کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
سازمان های NGO معمولاً بودجه خودشون رو از Donation ها بدست میارند. مثلاً منی که از این سازمان (که ایشالا قراره راه بیفته) برای شروع زندگیم تو آمریکا هزار جور کمک می گیرم و به سازمان احساس دین می کنم سالانه مبلغی به سازمان بخاطر کارهای خوبش کمک می کنم. این اتفاق واقعاً در دنیا می افته و نگاه به ایران نکنید! مثلاً ویکیپدیا امسال 6 میلیون دلار Donation جمع کرد. مردم بخاطر مقاله های خوبی که در ویکیپدیا پیدا می کنند و حالش رو می برند به ویکی پدیا کمک می کنند.
برای شروع کار همچین سازمانی نمیشه از اول خدمات زیادی ارائه کرد. مخصوصاً خدماتی که هزینه بر باشند. باید در ابتدا فقط یک محلی باشه برای اطلاع رسانی و برگزاری میتینگ ها و ایجاد روابط دوستی و همسایگی و شاید کاری... اینطوری میشه بستر رو برای بنای سازمانی که به مهاجر های تازه رسیده سرویس هایی مثل کمک برای اجاره خانه و وسایل، کمک برای پیدا کردن کار و .... را ایجاد کرد.
بنظر من مردم فقط از این سازمان کمک نمی گیرند و استفاده نمی کنند. این سازمان می تونه برای خیلی ها مفید باشه، مثلاً مهاجرای ایرانی که به آمریکا می روند سرشار از پتانسیل نیروی انسانی و سرمایه هستند. اگر بتوانیم این سرمایه انسانی و مالی را به طور منصفانه و non profit مصرف کنیم خیلی کار ها می توان کرد که شرح آن شرح بدیهات است.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: حمایت از کسانی که کسی را در امریکا ندارند - توسط mohsen324 - 2009-10-23 ساعت 22:01

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان