مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - LadyF - 2013-07-15

ممنون از پاسختون ، فکر کنم شهادتین هستش ... تشرف به اسلام در فرانکفورت که خیلی سخته " نوشته حداقل دو صفحه راجع به اسلام باید توضیح بدن " من که مسلمونم نمیتونم چه برسه به کسی که تازه میخواد مسلمون شه !!
البته من منظورم فقط ثبت عقد هست نه ثبت ازدواج ، چون شنیدم شما تو ایران ازدواجتونو ثبت کردین
امیدوارم عقد بیشتر از یک هفته طول نکشه در غیر اینصورت باید بیخیال بشیم!یه خانومی تو اداره اتباع به من گفتن ثبت ازدواج حداقل دوماه زمان میبره ، و بهم ترکیه رو پیشنهاد داد!
یه سوال دیگه دارم ، اگه ما بتونیم ازدواجمونو تو کنسولگری ایران تو ترکیه ثبت کنیم ، به همسرم پاسپورت ایران میدن ؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2013-07-16

(2013-07-15 ساعت 19:46)LadyF نوشته:  ممنون از پاسختون ، فکر کنم شهادتین هستش ... تشرف به اسلام در فرانکفورت که خیلی سخته " نوشته حداقل دو صفحه راجع به اسلام باید توضیح بدن " من که مسلمونم نمیتونم چه برسه به کسی که تازه میخواد مسلمون شه !!
البته من منظورم فقط ثبت عقد هست نه ثبت ازدواج ، چون شنیدم شما تو ایران ازدواجتونو ثبت کردین
امیدوارم عقد بیشتر از یک هفته طول نکشه در غیر اینصورت باید بیخیال بشیم!یه خانومی تو اداره اتباع به من گفتن ثبت ازدواج حداقل دوماه زمان میبره ، و بهم ترکیه رو پیشنهاد داد!
یه سوال دیگه دارم ، اگه ما بتونیم ازدواجمونو تو کنسولگری ایران تو ترکیه ثبت کنیم ، به همسرم پاسپورت ایران میدن ؟

من نمی دونم فرق ثبت ازدواج و عقد چیه؟ اگه منظورتون داشتن دفترچه عقدنامه ست که همه این مراحل رو باید طی کنین و فرقی با شرایط من نداره

ما چون هیچ زمان دنبال پاس ایرانی برای همسرم نبودیم اطلاع ندارم از اینکه مردان غیرایرانی به واسطه ازدواج با یه زن ایرانی می تونن پاس ایرانی بگیرن یا نه.چون برعکسش امکان پذیره....ایران از کشورهایی ست که تابعیت به خارجی ها نمیده مگر موارد استثنا مثل اینکه زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کرده باشه.حالا پاس ایرانی میخواد چی کار؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - LadyF - 2013-07-16

یه جا تو فروم خونده بودم که پاس ایرانی میدن به خارجیا همینجوری سوال پرسیدم

من مراحل ثبت ازدواج تو ترکیه رو میدونم ، چیزی که تو سایت سفارت ایران تو ترکیه گفته :

- حضور زوجین و تکمیل پرسشنامه درخواست ثبت ازدواج.
- اصل شناسنامه زوجه.
- رضایت نامه پدر زوجه برای اولین ازدواج، درصورت فوت پدر ارائه اصل گواهی فوت پدر کافی است.
- اصل گواهی تولد زوج.
- اصل و کپی گذرنامه زوج.
- گواهی عدم سوء پیشینه زوج ( در صورت تمایل زوجه ).
- تعهد رسمی زوج مبنی بر پرداخت نفقه، پرداخت هزینه سفر زوجه و فرزندان به ایران(در صورت تمایل زوجه ).
- اصل گواهی ازدواج محلی.
- اصل گواهی جاری شدن عقد شرعی صادره از سوی مراجع اسلامی.
- گواهی تشرف به دین مبین اسلام درصورتیکه زوجه مسلمان و زوج مسلمان نبوده باشد.
- ارائه اصل گواهی بهداشتی مبنی بر (نداشتن امراض مسری، اعتیاد و هپاتیت) .
- 9 قطعه عکس زوجه.
- 9 قطعه عکس زوج.
- اصل قبض بانکی پرداخت هزینه ثبت ازدواج.
-----------------------------------------------------------------------------

" اصل گواهی جاری شدن عقد شرعی صادره از سوی مراجع اسلامی."

میخوام بدونم این گواهی عقد همون دفترچه عقد هست که شما میگید؟ میتونم بپرسم چه مراحلی رو طی کردین ؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2013-07-16

(2013-07-16 ساعت 19:33)LadyF نوشته:  " اصل گواهی جاری شدن عقد شرعی صادره از سوی مراجع اسلامی."

میخوام بدونم این گواهی عقد همون دفترچه عقد هست که شما میگید؟ میتونم بپرسم چه مراحلی رو طی کردین ؟

والا اینا اونقد اصطلاحات عربی قلمبه سلمبه دارن که ادم سر در نمیاره.منم نمیدونم گواهی عقد همون عقدنامه ست یا نه فقط یادمه 6 7 ماه بیچاره شدم تا کارها رو انجام بدم.از این اداره به اون اداره.یه مصاحبه کذایی هم کردن که دلیل ازدواج شما با یه خارجی چیه.از اون تو یه اتاق جدا بازجویی!!! شد از منم یه اتاق دیگه.وقتی مسلمون میشه تازه اول کاره و شما باید مدارک رو ببرین اتباع یه چند ماهی هم اونا بررسی کنن و بعد میرین مصاحبه و بعد اجازه عقد صادر میشه.قبلا که اینطور بود دیگه خبر ندارم الان بهتر شده یا بدتر

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-07-17

عقد نامه و گواهي عقد به يك معناست

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - LadyF - 2013-07-17

(2013-07-16 ساعت 23:50)یه مهاجر نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 19:33)LadyF نوشته:  " اصل گواهی جاری شدن عقد شرعی صادره از سوی مراجع اسلامی."

والا اینا اونقد اصطلاحات عربی قلمبه سلمبه دارن که ادم سر در نمیاره.منم نمیدونم گواهی عقد همون عقدنامه ست یا نه فقط یادمه 6 7 ماه بیچاره شدم تا کارها رو انجام بدم.از این اداره به اون اداره.یه مصاحبه کذایی هم کردن که دلیل ازدواج شما با یه خارجی چیه.از اون تو یه اتاق جدا بازجویی!!! شد از منم یه اتاق دیگه.وقتی مسلمون میشه تازه اول کاره و شما باید مدارک رو ببرین اتباع یه چند ماهی هم اونا بررسی کنن و بعد میرین مصاحبه و بعد اجازه عقد صادر میشه.قبلا که اینطور بود دیگه خبر ندارم الان بهتر شده یا بدتر

وای منو بگو چه خوش خیال بودم که فکر میکردم نهایتا یه هفته طول میکشه !
پس باید بیخیال عقد اسلامی تو ایران باشیم ، نمیدونم تو ترکیه شاید راحت تر باشه و این کاغذبازی ها و بازجویی ها رو نداشته باشه ( کاش میشد یکی رو پیدا میکردم که تو ترکیه عقد و ازدواجشو ثبت کرده باشه ، تاپیک ها رو خوندم گیج شدم )
در هر صورت ممنونم که پاسخ دادینRolleyes

RE: سوالات رایج درباره مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج - gilda120 - 2013-07-22

من اگه بخوام تو ترکیه ازدواج کنم با یک مردی که اصلا دین نداره جریان چیه؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-07-22

شما ازدواجتون رو ثبت كنيد تو تزكيه . ايشون از كشور خودشون براتون اقدام ميكنن و شما از سفارت اون كشور در ايران . زير ٦ ماه با اقامتتون موافقت ميشه بشرط اينكه مداركتون كامل باشه . من توصيه به اينكار ندارم اما صرف اينكه پاسختون رو گرفته باشيد عرض كردم. كلا سيستم تفكر من اينگونست كه از هرگونه مسايلي كه احساس كنم دردسرسازه اجتناب ميكنم . اما شما بسته به شرايطتون اقدام كنيد . اگه واقعا همو دوست داريد و شناخت كافي دارين تصميم درست رو بگيريد. در ضمن مواظب افراد و باندهاي تبهكار باشيد.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - a_benjamin21 - 2013-07-26

(2013-06-05 ساعت 03:03)masoud777 نوشته:  
(2013-06-04 ساعت 23:16)masoud777 نوشته:  سلام
من یه سوال دارم شما میتونی کمکم کنین برای ازدواج آلمانی باید مدرک A1 یا b1به سفارت بدیم البته میدونم b1 از a1 بالاتر میخوام بدونم پایینتر مدرکی که قبول دارن کدوم ؟

ممنون میشم پاسخ بدین. البته منظورم مدرک زبان آلمانی هستش. چون گفتن برای ازدوهج باید حتما داشته باشین حالا نمیدونم کدوم سطحشه.

بله دوست عزیز ... حداقل مدرک برای الحاق به خوانواده A1 هست که چیز خیلی سختی هم نیست..من یه معلم خوب کلاس برداشتم ظرف 3 هفته به گوته رفتم و مدرکو گرفتم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - rvarva - 2013-07-30

با سلام و با تشکر از پست های خوبتون،
من قراره که با دختری که سوئد هست ولی اهل بلغارستانه و کارت اقامت دائم سوئد رو داره ولی هنوز پاسپورت نداره ازدواج کنم، میخواستم بپرسم که اگه ازدواجمون ثبت بین المللی بشه از نظر اداره مهاجرت سوئد کافیه؟ و من میتونم راحت برای مهاجرت، از ایران درخواست بدم؟
و سوال دیگه اینکه بعد از این ازدواج من و اون چه کارهایی برای مهاجرت من باید انجام بدیم؟ و چه مقدار حدودا زمان میبره؟
و اینکه چه کاری باید انجام بدیم تا اداره مهاجرت مطمئن بشه که این ازدواج سوری نبوده و به من ویزا برای رفتن به سوئد بده.
و در آخر اینکه مهاجرت از راه ازدواج با کسی که فقط فعلا اقامت دائم سوئد رو داره (نه سیتیزن شیپی) امکان پذیره و نحوه برخورد اداره مهاجرت سوئد مشابه کسیه که سیتیزن شیپی اونجا رو داره؟
باز هم با تشکر فراوان از اینکه برای جواب دادن وقت میذارید.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - a_benjamin21 - 2013-07-30

سلام مجدد و خسته نباشید به دوستان عزیز و "یه مهاجر " گل که با اطلاعات مفیدش خیلی اینجا کمک بچه ها کرده ....
من الان به یه مشکل خوردم که بد جورری تو انپاز قرار گرفتم امیدوارم دوستانی که میتونن کمک کنن چون وقت زیادی ندارم
نامزد من المانی"ارجینالی" هست و نمیخوار مسلمون بشه پس تصمیم گرفتیم تا 1 ماه دیگه بریم واسه ترکیه ...بعد از یکم تحقیق فهمیدم که طبق قوانین ترکیه باید 300 روز از طلاق زوجه گذشته باشه , پس ترکیه کنسل شد, دعوتنامه ازدواجم شرایط مالیش طوری تیست که ساپورت کنه مستقیم برم المان...حالا به نظرم فقط یه راه مونده اونم اینه که بیاد ایران که هم اون میترسه هم من چون شنیدم هم خیلی کشدار و اعصاب خورد کن هست هم پاسپورتش ضبط میشه و به تابعیت ایران در میاد و حهمتر از همه نمیخواد حتی لفظی دینشو عوض کنه (مگر اینکه دیگه چاره ای نداشته باشیم)
به نظرتون راه دیگه ای هست؟ کشور دیگه ای هست واسه ازدواج؟ بدجوری گیر کردم لطفا اگه اطلاعاتی داریر دریغ نکنید
شب و روز بخیر و شادی

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-07-30

يا شما بايد بريد المان يا ايشون بايد بيان ايران يا كشور ثالث . خودتون شرايط رو میدونيد پس چه كمكي از دست كي بر مياد؟؟؟ در مورد ضبط پاس ، من بعید میدونم .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2013-07-31

ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی دردسری نداره برعکسش بیچاره ای.دیگه وقتی ایشون شرایط دعوت شما به المان رو ندارن و نمی تونین 300 روز هم برای ترکیه صبر کنین اگه واقعا زمان براتون مهمه باید تشریف بیارن ایران.نه پاسپورتشون ضبط میشه نه به زور پاس ایرانی بهش میدن.مگه چی کار کرده که پاسش رو بگیرن؟ چیزایی از تصورات این اروپایی ها درباره ایران ادم میشنوه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-08-01

(2013-07-30 ساعت 22:15)rvarva نوشته:  با سلام و با تشکر از پست های خوبتون،
من قراره که با دختری که سوئد هست ولی اهل بلغارستانه و کارت اقامت دائم سوئد رو داره ولی هنوز پاسپورت نداره ازدواج کنم، میخواستم بپرسم که اگه ازدواجمون ثبت بین المللی بشه از نظر اداره مهاجرت سوئد کافیه؟ و من میتونم راحت برای مهاجرت، از ایران درخواست بدم؟
و سوال دیگه اینکه بعد از این ازدواج من و اون چه کارهایی برای مهاجرت من باید انجام بدیم؟ و چه مقدار حدودا زمان میبره؟
و اینکه چه کاری باید انجام بدیم تا اداره مهاجرت مطمئن بشه که این ازدواج سوری نبوده و به من ویزا برای رفتن به سوئد بده.
و در آخر اینکه مهاجرت از راه ازدواج با کسی که فقط فعلا اقامت دائم سوئد رو داره (نه سیتیزن شیپی) امکان پذیره و نحوه برخورد اداره مهاجرت سوئد مشابه کسیه که سیتیزن شیپی اونجا رو داره؟
باز هم با تشکر فراوان از اینکه برای جواب دادن وقت میذارید.

اقامت دائم مثل گرين كارت ميمونه. با ازدواجتون اگه مدارك كافي داشته باشيد مثل عكس و پرينت تماسها و مدت ارتباط و اشناييتون و ... كه ازدواجتون صوري نيست حداكثر ظرف مدت ٦ ماه بعد ارائه مدارك به سفارت با اقامت شما موافقت ميشه. حتي اگه اقامت موقت هم داشته باشن به همين صورت پيش ميره. بعد ازدواج ايشون از اونجا مدارك ازدواج و ... رو ميدن به اداره مهاجرت و فايل نامبر ميگيرن شما هم مدارك شخصيتون بهمراه مدارك ازدواجتون رو ميبرين سفارت و فايل نامبرتون رو ميگيد و پروندتون رو تحويل ميديد. بعد بررسي اگه همه چي اكي باسه با ورود شما به خاك سوئد و اجازه كارتون موافقت ميشه.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - a_benjamin21 - 2013-08-01

barvos e عزیز و یه مهاجر
یه دنیا ممنون از کمکتون ,
واقعا میترسیدم که بیاد ایران و براش مشکل ایجاد بشه چون نهایتا 2 هفته میتونس ایران باشه و من نگران بودم که برای برگشتش مشکل ایجاد بشه چون بچه کوچیک داره و نمیخواستم برای سهل انگاری من دار مشکل بشه پس من ازش میخوام بیاد ایران فقط یه کم از حرفای "یه مهاجر" عزیز ترسیدم چون گفت خیلی تو ایران اذیت میکنن, نمیخئاستم اینجا اذیت بشه و خاطره بدی براش بمونه
واقعا از شما متشکرم که بدون چشمداشت هوای ماهارو دارید ...پیروز و موفق باشید