کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا از سگ واهمه دارید؟؟ یا " چگونه با یک سگ تعامل کنیم؟ "
من ترسم از بچگی بود به خاطر باغی که برای تفریح می رفتنیم و دو تا سگ نگهبان داشت و بابابزرگم می گفت نباید نزدیکشون بشیم. با این که من و برادرم علاقمند بودیم باهاشون دوست بشیم اما خود سگا این قدر بد اخلاق بودن و واق واق می کردن که جرات نمی کردیم بریم جلو. این جا هم اوایل از شیوه ی کج کردن راه استفاده می کردم و گاهی هم آبروریزی می کردم تا این که خونه ی یه دوست دعوت شدیم که بقول خودشون خونشون سگ سارون بود Smile اونا هم به احترام من سگا رو جمع و جور کرده بودن و فقط یه کوچیک و بی آزارشو بغلشون نگه داشنه بودن اما چشمتون روز بد نبینه همینی که ما در زدیم صدای واق واق یه گله سگ اومد. بعد که نشستیم گفتن این سگ کوچیکه آدمای خوب و بد رو تشخیص میده اگه آدم خوبی باشی میاد کنار پات می شینه و اگه نه که وای به حالت. ایشون اول از کنار پا شروع کردن و بعد تشریف آوردن اون سر مبل و کم کم تشریف مبارکشونو آوردن تو بغل من. یعنی که من چه آدم خوبی هستما. صاحبخونه هم که دید انگار ترس من یه کم ریخته به سگ بعدی اذن دخول داد. این یکی اومد یه دوری زد و دورادور یه نگاه سگی کرد و بهش هشدار دادن که طرف من نیاد منم با خیال راحت مشغول حرف زدن بودم که یهو دیدم اومده جلوم وایساده تا اومدم واکنش نشون بدم گفتن فقط اومده پاتو بو کنه. تو این مرحله صاحبان خونه گفتن حالا که یه کم ترست ریخته بیا بقیه رو از پشت شیشه بهت نشون بدیم. منو بردن دم پنجره و سگا رو صدا کردن و سر و کله ی چند تا سگ پشمالوی گنده از اونور حیاط پیدا شد که اومدن و واق واق کنان از در و پنجره بالا می رفتن و اگه در باز بود من و تکه و پاره می کردن و حتی لقمه ی چپشون هم نمی شدم. در همین حال که تو شوک دیدن اینا بودم حس کردم یه چیزی داره می خوره به زانوم تا سر برگردوندم یه سگ سیاه دیدم که قدش تا کمر من می رسید و می خواستم جیغ بزنم و از صحنه فرار کنم که صاحبخونه محکم منو گرفت که اگه عکس العمل نشون بدی این یکی کارتو می سازه و به بچه شون که صاحب این یکی بود گفتن اینو برداره ببره یه جا محبوس کنه . . .
القصه این تجربه ی کاملن سگی باعث شد که من نسبت به گذشته بهتر بشم و حداقل در حضور جمع آبروریزی نکنم و توی فرودگاه هم که سگ پلیس دور و بر ریل چمدون ها می چرخید خودمو به کوچه ی علی چپ بزنم که خوب با من که کاری نداره.
و نتیجه ی این داستان هم این که اگه دلتون نمیاد پول مشاور بدین که خوب حق هم دارین با سر برین تو دل ترستون شاید که برش غلبه کنید Smile
2010
------------------------------
آموخته ام ... که زندگي دشوار است، اما من از او سخت ترم
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، amiry ، الهه سابق ، soheilbadami ، el333 ، parsush ، rouzbehdarvishi ، Neda86 ، pr.kia ، shahrzad_a ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: آیا از سگ واهمه دارید؟؟ یا " چگونه با یک سگ تعامل کنیم؟ " - توسط aadine - 2012-12-15 ساعت 23:09

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان