مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2014-01-03

(2014-01-03 ساعت 01:30)rvarva نوشته:  با سلام مجدد خدمت barvos عزيز،
من قبلا هم مزاحم شده بودم و جواب سوالامو گرفتم اما سوال ديگه كه تو سايت اداره مهاجرت سوئد با اون برخورد كردم اينه كه من اگه بخوام با خانمي كه اقامت سوئد داره در تركيه ازدواج كنم، در سايت اداره نوشته كه" بايد مداركي كه نشان دهد ازدواجم در ايران ثبت شده را هم داشته باشم."
Attach the following documents:
1)marriage certificate or equivalent
2)any documents proving that the marriage has been registered in your country of origin.
ميخواستم ببينم اين مدرك (شماره ٢)اجباراً لازمه يا به خاطر بعضي شرايط اينكه اون خانم مسيحيه و امكان ثبت ازدواج در ايران نيست، از طرف اداره مهاجرت همون ثبت بين المللي تو تركيه كافيه؟
ممنون از وقتي كه ميذاريد.

اگه تو ایران ثبت بشه و اون خانم با مسلمان شدن مشکلی ندارن بهتره ولی اگر امکانش نیست با ذکر دلیل در فرمتان بنویسید . از این مورد بعنوان آزادی حقوق اجتماعی هر شهروند یاد میشه و به پروندتون رسیدگی خواهد شد و به مشکلی بر نمیخورین . ترجیحا بعد ثبت ازدواج در ترکیه به همراه همسرتون به سفارت سوئد در ترکیه مراجعه کنید و محض احتیاط و محکم کاری یک تائیدیه از آنجا هم بگیرید تا دوباره ملزم به سفر اجباری به ترکیه نشوید .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hoog4 - 2014-01-03

من همین مشکل رو پیدا کردم.به سفارت انگلیس زنگ زدیم گفتن هیچ تاییدیه ای نمیدیم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2014-01-04

(2014-01-03 ساعت 11:31)hoog4 نوشته:  من همین مشکل رو پیدا کردم.به سفارت انگلیس زنگ زدیم گفتن هیچ تاییدیه ای نمیدیم

با عرض پوزش . من جهت اطمینان عرض کردم . همسرتون میتونن ابا ارائه مدارک به اداره مهاجرت انگلیس پیگیر کارتون باشن و شما هم میبایست به سفارت انگلیس در ارمنستان یا ترکیه مراجعه کنید( دقیقا اطلاع ندارم بعد از بسته شدن سفارت انگلیس در تهران سفارت انگلیس در کدام کشور یا کشورهای همجوار پاسخگوی ایرانیان عزیز میباشند ) البته با گرفتن وقت اینترنتی فبلی و مدارک رو جهت مصاحبه ارائه بدید . در صورت کامل بودن مدارکتون و اثبات اینکه ازدواجتون سوری نیست به پروندتون رسیدگی میشه.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sahar_a009 - 2014-01-06

سلام دوستان و مدیریت محترم تالار من چندین بار اینجا سوال پرسیدم و به دلیل استرس و نگرانی زیاد و نداشتن اطلاعات واقعا به کمک احتیاج دارم. نامزد من اهل چک است و تا دو ماه دیگه میان ایران و ما عقد شرعی میخونیم(ایشون مسلمان شدن) اما برای ثبت باید اجازه از وزارت کشور داشت. طی مراحلی که رفتم فهمیدم اگه ن برم سفارت ایران توی چک و اونجا ازدواجمو ثبت کنم به سبک ایرانی راحت تره و ایران خیلی اذیت میکنه. سوالم اینه
1-برای رفتن به چک چه ویزایی میشه گرفت؟
2- ایا سند ازدواج شرعی به درد میخوره؟
3- میشه تو ترکیه این کار رو انجام داد و زودتر به نتیجه رسید؟
4- کسی میدونه بهترین و کوتاهترین پروسه کدوم راه؟
ممنون اگه اطلاعات دارین بهم کمک کنید و منو از این برزخ در بیارین Smile

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - keivanopl - 2014-01-07

سلام من بلاتکلیف در استرالیا هستم و اقامت ندارم. پاسپورت ایرانی‌ هم ندارم با یه خانم در نروژ می‌خوام ازدواج کنم. اون خانم چطوری می‌تونه منو زود ببره نروژ.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - lmarjo - 2014-01-30

با عرض سلام و ادب
من حدود ٣ ماهه با ويزاي ازدواج وارد انگلستان شدم. البته ازدواج من و همسرم در ايران صورت گرفت و من با ارايه مدارك به سفارت انگلستان در تركيه موفق به اخذ ويزاي ازدواج شدم كه به مدت ٢ سال ونه ماه مي باشد. سئوال من اينه: آيا لازمه كه ما ازدواجمون رو در registry office شهرداري هم ثبت كنيم يا ضرورتي براي انجام اين كار نيست؟
آيا ثبت ازدواج در registry office مزيت خاصي دارد؟ لطفا راهنمايي كنيد. متشكرم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - Nazz29 - 2014-02-01

سلام
من در خصوص ويزاي نامزدي آلمان سوال دارم.
آيا مردي كه پاس آلماني داره و قبلا اردواج كرده، و حالا طبق قانون آلمان زنشو طلاق داده اما طلاق ايراني نداده همسرشو، ميتونه توي آلمان واسه ازدواج با يه خانوم ايراني در ايران اقدام كنه؟
كسي جوابي واسه سوال من نداره دوستان؟!!

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - aghigh123 - 2014-02-02

(2013-11-09 ساعت 02:36)sahar_a009 نوشته:  ممنون مرضیه جان برای جوابت پس شما مراحل ازدواج را توی ایران انجام ندادین که دنبال پروانه زناشویی برین... ؟؟؟؟
من میخوام این کارو تو ایران انجام بدم اتباع خارجی یه لیست از مدارک میخواد و ما نمی دونیم کجا باید گرفت این نامه ها را شاید کشور به کشور فرق داره نمی دونم
اما خدا کنه پروسه طولانی نباشه ...

اگه بخواهیم پروانه تو ایران بگیریم ایشونم باید باشن کل پروسه؟

عزیزم اگر نیتت ثبت ازدواجت در ایرانه بهتره به سفارت یا کنسولگریهای ایران برید.مدارک مورد نیازشم مدارک شناسایی و اجازه پدر هست.وگرنه ازدواج داخل ایران به این دلیل که مسئولین مربوطه چندان از چند و چونش اطلاع ندارن خیلی سخته.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - aghigh123 - 2014-02-02

(2014-02-01 ساعت 01:38)Nazz29 نوشته:  سلام
من در خصوص ويزاي نامزدي آلمان سوال دارم.
آيا مردي كه پاس آلماني داره و قبلا اردواج كرده، و حالا طبق قانون آلمان زنشو طلاق داده اما طلاق ايراني نداده همسرشو، ميتونه توي آلمان واسه ازدواج با يه خانوم ايراني در ايران اقدام كنه؟
كسي جوابي واسه سوال من نداره دوستان؟!!

اگر قصد ثبت ازدواجتون در المان هستید بله میتونید.گرچه اگر سفارت المان از مزدوج بودن ایشون در ایران اطلاع پیدا کنه براتون مشکلساز خواهد بود.اگر هم در کشور دیگه ای مثل ترکیه خواهان ازدواج ههستین برگه تجردی که از المان دریافت کنه بهتون اجازه ازدواج در ترکیه رو میده.ولی توصیه میکنم ایشون مراحل قانونی طلاق در ایران رو هم حتی المقدور طی کنند.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - ayatay - 2014-02-17

: ***ازدواج با کسی که گرین کارت دارد***
سلام. وای چقد خوبه همچین سایت هایی داریم برا اطلاع رسانی.من قصد ازدواج با یک مرد ترکیه ای مقیم فرانسه رو دارم ، میخواستم ببینم بهترین روش برای ثبت ازدواج و راه ترین روش برای رفتن به فرانسه چی میتو نه باشه و من از چه طریقی اقدام کنم.با این توضیح که ایشون قصد دارن تو ترکیه جشن عروسی بگیریم. خیلی ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن چون هیچ اطلا عاتی ندارم در این زمینه. من قبلا تشکر می کنم از همتون Shy

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - ehsan_emperor - 2014-02-24

سلام
کسی از دوستان در مورد قوانین اقامت در مکزیک بوسیله ازدواج با همسر مکزیکی و روند دریافت شروندی و مدت زمانی که باید سپری بشه تا شروندی اعطا بشه اطلاعی داره؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - emita - 2014-02-25

سلام
من یه دختره مسیحی هستم واز طریق ساززمان هایاس میتونم به اتریش برم و در اونجا هم کسی رو دارم که میتونه کارامو درست کنه و به جای آمریک رفتن در اتریش بمونم الان سوالم درخصوص دوست پسرمه میخوام از اونجا ویزای نامزدی براش بفرستم لطفا بگین مراحلش چیه؟باید ثبت بشه ازدواج قبلا یا میشه اونجا بیاد بعد ازدواج کنیم ؟اگه هزینه های مالیشم بگین خیلی ممنون

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - B.kh - 2014-03-18

ضمن عرض سلام خدمت کلیه دست اندرکاران سایت مهاجرسرا وتشکر بابت راهنمائی های سازنده و مفیدتون
من 30 سال سن متاهل دارای همسرویک فرزند،ولی پاسپورت ندارم و خدمت نرفته ام،با مدرک کاردانی معماری و 9 سال سابقه کار در زمینه نقشه برداری پروژه های نفت و گاز و راه و ساختمانی،زبان انگلیسی رو هم در سطح B2 آیلتس بلدم و در زمینه نرم افزارهای اتوکد و آفیس و سایر برنامه های تخصصی تسلط کافی رو دارم.
میخواستم در مورد اینکه آیا من با این مشخصات و اندوخته ی 80 میلیون تومانی (با توجه به اینکه یکی از بستگان نزدیکم انگلیس زندگی میکنه و بابت ساپورت مالی و مکانی میتونه کمکم کنه)میتونم آینده کاری یا فرصتی برای ادامه تحصیل داشته باشم؟
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - saeedayobzadeh - 2014-03-26

با سلام
من قصد دارم با ویزای تحصیلی همسرم به عنوان همراه برم اتریش
میخواستم بدونم میشه اونجا با یه دختر اتریشی ازدواج کنم؟واسه اقامت میخوام اقدام کنم
اگرم مجبور به طلاق همسرم بشم ولی بعدش دوباره باهاش ازدواج کنم لطفا یه راهنمایی کنید
مرسی

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - hasti-no1 - 2014-04-18

(2013-09-30 ساعت 19:42)mmahsaa نوشته:  سلام دوستان. من یه سوال در مورد تابعیت ایرانی داشتم. من اگه با یه مرد خارجی ازدواج کنم و کشور اون زندگی کنم و بعد از یک سال تابعیت اونجا رو بگیرم مشکلی برای تابعیت ایرانی من به وجود میاد؟ کشور مقصد تابعیت ایرانی منو میپذیره ولی برای ایران چی؟
و اینکه کسی تازگی ازدواجشو با یه مرد خارجی تو ایران ثبت کرده بگه چقدر طول میکشه؟ جایی هست که زنگ بزنم مراحل دقیقشو بپرسم؟
با تشکر خیلی زیاد!

سلام.
ایران جزء کشورهایی است که قانون 2 تابعیتی داره. پس با گرفتن تابعیت کشور دوم ، تابعیت ایرانیتون هم باقی می مونه مگر اینکه او کشور دوم شامل قانون چتد تابعیتی نباشه. که لیست کشور هارو که آیا قانون چند تابعیتی رو دارن یا نه ، می تونین تو گوگل سرچ کنید.