مهاجرسرا
وبینار - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-112.html)
+--- انجمن: آرشیو (https://www.mohajersara.org/forum/forum-120.html)
+--- موضوع: وبینار (/thread-5617.html)

صفحات 1 2 3

وبینار - Ali Sepehr - 2012-10-09

دوستان عزیز سلام

این تاپیک رو ایجاد کردم که در مورد وبینار بحث کنیم و ببینیم آیا دوستان تمایل دارند اینکار رو توسط مهاجرسرا انجام بدیم یا نه

در مورد وبینار میتونید با جستجو در گوگل اطلاعات کافی رو بدست بیارید ولی بطور خلاصه وبینار اتاقی خصوصی در محیط وب هست که افراد میتونند با وارد شدن در اون اتاق به بحث و تبادل نظر بپردازند.

یه جورایی مثل سمینار می مونه ولی تحت وب.

RE: وبینار - الهه سابق - 2012-10-09

صدرا جان یعنی یه چیزی مثل چت رومه؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که بیشتر چه نوع موضوعاتی مدنظزتون هست که توی وبینار در موردش بحث بشه؟

RE: وبینار - Ali Sepehr - 2012-10-09

(2012-10-09 ساعت 01:06)elahenadafy2 نوشته:  صدرا جان یعنی یه چیزی مثل چت رومه؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که بیشتر چه نوع موضوعاتی مدنظزتون هست که توی وبینار در موردش بحث بشه؟

یه محیطیه که یه نفر اونجا به سوالات جواب میده و سخنرانی می کنه و بقیه هم گوش میدند و توی زمانی که بهشون داده میشه می تونند حرف بزنند.

کلیه موضوعات مربوط به لاتاری و مهاجرت

(2012-10-09 ساعت 04:19)frozen mind نوشته:  فعلا که تاپیک «گفتگوی آزاد 2013» داره جور وبینارو می کشه! Smile

اون وقت، وبینار ریست شدن هم داره؟

توش میشه از چیزی صحبت کرد؟! Wink
(آخ آخ، الآن صدرا منو محروم می کنه)

نه وبینار ریست نمی شه و ضبط هم میشه و به همه یک نسخه اش داده میشه. توش میشه از چیز و پنیر هم حرف زد و کسی هم بن نمیشه Big Grin

RE: وبینار - laili - 2012-10-09

من موافقم به شرطی که من و بذارین مبصر بشم Smile

RE: وبینار - marjani - 2012-10-09

بعللهههههههه
موافقم و حتما هم گوش می کنم
آیا مکالمات زمان مشخصی در شبانه روز انجام میشه؟؟

RE: وبینار - iSalar - 2012-10-09

چیز جالبی به نظر میاد!

RE: وبینار - j-e - 2012-10-09

روش خیلی خوبیه (فقط آیا )متنیه؟ صوتیه؟ تصویریه؟ یا همه با هم؟
اینهم جهت اون دوستانی که فرصت جستجو ندارند
کنفرانس مجازی [ویرایش]
-----
منظور از کنفرانس مجازی که در انگلیسی به آن Web Conference گفته می‌شود، برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات به صورت مجازی و تحت وب می‌باشد. عمده بخش‌های یک محصول که کنفرانس مجازی یا کنفرانس تحت وب را پوشش می‌دهد، شامل این موارد می‌شود: [۱]
مشاهده ارایه (پرزنتیشن)
مشاهده دوربین ارایه دهنده و شرکت کنندگان
مشاهده صفحات وب
به اشتراک گذاری فایل ها
پرسش و پاسخ
استفاده از تخته سیاه مشترک
گفتگوی برخط به صورت متنی، صوتی و چندرسانه‌ای
----
منبع ویکی پدیا

RE: وبینار - Ali Sepehr - 2012-10-09

بله بر فرض مثال زمانی تعیین میشه مقلا در تاریخ 21 نوامبر 2012 ساعت 5 بوقت گرینویچ و در اون ساعت کاربرانی که ثبت نام کردند می تونند بوسیله اون کد کاربری و رمز عبوری که دریافت می کنند وارد محیط وبینار بشند و در مورد اون موضوع خاص بحث کنند و از نظارت کسی که به عنوان کارشناس ان موضوع انتخاب شده استفاده کنند.

RE: وبینار - shahrzad_a - 2012-10-09

یه اشکال بزرگ داره ! اونم اینه که از سر کار نمیشه بیاییم Sad(( اصلا این آرش کجاست ؟؟

RE: وبینار - bayat_r - 2012-10-10

ببخشید وقتی این حرفا ضبط میشه اونوقت دست کی بهش میرسه؟...امنیتش چی؟ آیا فکری برای Sniff ش هم کردید؟ خوب چونکه قراره درباره انواع پنیر حرف بزنیم و مشکلات مربوطه ....یکم Security مهمه...

RE: وبینار - Given - 2012-10-10

خوب حالا چجوری باید ردیفش کنیم ؟ یه لینکی .. .آدرسی صدرا جان ؟

RE: وبینار - mrr777 - 2012-10-10

صد در صد موافقم

RE: وبینار - mohajer13 - 2012-10-10

به نظر که خیلی خوب میاد و راحتتر و آزادتر مسائل و مشکلات مطرح میشه.

خانم لیلی هم مبصر کلاسSmile

RE: وبینار - bardia9 - 2012-10-10

منم كه كارت زرد گرفتم به خاطره حرفام اگر مديران اجازه بدن شركت كنم ممنون ميشم...

RE: وبینار - مانترا - 2012-10-10

برگرفته از سایت وب میت:
"مینار تحت وب یا وبینار ، سمینار، سخنراني یا کارگاهی است که از طریق اینترنت ارائه می شود . تعریف آن در مراجع معتبر چنین آمده است :
WEBINAAR : Web Based Seminar. seminar or lecture or workshop transmitted over the Internet

در این نوع سمینار، هر یک از شرکت کنندگان پشت کامپیوتر خود نشسته و از طریق اینترنت با سایر شرکت کنندگان ارتباط برقرار می نماید. این کار توسط سامانه وب میت صورت می گیرد .
اين ملاقات هاي آنلاين معمولا به اين صورت است كه مدرس یا مدیر جلسه امكان برقراري ارتباط صوتي و تصويري و سايرين نیز امكان ارسال پيام هاي متني را دارا هستند. اما مدرس مي تواند به فراگيران امكان به دست گرفتن كنفرانس و ارايه سخنراني را بدهد."

به نظر منم جالبه. فقط زمانش باید طوری باشه که همه بتونن باشن مثلا شبا که کسی سر کار نباشه!