مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-10-25

(2013-10-24 ساعت 20:37)kpax نوشته:  با درود,من 3تا سوال دارم امیدوارم شما کمکم کنید
1-برای گرفتن ترجمه پاسپودت و گواهی تجرد از کنسولگری ایران باید وقت قبلی گرفت .
2- بعد از گرفتن سند ازدواج از دفتر ازدواج باید همون تو ترکیه ترجمه به المانی و تایید بشه اخه من باید بیام ایران ببرمش سفارت المان یا تو همین ایرانم میشه این کارو کرد.
3- برای مهاجرت از طریق ازدواج به کشور های المانی زبان چه مدرک زبانی احتیاجه در چه سطحی
ممنونم
سلام
1- خیر
2- در ترکیه باید انجام بشه حتما

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - elninonanino - 2013-10-28

با سلام
نامزد من ویزای دانشجویی داره و در حال تحصیل در کشور فنلاند است.من ایرانم.آیا میشه بدون اینکه اون بیاد ایران باهم اردواج کنیم با توجه به اینکه ویزاش دانشجویی است.در اینصورت به من ویزا میدن؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - گل پر - 2013-11-04

ببخشید من متوجه نشدم...من می خوام بایه آقای فرانسوی ازدواج کنم...تو ترکیه...بعد از ازدواج باید ایشون برگرده فرانسه؟نمیشه بیاد ایران و از طریق سفارت فرانسه اقدام کنیم؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-11-05

(2013-11-04 ساعت 22:07)گل پر نوشته:  ببخشید من متوجه نشدم...من می خوام بایه آقای فرانسوی ازدواج کنم...تو ترکیه...بعد از ازدواج باید ایشون برگرده فرانسه؟نمیشه بیاد ایران و از طریق سفارت فرانسه اقدام کنیم؟

شما باید دعوتنامه داشته باشید برای رفتن ، پس همسرتون باید برگردن فرانسه تا برای شما دعوتنامه بفرستن و شما هم در ایران باید برگه هایی رو آماده کنید برای گرفتن اقامت موقت

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - گل پر - 2013-11-05

(2013-11-05 ساعت 02:27)marzie.nadali نوشته:  
(2013-11-04 ساعت 22:07)گل پر نوشته:  ببخشید من متوجه نشدم...من می خوام بایه آقای فرانسوی ازدواج کنم...تو ترکیه...بعد از ازدواج باید ایشون برگرده فرانسه؟نمیشه بیاد ایران و از طریق سفارت فرانسه اقدام کنیم؟

شما باید دعوتنامه داشته باشید برای رفتن ، پس همسرتون باید برگردن فرانسه تا برای شما دعوتنامه بفرستن و شما هم در ایران باید برگه هایی رو آماده کنید برای گرفتن اقامت موقت

ممنون از راهنماییتون...فکر میکنید چقدر زمان میبره تا دعوتنامه بیاد؟و توی این مدت من بعنوان توریست نمی تونم برم فرانسه؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-11-05

(2013-11-05 ساعت 18:49)گل پر نوشته:  
(2013-11-05 ساعت 02:27)marzie.nadali نوشته:  

ممنون از راهنماییتون...فکر میکنید چقدر زمان میبره تا دعوتنامه بیاد؟و توی این مدت من بعنوان توریست نمی تونم برم فرانسه؟

از زمانیکه مدارکتون رو تحویل سفارت بدین حدودا 6 ماه . زمانیکه پروندتون تحت بررسیه تا زمانیکه جواب پروندتون در نیاد ویزای توریستی نمیدن بهتون . بهتره بی گدار به آب نزنید و درخواستی ندید که سابقهتون رو به هر دلیلی خراب کنه . مدارکتون رو تحویل سفارت بدین و منتظر بمونین بهتره .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sahar_a009 - 2013-11-06

سلام دوستان خوشحالم به جمعتون اضافه میشم. نامزد من اهل چک است و ما می خواهیم در ایران ازدواج کنیم با گرفتن پروانه زناشویی و ایشونم مسلمان میشن کسی در این جمع هست که شوهر اروپایی داشته باشه که مسلمان شده و یا در ایران پروانه زناشویی گرفته باشه؟
ممنون می شم اگه برام مراحل و زمان این پروسه را بتونین بنویسن...

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-11-06

(2013-11-06 ساعت 00:02)sahar_a009 نوشته:  سلام دوستان خوشحالم به جمعتون اضافه میشم. نامزد من اهل چک است و ما می خواهیم در ایران ازدواج کنیم با گرفتن پروانه زناشویی و ایشونم مسلمان میشن کسی در این جمع هست که شوهر اروپایی داشته باشه که مسلمان شده و یا در ایران پروانه زناشویی گرفته باشه؟
ممنون می شم اگه برام مراحل و زمان این پروسه را بتونین بنویسن...

همسر من مسلمون شدن و ما تونستیم عقدنامه ی انتظامی بگیریم اما برای گرفتن پروانه زناشویی اقدامی نکردیم. در صورتی نیازه که بخواین در ایران زندگی کنید یا ازدواجتون در شناسنامه ثبت بشه.
در هر صورت باید از اداره امور اتباع خارجه استانتون اقدام کنید. در این ادارات بخشی به نام پروانه زناشویی وجود داره. اما مسئله ی ما این بود که این پروسه زمان زیادی نساز داشت و در طول این مدت همسرم باید در ایران می موندن که برای ما مقدور نبود

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sahar_a009 - 2013-11-08

سلام marzeeh جان ممنون از جوابت میشه بهم بگی چه سالی ازدواج کردی؟ من اداره اتباع خارجی رفتم اما دفتر خونه میگه باید برای ازدواجتون باید پروانه زناشویی داشته باشین. تا بشه شما را عقد کرد. ما نمیخواهیم تو ایران بمونیم. بهم میگی برای مسلمان شدن شوهرت چقدر طول کشید؟ پروسه طولانی است؟ و عقد نامه انتظامی را از کجا گرفتید؟ چقدر زمان برد؟
تو رو خدا ببخشید این قدر سوال کردم کسی را با شرایط خودم پیدا نکردم جوابمو بده اخه Sad
شما تو ایران ازدواج کردین؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-11-08

(2013-11-08 ساعت 18:23)sahar_a009 نوشته:  سلام marzeeh جان ممنون از جوابت میشه بهم بگی چه سالی ازدواج کردی؟ من اداره اتباع خارجی رفتم اما دفتر خونه میگه باید برای ازدواجتون باید پروانه زناشویی داشته باشین. تا بشه شما را عقد کرد. ما نمیخواهیم تو ایران بمونیم. بهم میگی برای مسلمان شدن شوهرت چقدر طول کشید؟ پروسه طولانی است؟ و عقد نامه انتظامی را از کجا گرفتید؟ چقدر زمان برد؟
تو رو خدا ببخشید این قدر سوال کردم کسی را با شرایط خودم پیدا نکردم جوابمو بده اخه Sad
شما تو ایران ازدواج کردین؟

سلام
خب اینجایی که گفتم باید برید برای گرفتن همون پروانه زناشویی. عقدنامه ی انتظامی رو یک سال و نیم پیش گرفتم.
اما عقد نامه ی انتظامی فقط سندی هست که نشون می ده بین شما دو نفر صیغه محرمیت خونده شده و در نتیجه هیچ ارزشی برای سفارت نداره و تنها دلیلی که ما این عقدنامه انتظامی رو گرفتیم برای این بود که بتونیم سفر کنیم و با این مدرک می تونستیم هتل بگیریم.
ما آشنایی داشتیم که ما رو برد به دفتر آقای مکارم شیرازی و خود ایشون شهادتین رو گفتن که همسرم مسلمون بشن. البته می تونید هر جای دیگه ای هم اینکارو انجام بدی. مسلمون شدن خیلی ساده است و خیلی هم ازش استفبال می کنن. برای ما همون روز برگه ای صادر کردن با مهر دفتر ایشون و بعد به یه محضر رفتیم و برای ما عقدنامه ی انتظامی صادر کردن.
به نظر من ساده ترین کار عقد در ترکیه است و عقدنامه ی ترکیه قابل ارائه به سفارت هم هست.
کل پروسه مسلمون شدن و عقد نامه ی انتظامی نهایتا سه ساعت طول کشید.
اما برای گرفتن اقامت مدرک معتبری از ازدواج نیاز داشتیم در نتیجه چند ماه قبل تو ترکیه هم عقد بین المللی انجام دادیم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sahar_a009 - 2013-11-09

ممنون مرضیه جان برای جوابت پس شما مراحل ازدواج را توی ایران انجام ندادین که دنبال پروانه زناشویی برین... ؟؟؟؟
من میخوام این کارو تو ایران انجام بدم اتباع خارجی یه لیست از مدارک میخواد و ما نمی دونیم کجا باید گرفت این نامه ها را شاید کشور به کشور فرق داره نمی دونم
اما خدا کنه پروسه طولانی نباشه ...

اگه بخواهیم پروانه تو ایران بگیریم ایشونم باید باشن کل پروسه؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-11-09

(2013-11-09 ساعت 02:36)sahar_a009 نوشته:  ممنون مرضیه جان برای جوابت پس شما مراحل ازدواج را توی ایران انجام ندادین که دنبال پروانه زناشویی برین... ؟؟؟؟
من میخوام این کارو تو ایران انجام بدم اتباع خارجی یه لیست از مدارک میخواد و ما نمی دونیم کجا باید گرفت این نامه ها را شاید کشور به کشور فرق داره نمی دونم

اگه بخواهیم پروانه تو ایران بگیریم ایشونم باید باشن کل پروسه؟

بله به ما گفتن که باید همسرم ایران باشن. مدارک مربوط به تجرد و عدم سوء پیشینه رو اگر منظورت هست باید ایشون با خودشون از کشورشون بیارن. بعضی از مدارک هم در صورتی نیازه که شما خودتون درخواست کنید. ما بقی رو هم در ایران می تونید آماده کنید.
همسرتون از کدوم کشور هستن؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2013-11-27

(2013-11-09 ساعت 02:36)sahar_a009 نوشته:  من میخوام این کارو تو ایران انجام بدم اتباع خارجی یه لیست از مدارک میخواد و ما نمی دونیم کجا باید گرفت این نامه ها را شاید کشور به کشور فرق داره نمی دونم

طول میکشه جانم خیلی هم طول میکشه.بیش از 6 ماه رو حساب کن.من البته 6 سال پیش این مراحل رو سپری کردم که اشکم رو در اوردن(تاپیک رو کامل بخونین توضیح دادم شرایطم کاملا مثل شما بوده).البته خبر ندارم شاید تا الان پیشرفت کرده باشن. اگه اصراری برای ثبت در شناسنامه نداری به نظر من که همون عقد انتظامی کافیه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sina.khan - 2013-12-12

سلام،

دوستان من ویزای تجار شنگن دارم و می تونم باز هم بگیرم.
آخرین ویزام هم 6 ماه مولتی بود.
آیا من می تونم برم چک و با دوست دخترم آنجا ازدواج کنم یا حتما باید از سفارت ایران تو چک اقدام کنم.
برای من بهتره که برم همونجا و از همونجا بریم و عقد کنیم.
ممنون می شم اگه کسی راهنمایی کنه.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-12-12

(2013-12-12 ساعت 17:15)sina.khan نوشته:  سلام،

دوستان من ویزای تجار شنگن دارم و می تونم باز هم بگیرم.
آخرین ویزام هم 6 ماه مولتی بود.
آیا من می تونم برم چک و با دوست دخترم آنجا ازدواج کنم یا حتما باید از سفارت ایران تو چک اقدام کنم.
برای من بهتره که برم همونجا و از همونجا بریم و عقد کنیم.
ممنون می شم اگه کسی راهنمایی کنه.

هر دو راه مقدوره . اما فراز و نشیبهای سفارت رفتن بیشتره!!! بستگی به خودتون داره .