مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-09-10

(2013-09-08 ساعت 16:04)leaden_boy نوشته:  با درود به مدیران گرامی و دوستان عزیز،
حدود 6 ماه قبل از طریق اینترنت با خانمی ایرانی که تبعه آلمان و هم اکنون در سوئیس مقیم هستند آشنا شدم و قصد ازدواج داریم، البته با هم اختلاف سنی داریم، در طی این مدت از طریق چت و تلفن و وایبر در ارتباط بودیم و برای اکتبر (حدود 1 ماه دیگر) در ترکیه قرار ملاقات داریم.
قبل از طرح سوال از ابتدا تاپیک را مطالعه کردم ولی همچنان سردرگم هستم، چون هنوز در ابتدای راه هستم و اقدامی انجام نداده ام سپاسگذار خواهم شد که بنده را مورد لطف قرار داده و راهنمایی بفرمایید که دقیقاً چه اقدامات لازم و ضروری را انجام دهم تا با شرایط بهتری بتوانم اقامت سوئیس را دریافت نمایم.
با توجه به اینکه ایشان مایل به سفر به ایران نیستند، آیا لازم است در ترکیه عقد بین الملی انجام گیرد؟ یا اینکه از سوئیس اقدامات اداری و ارسال دعوت نامه بعد از سفر ترکیه صورت پذیرد؟ و ...
با سپاس فراوان

من در حد اطلاعات خودم کمکتون می کنم. ساده ترین راه اقدام از طریق ترکیه هست. در ترکیه ازدواج بین المللی انجام میدید و در سفارت سوییس در خیابان استقلال مصاحبه انحام میدین و ثبتش می کنید. وقتی ثبت بشه می تونید از ایران یا ترکیه برای اقامت اقدام کنید.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-09-10

(2013-08-31 ساعت 18:48)sevda.brz نوشته:  سلام
ازتون یه راهنمایی میخواستم..
قراره با پسر کانادایی که 2 سال پیش تو اینترنت اشنا شدم ازدواج کنم..
مدرک چت و ایمیل و پستهایی که زاسه هم فرستادیم و تلفنهایی که زدیمو داریم..
خواستم بپرسم به چه صورت باید در ترکیه ازوداج کرد؟ چه مدارکی برای ازدواج نیاز داریم؟؟
و ایا برای ویزای همسر ایا باید در شناسنامه درج بشه؟
میشه کمی راهنمایم کنید؟
مرسی

سلام دوست عزیز. برای ازدواج در ترکیه این مدارک لازمه:
1- گواهی تجرد .... ایرانی ها باید این گواهی رو از سفارت ایران در ترکیه بگیرن مگر این که ازدواج دوم باشه
2- ترجمه ی پاسپورت...باز هم برای ایرانی ها از سفارت ایران در استانبول
3- نامه ی هتل... که نشون بده برای چند روز هتل گرفتین
4- آزمایش خون و اشعه ایکس که هر دو باید در استانبول انجام بدین
5- 6 قطعه عکس سایز پاسپورت

البته هر کدوم از این موارد کلی دویدن و جزئیات داره که باید سر فرصت بنویسم برای همه دوستان تا استفاده کنن.

برای ویزای همسر یا باید ازدواج در شناسنامه شما ثبت بشه یا باید در سفارت کانادا ثبت بشه. برای ثبت در شناسنامه شما باید بعد از عقد ترکیه دوستتون در سفارت ایران مسلمون بشن و یه سری مدارک دیگه هم لازمه. اما اگه بخواین تو سفارت کانادا ثبت کنین باید مدارک چت و تلفن و اینا رو تو مصاحبه نشون بدین تا قبول کنن ازدواج صوری نیست. پیشنهاد من اینه که در سفارت کانادا ثبت کنید.
بازم اگه سوالی بود خوشحال میشم کمکتون کنم

(2013-09-08 ساعت 16:04)leaden_boy نوشته:  با درود به مدیران گرامی و دوستان عزیز،
حدود 6 ماه قبل از طریق اینترنت با خانمی ایرانی که تبعه آلمان و هم اکنون در سوئیس مقیم هستند آشنا شدم و قصد ازدواج داریم، البته با هم اختلاف سنی داریم، در طی این مدت از طریق چت و تلفن و وایبر در ارتباط بودیم و برای اکتبر (حدود 1 ماه دیگر) در ترکیه قرار ملاقات داریم.
قبل از طرح سوال از ابتدا تاپیک را مطالعه کردم ولی همچنان سردرگم هستم، چون هنوز در ابتدای راه هستم و اقدامی انجام نداده ام سپاسگذار خواهم شد که بنده را مورد لطف قرار داده و راهنمایی بفرمایید که دقیقاً چه اقدامات لازم و ضروری را انجام دهم تا با شرایط بهتری بتوانم اقامت سوئیس را دریافت نمایم.
با توجه به اینکه ایشان مایل به سفر به ایران نیستند، آیا لازم است در ترکیه عقد بین الملی انجام گیرد؟ یا اینکه از سوئیس اقدامات اداری و ارسال دعوت نامه بعد از سفر ترکیه صورت پذیرد؟ و ...
با سپاس فراوان

من در حد اطلاعات خودم کمکتون می کنم. ساده ترین راه اقدام از طریق ترکیه هست. در ترکیه ازدواج بین المللی انجام میدید و در سفارت سوییس در خیابان استقلال مصاحبه انحام میدین و ثبتش می کنید. وقتی ثبت بشه می تونید از ایران یا ترکیه برای اقامت اقدام کنید.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - mehrdad-hp - 2013-09-15

سلام به دوستای عزیز

من ایران زندگی میکنم و در حال تحصیلم. نامزد من اقامت آلمان داره البته پناهنده هست. من مسلمان و ایشون مسیحی.
من نمیتونم ویزای آلمان بگیرم و اونم نمیتونه به ایران بیاد.
آیا میتونیم ترکیه ازدواج کنیم؟ اگه آره کجا و چطور؟
و بعد من میتونم از سفارت آلمان در ایران اقدام کنم؟

البته از پست قبل یه سری اطلاعات دستم اومد. اما میخوام یه کم بیشتر بگین.
دوستان خواهش میکنم کمک کنید دیگه بحث اقامت نیست ما 3 ساله از هم دوریم.
مرسی

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-09-15

(2013-09-15 ساعت 03:07)mehrdad-hp نوشته:  سلام به دوستای عزیز

من ایران زندگی میکنم و در حال تحصیلم. نامزد من اقامت آلمان داره البته پناهنده هست. من مسلمان و ایشون مسیحی.
من نمیتونم ویزای آلمان بگیرم و اونم نمیتونه به ایران بیاد.
آیا میتونیم ترکیه ازدواج کنیم؟ اگه آره کجا و چطور؟
و بعد من میتونم از سفارت آلمان در ایران اقدام کنم؟

البته از پست قبل یه سری اطلاعات دستم اومد. اما میخوام یه کم بیشتر بگین.
دوستان خواهش میکنم کمک کنید دیگه بحث اقامت نیست ما 3 ساله از هم دوریم.
مرسی

دوست عزیز
اطلاعاتی که دادین برای من کافی نبود. در هر صورت باید بگم که هر زوجی از هر کشوری می تونن در ترکیه ازدواج کنن. پس بله میتونید در ترکیه ازدواج کنید.
باید به دفاتر ازدواج در استانبول یا آنکارا مراجعه کنید و مدارکی که در پست قبل اشاره کردم رو بهشون تحویل بدین. برای گواهی تجرد و ثبت ازدواج هم لازمه به سفارت های کشورتون مراجعه کنید.
بعد از اینکه ازدواجتون در آلمان یا ایران ثبت بشه می تونید از ایران و یا ترکیه برای اقامت اقدام کنید.
صبور باشید

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - nasimnasim - 2013-09-16

سلام به همگی

من 5 ساله که با یک پسر بلژیکی دوستم...در ایران با هاش آشنا شدم و دوستیمون از اون روز ادامه پیدا کرد...یک بار هم در طول این 5 سال من بلژیک رفتم و اون هم 2 بار اومده ایران...پس از نظر عکس و نامه و ایمیل مشکلی نداریم برای اثبات رابطمون. دوستم می خواد که ما قبل از ازدواج مدتی با هم بلژیک زندگی کنیم و بعد تصمیم به ازدواج در بلژیک بگیریم ولی حاضر به خاطر من و خانوادم بیاد ایران، لفظن مسلمان شه و ازدواج رسمی کنیم.

چون از این سایت متوجه شدم و فهمیدنش هم آسونه و مشخصه که کار سختیه، کمی برای رسمی کردن ازدواجم تو ایران تردید دارم. ولی خوبیه ازدواج رسمی در ایران اینه که من می تونم ویزا بگیرم...
و اگر در ایران ازدواج نکنم، قراره با هم قرارداد زندگی مشترک (و نه ازدواج) در شهرداری بروکسل ببندیم تا از این طریق بتونم ویزای 1 ساله بگیرم. حالا سوال من اینه:

1.فکر می کنید سفارت بلژیک اینطوری به من ویزا بده؟
2. آیا پروسه ویزا گرفتن از این طریق (قراداد زندگی مشترک ) ماکسیمم همون 6 ماه هست که خودتون قبلاً تو سایت برای مدت ویزا گرفتن بعد از ازدواج اشاره کردید؟

در ضمن برای دوستانی که موندن چطور می تونن اقدام کنن شاید همین راه مناسبی باشه...یعنی گرفتن ویزا از طریق قرداد زندگی مشترک در شهرداری کشور خارجی...من لینک مربوط به این نوع زندگی رو اینجا می زارم. البته به زبان فرانسه هست.http://www.belgium.be/fr/famille/couple/cohabitation/cohabitation_legale/

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - shaanxi1 - 2013-09-26

سلام.
تصمیم دارم با دوست دختر آلمانی ام در ترکیه ازدواج کنم. من نمی خواهم که به ایران بیاد چون اینجا باید مسلمان بشه و من نمی خوام او رو دعوت به چیزی بکنم که خودم بهش اعتقاد چندانی ندارم. دیگه اینکه ممکنه پاسپورتش رو بگیرن چون ایرانی میشه، اینجا این سوال پیش میاد که چرا یک آلمانی باید ایرانی بشه؟ حالا سوالم اینه که اگر ما عقد اسلامی نکنیم و اسم همسر من در شناسنامه من نباشه، امکان داره سفارت آلمان در تهران با درخواست من برای پیوستن به خانواده موافقت نکنه؟ چون یکی از مدارک پیوستن به خانواده "شناسنامه متقاضی به همراه کپی از تمام صفحات می باشد". شاید کسی اینجا با این مورد برخود داشته؟ با تشکر.

ازدواج - barvos - 2013-09-27

(2013-09-26 ساعت 20:32)shaanxi1 نوشته:  سلام.
تصمیم دارم با دوست دختر آلمانی ام در ترکیه ازدواج کنم. من نمی خواهم که به ایران بیاد چون اینجا باید مسلمان بشه و من نمی خوام او رو دعوت به چیزی بکنم که خودم بهش اعتقاد چندانی ندارم. دیگه اینکه ممکنه پاسپورتش رو بگیرن چون ایرانی میشه، اینجا این سوال پیش میاد که چرا یک آلمانی باید ایرانی بشه؟ حالا سوالم اینه که اگر ما عقد اسلامی نکنیم و اسم همسر من در شناسنامه من نباشه، امکان داره سفارت آلمان در تهران با درخواست من برای پیوستن به خانواده موافقت نکنه؟ چون یکی از مدارک پیوستن به خانواده "شناسنامه متقاضی به همراه کپی از تمام صفحات می باشد". شاید کسی اینجا با این مورد برخود داشته؟ با تشکر.

کی گفته اگه ایشون بیان ایران و مسلمان بشن باید ایرانی شن ؟ !!! همچین چیزی نداریم . در ثانی در اروپا شناسنامه ای به شکل شناسنامه های ما وجود نداره و ازدواج در شناسنامه ثبت نمیشه . از شما برگه ازدواج میخوان که بعد ازدواج مشکلی نخواهید داشت .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-09-27

(2013-09-27 ساعت 22:32)barvos نوشته:  

کی گفته اگه ایشون بیان ایران و مسلمان بشن باید ایرانی شن ؟ !!! همچین چیزی نداریم . در ثانی در اروپا شناسنامه ای به شکل شناسنامه های ما وجود نداره و ازدواج در شناسنامه ثبت نمیشه . از شما برگه ازدواج میخوان که بعد ازدواج مشکلی نخواهید داشت .

با توجه به تجربه ای که من داشتم ازدواج حتما باید در civil registry کشور آلمان ثبت بشه تا بشه از سفارت در تهران اقدام کرد. تنها برگه ی ازدواج ترکیه کافی نیست

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - shaanxi1 - 2013-09-28

خیلی ممنون از پاسختون. راستش من از پلیس گذرنامه سوال کردم اونجا به من گفتن که برای ثبت ازدواج در ایران لازمه که ایشان مسلمان بشوند و بعد از ازدواج هم پاسپورت ایشان را میگیرند و به سفارت آلمان تحویل میدهند. که البته راهنمایی به زبان آلمانی در سایت سفارت آلمان است که درآن نوشته شده اتباع آلمانی میتواند در این صورت به سفارت آلمان مراجعه کنند و پاسپورت جدید بگیرند. به خاطر همه این مسائل ما فکر کردیم شاید این کار در جایی مثل ترکیه راحتر باشه. ترس من از اینه که اگر ایشان در شناسنامه من نباشند سفارت به نمایشی بودن ازدواج شک کند. به هر حال از راهنمایی شما ممنونم.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - shaanxi1 - 2013-09-28

(2013-09-27 ساعت 23:00)marzie.nadali نوشته:  

با توجه به تجربه ای که من داشتم ازدواج حتما باید در civil registry کشور آلمان ثبت بشه تا بشه از سفارت در تهران اقدام کرد. تنها برگه ی ازدواج ترکیه کافی نیست

با تشکر شما خانم مرضیه! اگر امکان داره مراحل ثبت ازدواج صورت گرفته در ترکیه رو در Standesamt کامل تر توضیح بدین. منظورم اینه که این کار از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در ترکیه انجام میشه یا باید در خود آلمان انجام بشه؟ ممنونم.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-09-28

سلام دوست عزیز، shaanxi1
برای درخواست اقامت از طریق سفارت آلمان در ایران ، ازدواج شما باید یا در ایران یا در آلمان ثبت بشه. اما در صورتی که قصد دارید در آلمان زندگی کنید بهترین راه این است که در آلمان ثبت بشه.
راهش هم این هست که سند ازدواجی که از ترکیه دریافت می کنید رو به استانداری استانبول ببرید تا مهر بزنند و بعد در استانبول به یکی از دفاتر ترجمه ببرید تا به زبان آلمانی ترجمه بشه و سپس ترجمه رو ببرین به notary تا مهر برنن. با این کار سند ازدواجتون در آلمان به رسمیت شناخته می شود. اما این به معنای ثبت شدن ازدواج نیست. باید این برگه ای که آماده کردید رو بفرستید برای همسرتون تا برای ثبت به ادارات مربوطه در آلمان بفرسته. و اون ها تاریخی رو برای شما مشخص می کنند که باید هر دو در آلمان حضور داشته باشید برای انجام مصاحبه. اگر مصاحبه به خوبی انجام بشه شما میتونید در آلمان بمونید و اقامت دریافت کنید.
زمان مصاحبه بستگی به شانس شما داره. ممکنه برای دو ماه بعد یا حتی یک سال بعد وفت بدن.
صبور باشید

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-09-29

(2013-09-27 ساعت 23:00)marzie.nadali نوشته:  

بله بعد ثبت ازدواج در ترکیه همسر ایشون میبایست مدارک ازدواج رو در آلمان تاییدو ثبت و سپس به اداره مهاجرت آلمان تحویل بدن و بعد ایشون میتونن از سفارت آلمان در ایران اقدام کنن.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - mmahsaa - 2013-09-30

سلام دوستان. من یه سوال در مورد تابعیت ایرانی داشتم. من اگه با یه مرد خارجی ازدواج کنم و کشور اون زندگی کنم و بعد از یک سال تابعیت اونجا رو بگیرم مشکلی برای تابعیت ایرانی من به وجود میاد؟ کشور مقصد تابعیت ایرانی منو میپذیره ولی برای ایران چی؟
و اینکه کسی تازگی ازدواجشو با یه مرد خارجی تو ایران ثبت کرده بگه چقدر طول میکشه؟ جایی هست که زنگ بزنم مراحل دقیقشو بپرسم؟
با تشکر خیلی زیاد!

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2013-10-04

با سلام
من و همسرم که سیتیزن انگلیس هست در ترکیه ازدواج کردیم،الان همسر من در فرانسه دانشجو هست.
خواستم بدونم چه مدارکی لازمه که واسه من اقدام کنه.البته همسر من اونجا درامد داره و کافی هست فقط میخوام بدونم میتونه اقدام کنه؟و اگر میتونه چه مدارکی لازمه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-10-05

(2013-10-04 ساعت 23:53)hoog4 نوشته:  با سلام
من و همسرم که سیتیزن انگلیس هست در ترکیه ازدواج کردیم،الان همسر من در فرانسه دانشجو هست.
خواستم بدونم چه مدارکی لازمه که واسه من اقدام کنه.البته همسر من اونجا درامد داره و کافی هست فقط میخوام بدونم میتونه اقدام کنه؟و اگر میتونه چه مدارکی لازمه

با سلام
مدارکی که لازم داره از این قراره:
1- ترجمه شناسنامه شما به زبان فرانسه همراه با مهر تاییدیه امور خارجه و سفارت
2- سند ازدواج ترکیه ترجمه شده به زبان فرانسه همراه با مهر استانداری ترکیه، مهر نوتاری و آپوستیله