کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-07-19 ساعت 22:31)ehsan99 نوشته:  اين نظر شخصيه منه...من فکر نميکنم off campus گزينه مناسبی برای يک مهاجر باشه به چند دليل
1- ... مهاجری که داره آمريکا ميره ديگه تو محيطه ..پس چه دليلی ممکنه وجود داشته باشه برای دانشگاه نرفتن ...
2- ..بدرد آدمی ميخوره که...يه تعادل خوبی تو زندگيش داره..حالا يه جورايی ميخواد يه تحصيلاتی رو هم فيت زندگيش کنه...
3- ...مهمترين حسن دانشگاه...فرهنگ های مختلف رو ميبينی وهمه اينها کلا کمک ميکنه که آدم سريعتر در اون فرهنگ, محيط و کشور مورد نظر جا بيفته و روابط اجتماعی قابل قبول پيدا کنه...
4- ...يه مهاجر که خارج ميره...شايد اون انگيزه لازم برای درست استفاده کردن از اين نوع تحصيل رو نداشته باشه ...
... درسته که در مقاطع بالاتر مثل دکتری ديگه خبری از کلاس رفتن و امتحان دادن اينها نيست....مطمئنا دانشگاه هم به آدم هايی که چنين وضعيتی دارن کمک هايی خواهد کرد و تنهاشون نخواهد گذاشت
(2012-07-19 ساعت 23:53)mrr777 نوشته:  دوست من ممنون از نکاتی که گفتین ولی در دانشگاههای آمریکا شما برای عقب نموندن از قافله باید فول تایم تحقیق کنید و فعالیت داشته باشید...برای جوونهای مجرد یا زوجهای جوون خیلی خوبه و زود اداپته میشن، اما برای خانواده دار ها نمی گم غیر ممکن ولی با توجه به نا آشنا بودن با سیستم اونجا بسیار سخته...
ولی در آمریکا آدمی که زندگیش رو داره روابطش رو داره و تعادل خوبی هم تو زندگیش داره اگه دانشجو هم باشه میاد بیرون از دانشگاه، درس و مدرک رو واسه چی می خواد؟ رسیدن به این چیزهایی که همین الان داره؟؟ اونا که پز مدرک رو نمی خوان بدن.
... من از بقیه دوستان هم خواهش می کنم نظراتشون رو بیان کنن تا بقیه از نظرشون استفاده کنن.
ضمن ادای احترام به استاد mrr777 باید بگم که من در مجموع با حرفهای احسان عزیزم موافقم. یک چیزی که آمریکایی ها بیشتر از هر فاکتوری بهش توجه دارند بحث تنوع یا همون Diversity، به خصوص تنوع فرهنگی هست. همون عاملی که باعث شده که برنامه ی ویزای تنوع (Diversity Visa) رو هر سال اجرا کنن و ما حالا دور هم جمع بشیم و در حول و حوش بحث اصلی که مهاجرت باشه بحث کنیم. حالا من رشته ام جامعه شناسی نیست که در مورد نقش تنوع در جامعه و علت این همه توجه آمریکایی ها بهش بحث کنم ولی در مقام مقایسه اینو می دونم که در سیستم های زیستی هر چه تنوع ژنتیکی بیشتر باشه اون سیستم پایدارتره. بطور مثال یک جامعه متنوع در برابر یک بیماری مثل آنفولانزا مقاومت بیشتری نشون میده تا یک جامعه یکدست. جوامع یکدست خیلی زود منقرض خواهند شد.
خیلی از دانشجوهایی که هر سال از دانشگاه های آمریکا پذیرش می گیرند ممکنه از لحاظ سواد علمی خیلی هم سطح بالایی نداشته باشن ولی دانشگاه جذبشون می کنه که مثلاً بگه ما از بورکینوفاسو هم دانشجو داریم و به این موضوع کلی هم افتخار می کنن.
این بحث تنوع هم با آموزش از راه دور و کلاس مجازی جور در نمیاد. همونطور که احسان در بند سوم پست قشنگش اشاره کرد باید داخل محیط و در تعامل با ملت باشی تا فرهنگتو عرضه کنی و فرهنگشون رو بپذیری (تبادل فرهنگی).
همه دانشجوهای برگشته از یو اس معترفند که با وجود بالا بودن هزینه ها در دانشگاه های ایالتی و رقابت شدید برای درس خوندن، به حدی کمک هزینه، انواع وام و فلوشیپ و اسکولارشیپ وجود داره که با یک مقدار همت و تلاش به راحتی می تونین درستون رو تموم کنید. تنها ترم اول هست که ممکنه از جیب بخورین و براتون یه مقدار مشکل باشه.
از این گذشته شما درس می خونین که در آینده فرصت های شغلی بیشتر و با حقوق بالاتری برای خودتون فراهم کنید. هر جایی هم که تقاضای کار بدین از شما رزومه خواهند خواست. طبیعیه که وقتی مدارک تحصیلی تون مربوط به یک دانشگاه معتبر ایالتی باشه خیلی بهتر و با حقوق بالاتر استخدام خواهید شد تا از یک دانشگاه گمنام یا دانشگاه راه دور. یه استادی داشتیم تو دانشگاه که فارغ التحصیل آمریکا بود. می گفت نه تنها رتبه ی دانشگاهی که درس خوندین در آینده شغلی شما موثره بلکه خیلی دوست دارند که مقاطع تحصیلی مختلف رو در دانشگاه های مختلفی هم طی کرده باشین (کشتن ما رو با این حس تنوع طلبیشونBig Grin!!). یعنی مثلاً لیسانس دانشگاه میشیگان، فوق لیسانس کرنل، دکترا هم برکلی ( ای جان! چه خوش اشتها هم هستن!Big Grin!). و یک همچین کسی به آدمی که مثلاً هر سه مقطع رو در برکلی (بهترین دانشگاه دنیا در بسیاری از رشته ها) گذرونده در ارجحیتهSad!!!..
این که ما پیش کسوت ها با چند سر عائله ممکنه نتونیم به سرعت جوون ترها اداپته بشیم هم کاملاً صحیحه. ولی برادر جان اداپته نشیم چیکار کنیمSad؟ داریم مهاجرت می کنیم به یک کشور دیگه باید هر چی زودتر خودمون رو با قوانین و فرهنگشون وفق بدیم. حالا چه جایی بهتر از دانشگاه هاشون که گل سر سبد اجتماعشونه؟
به نظر من که هر کی می خواد درس بخونه اصلاً باید بره سراغ بهترین دانشگاهشون تو رشته ی خودش. بعله سخته، نمره تافل و GRE بالا می خواد، باید با کسایی رقابت کنید که تو مملکت خودشون با زبون مادریشون هیچ مشکلی در فهم مطالب ندارن و از وقتی هم که به دنیا اومدن تربیت شدن برای رقابت کردنSad، یعنی مادرزادی رقیب متولد شدن. ولی بعدش که یک کار خوب گیر آوردین همه ی اینها جبران میشه.
تنها نکته ای که با احسان موافق نیستم اینه که نه داداش من. اتفاقاً تو مقاطع بالاتر تحصیلی کلاس میرن، واحد پاس می کنن و میوفتن، امتحان هم میدن در حد تیم ملیSad!!!. پایان نامه هم دارن به چه خفنی!!. اروپا و به نظرم استرالیا هستند که در مقاطع دکتری فقط پایان نامه دارند و درس پاس نمی کنن.
حالا این که چرا بعضی ها مدارکشون رو از طریق آموزش از راه دور می گیرن و چه استفاده ای از این مدارک می کنن رو دیگه نمی دونم راستش. دارن اذون میگن.شب همگی یا بهتره بگم صبح همگی بخیر!!!.Wink

تشکر کنندگان: rose_2000 ، ehsan99 ، Szsanazsz ، afs ، امیر مهاجر ، rira1982 ، mrr777 ، m@ry@m75 ، ASALI ، Ali DV-2013 ، HRSH ، bayat_r ، sayeh_m ، shimoda ، zina s

پیام‌های این موضوع
RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - توسط Saeedv13 - 2012-07-20 ساعت 03:43
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-11-26 ساعت 21:48
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-12-05 ساعت 10:25
RE: تقویم تاریخ - توسط zavosh - 2012-12-12 ساعت 10:02
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-01-21 ساعت 16:31
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-01 ساعت 01:14
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-11 ساعت 01:05
تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط bayat_r - 2013-02-12 ساعت 17:30
RE: تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط nimo80 - 2013-02-12 ساعت 17:53
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-03-11 ساعت 09:58
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-01 ساعت 23:40
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-13 ساعت 13:54
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-05-21 ساعت 01:13