کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان
کسانی که دارای مدرک دیپلم 11 ساله فنی و حرفه ای یا کارو دانش و فوق دیپلم هستند و قصد دریافت نامه معادل سازی فوق دیپلم با پیش دانشگاهی رو دارند.

خیلی جاها توی اینترنت درباره تبدیل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی به پیش دانشگاهی نوشته ، اما متاسفانه خیلی مختصره و دوستانی که دنبالش رفتن حالا به دلایلی موفق به دریافت نامه فوق نشده ... من امروز موفق شدم این نامه رو بگیرم و برای شما دوستان و دوستان سال بعد مراحل رو می نویسم  . شاید حداقل بتونم یه کوچولو دینم به مهاجرسرا و همچنین محبت و راهنمایی های شما دوستان خوب رو جبران کرده باشم .
آدرس : تهران - میدان فردوسی - خیابان ایرانشهر جنوبی - تقاطع خیابان طالقانی - معاونت آموزش متوسطه 
مدارک لازمه : اصل مدرک فوق دیپلم (حتما) - در صورت امکان دیپلم فنی حرفه ای و یا کار و دانش همراهتون باشه

اول که تشریف می برید داخل باید به نگهبانی توضیح بدین که کارتون چیه تا براتون نامه بنویسه : شما بفرمایید قصد دریافت نامه معادل سازی فوق دیپلم به پیش دانشگاهی رو دارید .( بهتون می گه برین طبقه فلان پیش خانم اسدی ، شما بگین کارتون طبقه چهارم پیش آقای امیری انجام میشه - چون نامه ای که بهتون میده رو اسم ملاقات شونده رو روش می نویسه و اون باید براتون امضا کنه و ساعت خروج بزنه)
 من چون رفته بودم سوال کنم که امکانش هست یا نه .. خیلی منو بالا و پایین کردن ولی شما تشریف می برید طبقه چهارم ،از آسانسور که اومدید بیرون رفتید تو راهرو سمت چپ ، انتهای راهرو خدمت آقای امیری (یه نکته جالب براتون بگم وقتی داخل اتاق تشریف می برید روی میزها اگه دقت کنید نوشته پیش دانشگاهی ... برام خیلی جالب بود ) و موضوع رو براش شرح میدین .
من گفتم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران می خوام ، پرسید کدوم کشور ، گفتم آمریکا ..(بد نیست شما هم همین رو بگین ) اونم چیزی نگفت .. کلا اداره خوبی بود و برخورد و راهنمایی شون خیلی عالی بود .. فقط یک کم سرعتشون پائین بود . 
خلاصه اصل مدرک فوق دیپلم رو ازتون می گیره و با مشخصات روی مدرک براتون نامه می زنه میده بهتون می برید طبقه هشتم (خدمت سرکار خانم مقیس) .. اونجا مهر و امضا می شه و شماره می خوره و دو نسخه میشه . دوباره بر میگردین پیش آقای امیری چند فرم بایگانی هست ، تحویلش میدین و دو نسخه از نامه اصلی رو بهتون میده . تمام 

راستی اینم نمونه نامه : فقط شماره و نام و تاریخش رو سانسور کردم  :

(2012-12-22 ساعت 21:26)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 19:26)ابی هانی نوشته:  عمو سعید سلام
یعنی اگه کسی فوق دیپلم بدون پیش دانشگاهی هم داشته باشه باید حول کنه؟
سلام به روی ماهتBig Grin. تا جایی که من در جریانم اگر پیش دانشگاهی نداشته باشی و فوق دیپلم رفته باشی یه ذره برای آفیسر هضمش مشکله که چطور بدون داشتن پیش دانشگاهی رفتی فوق دیپلم گرفتی. تا جایی که یادمه، اگه اشتباه راهنمایی نکرده باشمت بچه هایی که این حالت رو داشتن ریز نمراتشون رو هم ترجمه می کردن و همراه خودشون می بردن. بازم اگر کسی این پست رو می خونه و در این مورد اطلاعی داره خواهش می کنم حرف من رو تایید یا تکذیب کنه.

پیام‌های این موضوع
لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-04-29 ساعت 23:31
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-04-30 ساعت 15:07
مدارک مورد نیاز - توسط sinamn - 2013-05-02 ساعت 12:33
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-05-17 ساعت 02:28
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-05-17 ساعت 02:40
مدرک 11 ساله - توسط sinamn - 2013-05-17 ساعت 02:52
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-05-17 ساعت 03:04
شرایط ازدواج بعد از برنده شدن. - توسط sinamn - 2013-05-26 ساعت 11:40
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-06-08 ساعت 14:25
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-09-29 ساعت 17:35
RE: لاتاری از آغاز تا پایان - توسط sinamn - 2013-09-29 ساعت 18:16