کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا)
ehsan نوشته: سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدری بالا گاهی درست باز نمی شه:
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/trav..._decla.pdf
اما چندتا موضوع که نیاز به همفکری داریم:
1- ما که با ویزای مهاجرت داریم می ریم باید خودمون رو رزیدنت معرفی کنیم؟
2- اینکه در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
3- در مورد چیزهای ارزشمند از سکه نام برده ولی صحبتی از طلا نکرده. ارزش طلا رو هم باید نوشت؟
4- در مورد پول نقد واضحه که هر فرد زیر 10000 دلار می تونه بیاره. اما در مورد فرودگاه ایران چطور؟ تا چقدر پول رو ایراد نمیگیرن؟

1- بله شما رزیدنت هستید، اگر دقت کنید روی ویزاتون هم نوشته شده که تا وقت رسیدن گرین کارت این ویزا تا یک سال نقش گرین کارت را بازی می کند. حتی شماره گرین کارتتون هم روش هست (:
2- نه! شما اصلا بزن ارزش وسایل همراهت 100 دلار هست. کسی چک نمیکنه چون این فرمها خیلی سال هست که عوض نشده و خودشون هم میدونند که چمدون خالی 100 دلار ارزش داره. البته مثلا اگر قالیچه ابریشم بیست ملیون تومنی همراهتون باشه ممکنه گیر بدن (اون رو هم یک نفر گفته بود که برای مقاصد مذهبی ازش استفاده میکنم و روش نماز میخونم! قبول کرده بودند)
3- نه ننویسید! طلا را خانمتون به عنوان تزیینات شخصی میتونه بیاره.
4- فرودگاه ایران تا حالا روی پول به من گیر ندهده. حتی وسایل را هم چک نمی کنند.

در مورد سایر اقلام پسته و آجیل بوداده، گز و سبزی خشک مشکلی نیست ولی لیمو عمانی را ایراد گرفتند و مجبور شدم لیمو را در فرودگاه واشنگتن دور بیندازم.

با آرزوی سفری خوش
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا) - توسط Masoud - 2008-08-14 ساعت 15:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان