کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
من زياد به چك سفر كردم و مي كنم.بله دقيقا همين طوره سلايق و ديدگاه ها درباره هنر با توجه به باور و فرهنگ ها خيلي متفاوته.حالا من خودم هنر دوره اسلامي ايران رو نمي پسندم و برعكس عاشق هنر قبل از اسلام ايران هستم.آثار هنري چك رو هم خيلي دوست دارم و عاشق مجسمه هاش هستم و هيچ كدومشون حس بدي به من منتقل نمي كنه.مسلما اينجور نبوده كه هنرمند اروپائي بدون در نظر گرفتن فلسفه و باورهاي محلي و فقط بر اساس اينكه مثلا از شكل مجسمه گرگ خوشش مي اومده اقدام به خلق اين اثر كرده باشه و در پس همه اينها اهداف و نگرشهاي خاص خود همون مردم نهفته ست كه بقول شما بدليل تفاوته فرهنگي شايد براي ما خيلي قابل درك نباشه و حتي گاهي آزارمون بده.هنر هر دوره نمايانگر باور و نگرش مردم همون زمانه و چيزي فراتر از اون نيست در واقع هنر زباني ست خاموش براي معرفي باورها و فرهنگها........ پراگ مجموعه اي از همه سبكهاي هنري اروپا رو در طول تاريخ در خودش حفظ كرده و اين همه گوناگوني سبكهاي هنري رو در كمتر جاي اروپا ميشه ديد از اين جهت من واقعا عاشق اين تنوع و همچنين تلاش دولتشون براي حفظ همه اونا در كنار هم هستم.ايتاليا هم چنين بافتي داره و سعي شده تا حد امكان بناهاي قديمي حفظ بشه.از يه طرف انتظاري كه اغلب مردم از يه جامعه پيشرفته مثل وجود برجهاي شيشه اي و آسمان خراش و.........دارن خب مسلما در چنين شهرهائي برآورده نميشه و با وجود اين بافتهاي قديمي ندرتا حس زندگي تو يه كشور پيشرفته به آدم منتقل ميشه.
در مورد مترو هم اونچه من مدنظرم بود اينه كه متروهاي فرسوده حتي اگه تميز هم باشن بنظر ظاهرشون تر و تمير نمياد حتي اگه واقعا تميز باشن.مثل متروي پراگ كه ايستگاه هاش اگرچه به خاطر آسيب ديدگي ديواره ها و فرسودگي كف پوش به براقي و تميزي متروي تهران نيست اما اگه دقت كنين واگنها و صندلي ها خيلي تميزتره اما باز در مجموع اين حس القا ميشه كه متروي تهران تميزتره.بيشتر منظور من اين بود كه شايد نتونستم خوب منظورمو بيان كنم و بايد از همون لغت فرسوده استفاده ميكردم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، sara24 ، zara man ، OverLord ، mavarfan ، سمبل ، LordKia ، Behdad Peimani ، msar

پیام‌های این موضوع
باز کردن حساب بانکی در چک - توسط یه مهاجر - 2010-02-01 ساعت 17:58
بايدها و نبايدها - توسط یه مهاجر - 2009-12-04 ساعت 18:30
مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-27 ساعت 20:50
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-27 ساعت 23:14
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط hamid123 - 2010-05-07 ساعت 23:34
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-28 ساعت 19:12
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط alen1336 - 2011-04-02 ساعت 01:16
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2011-09-04 ساعت 02:16
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-28 ساعت 19:27
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط behroozm - 2009-12-29 ساعت 19:11
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط behroozm - 2009-12-30 ساعت 11:13