونجور باشه که خواستن
چندتا عکس هم ببرید شاید 3تا یا بیشتر بخواند
بلیط هواپیما یا رززوش ( یا اصلش یا کپیش ) همراهتون باشه
دیگه هرچی به ذهنم میرسید گفتم
در کل دست پر برید سفارت...

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - SKIPY - 2011-08-06

با تشکر از شما
یک سوال :
سلسله مراتب کار به چه صورت هست ؟ اول دعوتنامه به آدرس ما میاد بعد ما میریم سفارت و کلیه مدارک + دعوتنامه رو بهشون میدیم و ویزا میدهند ؟
یا نه دعوتنامه رو نشون میدیم بعد میگن این مدارک رو بیارید و دوباره باید نوبت بگیریم ؟
راستی داستان نوبت گرفتن رو هم بگید راسته باید چند هفته تو نوبت باشیم تا اعلام کنند و روز مصاحبه باید صبح زود رفت یا هر وقت بری مهم نیست

با تشکر

RE: سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود! - faww - 2011-08-18

سلام به تمامی اساتید محترم

آقا من از ایران میخوام برای سفر توریستی به لندن(انگلستان) سفر کنم میخواستم ببینم مراحل گرفتن ویزا چطوریه اصلا میشه پاسپورت رو داد به آژانس مسافرتی برامون بگیره..راستی نظام وظیفه هم فکر نکنم مشکلی داشته باشم چون برای خروج 15 میلیون گذاشتم آخرین دفعه رفتم و برگشتم...حالا اگه میشه کلیه مراحل ویزا گرفتن رو به بنده بگید..اطلاعات بنده هم ایناست:
متولد : 1992
مادر و پدر در ایران
دوستانی در لندن و منچستر دارم که میخوام برم اونارو ببینم نمیدونم که ساپورت می کنن برای گرفتن ویزا یا نه(برای سفارت منظورمه)
دانشجو هستم
اگه مدرک اشتغال به کار هم بخوان میتونم جور کنم

ممنون از کمکتون