کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
سلام

3 سال پیش من و همسرم تصمیم به مهاجرت به کانا دا گرفتیم....خلاصه که من به عنوان نفر اصلی پرونده شروع کردم به کلاس زبان و آیلتس و این حرفا.....حالا بماند که در این مسیر چی شد و چی نشد.این خودش 4-5 صفحه میشه...بعد از اینکه بالاخره تونستیم از این ابر سد کانادا رد بشیم دیگه خیالمون راحت بود که 12 ماه دیگه به گفته خود کانادا ما اونجاییم و چه زندگی عالی رو شروع می کنیم....تازه بعد از این بود که اتفاق ها شروع شد...
اول گروه شغلی جدیدی کانادا مشخص کرد که علارغم یکی بودن رشته ها اونا در الویت بودن و نه ماها... در همین میون اوضاع سیاسی سوریه بهم ریخت بعد از 2 سال انتظار ویزا آفیس دمشق که مسئول رسیدگی به مهاجرین خاور میانه بود تعطیل شد...تو این شیر تو شیری گفتم خوب من که آیلتس آکادمیک دارم بیا بریم فوق لیسانس رو سوئد بگیریم. تا تکلیف کانادا مشخص بشه.اون طوری کارم بهتر پیدا میشه.
اقدام کردیم از بخت خوب ما ذخریه 7 ام شدم .. همیشه تا ذخیره 20 ام اون رشته رو هم بهش می گفتن بیا.چون هر ترم کلی انصرافی پیدا میشد..به ما که رسید اون سال هیچ بنی بشری انصراف نداد.حتی 1 نفر..پس سوئد پر....
گفتیم خوب میریم استرالیا..چه باکیه......تو این اوضاع یهو استرالیا گفت 4 تا اسکیل زبان باید بشه 7 تا امتیاز زبانو بیاری...خوب حدس زدین که اینم نشد. یعنی مهاجرت به استرالیا پر...گفتیم دانشجویی بریم که بعد از کلی تحقیق دیدم باید نزدیک 120 میلیون 4-5 ماه تو حساب بخوابونیم تا ویزا بدن...پس دانشجوی استرالیا هم پر.....
خلاصه که ما هم که 2.5 سال بود که منتظر و پول تو بانک و بلیط بدست بودیم تا به سرعت خودمونو به کشور آرزوها برسونیم...دیدم از این کشور پیشرفته بخاری بلند نمیشه.و ما هم که تو پروندن همه چیز استاد گفتیم ایندفعه خودمون بپریم..رفتیم 20 روز سفر و هرچی پول داشتیم دادیم یوروی 2600 تومنی.از این کشور به اون کشورخرج کردیمو و خیالمون راحت که دیگه پولی نداریم برگشتیم...یه آخیش برزگ هم موقع ورود به مرز ایران گفتیم...چون دینمون به پول ها رو ادا کرده بودیم.
یهو تو چند روز قبل از اعلام جواب لاتاری یه نامه از سفارت کانادا اومد که آقا بیا برو تست پزشکی بده و پول ورود به کانادا رو بده که ما دلمون می خواد شما رو زیارت کنیم...ما هم که هول..سریع 5 میلیون آخر (تست پزشکی و هزنیه ورود و ترجمه ها ی آخر و پول وکیل محترم رو تسویه و آماده پرواز شیدم.انگار فقط منتتظر بودن که ما عید پولامون خرج کینم)
صبح 1 می بود....رفتم جواب لاتاری رو چک کردم که سایت یک خط رد میون بالا میمدو گفت طبق 9 سال گذشته قبول نشدین...شب ساعت 7-8 بود که خانومم خونه نبود و قرار بود برم دنبالش...داشتم فروم مربوط به کانادا رو بالا پایین می کردم که یه بار دیگه از بیکاری رفتم لاتاری رو چک کنم...اسم خودمو زدم نرفت تو...اسم خانموم رو زدم و نوشت برو آقا جون سال دیگه بیا....می خواستم برم دنبال خانومم که خیلی دیر شده بود .هی چک می کردم که و برای منون میزد اطلاعات اشتباه.در صورتیکه من کپی پیست می کردم..حالا من وایساده منتظر این سایت لعنتی . هی فحش بده...که من سایت بهتر از شما برنامه نویسی می کنم و غر غر... ..هی من بزن هی اون بگه اشتباه.کلافه شده بودم....یهو جای فامیلم ؛ اسمم رو زدم....دکمه رو که زدم دیدم یه کله عقاب ظاهر شد....بعد بدنش بعد اومد پایین یه بار کد و .....منو میگی مبهوت....خوندم دیدم نوشته شما انتخاب شدین ولی این به منظور گرفتن ویزا نیست.....گفتم نه بابا...تو زبان حالیت نیست...اشتباه می کنی.( آیلتس آکادمیک 6.5)..هی با جواب خانومم چک کردم دیدم چه قدر با هم فرق می کنه...زنگ زدم بهش گفتم اینطوریه ولی مطمن نیستم...جیغ زد..آی جیغ زد ها.....آخه اون از اولش می کفت فقط امریکا.دادم 2-3 نفر از دوستان ترجمه متن حواب لاتاری ...اونا هم داد و فریاد مه مبارکه.
..خلاصه بعد از اون شب و لحظه تاریخی تا 3-4 روز اول هر 3 دقیقه یک بار از خوشحالی جیغ میزدم و باور نمی شد...تو ماشین که نگو...از خوشی نعره میزدم.. به خاطر این پیزوزی بزرگ به کانادا هم انگشت شصتم روبه عنوان پیروزی نشون میدام که اونم خوشحال باشه.که ما پیروز شدیم.آخه دوستمه...البته هنوزم نشون میدم که یادش باشه ما به یاد شیم...کانادا هم به خاطر اینکه 2 تا آدم خفن رو از دست داده الان ساکت شده و نمیگه بیان وایزا بگیرین ..فعلا تو سکوته...ایندفعه کاناد ا پر....
بالاخره بعد از 3-4 روز اول که تو آسمونا بودیم یک روز دیدم اخبارکه ای بابا کانال 2 اخبار 820 برنده شدن ما رو اعلام کرد.ما هم که مبهوت..بالاخره جیغ خانومم جلوی دوستامون کارای زیادی کرده بود..یکیشم اعلام جهانی 2 نفر از برنده گان لاتاری 2013
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش

پیام‌های این موضوع
RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - توسط aziking - 2012-07-14 ساعت 11:19
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-11-26 ساعت 21:48
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-12-05 ساعت 10:25
RE: تقویم تاریخ - توسط zavosh - 2012-12-12 ساعت 10:02
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-01-21 ساعت 16:31
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-01 ساعت 01:14
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-11 ساعت 01:05
تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط bayat_r - 2013-02-12 ساعت 17:30
RE: تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط nimo80 - 2013-02-12 ساعت 17:53
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-03-11 ساعت 09:58
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-01 ساعت 23:40
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-13 ساعت 13:54
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-05-21 ساعت 01:13