کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
یک سوال مهم حتما ترجمه کارنامه لازم هست برای ثبت نام یا فقط کارت واکسیناسیون ؟ و یک چیز دیگه حتی اگر زبانت در حد صفر باشه بازم بر اساس سن میزارنت توی کلاس ؟
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m
(2014-01-29 ساعت 03:29)ps5 نوشته:  یک سوال مهم حتما ترجمه کارنامه لازم هست برای ثبت نام یا فقط کارت واکسیناسیون ؟ و یک چیز دیگه حتی اگر زبانت در حد صفر باشه بازم بر اساس سن میزارنت توی کلاس ؟
نمیدونم که ترجمه کارنامه واجبه یا نه . البته که اینجا خیلی سخت هم نمیگیرن . ولی کارت واکسن رو باید حتما" داشته باشید .
اگر زبان در حد صفر هم باشه باز هم بر اساس سن کلاس رو انتخاب میکنن . البته من جسته و گریخته از یکی دو نفر شنیدم که بچه هایی که زبانشون در حد صفربوده و کارنامه ایران رو هم نداشتن , یک کلاس پایین تر گذاشتن ولی چون فقط روایت بوده نمیتونیم بهش استناد کنیم Wink
به هر صورت من فکر میکنم که ترجمه ریز نمرات آخرین مدرک بچه ( حتی اگر ثلث اول رو فقط خونده ) خیلی مهمه چون بر اساس اون میزان توانایی محصل رو میسنجند .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، amjad ، ps5 ، sepideh jan ، marjani ، lighter ، قصه گو ، Rock
(2014-01-29 ساعت 01:51)amjad نوشته:  milad 1995 عزیز
ممنون میشم دوسوال منو پاسخ بدین
-منابع فارسی زبان درسهای تخصصی دوره دبیرستان مانند فیزیک ، شیمی، ریاضیات دراونجا بدرد میخوره؟ (چون اوایل زبان بچه ها خوب نیست برای تفهیم بهتر درسها )
- پول توجیبی یا هزینه های جاری و نرمال یه جوون به سن شما در هفته چقدر میتونه باشه؟

-بايد خدمتتون عرض كنم كه منابع نه ولي اگر درسي رو كه در ايران جلوتر خونده اند رو بلد باشن خيلي خيلي راحتن و تقريبا هيچ كاري جز نوشتن مشق اون درس نخواهند داشت و بار هم گوشزد ميكنم كه براي زبان خيلي نگران نباشيد و فرزند شما واقعا مشتاق يادگيري زبان باشه حداقل در شش ماهه اول تقريبا يك چهارم مفاهيم سركلاس رو ميگيره.
ضمنا به كونسولر تو مدرسه بگيد چون زبان بلد نيست و امتحانات رو نميتونه پاس كنه براشون درس هاي اِلِكتيو (elective) بزارن مثل موسيقي و كامپيوتر و نكته مهم اينكه در بدو ورود به مدرسه بگيد وگرنه بعد از مدتي كه بگذره قبول نكنن و مسئله مهم ديگه اگر باهاتون مخالفت كردن پافشاري كنيد.
-ببينيد ما هر روز ساعت 10 تغذيه (شيريني و شير و ميوه) و ساعت 12 و نيم هم نهار تو مدرسه ميخوريم كه البته اگر سطح درآمد تون از يه حدي كمتر باشه رايگان خواهد بود وگرنه بابت هر وعده بين 2 تا 4 دلار خواهند گرفت
پس عملا هزينه خورد و خوراك ندارن اما براي رفت آمد با اتوبوس بليط هاي مخصوص دانش آموز ماهيانه 24 هست.
اميدوارم پاسخ تان را گرفته باشيد
سؤالي بود خوشحال ميشم بتونم جواب بدم
ميلاد.Cool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، مریم361 ، eybaba ، sepideh jan ، Saeedv13 ، Reza20002 ، baba manam sanaz ، lighter ، amin arefi ، nora ، Rock
(2014-01-29 ساعت 03:29)ps5 نوشته:  یک سوال مهم حتما ترجمه کارنامه لازم هست برای ثبت نام یا فقط کارت واکسیناسیون ؟ و یک چیز دیگه حتی اگر زبانت در حد صفر باشه بازم بر اساس سن میزارنت توی کلاس ؟

بله همين طوره فقط براساس سن كلاس بندي ميشن
كارت واكسن كه 100% لازمه ولي درباره كارنامه به شدت توصيه ميكنم ترجمه كنيد و بياريد اگر بياريد ممكنه بعضي از درسا رو ديگه لازم نباشه بخونن مثلا عربي رو ممكنه براي زبان دوم قبول كنن يا مثلا فيزيك يا شيمي اما حتما بايد رياضي رو داشته باشن
ميلادCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، eybaba ، ps5 ، lighter
سلام
یه سوال... این که من از یکی از دوستام شنیده بودم که تو ترجمه مدارکم اگه مقام ورزشی داشته باشی خیلی راحت تر می تونم تو یه مدرسه خوب ثبت نام کنم می خواستم ببینم این درسته یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-29 ساعت 19:48)mohselena نوشته:  سلام
یه سوال... این که من از یکی از دوستام شنیده بودم که تو ترجمه مدارکم اگه مقام ورزشی داشته باشی خیلی راحت تر می تونم تو یه مدرسه خوب ثبت نام کنم می خواستم ببینم این درسته یا نه؟

بله خوش بختانه اينجا به ورزش همون مقدار اهميت ميدن كه به رياضي ميدن
تو مدرسه رو نميدونم اما تو ثبت نام در university يك امتياز فوق العاده بالاييه و ميتونه واقعا ميتونه نجات تون بده.
من از خيلي ها شنيدم كه اگر تو تيم مدرسه تو هر رشته ورزشي كه باشيم ثبت نام در دانشگاه خيلي راحت تر خواهد بود
ميلادCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، amjad ، Saeedv13 ، baba manam sanaz ، amin arefi ، nora
ببخشید یه سوال دیگه دیپلم ایران رو قبول دارن ؟ اگر بخوای با توجه به اینکه دیپلم ایران رو داری دیپلم اونجا رو هم بگیری باید امتحان بدی ؟و شنیدم اونجا هم باید یه زبون دیگه توی دبیرستان هاش بخونی (به عنوان زبان دوم) ایا کسی که زبان انگلیسی رو بلده میتونه بگه زبان فارسی رو هم بلده و دیگه نیازی به خواندن زبان دیگری نباشه (یعنی زبان فارسی رو زبان دوم قبول میکنن؟)
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، milad1995 ، sayeh_m
(2014-01-29 ساعت 22:51)ps5 نوشته:  ببخشید یه سوال دیگه دیپلم ایران رو قبول دارن ؟ اگر بخوای با توجه به اینکه دیپلم ایران رو داری دیپلم اونجا رو هم بگیری باید امتحان بدی ؟و شنیدم اونجا هم باید یه زبون دیگه توی دبیرستان هاش بخونی (به عنوان زبان دوم) ایا کسی که زبان انگلیسی رو بلده میتونه بگه زبان فارسی رو هم بلده و دیگه نیازی به خواندن زبان دیگری نباشه (یعنی زبان فارسی رو زبان دوم قبول میکنن؟)
حكم ديپلم رو نميدونم
درباره زبان فارسي هم نميدونم
اما يكي بهم گفت عربي كه تو دبيرستان هاي ايران خوندم رو به عنوان زبان دوم انتخاب كرده بود و چون قبلا تو ايران اين دوره ها رو گذرونده بود ديگه زبان دوم براش نذاشته بودن
ميلادCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، sepideh jan ، lighter ، Rock
(2014-01-29 ساعت 22:51)ps5 نوشته:  ببخشید یه سوال دیگه دیپلم ایران رو قبول دارن ؟ اگر بخوای با توجه به اینکه دیپلم ایران رو داری دیپلم اونجا رو هم بگیری باید امتحان بدی ؟و شنیدم اونجا هم باید یه زبون دیگه توی دبیرستان هاش بخونی (به عنوان زبان دوم) ایا کسی که زبان انگلیسی رو بلده میتونه بگه زبان فارسی رو هم بلده و دیگه نیازی به خواندن زبان دیگری نباشه (یعنی زبان فارسی رو زبان دوم قبول میکنن؟)
معلومه که دیپلم ایران رو قبول دارن .اگر دیپلم ایران رو داشته باشی و بخوای اینجا دیپلم بگیرین هیچ امتحانی لازم نداره . فکر کنم فقط باید یه تعیین سطح زبان بدین .
من توی یکی از پستها نوشته بودم که اگر توی ایران دیپلم گرفتین و مثلا" یکسال ازش گذشته اینجا سال آخر دبیرستان ثبت نام کنید . این به اون معنا نیست که دیپلم ایران رو قبول ندارن , برای اینه که زبان و تلفظ هاتون خیلی خیلی بهتر و زودتر راه میفته .با کالچر اینا بهتر اشنا میشین و در کل نتایج خیلی بهتری داره .
من که فکر نمیکنم زبان فارسی رو به عنوان زبان دوم قبول کنن . زبانی که زبان مادری شماست که نمیتونه زبان دوم باشه Wink
ولی زمانی که دارین برای کار رزومه مینویسین , دانستن زبان فارسی یه امتیاز محسوب میشه Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، ps5 ، eybaba ، baba manam sanaz ، lighter ، amin arefi
(2014-01-29 ساعت 04:25)milad1995 نوشته:  
- پول توجیبی یا هزینه های جاری و نرمال یه جوون به سن شما در هفته چقدر میتونه باشه؟
-ببينيد ما هر روز ساعت 10 تغذيه (شيريني و شير و ميوه) و ساعت 12 و نيم هم نهار تو مدرسه ميخوريم كه البته اگر سطح درآمد تون از يه حدي كمتر باشه رايگان خواهد بود وگرنه بابت هر وعده بين 2 تا 4 دلار خواهند گرفت
پس عملا هزينه خورد و خوراك ندارن اما براي رفت آمد با اتوبوس بليط هاي مخصوص دانش آموز ماهيانه 24 هست.
میلاد جان یعنی شما هیچ هزینه دیگه ای ندارید؟هیچ جا نمیرید؟ دلتون هیچی نمیخواد؟ گردش تفریح ! بیرو رفتن با دوستان ؟ پول بنزین ماشینتون ؟
شما تعطیلات کار میکنین؟
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan
(2014-01-30 ساعت 20:49)amjad نوشته:  
(2014-01-29 ساعت 04:25)milad1995 نوشته:  
میلاد جان یعنی شما هیچ هزینه دیگه ای ندارید؟هیچ جا نمیرید؟ دلتون هیچی نمیخواد؟ گردش تفریح ! بیرو رفتن با دوستان ؟ پول بنزین ماشینتون ؟
شما تعطیلات کار میکنین؟
دوست عزيز اين سوال شما سليقه ايه و براي هركسي فرق ميكنه حتي براي برادرم هم كه تو يك دبيرستان درس ميخونيم فرق ميكنه و اين به دليله كه علاقه مندي ها فرق ميكنه شما بايد ببينيد كه ملزومات تفريح شخص مورد نظر شما چيه و با توجه به اون مخارج ماهيانه اون رو تعيين كنيد اما تو كاليفرنيا هزينه خرد و خوراك براي يك خانواده 4 نفري چيزي حدود 350 تا 400 دلار در ماه بر آورد ميشه كه بازم يك رقم سليقه ايه
ميلادCool
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، sadeghifa ، lighter ، sepideh jan ، amin arefi ، Rock
(2013-05-27 ساعت 05:45)ali234 نوشته:  برای اونایی که بچه 5-6 ساله دارن و برای اولین بار میان که بچه طبق برنامه اینجا باید بره پیش دبستانی ( کیندرگاردن) :

بچه باید اینا رو بلد باشه شما از قبل باهاش کار کنید که نگرانی نداشته باشید بلد هم نبود مشکلی نیست ولی ممکنه بعضی جاها بچه رو ببرن بشونن با کوچکترها که خب حس خوبی بهش نمیده ! البته توی ایران اگه مهدکودک میره باهاشون بیشترش رو کار می کنن و بچه بلده ولی در هر حال :

*شناختن حروف الفبا ( کوچک و بزرگ )

*شناختن شماره ها از یک تا 20

* اشکال هندسی زیر رو اسمشون رو بتونه بگه :

,heart ,oval ,circle,square,triangle , rectangle, diamond,star

* رنگهای زیر رو اسمشون رو بتونه بگه و بشناسه :

red, yellow, blue, orange, black, purple, brown, pink, gray, green

* چهار فصل رو بتونه به انگلیسی بگه

همین! Big Grin

علی جان
پس از چند ماه دارم پستت رو می خونم و باید بگم از این گونه پست های تکنیکی خیلی خوشم میاد. افرین
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan

بعله اگر خوندن و نوشتن فارسی رو بلد باشین فارسی رو به عنوان زبان دوم در کالیفرنیا قبول می کنن ولی راجع به بقیه ی ایالتها اطلاعی ندارم
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، sayeh_m ، sepideh jan
بحث مدارس تو تاپيك هيوستن داغه ، من اينجا يه چيزهايي مينويسم .
متاسفانه بايد بگم كه اون چيزي كه درجه مدارس خوب و بد رو مشخص ميكنه ، اون چيزهايي كه ما فكر ميكنيم نيست . اگر مدرسه اي ١٠ بود به اون معنا نيست كه توش مواد مخدر پيدا نميشه ، يا دختر باردار نميبينيد Sad در درجه اول اينه كه اون مدرسه مهاجر كمتري داره و در محله خوبي قرار گرفته چون مهاجرها نميتونن جاهاي خيلي گرون برن و كساني كه بيشتر درجه مدرسه رو پايين ميارن مكزيكي ها و سياه ها هستن كه البته مثلاً در ايالتهايي مثل كاليفرنيا ، اورگان و واشنگتن شما به ندرت سياه پوست ميبينيد ولي مكزيكي زياده . شهري كه ما توش زندگي ميكنيم به شهر مدارس خوب مشهوره و خيلي ها از پرتلند و اطراف به اين سمت ميان به خاطر مدرسه هاش ولي متاسفانه اون چيزهايي كه در پست هاي قبليم نوشتم اينجا هم ديده ميشه فقط درجه اش كمتره چشم و هم چشمي به اون شكلي كه در كاليفرنيا بود وجود نداره و بچه ها خيلي مهربونتر هستن ولي وقتي از اول سال دوبار مانور داشتن كه اگر كسي با اسلحه حمله كنه ، بچه ها بايد چه عكس العملي داشته باشن ، وقتي يه پليس رو اوردن كه براي بچه هاي سال هشتم در مورد دبيرستان ، مسايلش و مهمتر از همه مواد مخدر و نحوه پخش اون و غيره صحبت كنه ( با توجه به اينكه اينجا يكي از بهترين دبيرستانهاي امريكا رو داره ) پس يعني وجود داره و يك كلاغ و چهل كلاغ هم نيست . مساىل جنسي هم براي اينا حل شده است و اين ما هستيم كه با اين چيزها مشكل داريم واگرنه اوني كه دخترش تو ١٥ سالگي باردار ميشه و يا همجنس بازه و يا ويد ميكشه اصلاً و ابداً ناراحت نيست . اينا ياد نگرفتن دروغ بگن و يا كاري رو پنهاني انجام بدن كه باز هم جاي شكرش باقيه .
تنها كاري كه ماها ميتونيم انجام بديم اينه كه بچه هامون رو تشويق كنيم كه برامون حرف بزنن ، طوري رفتار نكنيم كه مجبور بشن دروغ بگن ، البته اينو براي اونهايي ميگم كه بچه هاي راهنمايي به بالا دارن واگرنه كه كوچكترها خود به خود با سيستم اينا بزرگ ميشن . هيچ چاره ديگه اي هم به جز اين نيست و هيچ مدرسه اي رو هم نميتونين پيدا كنيد كه اين چيزها توش نباشه . همونقدر كه مشكلات جنسي بچه هاي اينجا براي ما وحشت اوره ، طرز فكر و روش زندگي ما هم براي اينا خنده اوره .
حالا چيز جالبتر اينه كه ، من چند روز پيشها داشتم با دخترم در مورد مساىل اينا صحبت ميكردم و مثلاً بد اينا رو ميگفتم و اينكه اينجور رفتارهاي اينا با فرهنگ ما نميخوره و دوستاي ايرانت خيلي بهتر بودن و غيره ، يهو رفت تو اينستي گرام يكي از دوستاش تو ايران كه اتفاقاً دختر خوب و موفقي هم بود ، عكس هاش رو با يه پسره تو پارتي بهم نشون داد ، خب حقيقتاً عكسهاي جالبي نبودSadبعدش دخترم گفت ، مامان اينا بهترن كه هزار جور كثافت كاري ميكنن و خانواده هاشون هم خبرندارن و دروغ و چاخان ميگن يا اينايي كه اينجا هستن و با روراستي زندگي ميكنن ؟ حقيقتش جوابي نداشتم بدم Sad
به هر حال اميدوارم كه بچه هاي همه ما سالم و موفق باشن Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013selectee ، artam2 ، soheilbadami ، eybaba ، dana ، Reza20002 ، amjad ، baba manam sanaz ، lighter ، ps5 ، sepideh jan ، amin arefi ، nora ، kiana11 ، Rock ، Nataliea ، matin.sh
اينجا خيلي ها إصرار دارن كه بگن مواد مخدر وجود داره اما من تا به حال تو مدرسه نديدم البته ميگن اگه دنبالش باشي پيدا ميكني پس مواد مخدر بحثش منتفيه ولي مطمئنم توي مدرسه ما دختر باردار نيست و اين رو مطمئنم چون اولا هر دانش آموزي رو ثبت نام نميكنن و ضمن اينكه به چشم هاي خودم مطمئنم
اگر ميخواين مدرسه اي رو انتخاب كنيد كه خوب باشه دنبال مدرسه اي باشيد كه توي محله هاي گرون قيمت باشه همين و بس
مواد مخدر و بارداري و اينجور حرف ها هم همه به Dean مربوط ميشه كه چقدر جذبه داشته باشه.
Dean مدرسه ما يه داد سر بچه ها ميزنه كه بچه شر سياه پوست تا سه روز ميره تو خلصهBig Grin
مديريت يعني اينCool
ميلادCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، lighter ، amin arefi ، nora ، Rock ، shahin2737 ، disi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان