کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حفظ فرهنگ ایرانی یا انطباق با فرهنگ آمریکایی؟
(2012-08-26 ساعت 12:12)wushu kung fu نوشته:  در مورد بچه ها در آمریکا من یه نکته ی رو اضافه کنم

مسلما وقتی بچه ی در آمریکا به دنیا میاد دیگه ایرانی نیست و آمریکایی میشه ( تنها کشوری که یه بچه ی مهاجر رو عضو 100 در 100 همون کشور میدونه آمریکاست نمونش رئیس جمهور فعلی آمریکا ) و امه اگه بچه ی از یه پدر ایرانی و مادر آمریکایی یا بعلکس متولد بشه خوب این که خوده آمریکایی و دیگه اصلا نمیشه گفت ایرانی خوب نکته همین جاست چطور میشه انتظار داشت از بچه ی که تمام عمرش رو در حالا مثالا آمریکا گذرونده با فرهنگ ایرانی باشه !؟؟؟ اصلا نمیشه و ما هم باید با تمام امکان سعی کنیم فرهنگمون رو مطابق فرهنگ آمریکایی کنیم !! شاید بگید برا چی؟؟ خوب برای موفقیت باید این کار رو کرد وگرنه نمیشه در یک کشور با یک فرهنگ دیگه زندگی کرد دوستی در مورد باردار شدن و از این حرفا توی آمریکا صحبت کرده بود که واقعا این یه حقیقته و کسی منکرش نیست روابط دیپلماتیک در آمریکا معمولا از سن 16 سالگی شروع میشه که حتی پایین تر از اینم گاهی اتفاق میوفته و این موضوع ربطی به فرهنگ آمریکایی نداره بلکه به تریبیت بچه داره ! و نمیشه این موضوع رو چسبوند به آمریکا دقت کنید ببینید که تمام کسای که توی آمریکا در سن پایین بادار شدن یا معتاد خانواده هاشون چطور بودن ؟؟؟ اکثرا طلاقی - معتاد - هوس باز و.... خوب مسلما بچه هم چیزی از تربیت یاد نگرفت پس از نظر من نگران نباشید و با این مسئله کنار بیایید به طور مثال شما نمیتونید به بچتون بگید ایرانی باش چون بچتون دیگه یه آمریکایی شده ! ولی کاری که میتونید بکنید اینه که خوب تربیتش کنید و از ازرش های دینتون از همون کوچیکی براش تعریف کنید اگه از همون کوچیکی از دینتون و ارزشهاش بگید مطمئن باشید بچتون درسته آمریکایی شده ولی خیلی پایبند ارزش های دینی میشه

جالبه من با چند دختر آمریکایی صحبت میکردم که مسحیی بودن و خیلی پایبند ارزش هاشون میگفتن روابط دیپلماتیک فقط بعد از ازدواج !!
یعنی ایران و آمریکا چون هنوز ازدواج نکردن با هم روابط دیپلماتیک ندارن؟Big Grin
منم در مورد اینکه آدم باید خودش رو با محیط ، وفق بده کاملن موافقم.به خصوص وقتی خود آدم آگاهانه پدیده مهاجرت رو انتخاب می کنه ،خب از اول میدونسته جایی که میره با جایی که بوده خیلی فرق می کنه.خیلی از ما ها اصلن به خاطر همین تفاوت ها مهاجرت می کنیم!
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، laili ، sayeh_m ، shani ، msar ، maryam.azad

پیام‌های این موضوع
RE: حفظ فرهنگ ایرانی یا انطباق با فرهنگ آمریکایی؟ - توسط فردا - 2012-08-26 ساعت 12:52

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان