کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: ازدواج با ایرانی یا آمریکای
با ایرانی
49.46%
46 49.46%
با آمریکای
50.54%
47 50.54%
مجموع 93 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با ایرانی یا آمریکایی؟
(2011-06-11 ساعت 15:03)khabaloo نوشته:  موضوع های دیگه ای جدا از اختلاف فرهنگی مثل اختلاف مذهبی هم هست حالا خیلیا درمیان که ما برامون مهم نیست، می دونم عزیزم اما فقط شما نیستی، مثلا مادر دوست دختر من همیشه به چشم یه کافر دشمن حضرت مسیح به من نگاه می کرد چون مذهبی بود، خیلی از ماها فکر میکنیم که از خیلی چیزها مثل تعصبات مذهبی و اینا گذشتیم اما اینجا بحث 2 جامعه مختلف هست ممکنه هیچوقت جامعه میزبان شما رو اون طوری که هستی قبول نکنه
در مورد آمار طلاق و اینها متاسفانه دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن اینجوریا نیست شما رو به گفته های آقای دکتر فرهنگ هلاکویی ارجاع میدم برین گوش کنین و خودتون قضاوت کنین
همیشه سعی کنین چیزایی مثل فلانی گفت و تو فلان فیلم فلان اتفاق افتاد و بزارین کنار اگه میخواین آمار درست دستتون بیاد این آمار ها هر سال توسط خود دولت آمریکا منتشر میشه اینجا بنده مورد خاصی رو ذکر نمیکنم چون دقیقا آمارهارو به خاطر ندارم
چیزی که خاطرم هست اینه که دوستان ایرانی مقیم آمریکا (البته منهای هموطنان ارمنی) آمار طلاقشون بیشتر از آمریکایی ها بود
دلیلش به نظر شخصی من بحران های هویت و غیره و ذلک میتونه باشه که یک ایرانی دور از وطن باهاش روبرو میشه
خلاصه عزیز در این موارد کلی گویی به جایی نمیرسونه مارو
خیلی وقت ها هم درک ما پسرهای ایرانی از رابطه و ازدواج عرصه رو بر یه دختر غیر ایرانی تنگ میکنه
چیزایی مثل غیرت و شکاک و بدبین بودن و اینها، همین مساله ای که شما مطرح کردین نشون دهنده یه ترس مخفیه که همیشه فکر کنی شریک زندگیت یا دوست دخترت ممکنه فردا که آفتاب بزنه دیگه دوست نداشنه باشه که حتما رو رابطه شما تاثیر میذاره بدون اینکه متوجه باشی، مساله ای که برای خود من به وجود اومد
حالا عزیز سوال من اینه : کسی که دیگه دوست نداره چرا باید بمونه اصلا ؟ چرا ما باید از رفتنش ناراحت شیم؟ به نظر من دختر غیر ایرانی ای که بهت بگه اقا من دیگه احساسی بهت ندارم و بره بارها بهتر از یه دختر گل ایرانی هست که باهات بمونه و ازت متنفر باشه

سپاس گذاری میکنم از دوست عزیزم که واقعا مسئله رو به طور ماهرانه موشکافی کرد

به نظر من هم اختلافات مذهبی خیلی خیلی مهم هست برای مثال یکی از فامیل های بنده با یک آقای نروژی عروسی کرد و مراسم عقدشون رو توی ایران گرفتن اینطور که من شنیدم اگه بخوای ازدواج توی ایران ثبت بشه باید طرفه مسلمون باشه درسته؟ پس لابد آن شخص هم مسلمون شده بود که من نمیدونم در حقیقت ! ولی این مسئله هم قابل حل شدن برای مثال شخص مسلمون شه!
نکته ی جالب دیگه این بود که فامیل ها ی ما حدود 200 نفر بود ولی اون شخص فقط خودش اومده بود جدا از پدر و مادر !
این طور که من از نوشته هاتون برداشت کردم شما بیشتر بر ازدواج با ایرانی تاکید میکنید خوب دختران ایرانی هم به دو دسته تقسیم میشوند
دسته ی اول که در آمریکا بزرگ شدن : خوب این دسته مسلما بیشتر به سمت ارزش های جامعه ی آمریکا حتی به ناچار کشیده شدن و فکر کنم کمتر هویت ایرانی در فرد وجود داشته باشه که باز غیر از مذهب فرق چندانی با یه شخص آمریکایی نداره البته منظورم برای شخصی است که از 8 سالگی توی آمریکا زندگی کرده

دسته دوم: دسته ی هستند که تازه به آمریکا مهاجرت کردند و مطابقا هویت ایرانی خود رو حفظ کردن و ( امیدوارم به کسی بر نخوره) عادت های خود که ما در ایران میتوانیم در آن ها ببینیم درون آن ها وجو داره مثل حسد دروغ غیبت و...... (یا خصلت ها مردان ایرانی مثل دروغ شکاک بودن و...) البته من نمیگم که دختران آمریکایی یا مردان آمریکایی هیچ گونه از این خصلت ها رو ندارن ولی مطابقا درصد کمتری از ایرانی ها دارن

اما در جواب سوال شما باید بگم که اون شخص باید به طور عالی در ابتدا مسائل زناشویی رو یاد بگیر و باید قبل از ازدواج به فکر این باشه که آیا طرف رو دوست داره یا نه !
نه این که بعد از 2 سال زندگی بیاد بگه که دیگه تو رو دوست ندارم البته فرض میکنیم که دو طرف هیچگونه مشکلی با هم ندارن

به نظر من یک چیز اساسی که بعد از مهاجرت ( و حل کردن تمام کاره) به یک کشور برای فرد مجرد به وجود میاد مسئله ی تشکیل خانواده است که واقعا فرد رو در یک دو راهی بزرگ قرار میده

البته من خیلی ها رو دیدم که وقتی به یک کشور خارجی رفتن از ایران زن گرفتن (شوهر کردن) ولی واقعا نمیشه تشخیص داد که آیا طرف به خاطر علاقه حاضر به ازدواج با او شده یا به خاطر اقامت!
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، mh_hshk ، khabaloo ، maaref ، AvRiMcM ، Iman-gta ، mohammad.maleki ، shkhmo ، roeentan ، sooso ، varakane ، Mamadreza ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: ازدواج با ایرانی یا آمریکایی؟ - توسط wushu kung fu - 2011-06-11 ساعت 19:37

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان