مهاجرسرا
انجمن پزشکان - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: اشتغال و کار در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-70.html)
+---- موضوع: انجمن پزشکان (/thread-6713.html)

صفحات 1 2

انجمن پزشکان - Sh_Mohajer - 2013-07-30

سلام دوستان

جای این بخش رو خالی دیدم پس ایجادش کردمBig Grin

این بخش رو با سوال خودم شروع می کنم

آیا چیزی در مورد دوره های امداد و نجات که در آمریکا برگزار می شود می دانید؟ دوره ای CPR ؟

اون طور که من خوندم این دوره برای مقیم ها چیزی حدود 110 دلار و غیر مقیم ها 450 دلار هزینه خواهد داشت؟

سوال اینکه آیا مدرک CPR ایران در آمریکا پذیرفته می شود یا خیر؟

متشکرم

RE: مشاغل پزشکی و امداد - سودی - 2013-11-07

سلام.
من لیسانس پرستاری وارشد روانشناسی دارم.به نظرتون کدوم رشته واسه کاراونجاخوبه؟

RE: مشاغل پزشکی و امداد - yeshim - 2013-12-22

سلام دوست عزیز
سوال شما یه جورایی سوال منم هست
شما تونستی جوابی واسش پیدا کنی؟
من میخوام دوره فوریت های پزشکی رو بگذرونم

RE: مشاغل پزشکی و امداد - hamedara - 2014-03-30

(2013-12-22 ساعت 22:18)yeshim نوشته:  سلام دوست عزیز
سوال شما یه جورایی سوال منم هست
شما تونستی جوابی واسش پیدا کنی؟
من میخوام دوره فوریت های پزشکی رو بگذرونم

سلام

براي اين پرسش شما كه البته پرسش من هم بود خيلي سايت ها را زير و رو كردم،البته در ايران تقريبا همه شرايط حال حاضر پرستاري مي نالند و وقتي پاي صحبتشون بشيني از اوضاع خوب پرستاران در امريكا صحبت مي كنند. هرچند شرايط كار پرستاري در ايران هم چندان مورد خوشايند بنده اصلا !!! نيست ولي وقتي با يكي از دوستان در انجمن به نام Yami ماكتبه كردم به كل نظرم نسبت به كار پرستاري برگشت. حداقل واسه كار در امريكا (ويزاي كار در كبك كانادا هم شنيدم مي دن كه حداقل خيالت راحته كارت و دستمزدت جوره و...) خيلي مثل گذشته مشتاق نيستم حتي اگر لاتاري برنده بشم.

حرف هاي اقاي Yami گرچه خيلي تلخ و ناراحت كننده هست ولي به نظر من يكي حقيقت داره چون خودش اونجا هست و شرايط رو ديده ...

در ذيل بخشي از مكاتبه من با اقاي Yami اورده مي شود:
تمام این شرایط تازه در صورتی هست که شما اینجا درس خوانده و مدرک گرفته باشید و مهمتر از همه آنها بتوانید استخدام شوید که مشکل اصلی همه ما ها در این بیکاری بازار اینجا هست
.
احتمال تایید مدرک ایرانی شماب رای کار در اینجا هم بسیار کم هست و حتی اگر تایید هم بکنند و شما امتحان RN هم بدهید و قبول شوید باز ممکن هست در رقابت با بقیه که مدارک شان از آمریکا گرفته اند باز بمانید.

نتیجه همان هست که قریب به اتفاق ایرانیهای لاتاری اینجا سالها در مشاغلی مثل رستوران و اینا می مانند و یا اگر بتوانند و از نظر مالی توانایی اش را داشته باشند از اول درس میخوانند که برای یک لیسانس حدودا 5 سال با علافی اول و آخرش طول خواهد کشید و بعد اینترنشیب و دیگر سنی از شما گذشته خواهد بود و ممکن است دیگر توانایی تحمل فشار کار اینجا رو نداشته باشید.

اونای هم که فنی هستند که حسابشان جدا هست و معمولا اگر کار بلد باشند چه مهندس و چه بنا و نقاش و تعمیرکار کولرگازی و سیم کش معمولا یک جوری خرشان از پل میگذرد.

RE: مشاغل پزشکی و امداد - idin2013us - 2014-08-06

بزرگترین اشتباه زندگی برای فارغ التحصیلان پزشکی آمدن به ینگه دنیاست .مدارک ایران را به هیچ عنوان قبول نمیکنند و کار هم فقط مخصوص خودشان است.Sad

RE: مشاغل پزشکی و امداد - ارشا - 2014-08-12

سلام من لیسانس مامایی هستم اوایل سپتامبر به لوس انجلس می ام .لطفا اگر کسی میدونه که برای کار در رشته خودم باید از کجا شروع کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: انجمن پزشکان - Vahid2014 - 2014-12-18

براى اولوت كردن مدارك سايتى هست

براى اولوت كردن مدارك سايتى هست،

RE: انجمن پزشکان - sanaz.m - 2015-01-04

کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟
همه حتما باید usmle بدن یا فقط واس تخصص نیازه؟

RE: انجمن پزشکان - aaraam - 2015-01-27

(2015-01-04 ساعت 12:48)sanaz.m نوشته:  کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟

دوست من با امتحان USMLE مدرک شما certified میشه و با گذروندن رزیدنتی شما licensed میشین برای ویزیت بیمار. مگر اینکه منظور شما مشاغلی باشه که با ویزیت بیمار سر و کار نداره مثل کارای تحقیقاتی که اون دیگه USMLE هم نمیخواد.

RE: انجمن پزشکان - sunn789 - 2015-02-21

دوستان در مورد بهداشت حرفه ای یا occupational health کسی چیزی میدونه کمک کنه؟

RE: انجمن پزشکان - masmori - 2015-02-21

(2015-01-27 ساعت 04:25)aaraam نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 12:48)sanaz.m نوشته:  کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟

دوست من با امتحان USMLE مدرک شما certified میشه و با گذروندن رزیدنتی شما licensed میشین برای ویزیت بیمار. مگر اینکه منظور شما مشاغلی باشه که با ویزیت بیمار سر و کار نداره مثل کارای تحقیقاتی که اون دیگه USMLE هم نمیخواد.

شما که خودتان الان امریکا تشریف دارین؟ درسته؟ همان جا شاید اطلاعات کامل تری بشه گرفت. و امتحان Usmle که سه مرحله ای ست و برای کار وورود به دوره تخصص هست

RE: انجمن پزشکان - rzjrh - 2015-04-08

(2013-07-30 ساعت 22:35)Sh_Mohajer نوشته:  سلام دوستان

جای این بخش رو خالی دیدم پس ایجادش کردمBig Grin

این بخش رو با سوال خودم شروع می کنم

آیا چیزی در مورد دوره های امداد و نجات که در آمریکا برگزار می شود می دانید؟ دوره ای CPR ؟

اون طور که من خوندم این دوره برای مقیم ها چیزی حدود 110 دلار و غیر مقیم ها 450 دلار هزینه خواهد داشت؟

سوال اینکه آیا مدرک CPR ایران در آمریکا پذیرفته می شود یا خیر؟

متشکرم

مدرک سی پی آر در دالاس حدود 35 دلار و کل آموزشش حدود 3 تا 4 ساعت هست! و در آخر یه کارت میدن که تا یکسال اعتبار داره و بعد از اون دوباره باید تمدیدش کرد

RE: انجمن پزشکان - mehrimom - 2015-08-18

سلام و عرض ادب،،دوستان مهاجرسرایی کسی پزشک یا پرستار در حال کار هست در سن خوزه؟ بنظر میرسه روابط در امریکا حرف اول رو میزنه

RE: انجمن پزشکان - Macy - 2015-08-25

(2015-06-01 ساعت 18:31)biparva نوشته:  با سلام دوستان میدونم سوالم رو جای بدی میپرسم ولی چاره ای براش پیدا نکردن.
اگر فردی دندان پزشکی عمومی رو در ایران بگذرونه اونم باید usmle رو پاس کنه یا امتحان دیگه ای؟ایا دو باره تو آمریکا باید یه دوره دیگه ای هم بینه؟خیلی ممنون میشم زودتر کمکم کنین

سلام دوست عزيز ، امتحاني كه بايد دندانپزشكان عمومي پاس كنن nbde هست part 1 و part 2
بعد از اون مي تونن وارد دانشگاه بشن و ٢ سال تكميلي بخونن
اخر سر بايد امتحان لايسنس ايالتي رو پاس كنن و در نهايت مي تونن پروانه كار بگيرن

Re: RE: انجمن پزشکان - biparva - 2015-08-26

(2015-08-25 ساعت 21:02)Macy نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 18:31)biparva نوشته:  با سلام دوستان میدونم سوالم رو جای بدی میپرسم ولی چاره ای براش پیدا نکردن.
اگر فردی دندان پزشکی عمومی رو در ایران بگذرونه اونم باید usmle رو پاس کنه یا امتحان دیگه ای؟ایا دو باره تو آمریکا باید یه دوره دیگه ای هم بینه؟خیلی ممنون میشم زودتر کمکم کنین

سلام دوست عزيز ، امتحاني كه بايد دندانپزشكان عمومي پاس كنن nbde هست part ۱ و part ۲
بعد از اون مي تونن وارد دانشگاه بشن و ٢ سال تكميلي بخونن
اخر سر بايد امتحان لايسنس ايالتي رو پاس كنن و در نهايت مي تونن پروانه كار بگيرن

خیلی ممنون از جوابتون.
اگه پاس کرد امتحان هارو شهریه دوسالش حدودا چقد میشه؟و ایا اجازه کار رو داره تو موقع دورش؟