کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
(2014-08-23 ساعت 20:58)KIMIA2005 نوشته:  دوست عزیز سرویس مدارس رایگان هستش برای مدارس public charter و public ؟؟ یا بستگی به فاصله خانه تا مدرسه داره ؟؟ شنیدم اگر فاصله خانه تا مدرسه بیشتر از 2 مایل باشه سرویس رایگان هست همینطور هستش ؟؟
هزینه دبیرستانهای private سالیانه چقدر هستش ؟؟
اینجا ما یه فرمی رو پر کردیم برای غذای مجانی یه هفته بعد جوابش اومد که میتونیم از این سرویس استفاده کنیم و میتونیم از سرویس مجانی مدرسه و بیمه مجانی هم استفاده کنیم فقط باید برای بیمه زنگ میزدیم به یه جای دیگه . خیلی در مورد سرویس نمیدونم اما همون اول که رفتیم گفتن مجانی هست اما بعد که نامه به دستمون رسید شک کردم الان که شما گفتی فکر کنم همینطری هست اگر نزدیک باشی مجانیه اگر دور باشی پولی .
اگر تازه به امریکا اومدید و درامد زیادی ندارید فرم درخواست لانچ کد رو از مدرس درخواست کنید پر کنید و بفرستید احتمالا مثل ما در جواب در مورد سرویس مدرسه هم بهتون اطلاع میدن ندادن برید بهشون بگید اینجا چیزی بهت نمیگن مگر اینکه ازشون درخواست کنی بهت بگن پس هر سوالی دارید برید مدرسه و بپرسید.
این مدرسه ای که من الان توش هستم خیلی ها سال پیش خصوصی بودن امسال اومدن اینجا مدارس خصوصی به نظر من اصلا خوب نیست . در مورد هزینه اش هم راستش رو بخواید چون اصلا در موردش تحقیق نکردم نمیدونم . موفق و پیروز باشید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، sayeh_m ، قصه گو ، pari pariaaa ، lighter
(2014-08-23 ساعت 20:58)KIMIA2005 نوشته:  دوست عزیز سرویس مدارس رایگان هستش برای مدارس public charter و public ؟؟ یا بستگی به فاصله خانه تا مدرسه داره ؟؟ شنیدم اگر فاصله خانه تا مدرسه بیشتر از 2 مایل باشه سرویس رایگان هست همینطور هستش ؟؟

تو California که رایگان نیست و هیچ ربطی به فاصله مدرسه یا مقطع تحصیلی نداره سالانه چیزی حدود 700$ میگیرن
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، ps5 ، lighter ، Rock
(2014-08-24 ساعت 23:23)milad1995 نوشته:  

تو California که رایگان نیست و هیچ ربطی به فاصله مدرسه یا مقطع تحصیلی نداره سالانه چیزی حدود 700$ میگیرن
میلادCoolCool

والا اینجا که ما هستیم بهمون اولش گفتن میتونی از سرویس به طور رایگان استفاده کنی بعدش توی اون نامه که برامون اومد که میتونم از غذای رایگان استفاده کنم گفتن میتونی از سرویس مدرسه هم رایگان استفاده کنی نمیدونم شاید اون اول کار که بهمون گفتن خودشون میدونستن ما تازه اومدیم و کار نداریم منظورشون این بوده که فرم رو پر کنید و از سرویس رایگان استفاده کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، sayeh_m ، lighter ، nora-nora
(2014-08-24 ساعت 01:37)ps5 نوشته:  
اینجا ما یه فرمی رو پر کردیم برای غذای مجانی یه هفته بعد جوابش اومد که میتونیم از این سرویس استفاده کنیم و میتونیم از سرویس مجانی مدرسه و بیمه مجانی هم استفاده کنیم فقط باید برای بیمه زنگ میزدیم به یه جای دیگه . خیلی در مورد سرویس نمیدونم اما همون اول که رفتیم گفتن مجانی هست اما بعد که نامه به دستمون رسید شک کردم الان که شما گفتی فکر کنم همینطری هست اگر نزدیک باشی مجانیه اگر دور باشی پولی .
اگر تازه به آمریکا اومدید و درامد زیادی ندارید فرم درخواست لانچ کد رو از مدرس درخواست کنید پر کنید و بفرستید احتمالا مثل ما در جواب در مورد سرویس مدرسه هم بهتون اطلاع میدن ندادن برید بهشون بگید اینجا چیزی بهت نمیگن مگر اینکه ازشون درخواست کنی بهت بگن پس هر سوالی دارید برید مدرسه و بپرسید.
این مدرسه ای که من الان توش هستم خیلی ها سال پیش خصوصی بودن امسال اومدن اینجا مدارس خصوصی به نظر من اصلا خوب نیست . در مورد هزینه اش هم راستش رو بخواید چون اصلا در موردش تحقیق نکردم نمیدونم . موفق و پیروز باشید.

ميشه بفرماييد كدوم ايالت هستيد
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-25 ساعت 05:47)Vahid2014 نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 01:37)ps5 نوشته:  
اگر تازه به آمریکا اومدید و درامد زیادی ندارید فرم درخواست لانچ کد رو از مدرس درخواست کنید پر کنید و بفرستید احتمالا مثل ما در جواب در مورد سرویس مدرسه هم بهتون اطلاع میدن ندادن برید بهشون بگید اینجا چیزی بهت نمیگن مگر اینکه ازشون درخواست کنی بهت بگن پس هر سوالی دارید برید مدرسه و بپرسید.

ميشه بفرماييد كدوم ايالت هستيد

توی امضا نوشتم که اومدم سن حوزه یعنی ایالت California
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
دوستان
آیا می شه سال اول ورود بچه هامون برای ورود به مدارس مگنت اقدام کنند و اصلا چه اقداماتی لازمه برای ورود به این مدارس؟
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
سلام پسر من امسال اول دبیرستان میرود من شنیدم کسی رو الان دیگه ثبت نام نمی کنند خیلی نگران شدن ایا .می خواستم نطر دوستان رو بپرسم.مقصد لس انجلس

یک سوال دیگه هم اینکه چه مدارکی باید از ایران ببرم؟
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-26 ساعت 15:44)reza16 نوشته:  سلام پسر من امسال اول دبیرستان میرود من شنیدم کسی رو الان دیگه ثبت نام نمی کنند خیلی نگران شدن ایا .می خواستم نطر دوستان رو بپرسم.مقصد لس انجلس

یک سوال دیگه هم اینکه چه مدارکی باید از ایران ببرم؟

خيالتون راحت باشه. هر موقع تشريف ببريد ثبت نام مي كنن البته با توجه به زيپ كد محل زندگيتون بايد دبيرستان رو انتخاب كنيد . اصل كارنامه ي سوم راهنمايي كه به تأييد آموزش و پرورش رسيده باشه و ترجمه ي آن و كارت واكسيناسيون بين المللي. موفق باشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، maryam_a ، lighter
پسر منم دوم دبستان ميره مدارك تحصيلى اول كافيه
از چه مقطعى بچه هاى كشور هاى ديگه كه امريكا ميرند فارن استيودنتد
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
(2014-08-28 ساعت 07:28)Vahid2014 نوشته:  پسر منم دوم دبستان ميره مدارك تحصيلى اول كافيه
از چه مقطعى بچه هاى كشور هاى ديگه كه امريكا ميرند فارن استيودنتد

مدارک سال اول رو ببرید و کارت واکسن ایشون رو دیگه چیزی لازم ندارید .والا اینجا که ما هستیم اگر بتونی مثل خود امریکایی ها رفتار کنی و حرف بزنی اصلا فارن به حسابت نمیارن اما اگر قانونا بخواید بدونید تا کی فارن به حساب میاد نمیدونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza20002 ، قصه گو ، sayeh_m ، lighter ، nora-nora
لوازم التحریر چیزی لازم هست با خودمون بیاریم شنیدم لوازم التحریر اونجا گرونه ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو
(2014-09-02 ساعت 08:37)KIMIA2005 نوشته:  لوازم التحریر چیزی لازم هست با خودمون بیاریم شنیدم لوازم التحریر اونجا گرونه ؟؟

خیر اشتباه شنیدید اینجا اگر بلد باشید کجا برید خیلی ارزونه دفتر های five star (یکی از بهترین دفتر ها موجود) اینجا معمولا قیمتش 3.50 دلار هست اما اگر بلد باشید کجا و کی بخرید میتونید با قیمت 80 سنت بخرید.یا مثلا من یه پک خودکار رنگی رو خریدم 5 دلار که واقعا مفته البته باید به کیفیتش نگاه کنید .توی ایران شاید ارزون تر باشه اما کیفیتش اونطوری که باید نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، قصه گو ، sayeh_m ، sepideh jan ، lighter
برا ثبت نام در دبیرستانهای یو اس ترجمه مدارکی که واسه ثبت نام بایستی ارائه بدیم مانند کارنامه سال قبل و اشتغال به تحصیل و ... نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه هم داره ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو
بستگی داره به ایالت و حتی شهر و حتی مدرسه ای که میرید اما برای محکم کاری شما همه کارش رو بکن البته فقط کارنامه و کارت واکسن رو میخوای اشتغال به تحصیل ؟! اصلا لازم نیست. به خاطر این گفتم بستگی داره چون اینجایی که من میرم لازم نداشت اما از اشناها که توی شیکاگو بوده گفته لازم داشته یا جای دور نریم همین لس انجلس رو شنیدم لازم دارن شما برای محکم کاری هر مهری لازم هست بزن.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، sayeh_m ، lighter
(2014-08-10 ساعت 22:28)ps5 نوشته:  
(2014-08-10 ساعت 11:18)milad1995 نوشته:  
(2014-08-10 ساعت 10:20)ps5 نوشته:  الان یه چیزی به ذهنم رسید گفتم در میون بزارم قبل از ثبت نام حتما ببینید امتیاز مدرسه چنده این نکته خیلی خیلی مهمه . مدرسه ای دیدم که دو برابر این مدرسه ای هست که من میخوام برم اما امتیاز مدرسه (یا نمره یا هر چی بهش میگید ) 5 بوده و واقعا دانش اموزهایی که میرن اونجا واقعا به معنای واقعی بد هستن و یجورایی اهل گنگ بازی . (با اینکه اصلا حتی به فکرم هم نمیرسید که همچین چیزی توی مدارس آمریکا وجود داشته باشه.) و دنبال نمره کامل هم نباشید اینجایی که ما هستیم مدرسه نداره که نمره اش 10 باشه و باید به 7,8,9 راضی باشید مثلا الان مدرسه ای که من میرم 9 هست در نگاه اول اگر مدارس دیگه رو دیده باشید شاید بگید کوچکتر هست اما واقعا خیلی خوبه مخصوصا دانش اموز هاش که همونطور که قبلا گفتم قبل از شروع مدارس تونستم دوست پیدا کنم و در مدرسه تنها نباشم.به دنبال مدارس بزرگ نباشید اتفاقا بعضی موقع ها باید بگید هر چی بزرگتر بدتر .
کل اینا رو گفتم چون امروز با یکی برخورد کردم که خیلی دوست داشت مدرسه ای که میره مدرسه ی بزرگ و شیکی باشه و گول ظاهر رو خورده بود.
ببینید rate یا grade مدزسه هیچ ربطی به دانش آموزانش نداره و اون نمره،نمره علمی و تحصیلی اون مدرسه است. به عنوان مثال مدرسه من (ECRCHS) رتبه 8 رو داره و مدرسه Taft رتبه 7 رو داره اما Taft رو همه ازش بد میگن. پس خیلی مهمه که تو چه مدرسه ای ثبت نام میکنید.
ممنون که این نکته رو یاد آوری کردید مسئله خیلی مهمی رو عنوان کردید
میلادCoolCool
من با جرات میتونم بگم این مدرسه ای که من دارم میرم عمرا اجازه نمیدن کسی به قول معروف گنگ بازی کنه و چند روز پیش هم جلسه گذاشته بودن در مورد همین موضوع توی مدرسه اما مدرسه ای هست که یکی از دوستان من میره ریتش 6 هست و میگه که کارکنان مدرسه میترسن به دانش اموز ها گیر بدن حالا به نظرت واقعا این ریت به دانش اموز ربطی نداره.
تا یادم نرفته چون یه سری کار برام پیش اومده و شاید چند وقت نتونم بیام این مطلب رو الان میگم توی مدرسه تا میتونید درس های AP بردارید با این که سخت هست اما الان توی دبیرستان که بردارید دیگه توی دانشکاه لازمش ندارید پس تا میتونید این هر درسی رو که میخواید بخونید AP بردارید من الان از 5 تا درسی که برداشتم 3 تاش AP هست و یکیش ورزش و اون یکی هم انگلیسی .Big Grin
PS5 عزيز
كاملاً درست نوشتي ، ريت يه مدرسه كاملاً به بچه هاي اون مدارس ربط داره .بچه هاي شر و درس نخون كه عموماً در محله هاي سطح پايين زندگي ميكنن و البته هيسپانيك ها كه به هيچ وجه به درس اهميت نميدن ، يعني خانواده هاشون اهميت نميده و خيلي هاشون اصلاً قدرت پرداخت شهريه كالج و يا دانشگاه رو ندارن !
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو ، lighter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان