کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آرش کیست؟ : کمی در مورد خودم!
باز هم سلام
این هم از اون دعاها بود. سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است جانم؛ درضمن درگوشی بگم و خانم ها نشنوند؛ وقتی از خانمم میپرسند که چرا آمریکا را دوست وبدارد؛ میگه کجا برم که نه شوهرم زبونش داره که مخ شون رو بزنه؛ ونه این آمریکایها مثلی بعضی از هموطنانمان آنقدر کمبود دارند که بخواهند آشیانه ی خانواده ای را بخاطر خواست های هوس آمیزشان برهم بریزند

و حقیقتا ً هم اینجنین است ، کجا یک زن میتوانست با آرامش خاطر در ساعتی از شب که سهله؛ حتی روز ، رانندگی کند؛یا به تنهایی به پارک و جنگل برود؛ و در کل، راحت باشد؟
آن روزهای آخر به یاد دارم که در شهرستان کوچک ما به حدی بعضی افراد شور یک رفتاری را درآورده بودند ؛ که بدون حیا از کاسبهای دور و بر، با پررویی خاصی، سمج میشدند و اصلا ً توجهی به طرف مقابلشان که زن شوهردار است؛ بچه ی کوچک به همراه دارد و اهل این حرفها نیست؛ قصد سوار کردنشان را میداشتند و البته هیچ کس هم به کسی نبود و البته که فساد فقط در جای -جای آمریکا وجود دارد و مملکت ما این خبرها نیست؛هرچند که در محیطی بسته انتظار اینگونه رفتارها و بدتر از آن،چیزی عجیب نیست.

والله ؛من از آنروزی که آمدیم هنوز یک رفتار ناشایست؛ و یا زننده ای از هیچ جوانی ندیده ام و برعکس با توجه به بچه و شوهردار بودن خانمم، هرچه بیشتر مراعات کرده اند و احترام گذاشته اند؛ بماند که در همین راستا سر من هم بی کلاه مانده(شوخی)؛ ولی محض اطلاع بقیه دوستان عرض کنم که پس از اینکه کسی رابطه با دختر کم سن و سال تر از هیجده سال داشته باشد؛ از بدترین جرایم که بقول معروف « کـاه توی پوست طرف میکنند» رابطه با شخص متاهل است(حداقل در ایالت میزوری )

اما قبل از اینکه سوالتان را پاسخ دهم ؛ یک نصیحت و اون اینکه اگه همینطوری مثلی حال میخوای هرروز به آب بزنی(ااا چرا میخندی؛ منظورم آب و قایقرانی و اینجور حرفاست؛نگفتم که «زیرآبی»!؟ به جون همون عمه ام،سعی کن باور کنی) تجربه ات را تکرار نکن؛ مخصوصا ً مواظب باش گول این را نخوری که این پیرزن همسایه تان پول دار است و همین روزها میمیره و اگه بگیریش؛ بعد مردنش صاحب مال و منال میشی؟؟؟

اولا ً کو که صاحب مال و منال باشد و همه ی به ظاهر دارایی اش وام و بدهی به بانک نباشد ؟؟
دوما ً این آمریکایییها راستی راستی معنی زندگی را فهمیده اند و تازه بعد از هفتاد - هشتاد سالگی فیلشان هوس هندوستان میکند و برای مثال دوستی دارم (حالا معلوم میشه که من جوونم یا پیر!!؟؟)پست چی محله است و اسمش هم «دیوید»ه . این آقا در سن شصت و دوساله گی تازه بعد از طلاق زن اولش و سه تا بچه ی درازغـــول؛ نشسته پای کامپیوتر و چت و چت بازی و زن دومش را از برزیل انتخاب کرده که البته آنقدر با ما صمیمی هستند که جای پدر بزرگ و مادربزرگ بچه های مرا پر کرده اند؛
حالا بعد از اینهمه نصیحت اگه راستی راستی پولدار است و قصد خیری هم ندارید !!؟؟ لطفی بنمایید و برای من دستی بالا بیندازید شاید این آخر عمری ما به نـــــــــــــــــــــــــــــــان و نوایی!!؟؟ رسیدیم؛
البته میدونی خانمم چی میگه: برای کشتن شما مردها همون یه زن کافیه؛ نیروی کمکی لازم نیست .

و امــّّا همانطورکه میدانید؛ میزوری در مرکز آمریکا واقع است و همجوار ایالت کنزاس و البته درشهری دراندردشت به نام کنزاس سیتی؛ مشترک هستند؛ این ایالت یکی از همان ایالتهایی است که درجنگ های داخلی آمریکا(سیویل وُر) طرفدار جنوبی ها و قانون برده داری بوده است و آنقدر بعضی هایشان هنوز متعصب هستند که هنوز پرچم کشور کودتایی آنزمانشان(The Confederate) را آویزان خانه هایشان میکنند و به نوعی میتوان گفت کمی تا قسمتی Red neck هستند (دهاتی،رعیت؛ از آنجا که افراد کشاورز در بیرون خانه کار میکرده اند و گردن هایشان از شدت آفتاب سوختگی ، قرمز مینموده است به این اطلاح مشهور هستند) و تقریبا ً بیگانه گان را مخصوصا ً خارجی ها و سیاه پوست ها را زیاد در خود راه نمیدهند.

میدونم حالا همگی میگید بیچاره حـــمـــــید ؛ مظلوم حمید !! البته میتونید یه دم سینه زنی سنگین سه ضربی هم بگیرید و ثوابش را نیز نثار روحم نمایید که ظاهرا ً بین این مردم مــُرده ام و خودم خبر ندارم !!!؟؟
ولی بعد از شوخی، جدای همه ی باورهای دیگران؛ یک خونگرمی خاصی دارند که کمتر میتوان در دیگر نواحی آمریکا یافت و حداقل در مورد ما که بسیار هم خوب بوده اند.
از نظر آب و هوایی هم که با ذکر یک ضرب المثل مشهور در میزوری میتوان حدس زد که چه خبر است: میگویند:« اگر از آب و هوای این لحظه خوشت نمیاید؛ نیم ساعت صبر کن» و جدا ً هم همینطور است ، در طول یک هفته همه گونه آب و هوا و فصلها را خواهی دید و تقریبا ً از اواخر پاییز همیشه و برای احتیاط باید چتر و کاپیشن ، همراه داشته باشید.
با اینحال شاید قشنگ ترین زمانها ؛ پاییز ایالت میزوری دیدنی تر باشد؛ چراکه سبزی و جنگل و دریاچه را میتوان در تمامی آمریکا ببینی؛ امــّّا زیبایی رویایی و رنگ طلایی(نه زرد) برگها در پاییز چنان جادوانگیزند که در تشریح نمیاید.

بقیه ی توضیحات را انشاالله حضوری برایتان خواهم گفت. و بهتره تا از سوال پرسیدن؛ پشیمانت نکرده ام بگذارم به استراحت بپردازید؛؛
شب و روزتان بخیر ارادتمند حمید ایالت میزوری

البته مستحضر هستم که بیشتر گفته هایم برایتان تکراری بوده؛ ولی هدفم مثمر ثمر بودن برای دیگران است و از تکراری بودن آن ، برای هرکس که بود؟ پوزش میطلبم.
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ

پیام‌های این موضوع
آرش کیست؟ : کمی در مورد خودم! - توسط rs232 - 2009-10-22 ساعت 08:45
RE: کمی در مورد خودم! - توسط ChairMan - 2009-10-22 ساعت 15:33
RE: کمی در مورد خودم! - توسط lexington - 2009-10-22 ساعت 21:06
RE: کمی در مورد خودم! - توسط mohsen324 - 2009-10-22 ساعت 21:40
RE: کمی در مورد خودم! - توسط rs232 - 2009-10-22 ساعت 21:51
RE: کمی در مورد خودم! - توسط lexington - 2009-10-22 ساعت 23:09
RE: کمی در مورد خودم! - توسط rs232 - 2009-10-23 ساعت 00:47
RE: کمی در مورد خودم! - توسط lexington - 2009-10-23 ساعت 06:40
RE: کمی در مورد خودم! - توسط shr.jafari - 2009-10-24 ساعت 00:04
RE: کمی در مورد خودم! - توسط rs232 - 2009-11-02 ساعت 06:03