کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2011-09-12 ساعت 21:13)hitab نوشته:  آریو خان اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین. در باره هزینه ها- کار- مدارس - محله هاش ....
سلام
اگر پست های قبلی من رو بخونید تا اونجا که ممکن بوده گفتم.
اگر سوال خاصی دارید میتونید به من ایمیل بزنید

(2011-08-27 ساعت 14:04)amiry نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 11:12)charisma8 نوشته:  با سلام
اگر شهروند کالیفرنیا شده باشید و بهشون نگفته باشید که مدرکی بالاتر از دیپلم دارید و ثابت کنید که جزء افراد کم درآمد(Low income) هستید میتونید از خودت دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوضه و بهش میگن financal aid.
این هم وب سایتش که میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید.

http://www.fafsa.ed.gov

حالا بگیم که نمی خواهید از این استفاده کنید،اگر خودتون بخواهید شهریه رو بپردازید برای هر واحد باید 26$ بپردازید.البته اگر هنوز شهروند نباشید باید یه شهریه جداگونه بپردازید که مبلغش 926$.
هزینه ترم ها رو نمیتونم بهتون بگم چون بستگی به تعدا واحدتون داره .ولی برای بعضی از رشته ها که دو سال اولش رو میتونید توی کالج باشید تقریبا میتونید 60 واحدی رو پاس کنید و بعد این دروس رو به دانشگاهی که براش درخواست کردید و قبلتون کردند منتقل کنید و ما بقی دروس تخصصی رو اونجا پاس کنید و لیسانستون رو بگیرید.
بجز شهریه باید پول کتاب ، رفت و آمد ، اجاره خونه و خورد و خوراک هم در نظر داشته باشید.البته اگر برای کمک هزینه دولتی قبول بشید اونها تمام این حساب کتاب هارو انجام میدهند و یه مبلغ چشم گیری برای کل ترم بهتون میدن و شما فقط درس می خونید،که خیلی از ایرانی ها با سن بالا شون دارند از این طریق هم درس میخونن و هم زندگی میکنن.

شاد و سلامت باشید.

(2010-05-05 ساعت 10:53)laili نوشته:  من شنیدم برای داشتن کارهای دولتی باید سیتیزن بود........درسته؟

با سلام
درسته ولی بجز سیتیزن برای کسانی که گرین کارت دارند کار دولتی هست.فقط باید براش درخواست کرد و از مصاحبش موفق بیرون بیای.

شاد و سلامت باشید.
با سلام
ممنون از راهنمایی های خوبتون
سوال من اینه که اگر مدرک رو لیسانس گفته باشیم
نمیتونیم کمک هزینه تحصیلی بگیریم؟
مثلا برای تحصیل در فوق لیسانس یا یک لیسانس دیگه؟

متشکرم
خیر
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: tata63

پیام‌های این موضوع
pierce - توسط faranak pejmon - 2012-02-06 ساعت 14:59
RE: حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا - توسط اریو - 2011-09-14 ساعت 10:11