کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایده های کار در بدو ورود به آمریکا
(2012-03-23 ساعت 08:53)soheilbadami نوشته:  ضمن تشکر از یامی. در مورد مکملها و دارو تقریبا چند سالی هست که برندهای امریکایی از طریق نمایندگانشون در اروپا صادرات رو انجام میدادن و من نشنیدم که ارسالی مستقیم از امریکا باشه چون بحث لیبل وزارتخونه هم داستانی هست اگر ثبت سفارشها دارای طرف امریکایی باشند. البته من این اطلاعاتی هست که به واسطه دارم و مستقیما خبری ندارم و ممکن هست کامل یا درست نباشن.
در مورد تاپیک هم درست گفتید. تب امریکا چنان داغ هست که کسی کمتر به این امور جزئی ! اهمیت میده و بچه هایی هم که اینطرفند تک و توک مثل شما نظر به جز میدن و یکسری مطالب هم خب بیشتر ارمانگراییانه و یا زورنالیستی است تا عملگرا. به هر شکل ارزوی موفقیت برای همه داریم.

بله سهیل جان, خلاصه مطلب اینکه این بیزنسها آنقدر بزرگ هستن که به فردی خارج از سیستم خودشون برای انجام امورشون در آمریکا (تازه اگه به قول شما نیازی هم داشته باشن و طرف نمایندگی اروپایی نباشه) نیاز نداشته باشن.

در مورد کم بودن اشتراک در این بحث کار بذار یک مطلبی رو رک و پوست کنده بگم و امیدوارم که به بقیه دوستان بر نخوره.
واقعیت اینه که به استثنای موارد انگشت شمار متاسفانه قریب به اتفاق مهاجران در مشاغلی بسیار پایین تر از اونی که در ایران داشتن مشغول به کار هستن و سرخورده و ناراحت حالشون از این مباحث به هم میخوره. باید خودمم اعتراف کنم که انتظار اشتراک در این مبحث برای مثال میگم از یک مهندسی با سابقه که الان تو فود مارت پمپ بنزین کار میکنه و نوشابه خالی میکنه و مغازه رو تی میکشه و به فک و فامیل هم تو ایران گفته تو شرکت شل یا موبیل استخدام شدم (!!) تلاش بیهوده ای هست (کار که عیب نیست اگه آدم درست انجام بده) با اینکه منظور من این بود که بیاییم این رودرواسی ها رو کنار بذاریم و اجازه بدیم بقیه هم از تلاشها و شکستها و پیروزیها و تجربیات ما استفاده کنن. مستمع آزاد یک گوشه ی نشستن هیچ دردی رو از هیچ کس دوا نخواهد کرد. وقتی کسی نقاط ضعف و قوتش رو در کارهایی که کرده یا میتونه بکنه با بقیه در میون میذاره ممکنه کس دیگه کاری بهتر بهش پیشنهاد بده یا راهی رو بهش نشون بده که خودش نمیدونست.
یک بار با دوستانی در زمینه موفقیت ایرانیها در آمریکا صحبت میکردم بهشون گفتم که اینجا میری ناسا مثلا 5 تا مهندس ایرانی هست همشون هم تاپ تاپ!! اما در عوض شونصد تا مهندس هندی رده متوسط هست!! حالا خداییش کدوم یک از اینا خوبه؟ همین روحیه تکروی ایرانی و همکاری هندی باعث شده که اینجوری بشه. ایرانیها همه ریزش کرده همین پنج تا رسیده به اوج که تاپهای جامعه هستن در عوض هندی ها با هم همکاری کردن و اون ضعیفشون هم یک جوری کشیدن با خودشون بالا.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: ایده های کار و زندگی در بدو ورود به آمریکا - توسط yami - 2012-03-23 ساعت 09:22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان