کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین و بدترین ایالتها برای کار
(2012-10-15 ساعت 03:40)Hossein81 نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 18:47)yami نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 10:58)Hossein81 نوشته:  ممنون از جوابتون دوست گرامی..من هم نظر و تجربه خودم رو گفتم .....
حسین جان، از یک کچلی پرسیدن که دوست داری مو داشته باشی؟ میگه نه! گفتن دوست داری ....
دوست عزیز من همونطوری که گفتم مقدار بسی زیاد تجربیاتم با شما فرق میکنه....

حسین آقا، قبلا هم تاکید کردم که کلا به سیاه و سفید بودن اعتقادی ندارم و همیشه دوست داشتم همه مسائل رو با دید درجات مختلفی از خاکستری ببینم. در این هم که ایرانیان بسیار خوبی در آمریکا زندگی میکنن شکی نیست اما بحث سر اینه که نسبت خوبها به بدها چقدره؟ کسی تا حالا اینو علمی آمارگیری نکرده پس هر چه بگیم از سر معده خودمان و تجربیات شخصی میگیم. منم مال خودم رو گفتم و حتی اگه یادتون باشه داستان فیل شناسی در تاریکی مولانا رو مثال زدم که هر کسی به هر جای فیلم در تاریکی دست زده بود، فکر میکرد که فیلم همانطوریه (نرم و درازه یا عین تخته یا ستون) ولی نهایتا مشخص شد که هیچکدام از آنها نبود ولی «همه آنها با هم بود»!! مثل شما یکی دو نفر هم بودن که در مهاجرسرا آمدن و نوشتن که ایرانیهای منطقه شون چقدر براشون مایه گذاشتن. ما که ناراحت نشدیم؟ خیلی هم خوشحال شدیم اما بحث سر کلیت موضوع هست. سر اینکه در مملکت آمریکا که بیشترین (با تفاوت چند برابری نسبت به رتبه های دوم و سوم)تعداد ایرانیان خارج از کشور ساکن هستن، چند نفر مثل شما تجربه مناسبی داشتن؟ اما اجازه بده من به شما بگم که من دقیقا وقتی آمدم از ایرانیهای اینجا چی خواستم و اونا چی بهم دادند. اگه فکر میکنید کار یا هر چیز دیگه ای خواستم در اشتباهید!
بصورت اتفاقی یک گروه اینترنتی از ایرانیان همچین دارای بیزنس و باکلاس در فلوریدای مرکزی پیدا کردم. پستها رو مطالعه کردم و دیدم چیزی شبیه فورام هست و توش از هر دری سخنی. اومدم عضو بشم دیدم محدودش کردن. به ادمینش که همشهری ما هم بود از قضا، یک پیام زدم که میخوام عضو بشم و بخاطر اینکه در منطقه ما ایرانی نیست اینجا، از اعضا چند سوال در رابطه با کار در منطقه و کانتی اونا بپرسم. منو پیچوند که آی نمیدونم پیچ خرابه و چی و چی. گفتم عزیز من همین چند ساعت پیش نشون میده نفر عضو شده، خوب بگو نمیکنم دیگه. آقا خواست از دل ما دربیاره و ایمیل و شماره داد که زنگ بزن و کلی صحبت که نگران نباش، من برات کار پیدا میکنم!! یک ماهی ما رو سر دوند، همش بخاطر اینکه نمیخواست من عضو گروه بشم! بعدم که گیر یکی دو تا ایرانی دیگه اینجا افتادم که دقیقا چیزی در حد خاله خرسه بودن و با خودم گفتم که تا سه نشه بازی نشه، دیگه بسه! از لحظه ای که امیدم رو از اینا بریدم، موقعیت کاری و بعد تحصیلی به من رو کرد. دوستان دیگه ای هم دارم که در کالیفرنیا بودن یا هستن و ماجراهای مشابهی داشتن. تقصیر من نیست که افراد خوش شانسی مثل شما زیاد نیستن و کسانی مثل من کم.
در مورد جریان پرشین هم حسین جان، خودتان حتما به این مسئله رسیدین که در مملکت غربت اگه آدم خودش به کشورش و جایی که ازش اومده افتخار نکنه، هیش کی به آدم ارزش و احترام نمیذاره. من خودم تو ایران کم مصیبت و بدبختی ندیدم. یک روز در یک جمعی یکی از حضار شروع کرد از بحث حجاب و مردسالاری جنسی در ایران انتقاد کردن که مردها زنهاشون رو قنداق پیچ میکنن و ... من خودم بشدت مخالف حجاب هستم و منطقا باید با ایشون موافقت میکردم اما سریع زدم تو پوزش که شما که تو مملکتت مردم به هم به چشم بچه باز نگاه میکنن و جرات نمیکنن که بچه همدیگه رو ناز و نوازش و خدای نکرده خدای نکرده بوس کنن، بهتره حرف مفت نزنی!! حداقل هرچی هست جاذبه جنسی زن بیشتر از یک بچه هست و مشخصه که در این بین شما مغزتون بیمارتره!! از اون روز دیگه جرات نکرد جلوی من از ایران انتقاد کنه.
آذری ها یک مثلی دارن که میگی دامنت رو بنداز بالا ببین کجات دیده میشه! آمریکایی ها هم اینجا خوب میدونن که هدف یک ایرانی از گفتن اینکه پرشین هستم بنوعی انکار چیزی هست (خوب یا بد) که در واقعیت هست. ما ملیتی به نام پرشین در جهان امروز نداریم. همانطور که الان یک ایتالیایی نمیتونه بگه من رومی هستم. یک ایرانی با گفتن اینکه من پرشین هستم انگار داره شرمندگی شو از ایرانی بودنش ابراز میکنه و التماس میکنه که تو رو خدا من رو ایرانی به حساب نیارید چون ازش شرم دارم. امیدوارم که روزی برسه که دیگه هیچ ایرانی خودش رو در غربت بخاطر شرمندگی از ایرانی بودنش پرشین معرفی نکنه و با افتخار بگه که ایرانی هستم.
یک مطلبی هم تا یادم نرفته بگم که جواب سوال Where are you from این نیست که بگیم I am Persian یا I am Iranian. چون کسی از ما در این سوال ملیت یا نژادمون رو نمیپرسه بلکه میپرسه از کجا هستی پس یا باید بگیم I am from Iran یا هم I am from Persia. حالا اگه اتحاد جماهیر شوروی و روم و قسطنطنیه و بیزانس و رودزیا داریم، باشه میگیم همون I am from Persia ولی خوب واقعیت این هست که ما کشوری به نام پرشیا یا پارس از حدود شصت هفتاد سال پیش به اینور نداریم و هرچی هست اسمش ایران هست، چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم. ولی طبیعتا اگه کسی پرسید که ببخشید نژاد شما چیست، خوب اونوقت مسئله فرق میکنه ولی من که تا حالا نشنیدم که کسی اینجا از کسی دیگه نژادش رو بپرسه.

عباس آقا از کاشان!! عزیز من در مورد این ایالات تا حدی ناشناخته کمی دست به عصا اقدام کن! من که تا حالا نبودم اما همسرم تاکید داره که ایالات آدمهاش تا حدی زیاد بیگانه هراس هستند و اگه رفتین و گیر KKK افتادین یا هیشکی بهتون کار یا خانه اجاره نداد دلگیر نشین! اینها حتی بین خودشون هم خط کشیها و حساب کتابهایی دارن چه برسه که یک بیگانه بخواد قاطی اجتماع اونا بشه. همین جنوب فلوریدا با این همه مهاجر من گاها عملا نژادپرستی و بیگانه هراسی از بعضی ملیتها رو به عینه میبینم و حس میکنم. چه برسه به اون ایالت ها.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: بهترین و بدترین ایالتها برای کار - توسط yami - 2012-10-15 ساعت 04:07

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان