کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چطور به آفیسر ثابت کنیم پتیشنر در آمریکا اقامت دارد؟ (Domicile)

(2012-12-05 ساعت 03:27)frozen mind نوشته:  کار فرشیدok1 درست شد؟!!! خیلی عالی شد! Big Grin

اخرش چطوری درست کردن؟ بگن ما هم یاد بگیریم.Big Grin

عجببببب ! ممنونیمم !! Big Grin

(2012-12-05 ساعت 04:48)elahenadafy2 نوشته:  Blaze عزیز، با توجه به اینکه همسر شما ایران بودن و شغل و درآمدی هم توی آمریکا نداشتن، توی NVC از ایشون توضیحی مبنی بر اینکه چرا تکس ندادین خواستن؟ چون از کاملا چنین چیزیو خواسته بودن. اگه ازتون خواسته بودن، چی بهشون دادید؟

چرا نوشته بود که لازمه و ماخودمون کتبا نوشتیم که هزینه های زندگی ایشون را من پرداخت میکنم و چون درامد در آمریکا از تاریخ فلان تا فلان ندارند و هزینه های دیگه بر عهده خانواده داخل آمریکاست ایشون به حد نصابی که فرم تکس پر کنه نرسیده.

البته بعدا یک سری پر کردیم و برای من یک فرم درخواست دادن از IRS، که به جای SSN بهم ITIN ) Individual Taxpayer Identification Number ) دادند تا شماره ای خاص داشته باشم و بشه فرم رو طبق قوانین جدید ارسال کرد. یک ماهی طول کشید تا این شماره بیاد. این شماره برای کسانی هست که بهر دلیلی هنوز گرین کارت نگرفتن ولی همسر یا خانوادشون باید تکس بدن و این تکس جوینت باید باشه، یا خودشون باید مالیات بهر دلیلی بدن. لینکش تو همون سایت سازمان مالیات هست و میتونید گوگل کنید.

خلاصه حدود 4000 تا در سال اماده کردیم که شامل معافی مالیاتی بشه ولی مدرکی هم باشه که اکشنی اونجا انجام شده.

بهر حال به تازگی از IRS بهمون میل کردند و تکس رو برگردونده بودن و نوشته بودن که دقیقا جای SSN شما شماره رو ITIN رو بزنید و ما فرم رو دوباره اصلاح کردیم و فرستادیم .اونها هم مورد بررسی قرار داده بودند، قبول کرده بودند و نامه بهمراه فرم مهر شده مبنی بر دریافت و پذیرش برامون ارسال کردند.

اون فرم رو هم به همراه باقی مدارک سفارت بردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Acaro ، dreamer60 ، frozen mind ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: چطور به آفیسر ثابت کنیم پتیشنر در آمریکا اقامت دارد؟ (Domicile) - توسط Blaze - 2012-12-05 ساعت 10:49
RE: چطور به - توسط Nightsky007 - 2014-01-30 ساعت 19:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان