کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اخذ ویزای تحصیلی از سفارت هند در تهران
(2011-10-11 ساعت 23:51)irantaze نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 00:26)peyman.eskandary نوشته:  با سلام و خسته نباشی به همه شما دوستان گرامی
من یک سوال داشتم که اگر عزیزی من را راهنمایی کند واقعا متشکر میشوم.
اولین سوال من این است که برای اقامت تحصیلی درهند باید حدودا چقدر پول داشته باشیم؟
دومین سوال من این است که آیا به دانشجویان خارجی کشور هند (مثل خودمان)اجازه کار میدهن و اگر میدهند حقوق به صورتی میباشد که پاسخ گوی خرج دانشگاه و خودم باشد؟
سومین سوال من در رابطه با ارزش مدرک کشور هند نسبت به دانشگاه آزاد یا دولتی خودمان است؟
چهارمین سوال من همدررابطه با پذیرش از دانشگاه هندی میباشد اگر لطف کنید و اطلاعاتی مختصر هم در اختیار من قرار دهید واقعا متشکر میشوم.

دوستان از کجا پذیرش دانشگاه معتبر هند را بگیرم؟
gبرای اقامت تحصیلی بستگی به رشتت داره چی میخوای بخونی؟
در مورد اجازه ی کار نمیدونم ولی حقوقی که بهت میدن اصلا ارزش کار کردن رو نداره وضعیت اقتصادیش جوری نیست شما کار دانشجویی کنی
دانشگاه آزاد هم حرفشو نزن که فقط تو ایران اعتبار داره دانشگاههای هند اکثرا معتبرن و درکل اروپا و آمریکا قبولش دارن اونم زیاد تو ایران چندتا دانشگاه دولتی بیشتر نیست که اروپا قبولشون داره ولی تمام دانشگاه های هند رو قبول دارن امکاناتشون هم از ایران بهتره پس معتبرتر در کل. اگه میخوای برگردی ایران حتما تو سایت وزارت علوم وضعیت دانشگاهی که میخوای بری رو بررسی کن www.msrt.ir
پذیرش رو باید یکی از اونجا برات بگیره و بفرسته برات اینجا ببری سفارت ویزا بگیری برادر خود من از طریق دانشجوهای اونجا رفت براش ویزا گرفتن از طریق سایت زیر
www.indiastudy.ir
کارشون درسته دفعه اول هم نیست ویزا میدن چندتا از دوستام هم رفتن ارزونتر از همه جا هزینه رو حساب کردن و مهمتر سرمون کلاه نزاشتن

(2011-08-09 ساعت 17:32)aaarrrmmmaaannn نوشته:  خیلی ممنون آروین جان.اشکان جان مطالب کاملاً جامع بود.ممنون.فقط چیزایی که امروز من از پلیس + 10 شنیدم با چیزایی که نوشته بود یکم تفاوت داشت.امروز صبح پلیس + 10 بهم گفت اول بلیط رفت و برگشت رو میخری.بعد معرفی نامه از دانشگاه میگیری که فلانی تو این تاریخ میره فلان جا و تو این تاریخ برمیگرده.بعد اون معرفی نامه رو میبری نظام وظیفه شهر به همراه وثیقه که سند ملک به ارزش 50 میلیون تومان باشه.بعد از اینکه ارزش ملک تایید شد ارجاع میدن به نظام وظیفه استان و بعد هم اجازه صادر میشه.تو ویکی آدرس هایی که بود واسه تهران بود،ولی اینجور که اینا بهم گفتند از همین شهرستان هم میشه اقدام کرد و نیازی به وزارت علوم و این چیزا نداشت! راهی که تو ویکی بود یکم طولانی بود و زحمتش بیشتر ولی راهی که امروز بهم گفتن آسونتره! کدومش درسته الله اعلم!
من از نظام وظیفه سوال کردم شما که لیسانس داری با 5 میلیون وصیغه هم میتونی بری در ضمن میتونی یه چک معتبر هم بزاری
دیگه نمیدونم والا

با عرض سلام مجدد به شما من در سایت های مختلفی جستوجوکردم و دیدم که هند بیشتر برای پزشکی و دندانپزشکی رشته داره حالا شما اگه لطف کنید و یک رشته همه جا پسند و پر درآمد معرفیکنید متشکر میشوم .
راستی من محصل پیش دانشگاهی هستم و رشته دبیرستانی من ریاضی و فیزیک میباشد و از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستم و برای زندگی در آینده قصد رفتن به یک کشور دیگه مثل آمریگا یا کانادا را دارم
من یک عمو و 3 پسر عمو و یک دختر عمو و 1 پسر عمه و یک دختر عمه و یک عمه در امریکا و یک دختر عمه دیگه هم تو کانادا دارم
یک پسر عمه هم تو ترکیه دارم
لطفی کمی از اطلاعاتتون را در رابطه با تحصیل و کار همراه با تحصیل دراختیار من قرار دهید
با تشکر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: اخذ ویزای تحصیلی از سفارت هند در تهران - توسط peyman.eskandary - 2011-10-13 ساعت 23:31
مهاجرت دانشجو به هند - توسط aryamehraboon - 2011-07-31 ساعت 17:37
RE: مهاجرت دانشجو به هند - توسط saeed53 - 2011-08-01 ساعت 09:02

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان