مهاجرسرا
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-20.html)
+--- انجمن: مهاجرت به اروپا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-21.html)
+--- موضوع: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج (/thread-5019.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - sara205 - 2014-04-29

سلام دوستان.منون می شم در مورد سوالم منو راهنمایی کنینCool

اگر قرار باشه من با یک مرد ایرانی که مقیم و شهروند فرانسه هست ازدواج کنم و به فرانسه برم برای زندگی ،چه اقداماتی باید انجام بدم ؟؟ و پروسه دریافت ویزا چقدر طول می کشه؟؟ و از ایران باید اقدام کنیم یا از فرانسه ؟؟

خیلی مهمه برام که بدونم در عرض دو سه ماه بعد از ازدواج می تونم برم یا بیشتر طول می کشه و نیازه که زودتر عقد انجام بشه.
در این مورد هیچ اطلاعاتی ندارم ممنون می شم راهنمایین کنین Smile

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - princessparisa - 2014-05-19

سلام دوستان. اگر کسی از قوانین جدید مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اطلاعی داره ممنون میشم راهنماییم کنه. می خواستم بدونم اگر با فردی که تابعیت آلمانی داره ازدواج کنیم اول یک اقامت 3 ساله می دن ولی ظاهرا بعد از 2 سال امکان جدا شدن هست ، این طبق قوانین جدید درسته؟ و آیا با این شرایط بعد از 3 سال اقامت دائم می دن؟ و آیا تو این مدت 3 سال از ابتدایی که می ری اجازه کار کردن داری یا نه؟ ممنون می شم راهنماییم کنین. مرسی

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - Nazz29 - 2014-05-20

(2014-05-19 ساعت 20:00)princessparisa نوشته:  سلام دوستان. اگر کسی از قوانین جدید مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اطلاعی داره ممنون میشم راهنماییم کنه. می خواستم بدونم اگر با فردی که تابعیت آلمانی داره ازدواج کنیم اول یک اقامت 3 ساله می دن ولی ظاهرا بعد از 2 سال امکان جدا شدن هست ، این طبق قوانین جدید درسته؟ و آیا با این شرایط بعد از 3 سال اقامت دائم می دن؟ و آیا تو این مدت 3 سال از ابتدایی که می ری اجازه کار کردن داری یا نه؟ ممنون می شم راهنماییم کنین. مرسی

سلام ، تا جايي كه من اطلاع دارم اگه تا قبل از پايان ٦ سال جدا بشين، بايد برگردي كشورت قاعدتا

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - princessparisa - 2014-05-31

فکر نمی کنم 6 سال باشه. اگر شخصی که باهاش ازدواج می کنیم تابعیت داشته باشه بعد از 2 یا 3 سال می تونی جدا بشی و اقامت مستقل بگیری ولی نمی دونم 2 ساله یا 3 سال؟ اگر کسی که باهاش ازدواج می کنی تابعیت نداشته باشه و فقط اقامت داشته باشه قضیه فرق می کنه و اقامت گرفتن سخت می شه
اگر کسی در مورد اول می دونه که 2 سال صحیحه یا 3 سال لطفا بگه و اینکه آدم از اولی که می ره امکان کار کردن داره یا نه؟
مرسی
(2014-05-20 ساعت 22:17)Nazz29 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 20:00)princessparisa نوشته:  سلام دوستان. اگر کسی از قوانین جدید مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اطلاعی داره ممنون میشم راهنماییم کنه. می خواستم بدونم اگر با فردی که تابعیت آلمانی داره ازدواج کنیم اول یک اقامت 3 ساله می دن ولی ظاهرا بعد از 2 سال امکان جدا شدن هست ، این طبق قوانین جدید درسته؟ و آیا با این شرایط بعد از 3 سال اقامت دائم می دن؟ و آیا تو این مدت 3 سال از ابتدایی که می ری اجازه کار کردن داری یا نه؟ ممنون می شم راهنماییم کنین. مرسی

سلام ، تا جايي كه من اطلاع دارم اگه تا قبل از پايان ٦ سال جدا بشين، بايد برگردي كشورت قاعدتا

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - shilerfrost - 2014-07-09

یکی من رو راهنمایی کنه : من نمی خوام از سفارت اتریش در ایزان اقدام کنم برای ویزای ازدواجم. می خوام از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم یا نهایتا ابوظبی. به من گفتن اگه از اونجا اقدام کنی ممنوع الورود می شی تا آخر عمرت به اون کشور. آیا این قضیه صحت داره؟ یعنی مثلا اگه از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم دیگه تا آخر عمرم ترکیه نمی تونم برم؟ چرا آخه؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - barvos - 2014-07-09

(2014-07-09 ساعت 14:57)shilerfrost نوشته:  یکی من رو راهنمایی کنه : من نمی خوام از سفارت اتریش در ایزان اقدام کنم برای ویزای ازدواجم. می خوام از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم یا نهایتا ابوظبی. به من گفتن اگه از اونجا اقدام کنی ممنوع الورود می شی تا آخر عمرت به اون کشور. آیا این قضیه صحت داره؟ یعنی مثلا اگه از سفارت اتریش در ترکیه اقدام کنم دیگه تا آخر عمرم ترکیه نمی تونم برم؟ چرا آخه؟

با سلام . طبق قانون مهاجرت شما فقط ميتونيد از سفارت كشور اتريش در كشوري كه تبعه انجا هستيد اقدام كنيد يعني ايران . حتي اگه شما دانشجوي كشور ديگه اي باشيد و ببخواهيد به هر نحوي براي مهاجرت به كشور ثالثي اقدام كنيد بايد و بايد از كشوري كه تبعه اش ميباشيد يعني ايران اقدام كنيدمگر اينكه كشوري كه قصد مهاجرت به انجا را داريد در كشور خودتان سفارتخانه نداشته باشد .

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - blacksword - 2014-07-10

سلام دوستان،

من میخوام با دوست دختر اسپانیاییم ازدواج کنم ما زنگ زدیم سفارت اسپانیا در آنکارا گفتن نمیتونین تو ترکیه ازدواج کنید حالا نمیدونم منظور ایشون این بود که نمیتونیم توی سفارت ازدواج کنیم یا ازدواج بین المللی کنیم دوستمون "یه مهاجر" عزیز هم توی صفحه همین فروم فرمودن که نمیشه تو ترکیه ازدواج کرد در جواب یه دوستی که میخواست با یه آقای اسپانیایی ازدواج کنه! ولی از طرفی خانوم Marzie.nadli من دیدم اینجا مثل اینکه با یه آقای اسپانیایی در ترکیه ازدواج کردن حالا من واقعا گیج شدم که میشه نمیشه چطوریه یکی راهنمایی کنه..... مثلا سوئد هم در ایران سفارت داره ولی من همین دیروز با یکی از دوستان در سوئد حرف زدم با خانم ایرانیش تو آنتالیا ازدواج ترکی کردن و ثبت کردن ممنون میشم راهنمایی کنید....

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - negar09 - 2014-07-26

سلام دوستان. من با یه آقای ایرانی اشنا شدم که پناهنده شده تو انگلیس و پاسپورتش 2016 می یاد.الان تراول لایکومنت داره و داره کار سفید انجام می ده و مالیات هم پرداخت می کنه.می خوام ببینم اگه من با ایشون ازدواج کنم با توجه به اینکه پاسپورتش هنوز نیموده ولی جواب اونجا رو داره میتونه منو ببره؟

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - oggy10 - 2014-08-03

سلام
اولین قدم برای ازدواج با یک خارجی چیه و چه مدارکی میخواد؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟ من میخوام با یه اسپانیایی ازدواج کنم ولی نمیدونیم از کجا باید شروع کنیم . ایشون گفته مدارکتو بفرست تا از اینجا خودش اقدام کنه آیا درسته؟
ممنون

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - girl 1368 - 2014-08-07

(2014-08-03 ساعت 23:45)oggy10 نوشته:  سلام
اولین قدم برای ازدواج با یک خارجی چیه و چه مدارکی میخواد؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟ من میخوام با یه اسپانیایی ازدواج کنم ولی نمیدونیم از کجا باید شروع کنیم . ایشون گفته مدارکتو بفرست تا از اینجا خودش اقدام کنه آیا درسته؟
ممنون

اینظور که تو صفه چار این تاپیک فهمیدم همه کارا به دوش کسی هس که خارجی هس و قراره باش ازدوا کنید اره مدارکو بفرستید و زودتر کارتون انجام میشه اگر هم میتونه بیاد ایران عقد ایرانی کنید من همین قد فهمیدمSad

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2014-08-13

(2014-07-10 ساعت 14:58)blacksword نوشته:  سلام دوستان،

من میخوام با دوست دختر اسپانیاییم ازدواج کنم ما زنگ زدیم سفارت اسپانیا در آنکارا گفتن نمیتونین تو ترکیه ازدواج کنید حالا نمیدونم منظور ایشون این بود که نمیتونیم توی سفارت ازدواج کنیم یا ازدواج بین المللی کنیم دوستمون "یه مهاجر" عزیز هم توی صفحه همین فروم فرمودن که نمیشه تو ترکیه ازدواج کرد در جواب یه دوستی که میخواست با یه آقای اسپانیایی ازدواج کنه! ولی از طرفی خانوم Marzie.nadli من دیدم اینجا مثل اینکه با یه آقای اسپانیایی در ترکیه ازدواج کردن حالا من واقعا گیج شدم که میشه نمیشه چطوریه یکی راهنمایی کنه..... مثلا سوئد هم در ایران سفارت داره ولی من همین دیروز با یکی از دوستان در سوئد حرف زدم با خانم ایرانیش تو آنتالیا ازدواج ترکی کردن و ثبت کردن ممنون میشم راهنمایی کنید....
شما هر کشوری که دلت بخواد میتونی با هر کسی که مایلی ازدواج کنی.مسئله عقد اسلامی یا گرفتن اقامت از طریق ازدواجه که محدودیت هایی ایجاد میکنه.

برای گرفتن ویزا از طریق ازدواج دوست دختر شما در اسپانیا و شما در ایران باید جویای کارای اداری باشین چون اسپانیا در ایران سفارت داره

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - blacksword - 2014-08-13

(2014-08-13 ساعت 21:15)یه مهاجر نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 14:58)blacksword نوشته:  سلام دوستان،

شما هر کشوری که دلت بخواد میتونی با هر کسی که مایلی ازدواج کنی.مسئله عقد اسلامی یا گرفتن اقامت از طریق ازدواجه که محدودیت هایی ایجاد میکنه.

برای گرفتن ویزا از طریق ازدواج دوست دختر شما در اسپانیا و شما در ایران باید جویای کارای اداری باشین چون اسپانیا در ایران سفارت داره

با تشکر از پاسختون ما تصمیم گفتیم که اینکارو در نهایت توسط وکالت دادن من به یکی از نزدیکانشون جهت ازدواج انجام بدیم و الان در مرحله ترجمه مدارک هستیم و به زودی مدارک جهت ارسال آماده میشه وقتی که انجام شد بقیه دوستان رو در مورد این روش و اینکه چطور انجام شد آگاه میکنم و امیدوارم که اطلاعاتم برای این دوستان مفید واقع بشه

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - princessparisa - 2014-08-30

سلام دوستان. من نامزدم آلمان هست و در سایت سفارت آلمان دیدم که ما می تونیم در همون آلمان هم ازدواج کنیم و به من ویزا می دن فقط نامزدم باید دعوتنامه برام بفرسته و همینطور از دفترخانه اونجا وقت ازدواج به اسم هر دومون بگیره و مدرکش رو که وقت ازدواج داریم و تاریخش مشخص هست رو برای من کپیش رو بفرسته. همینارو + مدارک دیگه خودم ببرم سفارت ویزا می دن. فقط من چند تا سوال دیگه به ذهنم رسیده. اگه راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم. چون فرصت کمی دارم.
1- من از وقتی که برم آلمان بیمه هستم؟ (مثل یک آلمانی؟)
2-به محض رفتن اجازه کار دارم؟
3- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت می دن؟
4-چند سال بعدش می تونم پاسپورت آلمانی بگیرم؟ و اگه پاسپورت آلمانی بگیرم پاسپورت و تابعیت ایرانیم لغو میشه؟ می گن میشه بعدش دوباره رفت سفارت ایران و مثلا بگی پاسپورت ایرانیم گم شده ، دوباره صادر می کنن و دوباره هر دو تابعیت رو خواهی داشت، این درسته؟
5- ازدواجمون اگر در آلمان همونطور که گفتم صورت بگیره در پاسپورتم فقط ثبت میشه یا در شناسنامه ایرانیم هم ثبت میشه؟
6-من مسلمان هستم و نامزدم ایرانی و ارمنی است. با توجه به اینکه ازدواج در آلمان صورت میگیره این برای من مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟ مثلا بعدا که بخوام بیام ایران و برم؟
7-تا اقامت نگرفتم میتونم بیام ایران و برم؟ حداکثر مدتی که می تونم ایران بمونم در این مدت چقدره؟
ببخشید که سوالهام زیاد شد. ولی فکر کنم اینها سوالهای خیلیها باشه.خیلی ممنون میشم زود راهنماییم کنین چون خیلی وقت ندارم. مرسی از همتون

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - یه مهاجر - 2014-08-30

(2014-08-30 ساعت 16:14)princessparisa نوشته:  سلام دوستان. من نامزدم آلمان هست و در سایت سفارت آلمان دیدم که ما می تونیم در همون آلمان هم ازدواج کنیم و به من ویزا می دن فقط نامزدم باید دعوتنامه برام بفرسته و همینطور از دفترخانه اونجا وقت ازدواج به اسم هر دومون بگیره و مدرکش رو که وقت ازدواج داریم و تاریخش مشخص هست رو برای من کپیش رو بفرسته. همینارو + مدارک دیگه خودم ببرم سفارت ویزا می دن. فقط من چند تا سوال دیگه به ذهنم رسیده. اگه راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم. چون فرصت کمی دارم.
1- من از وقتی که برم آلمان بیمه هستم؟ (مثل یک آلمانی؟)
2-به محض رفتن اجازه کار دارم؟
3- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت می دن؟
4-چند سال بعدش می تونم پاسپورت آلمانی بگیرم؟ و اگه پاسپورت آلمانی بگیرم پاسپورت و تابعیت ایرانیم لغو میشه؟ می گن میشه بعدش دوباره رفت سفارت ایران و مثلا بگی پاسپورت ایرانیم گم شده ، دوباره صادر می کنن و دوباره هر دو تابعیت رو خواهی داشت، این درسته؟
5- ازدواجمون اگر در آلمان همونطور که گفتم صورت بگیره در پاسپورتم فقط ثبت میشه یا در شناسنامه ایرانیم هم ثبت میشه؟
6-من مسلمان هستم و نامزدم ایرانی و ارمنی است. با توجه به اینکه ازدواج در آلمان صورت میگیره این برای من مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟ مثلا بعدا که بخوام بیام ایران و برم؟
7-تا اقامت نگرفتم میتونم بیام ایران و برم؟ حداکثر مدتی که می تونم ایران بمونم در این مدت چقدره؟
ببخشید که سوالهام زیاد شد. ولی فکر کنم اینها سوالهای خیلیها باشه.خیلی ممنون میشم زود راهنماییم کنین چون خیلی وقت ندارم. مرسی از همتون

شما برای داشتن بیمه در اروپا نیاز به تابعیت یا حتی اقامت ندارین یه هزینه ای پرداخت می کنین و بیمه میشین
کشور ایران و آلمان هیچ کدوم تابعیت دوگانه رو قبول ندارن .شما بعد از گرفتن پاس آلمان همچنان ایرانی به حساب میاین و پاستون رو میتونین حفظ کنین نیازی به ترفند برای گرفتن پاس جدید نیست.برای عقد ایرانی که حتما ایشون باید مسلمون شن بنابراین شما تنها ازدواجتون در المان ثبت میشه و در شناسنامه تون اسم ایشون ثبت نمیشه تا مسلمون نشن

RE: راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج - princessparisa - 2014-09-07

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون. فقط چند تا سوال دیگه هم داشتم:
1- چند سال بعد از ازدواجمون به من اقامت دائم میدن؟ و آیا به محض رفتن اجازه کار دارم یا نه؟
2- اگر اونطور که گفتید ازدواجمون در پاسپورت ثبت بشه و در شناسنامم ثبت نشه، موقع اومدن به ایران پاسپورتم رو میبینن و از فامیل شوهرم مشخصه که ارمنی هست این مشکلی برام ایجاد نمی کنه؟
3- تا اقامت نگرفتم میتونم بیام ایران و برم؟ حداکثر مدتی که می تونم ایران بمونم در این مدت چقدره؟
4- اگر خدایی نکرده تو این مدت اتفاقی برای همسرم افتاد و خدایی نکرده فوت شد تکلیف من چیه؟( این رو به دلیل خاصی می پرسم)
خیلی خیلی ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه ها دارید راهنماییم کنید