کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
با سلام و احترام خدمت همه دوستان گرامی مهاجرسرایی
اول از همه بابت احساس همدری همه شما و پیامهای پر از محبت و امیدتون از صمیم قلب تشکر میکنم و سپاسگذارم و باید یک سری مسائل رو برای همه بنویسم فعلا چون برای خیلی از کاربر ها سوالاتی پیش آمده که اگه در همه در جریان باشن و اطلاع داشته باشن خیلی بهتر :
1- از لحاظ تحصیلی بنده و همسرم مدرک کارشناسی داریم ( که بنده لیسانس زبان و همسرم لیسانس حسابداری )
2- از لحاظ سابقه کار بنده 10 سال سابقه و همسرم 15 سال سابقه کاری داشتیم و توی دو تا شرکت هم رئیس هیات مدیره هستیم .که همه مدارک ترجمه شد .
3- در مورد تمکن مالی و اسپانسر ما دو نفر از امریکا برامون مدارک اسپانسر فرستادن و خودمون هم مبلغ 120 میلیون توی حسابهامون واریز کردیم و گواهی بانک گرفتیم و با خودمون بردیم ( که البته همون خانمی که مدارک رو میگیره چون میدونست ما رو رد میکنن اصلا از ما نگرفت و گفت نیازی نیست شما رد میشوین ).
4- در مورد فرزندمون هم که پسر ما موقع ثبت نام 2.5 سالش بود و الان 3.5 سالشه .
5- در مورد تست DNA هم ما خواستیم ایران انجام بدیم که توی ایران تقریبا هزینه اش 1500000 تومان میشد که خواستیم انجام بدیم ولی با مشورت با دکتر کریستین ایشون گفتن اصلا مال ایران رو قبول ندارن باید این تست در خود سفارت و با حضور سفیر و توسط دکتر معتمد خودشون انجام بشه . که ما دیگه انجام ندادیم . ( توی سفارت موقع مصاحبه حتی این پیشنهاد رو هم به آفیسر دادیم که با هزینه خودمون انجام بدین که گفت نیازی نیست این پسر کاملا شبیه پدرشه و نیازی به تست DNA نیست و اصلا شما رد هستین.)
6- در مورد ننوشتن اسم فرزندمون هم چون یکی از اقوام توی آمریکا ما رو ثبت نام کرده بود و ایشون عکس پسر ما رو نداشت و اون رو ثبت نام نکرده بود ولی بعد از قبولی فهمیدیم که چه مصیبتی شده و خودش به سفارت زنگ زد و ایمیل زد و ما هم زنگ زدیم و ایمیل زدیم که اونها هم گفتن ممنون که اطلاع دادین و اطلاعات این بچه به کیس شما اضافه شده و تصمیم گیرنده نهایی آفیسر هستش ( ما هم دیگه خیالمون راحت شد )
7- یک فوریه با مرکز ویزا سنتر آمریکا تماس گرفتیم و باز هم مشکل رو گفتیم و اونها هم با پرسیدن کیس نامبر و اسم و تاریخ تولد پرونده رو بررسی کردن و گفتن همه چیز ok هستش و مشکلی نداریم و به شما ویزا میدن ( باز هم خیالمون راحت تر شد . )
8- ما تمام مدارک تولد پسرمون رو از بیمارستان گرفتیم و ترجمه کردیم و گواهی ولادت رو هم از دکترش گرفتیم و با خودمون بردیم ( البته با کلی دردسر کشیدن از بیمارستان و خواهش و تمنا و التماس و ... )
9- توی مدت این 8 ماهه با دهها وکیل قدر توی امریکا تماس گرفتیم و صحبت کردیم و توضیح دادیم به نامهای خانم ندا زمان – آقای ناصریان – آقای شفیعی – آقای علی هریسچی و ... که حالا اسم همشون خاطرم نیست . نصفشون گفتن شما رد شده هستین و نصفشون گفتن قطعا بهتون ویزا میدن از جمله آقای هریسچی . و آقای ناصریان هم گفت مبلغ 3000 دلار میگیرم و براتون یه نامه مینویسم ولی 50 درصد امکانش هست و اصلا تضمین نمیکنم . ما هم گفتیم مگه چی میخوای بنویسی ایشون گفت فقط شرح حالتون رو به آفیسر گذارش میدم و تضمین هم نمی کنم که دیدیم این هم فایده نداره و فقط دل خوش کنکه .
10- روز مصاحبه جالبه کسی که ما رو انگشت نگاری میکرد و پرونده رو تکمیل میکرد گفت پرونده شما رد شده و هیچ کاری نمیتونی انجام بدین و مدارک اسپانسر رو هم اصلا نگرفت و گفت نیازی نداریم .
11- آفیسر خیلی قاطع گفت نمیتونم کاری انجام بدم و کی سی سی شما رو رد کرده و دست من نیست که همسرم گفت کی سی سی گفته ok هست و به شما مربوطه تصمیم نهایی گفت من دروغ نمی گم دست من نیست دست کی سی سی بوده و از همون جا رد شدین . ما هم کل مکاتبات رو بهش نشون دادیم و گفت حق با شماست ولی من بهشون میگم از این به بعد باید همچین مورد هایی رو از اول رد کنن و براشون تاریخ مصاحبه نذارن . و این مسئله رو پیگیری می کنم .
12- پسرم توی مدت مصاحبه 3 بار به آفیسر گفت ویزامون رو بده که یه لبخند تحویلش میداد و میگفت میخوام ولی نمی تونم .
13 - قابل توجه که پرونده از قبل کامل شده و تصمیم گیری شده بود و آفیسر گفت من تصمیم گیرنده نیستم و از قبل گفتن که ما شما رو رد کنیم و من فقط پرونده ها رو تکمیل میکنم و برگه های مشخص شده رو تحویل میدم همین .
14- آفیسر گفت تنها به دو دلیل برنده های لاتاری قطعا رد میشوند که هیچ گونه کمکی نمیشه بهشون کرد . 1- نداشتن دیپلم 2- ننوشتن اسم فرزند متولد شده قبل از ثبت نام .( البته با عرض معذرت اگه برای بعضی از شما همچین مشکلاتی وجود دارد . )
بهر حال ببخشید وقت همتون رو گرفتم ولی دیدم پیامهایی که برامون میاد خیلی سئوال داره خواستم همه چیز روشن و شفاف باشه شاید یه ذره به دوستان کمک کنه .
اگه باز هم سئوال و یا مشکلی داشتین با کمال میل در خدمتتون هستیم . با سپاس و احترام فراوان
راستی یادم رفت حالا که اینقدر همتون ناراحت هستین قول میدم برای خوشحالیتون هم شده 2014 دوباره برنده بشیم و توی مهاجرسرا با تریبون به اطلاع همه برسونیم . به امید موفقیت همه دوستان و همراهان این 9 ماه گذشته .

پیام‌های این موضوع
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-11-26 ساعت 21:48
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2012-12-05 ساعت 10:25
RE: تقویم تاریخ - توسط zavosh - 2012-12-12 ساعت 10:02
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-01-21 ساعت 16:31
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-01 ساعت 01:14
RE: انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳ - توسط hasti_rara - 2013-02-06 ساعت 19:27
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-02-11 ساعت 01:05
تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط bayat_r - 2013-02-12 ساعت 17:30
RE: تقویم تاریخ (ورژن جدید) - توسط nimo80 - 2013-02-12 ساعت 17:53
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-03-11 ساعت 09:58
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-01 ساعت 23:40
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-04-13 ساعت 13:54
تقویم تاریخ - توسط bayat_r - 2013-05-21 ساعت 01:13
RE: سخنی از در دوستی - توسط iman63ir - 2013-02-02 ساعت 22:53
RE: سخنی از در دوستی - توسط kavirr - 2013-02-02 ساعت 23:23
RE: سخنی از در دوستی - توسط roeentan - 2013-02-02 ساعت 23:33
RE: سخنی از در دوستی - توسط bayat_r - 2013-02-02 ساعت 23:36
RE: سخنی از در دوستی - توسط lilac - 2013-02-02 ساعت 23:40