کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آشنایی با آداب و رسوم آمریکا
مدیر جان. مرسی. واقعیتش وقتی من وارد امریکا شدم هیچکدام از این مسائل جزئی را نمیدانستم و مدتی طول کشید تا فهمیدم چی به چیه. برای همین هم دوست دارم تجربیاتم رو بنویسم تا بلکه به دیگرانی که مثل من تازه وارد امریکا میشن کمکی کرده باشم. در رابطه با روابط دختر و پسر از اونجایی که من خودم دو سال و نیمه که مجرد زندگی میکنم و هنوز دوست دختر پیدا نکردم فکر نمیکنم که فرد مناسبی برای توضیح دادن باشم! مگر اینکه بخوای به سرنوشت من دچار بشی! ولی خوب حالا که خیلی دوست داری یه چیزهایی میگم بهرحال درسته که نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم! اول از همه اینکه تمام این سایتهای دیتینگ اینترنتی سرکاریه و جز اینکه وقت و پولتون رو هدر بدبد هیچ عایدی دیگه ای نداره. مثلا یک عکس خوشگل میبینید وقتی ملاقاتش کردید یکی مثل مادربزرگتون از آب در میاد! خلاصه اینکه وقتتون رو با این چیزها هدر ندید. دوم اینکه تسلط به زبان خیلی مهمه چون ارتباط انسانها در امریکا بیشتر از طریق کلام صورت میگیره. مثلا در ایران ممکنه توسط نگاه و یا تماس با حداقل صحبت ارتباطی میان دختر و پسر بوجود بیاد ولی در امریکا چنین چیزی تقریبا محاله. بهترین مکان برای پیدا کردن دوست پسر و یا دختر کلابهای شبانه است. پس اگر اهل کلاب رفتن و یا مشروب خوردن نیستید باز هم ول معطلید. در امریکا برعکس ایران دخترها شماره تلفنشان را به پسرها میدهند و خودشان هیچوقت زنگ نمیزنند. ولی اگر بعدا پشیمان شوند و یا با فرد دیگری دوست شده باشند به تلفن شما جواب نمیدهند. نکته ای که ممکن است برایتان عجیب باشد این است که دخترها در امریکا بسیار خجالتی هستند و اگر مست نباشند تقریبا محال است که بتوانید با آنها دوست شوید. برای همین هم کلابهای شبانه بهترین مکان برای دوست یابی است. در امریکا دو نوع روابط میان پسرها و دخترها وجود دارد. نوع اول دیتینگ است که شما بعد از توافق طرفین برای شام خوردن بیرون میروید و ممکن است پس از چند بار رفت و آمد کارتان به جاهای باریک هم بکشد. بدین طریق شما با طرف مقابلتان دوست میشوید ولی حتی اگر یکسال هم از این روابط بگذرد هیچ نوع تعهدی برای اینکه با کس دیگری نباشید در میان طرفین وجود ندارد تا اینکه روابط وارد مرحله دوم شود که اصطلاحا میگویند کامیت میکنند. یعنی دو طرف از نظر عاطفی و دیگر موارد به هم متعهد میشوند که به هم وفادار باشند. خیلی از دخترها و پسرها هستند که هیچوقت کامیت نمیکنند و اصولا دیتینگ با افراد مختلف را دوست دارند تا جایی که سنشان به بالای پنجاه برسد و کم کم به فکر کامیت باشند. جالب اینجا است که حتی از دیتینگ بچه دار هم میشوند و بچه شان را بزرگ میکنند و پدر بچه در ضمن اینکه وظایف خاصی دارد هیچ ارتباط و یا شناختی از مادر بچه ندارد. در امریکا نوع روابط دختر و پسر با ایران و یا بسیاری از کشورهای شرقی و یا آسیایی فرق میکند. اینجا مکان خوبی نیست که توضیح دهم ولی سربسته میتوانم بگویم که روابط کاملا دوطرفه است و دو طرف بطور یکسان از روابط بهره مند میشوند. و اگر مثلا مردها بخواهند به روش خودشان در ایران عمل کنند طرف عصبانی شده و میگوید برو بابا و صحنه را ترک میکند و در را هم پشت سرش میکوبد! خلاصه اینکه اینجا همه چی به آن آسانیها هم که فکر میکنی نیست. در امریکا به روابط استراتژیک زن و مرد بسیار اهمیت میدهند و حتی اگر بعد از سالهای متوالی زمانی برسد که بقول خودشان کار نکند از همدیگر جدا میشوند. در ایران خانواده های بسیاری هستند که اولویتهای بالاتری برای بقای خانواده دارند ولی در امریکا اولویت اول برای هر گونه روابط خانوادگی روابط استراتژیک است. بهتان توصیه میکنم که فیلم آنفیتفول یا بی وفا را نگاه کنید که لپ مطلب را بیان میکند. البته این قضایا در بین خانواده های ایرانی که در امریکا زندگی میکنند متفاوت است. امریکاییها هیچوقت دروغ نمیگویند و اگر مثلا زنی از فرد دیگری خوشش بیاید و حتی با او همراه شود فردا به شوهرش میگوید ولی در خانواده های ایرانی مقیم در امریکا اوضاع اسفناک است. خانمها و آقایان برای خودشان روابط دیپلماتیک خاص خودشان را دارند و شبها نقش یک زوج خوشبخت را با لبخندهای مسخره بازی میکنند و آقایان به بهانه دیدن برنامه های تلویزیونی شب را روی کاناپه میخوابند. از آنجایی که همه آنها هم میدانند که درونشان چه خبر است نمیدانم این مسائل را از چه کسی مخفی میکنند! خلاصه اگر میخواهید با یک دختر و پسر امریکایی دوست شوید باید دور دورویی و دروغ و فیلم بازی کردن را خط بکشید اگرنه حتی میتوانند در دادگاه بر علیه شما شکایت کنند. خوب مدیر جان این تقریبا همه آن چیزهایی بود که من درباره روابط دختر و پسر در امریکا میدانم. اگر متوجه چیز جدیدی شدم حتما مینویسم. امیدوارم که بدردت بخورد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، saeedhei ، ChairMan ، usa.lover ، sousangerd ، سارا کوچولو ، A l i r e z a ، shahram1347 ، homeless ، m.memari ، meweadl ، otaku ، Mohammad5 ، kavoshgarnet ، cky ، Hossein81 ، Jav3 ، mh_hshk ، هموطن ، Linspire ، Amirreza ، pejvakgroup ، MEHRAN837 ، mavarfan ، AvRiMcM ، usamilad ، morteza111 ، Mohammad.Sadeq ، farzad-it ، lorecance ، pr.kia ، Iman-gta ، nima_b0 ، maxsoulfly ، moein n ، firstpars ، m9780 ، majidarooni ، vahidvm60 ، mohammadm64 ، amiry ، dear selected ، masih sh ، perna ، persian_viper ، sami_a ، Omidooo ، meysam afjeh ، mahdi/sh ، vm1974 ، alis60 ، n4v!d ، myfriendsmy2010 ، m@ry@m75 ، Danoosh ، parsush ، taksniper ، f.khorasani ، Qazal.d ، hoj_s000 ، dinadino228 ، mrhj50 ، abbas41 ، sorena ، myou ، aerospc ، Rock ، سمانه777 ، itsmasoud ، Ali_Kh ، dana ، 5ina ، behfaza ، r91 ، زری وحدتی ، kiana11 ، اسمان ابی ، آلیس-1980 ، mitramin ، SK89 ، shahryar7021 ، alitab ، mohselena ، Fifi2015 ، biber ، .Armin. ، meisam14 ، neda shz ، farzad24 ، بازگشت ، mr.amir007 ، aminsamba ، gema ، goliii ، amirdadash ، mohammadg846 ، Mahboy ، biparva ، جهان20 ، msar ، omid2004 ، shayan seyfi ، aminreza ، shspring527 ، aram_hpanahi ، matin.sh ، jsmlz ، ARSHIN007 ، سعید صادقی فر2 ، copol ، asbebarfi ، mr1mra ، alireza.1365 ، Pedraaam ، caprice ، MiladCr7 ، razraz ، pishtaz611 ، Hoseinu ، aazitaa ، saeed8990 ، American Darlin ، Farzad Immigrant ، mona_ir ، santaclara

پیام‌های این موضوع
آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط sasaj58 - 2007-09-09 ساعت 09:34
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط rs232 - 2009-09-27 ساعت 12:10
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط rs232 - 2009-09-29 ساعت 03:08
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط laili - 2009-09-29 ساعت 05:49
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط rs232 - 2009-09-30 ساعت 01:05
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط rs232 - 2009-10-14 ساعت 08:24
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط pegah - 2009-11-16 ساعت 06:17
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط rs232 - 2009-11-16 ساعت 08:03
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط pegah - 2009-11-16 ساعت 08:43
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط admin - 2009-12-09 ساعت 01:28
RE: آشنایی با آداب و رسوم آمریکا - توسط Pedi - 2011-02-03 ساعت 00:39