کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
بنده اتفاقی با این سایت آشنا شدم و راستش رو هم بخواهید به دلیل کمبود وقت و ترافیک کاری وقت زیادی صرف مطالعه و گشت و گذار در فروم ها رو ندارم. اما وقتی با تاپیک جمهوری چک آشنا شدم این تصمیم رو گرفتم که عضو بشم و تا انجایی که اطلاعات بنده اجازه میده شما رو راهنمایی کنم زیرا بدلیل سابقه طولانی زندگی و تجارت در این کشور این اطلاعات بصورت تجربی بدست امده.
در مورد ویزا و برخی قوانین اطلاعات خوبی دارم و اگر هم دوستان نیاز به اطلاعاتی داشته باشند از منابع موسخ این امکان هستش که از افراد معتبر و مهم در ارگان های مختلف پرسید و پاسخ رو خدمت شما اعلام کنم.

در مورد ثبت شرکت و گرفتن اقامت باید عرض کنم که کلان پیگیر این موضوع نشید . چون در حال حاضر چراغ قرمز رو به اتباع ایران، اذربایجان، ارمنستان، روسیه و اوکراین نشان دادن.تعداد زیادی ایرانی در سال 2008 تا 2009 شرکت ثبت کردند و با گرفتن ویزا پس از مدتی به سمت اروپای غرب مهاجرت کردند.

در مورد اینکه ویزای شما برگشت خورده و امکان پیگیری هست یا خیر هم باید بگم که امکان هستش و 100% قانون چک این حق رو به شما میده و حتی در کمیسیون مهاجرتی اتحاده اروپا که در سال 2010 تشکیل جلسه داد این موضوع تصویب شد که هیچ سفارت خانه ای حق سخت گیری های بیش از اندازه و خارج از حقوق بشری را از متقاضی نباید داشته باشه.اگر ویزا رو شخص کنسول رد کرده باشه پیگیری از سفارت باید انجام بشه و نتیجه هم درخواست دوباره ویزا هستش.
اگر مدارک رو پلیس و وزارت کشور برگشت زده باشه که شما ظرف 15 روز کاری میبایست شکایت خودتون رو ارسال کنید از طریق وکیل .
البته تمام این پیگیری های فقط برای افرادی جواب خواهد داد که با ویزای کاری یعنی شرکت چکی اونها رو دعوت کرده باشه و حقوق و قرارداد و اجاره مسکن تمام تهیه شده باشه، برای ثبت شرکت بی نتیجه خواهد بود. چون روسها و اوکراینیها در اولویت هستند.
افرادی هم که قصد ثبت شرکت دارند زمان انجام این کار بین 25 تا 40 روز کاری هستش حدااکثر. توجه کنید که بیشتر از این زمان غیر ممکن هستش و دروغ.
فراموش نکنید که جدیدا بانکها وکالت نامه جدا برای افتتاح حساب شرکت از شما میخوان. حساب هم خیلی از بانکها باز نمیکنند برای ایرانی ها. در حال حاضر بانک یونی کردیت بانک و ولکس بانک این کار خیلی خوب انجام میدن.
برای ثبت شرکت هم از وکلای چکی میتونید استفاده کنید. قیمت های مناسبی دارند. به هیچ وجه شرکت آماده خریداری نکنید. فقط اگر واقعا قصد تجارت دارید و سن شرکت برای شما اعتبار میاره که در این صورت وکیل خوب بگیرید تا زیر و بم شرکت رو بررسی کنه و بعد خریداری کنید.

چک کشور زیبا و خوبی هستش، اما درگیر یک سری بازی های سیاسی شده و در آینده با مشکلاتی مواجه خواهد شد. بنده به عنوان یک سرمایه گذار در اینجا این حس رو دارم میکنم. به طور مثال زمان اوج مشکلات سیاسی روسیه و چک و همچنین حمله مکرر روس ها به چچن، چکی ها از روی لجبازی به تعداد زیادی از مهاجران چچنی و داغستانی ویزا دادند، اما الان تمام مقامات چکی از این اقدام پشیمان هستند، چون امنیت پایین اومده و من این رو واقعا درک میکنم. هر سال بر تعداد کلی ها افزوده میشه. بنده اتفاقی از شهر کلادنو که نزدیک پراگ هست رد میشدم و وقتی این شهر را با 2 سال پیش مقایسه میکردم باورم نمیشد که این همه کلی اومده باشن اینجا.

نکته بعدی این هستش که از سال 2008 حمله سرمایه داران روس به چک شروع شد. یعنی اینکه دولت روسیه پول در اختیار افرادی قرار داد و انها تحت نام شرکت اروپایی و حتی روسی اقدام به شرکت در منافصات استراتژیک کردند و در حال حاضر روسیه سهم زیادی در خیلی از شرکت های حساس چکی داره .

من قصد تغییر نظر دوستان رو ندارم و فقط قصد اطلاع رسانی هستش و خود شما با کمی مطالع و دیدی باز تر میتونید تصمیم بگیرید.
اخبار مربوط به امروز

In related news, government MPs on Friday approved raising the lower VAT rate affecting some goods and services from the previous 10 to 14 percent. The move will raise the prices of medicines, foodstuff, public transport, as well as books, newspapers and concert tickets in 2012, Mladá fronta Dnes reported. Finance Minister Miroslav Kalousek told the daily that by conservative estimates the lower VAT rate increase would bring in an additional 22 billion crowns. The prime minister, meanwhile, stressed that the increase would not be dramatic but the opposition Social Democrats have said that they will lower the rate if they win the next election, at least regarding food and medicine. Petr Nečas’s centre-right government aims to unify the existing higher and lower VAT rates at 17.5 percent in 2013.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، msar

پیام‌های این موضوع
باز کردن حساب بانکی در چک - توسط یه مهاجر - 2010-02-01 ساعت 17:58
RE: اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك - توسط Vaclav - 2011-09-03 ساعت 05:20
بايدها و نبايدها - توسط یه مهاجر - 2009-12-04 ساعت 18:30
مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-27 ساعت 20:50
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-27 ساعت 23:14
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط hamid123 - 2010-05-07 ساعت 23:34
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-28 ساعت 19:12
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط alen1336 - 2011-04-02 ساعت 01:16
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2011-09-04 ساعت 02:16