کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
(2011-08-18 ساعت 08:14)hamid_reza نوشته:  سلام به همه اونوريها و سال بالائيها
مشكل نداشتن آدرس منو رو هم ديوونه كرده . مداركم رو مي خوام پست كنم بره . اما هنوز توي فرم DS-230 سئوال 10 و 11 رو خالي گذاشتم . آخه هر كي از مهاجر سرائي ها كه N/A زده و پست كرده از KCC بهش ايميل زدن كه نقص در مدارك و آدرس . هنوز بلاتكليفم كه آدرس كجا رو بنويسم . دوستان هم حق دارند . آخه هيچ شناختي از همديگه نداريم كه بخوان لطفشون شامل حال ما بشه. در ضمن از قوانين USA هم اندازه سر سوزن شناخت ندارم كه چرا يه آدرس اينقدر بايد مهم باشه . هم براي اونا و هم براي دوستان ايراني كه از دادنش اينقدر امتناع مي كنن . مملكتي كه يه آدرس دادنش مثل اينه كه مي خوان جوونت رو بگيرن ، به نظر شما دوستان براي زندگي كردن جاي خوبيه ؟ اگه از سربازان گمنام امام زمان توي مملكت خودمون بپرسي آدرس خونه شون رو بهت ميدن و ترس و واهمه اي ندارن . ما كه نمي خوايم بريم خونشون . فقط اين آدرس بايد توي يه فرم لعنتي نوشته بشه تا شايد ما هم راهي ديار غربت شديم و بعدش هر كي بهمون التماس كرد كه آدرس بهش بديم ، جواب سر بالا بديم و غمي از غماش كم نكنيم . واقعا برام عجيب شده. دوستان حق دارند . ممكلت از ما بهترون مملكتيه كه آبش به تن هر كي خورد بي معرفت ميشه و دست خيرش رو واسه كمك به هم نوعش از مچ قطع مي كنه . از بس صبح تا شب دنبال كار كردن و پول در آوردن هستن كه چرخ زندگيشون بچرخه ، ديگه اين عاطفه و مهربوني ايروني از وجودشون پر ميگيره و دريغ از يه جواب سلام درست و حسابي .( البته دوستان مهاجرسائي از اين قاعده مستثني هستند ) . من هميشه يه آرزوئي مي كنم واسه اونائي كه اونجا هستن . خدايا اينقدر بهشون خونه بده كه آدرس يكيش رو دلشون بياد به يه دربه دري كه بد جور گير كرده ، بِدَن . انتظاري نداريم . دلم مي خواست بدونم اگه آمريكائي ها هم يه مهاجرسائي مثل ما داشتن و اونا هم مهاجر بودن ، بهم آدرس ميدادن يا نه .
شاد و پيروز باشين

دوست عزیز برای هیچکدام از ما دادن آدرس به کسی واقعا نیازمند آن است سخت نیست . یکی مثل من و محسن بی محاباتر این کار را انجام میدهد و یکی مثل آرش با کمی دقت و بررسی فرد ناشناس این کار را انجام میدهد در هر صورت قضیه سر این است که اگر کسی واقعا آدرس بخواهد و اعلام کند بلاخره یک نفر پیدا میشود که به او آدرس بدهد . من نمیدانم شما در جایی قبلا اعلام کرده ای که نیاز به آدرس داری یا نه ولی چه کرده باشید چه نه ،خواهشم از شما اینست که با در نظر گرفتن ایالتی که میخواهید به آن بروید در تاپیک مربوط به آن یا همینجا با ذکر یک مشخصات محدود از خودتان مثل اینکه کی قرار است عازم آمریکا شوید و به کجا بروید درخواستتان را اعلام کنید حتما کسی پیدا خواهد شد که در شهر مورد نظر شما ساکن باشد و به شما آدرسش را بدهد اگر هم این روش جواب نداد . خودتان ببینید که کدام یک از اعضای مهاجرسرا در آن شهر ساکنند با چندتا از آنها با پیام خصوصی یا هر روشی که میشود با آنها ارتباط شخصیتری برقرار کرد،خودتان را کامل معرفی کنید و بگویید که اگر میتواند آدرسش را به شما بدهد . بلاخره در همین مهاجرسرا آدمهای دست به خیر و کمک رسان کم نیستند و یکی را پیدا خواهید کرد.

من نمیدانم چرا کسانی که نیاز به کمک دارند حاضر نیستند تلاش زیادی برای این قضیه بکنند و اگر یک ارسالی در این زمینه داشته باشند و کسی جوابشان را ندهد ناراحت میشوند (منظورم شما نیستید کلی عرض میکنم ) .در نظر داشته باشید که همه مهاجرسراییها هر روز اینجا را چک نمیکنند و شاید فردی که شرایط کمک به شما را دارد اصلا درخواست کمک شما را ندیده باشد و ارسال شما بین ارسالهایی که هر روز میشوند گم شده باشد. مثلا خود من همیشه فقط" ارسالهای امروز" را چک میکنم و اگر دوروز به اینجا سر نزنم ارسالهای آن دو روز را ندیده ام .

کمی بیشتر در جهت پیدا کردن چیزی که میخواهید تلاش کنید حتما آنرا بدست میاورید. مثل همین دوستمان که خیلی محترمانه و بدون اینکه از کسی طلبکار باشد در چند جا خواسته اش را اعلام کرد و بلاخره یک نفر واجد شرایط پیدا شد و به او کمک کرد.
میگویم بدون اینکه طلبکار باشد چون برخی از دوستانی که کمک میخواهند لحنشان طوریست که در بقیه افراد دافعه ایجاد میکنند و برای همین هم کسی به آنها کمک نمیکند در نظر داشته باشید که تنها راه شناخت ما از افراد در اینجا همین لحن حرف زدنشان است و واقعا کسی که در خارج از کشور است هر چقدر هم که مهربان و دلسوز باشد سرش درد نمیکند که با ارتباط با چنین افرادی برای خودش دردسر ایجاد کند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: حمایت از کسانی که کسی را در امریکا ندارند - توسط rasarasa - 2011-08-19 ساعت 03:50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان