کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2013-05-06 ساعت 11:30)mohammad69 نوشته:  سلام به همگی و تبریک فراوان
بچه ها لطف می کنید ترجمه مقاطع زیر به انگلیسی را بفرمایید
1-دبستان
2-راهنمایی
3-دبیرستان
4-هنرستان

*راستی فوق دیپلم چی می شه؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوئیتون.
باز هم تبریک به همگی

(2013-05-06 ساعت 01:34)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 00:46)Apple_of_paraise نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز....دوستانی که مثه بنده خدمت مقدس! سربازی رو طی نکردن برای دریافت لیسانسشون باید چی کار کنن؟! من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. لطفا راهنمایی کنید

اولا تاپیک مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور رو مطالعه کن.
این هم نظر شخصی من.:
ببین موقع مصاحبه افسر مهاجرت ازت کارت معافیت یا پایان خدمت میخواد. طبق فرموده دوستانی که مشکل مشابه شما رو داشتن، هرچی به افسر میگفتن بابا من خدمت نرفتم تو کت افسره نمیرفت و کارت پایان خدمت میخواست . یا یه دوستی بود 5 ماه از خدمتش مونده بود که دانشگاه قبول شد و کارت پایان خدمت نگرفته رفت دانشگاه و واسه مصاحبه هرکاری کرد قانعشون کنه که جریان از این قراره، آخرش هم توی برگه کلیرنسش نقص مدرک زدن و گفتن موقعی که واسه ویزا میای کارت پایان خدمتت رو هم بیار !
شاید استدلالشون اینه که کسی رو میخوان که منع رفت و آمد نداشته باشه، نشه که بره آمریکا بعدش به هر دلیلی برگرده ایران و اونجا بگیرنش بندازنش زندان و این همه انرژی ای که گذاشتن واسه یه گرین کارتی باد هوا بشه.

به هر حال شما یکی از راههایی که داری اینه که با مدرک دیپلمت اقدام کنی چون اونها اصل دانشنامه لیسانتو میخوان و ترجمشو که نداری. بعد که نوبت مصاحبت شد یه بازه یکماهه وثیقه بذاری و خروجی بگیری بری اونور مصاحبه بشی به امید ویزای یکضرب که از همونجا هم بری آمریکا. تازه اگه نداشتن کارت پایان خدمت از نگاه افسر مشکل نباشه ( میتونی ایمیل بزنی بپرسی) وثیقت هم خورده میشه.
اگر هم کلیر خوردی برای حداقل 2-3 ماه بودجه کافی داشته باشی که تو آنکارا بمونی تو یه هتل و پی خورده شدن وثیقت رو هم به تن بمالی که کلیر شی و بری اونور که هزینه روانی و مالی سنگین هم برات داره.
این راه حل میشه " رفتن به هر قیمتی"

راه دیگه اینه که اگر شرایط معافی گرفتن رو داری از ارشدت انصراف بدی و بری دنبال معافیت و اگر کیس نامبرت بالا باشه و دیر کارنت شی احتمالا ظرف 6 ماه میتونی کارت معافیت بگیری و مشکلت حل میشه. مدرک لیسانست رو هم آزاد میکنی و خلاص.
این راه حل میشه " رفتن مشروط"
با سلام خواستم یک راه دیگری رو هم به راه هایی که فرموده بودید اضافه کنم
وقتی افیسر ازتون درمورد سربازی پرسید فقط و فقط بگید وثیغه گذاشتم بعد که پرسید می خواید چی کار کنید بگید می خوام برم پاس سفیدمو بگیرم برگردم سربازیمو برم فقط همین.(عمرا اگه مجاب نشه Smile )
نگران نباشید فقط نباید کم بیارید و خودتونو نبازید.
محکم باشید
منم سربازی نرفتم ولی می خوام همینطوری عمل کنم
دوستان عزیز درمورد ایده بنده نظر خاصی دارید؟؟؟ Smile

یعنی واقعا این راه عملیه؟ اصلا گرفتن پاس سفید چقدر طول میکشه؟ ما خیلی زور بزنیم دانشگاه برا سفر توریستی 20 روز بهمون اجازه خروج از کشور میده! لطفا این بحث رو باز کنید دوست عزیز فکر کنم مشکل خیلی ها باشه
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
RE: بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122 - توسط Apple_of_paraise - 2013-05-06 ساعت 12:07

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان