کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین و بدترین ایالتها برای کار
Kamelaی عزیز
البته من منظورم این نبود که کسی همینطوری پاشه بره یک منطقه محروم که دنبال کار بگرده! این اصلا شدنی نیست. ممکنه اساسا تا چند سال اونجا یک موقعیت کاری باز نشه! منظورم اینه که فرد دنبال کار در مناطق محروم و دور افتاده باشه و اگه پیدا شد و شرایطش مناسب بود قبول کنه و بره. حالا ممکنه از طریق آژانسهای کاریابی پیگیر باشه یا سایتهای دولتهای محلی اون مناطق.
مثلا یکی از مشاغلی که معمولا شهرداریها جذب میکنن براش Water / Wastewater Plant Operator هست. فرد ممکنه گواهینامه C رو که حدود 80 ساعته بگیره و بعد استخدام بشه و یا در حین کار بگیره. حالا مسئله اینه که در شهرهای پرطرفدارتر برای کار این کارگران رو در محیط کار فشار بیشتری بهشون وارد میکنن و کار بیشتر و سختتری ازشون میخوان ولی در مناطق کم جمعیت انجام این کار راحتتر و ریلکس تره. استرس بسیار کمتری داره و از میکرومنیجینگ و رئیس بازی به اون صورت خبری نیست چون کل پلنت مگه چند نفر کارگر کارمند داره؟ تازه امکان ارتقا شغلی هم به علت رقابت کاری کمتر بیشتره. با این شرایط فرد ممکنه تا گواهینامه A بتونه براحتی و سرعت بالا بره و بعد کاری در شهر بزرگتر پیدا کنه و منطقه محروم رو با کوله باری از تجربه و رفرنس کاری ترک کنه.
تنها دلیل زندگی من در جنوب فلوریدا فقط محل زندگی رایگان هست وگرنه من یک ثانیه هم اینجا نمی موندم چون وضع کار بسیار خرابه.
امکان زندگی موقت در نیویورک تا زمان پیدا کردن یک کار خوب رو داشتم ولی حساب کردم دیدم ساعتی دو سه دولار حقوق بیشتر کفاف هزینه های وحشتناک اونجا رو نمیده و تازه استرس کاری هم باید در نظر گرفت که بسیار بالاست.
الان از بابت کار و حقوق بالا ایالت داکوتای شمالی تو مایه های عسلویه ایران شده و بنوعی کار ریخته و بعیده کسی بره و دست خالی بمونه اما باید به فاکتورهایی مثل سختی کار بعلت در دم دست نبودن کارگر کافی, آب و هوای سرد و اجاره خونه های فضایی بعلت کمبود محل اسکان در جاهایی که کار زیاده توجه کرد.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: بهترین و بدترین ایالتها برای کار - توسط yami - 2012-03-11 ساعت 19:10

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان