مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - Dornaj48 - 2013-12-19

RE: گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا)
سلام من 22 سال دارم 2ساله پیش فرانسه بودم و حدود 6 سال در آنجا زندگی‌ کردم و ادامه تحصیل دادم و حدود 4 سال هست که با پسری فرانسوی آشنا شدم و با هم هستیم و قصد ازدواج داریم 1 ساله پیش با دعوت نامه از طرف اون اقدام کردم واسه ویزا اما جواب رد دادند. تو این 2 سال ما مدام هم دیگر رو در ترکیه میبینیم می‌خواستم ببینم نمی‌شه در ترکیه ازدواج کرد و بد از سفارت فرانسه واسهٔ ویزا اقدام کرد ؟

دین مهم هست دوست من مسلمان نیس و می‌خواستم ببینم اگه راهی‌ باشه ک ما خارج ایران ازدواج کنیم و من ک برمی‌گردم ایران اقدام ‌کنم واسهٔ ویزا در سفارت فرانسه واسم مشکلی‌ پیش میاد از طرف خود ایران ؟لطفا اگه می‌شه راهنماییم کنین خیلی‌ مهم مرسی

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-12-19

(2013-12-19 ساعت 19:48)Dornaj48 نوشته:  RE: گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا)
سلام من 22 سال دارم 2ساله پیش فرانسه بودم و حدود 6 سال در آنجا زندگی‌ کردم و ادامه تحصیل دادم و حدود 4 سال هست که با پسری فرانسوی آشنا شدم و با هم هستیم و قصد ازدواج داریم 1 ساله پیش با دعوت نامه از طرف اون اقدام کردم واسه ویزا اما جواب رد دادند. تو این 2 سال ما مدام هم دیگر رو در ترکیه میبینیم می‌خواستم ببینم نمی‌شه در ترکیه ازدواج کرد و بد از سفارت فرانسه واسهٔ ویزا اقدام کرد ؟

دین مهم هست دوست من مسلمان نیس و می‌خواستم ببینم اگه راهی‌ باشه ک ما خارج ایران ازدواج کنیم و من ک برمی‌گردم ایران اقدام ‌کنم واسهٔ ویزا در سفارت فرانسه واسم مشکلی‌ پیش میاد از طرف خود ایران ؟لطفا اگه می‌شه راهنماییم کنین خیلی‌ مهم مرسی

نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد. شما به راحتی می تونید در ترکیه ازدواج کنید و بعد از طریق سفارت فرانسه در ایران و یا حتی از طریق اداره مهاجرت در خود فرانسه اقدام کنید.
فقط اگر تصمیم گرفتید در ترکیه ازدواج کنید پست های قبل رو برای اطلاع از مراحل کار بخونید و یه نکته ی خیلی مهم اینکه بعد از ازدواج مدرک ازدواجتون رو در ترکیه به زبان فرانسوی ترجمه کنید همراه با مهر نوتاری و استانداری ترکیه. چون بدون این ترجمه سفارت مدرک رو قبول نمی کنه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - Dornaj48 - 2013-12-20

(2013-12-19 ساعت 23:39)marzie.nadali نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 19:48)Dornaj48 نوشته:  RE: گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا)

نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد. شما به راحتی می تونید در ترکیه ازدواج کنید و بعد از طریق سفارت فرانسه در ایران و یا حتی از طریق اداره مهاجرت در خود فرانسه اقدام کنید.
فقط اگر تصمیم گرفتید در ترکیه ازدواج کنید پست های قبل رو برای اطلاع از مراحل کار بخونید و یه نکته ی خیلی مهم اینکه بعد از ازدواج مدرک ازدواجتون رو در ترکیه به زبان فرانسوی ترجمه کنید همراه با مهر نوتاری و استانداری ترکیه. چون بدون این ترجمه سفارت مدرک رو قبول نمی کنه
i
مرسی‌ اما من چند تا سوال داشتم. نمیدونید چه مدت باید در ترکیه باشیم واسهٔ کارهامون؟ و اگه می‌شه مدارکی که باید واسهٔ هر ۲ طرف باشه هم بگید و اینکه من باید برگردم از سفارت فرانسه در ایران اقدام کنم یا می‌تونم همراهش به فرانسه برم؟

اگر باید از ایران اقدام کنم چه مدت طول می‌‌کشه تا ویزا را بهم بدهند ؟ مرسی‌

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-12-20

(2013-12-20 ساعت 13:54)Dornaj48 نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 23:39)marzie.nadali نوشته:  

i
مرسی‌ اما من چند تا سوال داشتم. نمیدونید چه مدت باید در ترکیه باشیم واسهٔ کارهامون؟ و اگه می‌شه مدارکی که باید واسهٔ هر ۲ طرف باشه هم بگید و اینکه من باید برگردم از سفارت فرانسه در ایران اقدام کنم یا می‌تونم همراهش به فرانسه برم؟

اگر باید از ایران اقدام کنم چه مدت طول می‌‌کشه تا ویزا را بهم بدهند ؟ مرسی‌

در تاپیک مربوطه به این موضوع و مدت زمان اشاره شده . عموما زیر 6 ماه بعد تحویل مدارک به زمان نیاز دارید

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - GALAXY 777 - 2013-12-25

با درودی فراوان خدمت مدیر و دوستان گرامی
سوالی دارم که مهم ترین مشکل زندگیم در حال حاظر شده ...
دختری رو دوست دارم که در سوئد پناهنده میباشد ... ایشون 3 سال اونجاست به همراه خونوادش و چیزی نمونده اقامتش رو بگیره
من ایشون رو از نزدیک ندیدم ولی مدتهاست رابطه داریم باهم و تصمیم به ازدواج گرفتیم
میخواستم بدونم ایا میشه از طریق همون سوئد فرم درخواست ازدواج انجام بشه و اقامت از طریق ازدواج رو بگیرم ؟ ایا از ما مدارک واقعی مثه عکس میخوان یا نه نیازی نیست ... یا اینکه مجبوریم به کشور ثالث بریم مثلا ترکیه یا ارمنستان اونجا ازدواج رو انجام بدیم ... شما راهنمایی کنید چه راهی شدنی و ممکن هستش
منتظر پاسختان هستم هر کسی اطلاعاتی داره خواهشمندم یاری کنه تا گره از مشکل بنده نیز در بیاد

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2013-12-25

سلام دوستان.بنده با یک مشکل جدی برخورد کردم،من به خانومم که ملیت انگلیسی دارن و الان در فرانسه در حال تحصیل هستند در ترکیه ازدواج کردیم.اما ازدواجمون رو در ایران یا انگلیس ثبت نکردیم.بنده به سفارت فرانسه مراجعه کردم واسه اقدام ویزای طولانی مدت.اما کارمند سفارت فرانسه میگه من این سند ازدواج رو قبول ندارم و شما باید برید انگلیس ثبتش کنید انگلیس هم این کار رو انجام نمیده.من خیلی الان ناراحتم .هرچی میگم این ازدواج بین المللیه این قبول نمیکنه.واقعا الان توی بحران بدی هستیم.اگر راه حلی به نظرتون میرسه کمکم کنید

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-12-26

(2013-12-25 ساعت 23:23)hoog4 نوشته:  سلام دوستان.بنده با یک مشکل جدی برخورد کردم،من به خانومم که ملیت انگلیسی دارن و الان در فرانسه در حال تحصیل هستند در ترکیه ازدواج کردیم.اما ازدواجمون رو در ایران یا انگلیس ثبت نکردیم.بنده به سفارت فرانسه مراجعه کردم واسه اقدام ویزای طولانی مدت.اما کارمند سفارت فرانسه میگه من این سند ازدواج رو قبول ندارم و شما باید برید انگلیس ثبتش کنید انگلیس هم این کار رو انجام نمیده.من خیلی الان ناراحتم .هرچی میگم این ازدواج بین المللیه این قبول نمیکنه.واقعا الان توی بحران بدی هستیم.اگر راه حلی به نظرتون میرسه کمکم کنید

دوست عزیز
بهترین راه حلی که می تونم به شما پیشنهاد کنم اینه که سند ازدواج رو در ترکیه به زبان انگلیسی ترجمه کنید همراه با مهر نوتاری و استانداری. حضور شخص شما برای این کار ضرورتی نداره و می تونید به دوست یا آشنایی که به ترکیه سفر میکنه بسپرید تا انجام بده.
بعد به ایران برگردین و برای ویزای توریستی اقدام کنید، به محض رسیدن به فرانسه به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست اقامت موقت کنید و بعد از گرفتن اقامت موقت اقدام کنید برای ثبت ازدواج در فرانسه. خوبی این روش اینه که تا ثبت شدن ازدواجتون در فرانسه می تونید اونجا بمونید.
در ضمن باید خانمتون مدارکی رو که برای اقامت موقت و ثبت ازدواج لازمه پرس و جو کنه و به شما اطلاع بده تا در ایران آماده کنید و ببرید.
پر واضحه که سفارت هرگز سند ازدواج ترکیه رو بدون ترجمه و آپوستیله قبول نمی کنن و مامور سفارت کارش منطقی بوده.
موفق باشید و صبووووور

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2013-12-26

(2013-12-26 ساعت 02:09)marzie.nadali نوشته:  
(2013-12-25 ساعت 23:23)hoog4 نوشته:  سلام دوستان.بنده با یک مشکل جدی برخورد کردم،من به خانومم که ملیت انگلیسی دارن و الان در فرانسه در حال تحصیل هستند در ترکیه ازدواج کردیم.اما ازدواجمون رو در ایران یا انگلیس ثبت نکردیم.بنده به سفارت فرانسه مراجعه کردم واسه اقدام ویزای طولانی مدت.اما کارمند سفارت فرانسه میگه من این سند ازدواج رو قبول ندارم و شما باید برید انگلیس ثبتش کنید انگلیس هم این کار رو انجام نمیده.من خیلی الان ناراحتم .هرچی میگم این ازدواج بین المللیه این قبول نمیکنه.واقعا الان توی بحران بدی هستیم.اگر راه حلی به نظرتون میرسه کمکم کنید

دوست عزیز
بهترین راه حلی که می تونم به شما پیشنهاد کنم اینه که سند ازدواج رو در ترکیه به زبان انگلیسی ترجمه کنید همراه با مهر نوتاری و استانداری. حضور شخص شما برای این کار ضرورتی نداره و می تونید به دوست یا آشنایی که به ترکیه سفر میکنه بسپرید تا انجام بده.
بعد به ایران برگردین و برای ویزای توریستی اقدام کنید، به محض رسیدن به فرانسه به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست اقامت موقت کنید و بعد از گرفتن اقامت موقت اقدام کنید برای ثبت ازدواج در فرانسه. خوبی این روش اینه که تا ثبت شدن ازدواجتون در فرانسه می تونید اونجا بمونید.
در ضمن باید خانمتون مدارکی رو که برای اقامت موقت و ثبت ازدواج لازمه پرس و جو کنه و به شما اطلاع بده تا در ایران آماده کنید و ببرید.
پر واضحه که سفارت هرگز سند ازدواج ترکیه رو بدون ترجمه و آپوستیله قبول نمی کنن و مامور سفارت کارش منطقی بوده.
موفق باشید و صبووووور

بله شماودرست میگید.اپا این قواله ازواج پا به زبان فرانسه هست .و طرف من هم سفارت فرانسه.دیگه احتیاجی به ترجمه نداره.این ماپور گیر داده میگه باید یک برگه هم از انگلیس بیارید.پن نمیدونم این چه ماموریه.همه سفارتها اینو قبول دارن به جز این اقا

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-12-27

(2013-12-26 ساعت 12:52)hoog4 نوشته:  
(2013-12-26 ساعت 02:09)marzie.nadali نوشته:  

دوست عزیز
موفق باشید و صبووووور

بله شماودرست میگید.اپا این قواله ازواج پا به زبان فرانسه هست .و طرف من هم سفارت فرانسه.دیگه احتیاجی به ترجمه نداره.این ماپور گیر داده میگه باید یک برگه هم از انگلیس بیارید.پن نمیدونم این چه ماموریه.همه سفارتها اینو قبول دارن به جز این اقا

درسته که به زبان فرانسوی هست اما سندی که در کشور دیگه ای تنظیم شده باشه رو بدون آپوستیله در هیچ کشوری قبول نمی کنن.
سند ازدواج ترکیه در بخش انتهاییش به اکثر زبان های مهم ترجمه شده اما سند قابل جعلی هست که از ظاهرش هم مشخصه. پس آپوستیله ضروریه. متاسفانه کسانی که در ترکیه ازدواج می کنن از این موضوع بی اطلاعن و مجبور به سفر مجدد می شن.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2013-12-29

با سلام بچه ها..این سفارت فرانسه ازدواج من و همسر توی ترکیه رو قبول نداره من باید چیکار کنم. واقعا عصبی هستم.میگه یا باید ایران یا باید توی کشور همسرت این ازدواج ثبت شده باشه.مگه ازدواج ما قانونی نیست پس چرا قبول نمیکنه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج - Mr.Akbari - 2013-12-29

با سلام وعرض درود
با خانم در ارژانتین اشنا شدم، برای رفتن و گرفتن اقامت ارژانتین چه مراحلی را باید طی کنم؟
قرار هست که ایشون تا چند ماه دیگه بیاد ایران، ایا اینجا میتونیم از طریق سفارت ارژانتین برای ازدواج اقدام کنیم؟
ایا امکان فرستادن دعوتنامه از طرف خانم برای من هست؟
ایا من میتونم از طریق ویزای توریستی برم ارژانتین و اونجا ازدواج کنیم و اقامت بگیرم؟
تغییر دین خانم در ایران شامل چه مراحلی خواهد شد؟
من نمیدونم هر جور هست میخوام برم از اینجا، آغااا تورو خدا!!!!
پیشاپیش از جواب شما سپاسگذارم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - marzie.nadali - 2013-12-30

(2013-12-29 ساعت 18:48)hoog4 نوشته:  با سلام بچه ها..این سفارت فرانسه ازدواج من و همسر توی ترکیه رو قبول نداره من باید چیکار کنم. واقعا عصبی هستم.میگه یا باید ایران یا باید توی کشور همسرت این ازدواج ثبت شده باشه.مگه ازدواج ما قانونی نیست پس چرا قبول نمیکنه

دوست عزیز، این ازدواج فقط در ترکیه قانونی هست. من به شما بهترین راه حل رو پیشنهاد دادم. عصبی بودن مشکلی رو حل نمی کنه. حتی برای ثبت ازدواج در ایران یا فرانسه لازمه که مدرک ازدواج ترکیه ترجمه و آپوستیله بشه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2013-12-30

(2013-12-29 ساعت 23:26)Mr.Akbari نوشته:  با سلام وعرض درود
با خانم در ارژانتین اشنا شدم، برای رفتن و گرفتن اقامت ارژانتین چه مراحلی را باید طی کنم؟
قرار هست که ایشون تا چند ماه دیگه بیاد ایران، ایا اینجا میتونیم از طریق سفارت ارژانتین برای ازدواج اقدام کنیم؟
ایا امکان فرستادن دعوتنامه از طرف خانم برای من هست؟
ایا من میتونم از طریق ویزای توریستی برم ارژانتین و اونجا ازدواج کنیم و اقامت بگیرم؟
تغییر دین خانم در ایران شامل چه مراحلی خواهد شد؟
من نمیدونم هر جور هست میخوام برم از اینجا، آغااا تورو خدا!!!!
پیشاپیش از جواب شما سپاسگذارم

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج تقریبا همه جا یکسانه . به سوالات اینچنینی چندین بار پاسخ داده شده . لطفا فروم مربئطه رئ مطالعه بفرمایید به پاسخ سوالتون بصورت کامل میرسید .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2013-12-30

(2013-12-30 ساعت 01:43)marzie.nadali نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 18:48)hoog4 نوشته:  با سلام بچه ها..این سفارت فرانسه ازدواج من و همسر توی ترکیه رو قبول نداره من باید چیکار کنم. واقعا عصبی هستم.میگه یا باید ایران یا باید توی کشور همسرت این ازدواج ثبت شده باشه.مگه ازدواج ما قانونی نیست پس چرا قبول نمیکنه

دوست عزیز، این ازدواج فقط در ترکیه قانونی هست. من به شما بهترین راه حل رو پیشنهاد دادم. عصبی بودن مشکلی رو حل نمی کنه. حتی برای ثبت ازدواج در ایران یا فرانسه لازمه که مدرک ازدواج ترکیه ترجمه و آپوستیله بشه

بله ممنونم از راهنماییتون.اما مشکل اینجاست که همسر من انگلیسی هست و توی فرانسه درس میخونه.منم واسه ویزای همسر دانشجو اقدام کردم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - rvarva - 2014-01-03

با سلام مجدد خدمت barvos عزيز،
من قبلا هم مزاحم شده بودم و جواب سوالامو گرفتم اما سوال ديگه كه تو سايت اداره مهاجرت سوئد با اون برخورد كردم اينه كه من اگه بخوام با خانمي كه اقامت سوئد داره در تركيه ازدواج كنم، در سايت اداره نوشته كه" بايد مداركي كه نشان دهد ازدواجم در ايران ثبت شده را هم داشته باشم."
Attach the following documents:
1)marriage certificate or equivalent
2)any documents proving that the marriage has been registered in your country of origin.
ميخواستم ببينم اين مدرك (شماره ٢)اجباراً لازمه يا به خاطر بعضي شرايط اينكه اون خانم مسيحيه و امكان ثبت ازدواج در ايران نيست، از طرف اداره مهاجرت همون ثبت بين المللي تو تركيه كافيه؟
ممنون از وقتي كه ميذاريد.